Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Úspěchy

Paní učitelka Londová hostem České televize

Naše paní učitelka Jaroslava Londová byla dnes jedním z hostů České televize v programu Dobré ráno. Jejím úkolem bylo upéci před zraky diváků buchty. Jak se jí to podařilo se můžete podívat v jednotlivých vstupech Dobrého rána.

Přiložené soubory:

Přípravy ve studiu před natáčením
Ranní instruktáž
Věnování paní učitelce Londové
"Televizní buchty"

O talentu Vaška Mužikovského píše časopis FANY Info REVUE

O účasti našeho žáka Václava Mužikovského na mezinárodní soutěži v Innsbrucku píše prestižní gastronomický časopis FANY Info REVUE.

Žáci získali nové Hyundai i30 pro výuku

Našim přáním bylo získat novou výukovou pomůcku pro žáky automobilních oborů. Proto jsme se rozhodli postoupit žádost společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Tato společnost již několik let daruje technickým školám a dalším institucím vozidla z předsériové výroby. Zájem o tato darovaná vozidla je ze strany škol i institucí velký. Zástupci společnosti Hyndai se podrobně zabývají vyhodnocením doručených žádostí. Měli jsme to štěstí a v prosinci 2013 jsme se ocitli mezi těmi, jimž nové vozidlo bylo darováno.

Florbalistky druhé v okresním kole

Družstvo florbalistek naší školy se zúčastnilo okrskového kola ve florbalu. S předsevzetím vyhrát vybojovala děvčata 2. místo a tím postoupila do okresního kola. Okresní kolo se konalo 3.12.203 ve sportovní hale Kostka školy. Zde naše reprezentantky při urputných bojích udržovaly stále vedení, avšak poslední minutu před ukončením dostaly vyrovnávací branku a tím obsadily 2. místo. Gratulujeme! (Mgr. H.Vlčková)

GASTRO PLUS napsal o talentu Vaška

Webový portál GASTRO PLUS napsal o úspěchu Vaška v minulém týdnu: http://www.gastroplus.cz/aktualne/vsetinsky-objev-potvrdil-svuj-talent/   Ještě jednou Vaškovi za úspěch děkujeme a přejeme hodně dalších kreativních nápadů.

Vašek přivezl další zlaté medaile

Dne 7. listopadu 2013 se v Českých Budějovicích konal 11. ročník CZECH CARVING CUP s názvem „Dýňový šampionát“. Jednalo se o celostátní soutěž s mezinárodní účastí, které se účastnili jak zkušení, tak začínající „řezbáři“. Odborným garantem soutěže byl světoznámý odborník ve vyřezávání ovoce a zeleniny p. Luděk Procházka. Naši školu na této soutěži reprezentoval Václav Mužikovský, žák 3. ročníku obor Cukrář.

Nominační šachový turnaj na Grand Prix

Dne 23. října 2013 se uskutečnil nominační šachový turnaj na Grand Prix školní mládeže, který se bude konat 20. listopadu 2013.
Vítěz turnaje Jan Kocourek

Cukrářka Tereza Piastková vybojovala zlatou medaili

Letošní soutěž obor Cukrář „Ukaž, co umíš“ se konala 16. října 2013. Pořadatelem byla Hotelová škola Světla a Obchodní akademie Velké Meziříčí. Jednou z 10 soutěžících byla cukrářka naší školy Tereza Piastková, žákyně třetího ročníku.

Zúčastnili jsme se okresního kola ve stolním tenisu

Dne 15. října 2013 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu. Po slavnostním zahájení a rozlosování hrála jednotlivá družstva systémem „každý s každým“ podle platných pravidel stolního tenisu. Naše družstvo obsadilo třetí místo.

Naši sportovci vybojovali třetí místo

Za velmi chladného, ale slunečného počasí závodili atleti naší školy dne 2. října 2013 v okresním kole přespolního běhu.Po prezentaci a slavnostním zahájení byl závod po jednotlivých kategoriích odstartován. Naše družstvo, ve složení Adam Vichtora, Vojtěch Drozd, Jan Surovec, Marek Orság, David Dajčar a Petr Kulíšek běželo v kategorii středních škol – 5 km, kde se umístilo na pěkném 3. místě.

Plavecká soutěž měst 2013

Dne 2. října 2013 proběhl již 22.ročník "Plavecké soutěže měst 2013". Hlavním cílem soutěže bylo podpořit propagaci plavání, jakožto skvělé pohybové aktivity. Patronát nad 22. ročníkem přijala vodní slalomářka a dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová, dvojnásobný olympijský vítěz – kanoista Martin Doktor a v neposlední řadě majitel stříbrné olympijské medaile Václav Chalupa.

VALACHIARUN 2013 a přebor školy ve vytrvalostním běhu

V sobotu dne 21. 9. 2013 se v našem městě uskutečnil 6. ročník veřejných běžeckých závodů Valachiarun 2013. Součástí této akce byl i “Přebor žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín ve vytrvalostním běhu“ pod záštitou ředitele školy Mgr. Josefa Slováka.

Gratulujeme Vaškovi k úspěchu v Innsbrucku

Václav Mužikovský, žák 3. ročníku obor cukrář, se zúčastnil ve dnech 16. – 18. 9. mezinárodní soutěže ve vyřezávání ovoce a zeleniny Internationaler BIG CARVING CONTEST v Innsbrucku.

Perníkový dar naší školy je již hotov a poputuje do Londýna

Po mnoha desítkách hodin trpělivé práce byl dokončen perníkový dar, kterým chce naše škola potěšit královská srdce vévody a vévodkyně z Cambridge, u příležitosti křtin HRH Prince George Alexandra Louise.

Výstava perníkového díla v římskokatolickém kostele

U příležitosti křesťanských svátků mohli návštěvníci Římskokatolického kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně zhlédnout krásné perníkové dílo od naší žákyně – cukrářky Markéty Poláštíkové.

CARVINGOVÁ SHOW – KLADNO 2013

Náš student a carvingový talent Václav Mužikovský nezahálí ani o prázdninách a druhou srpnovou sobotu se v Kladně zúčastnil „Carvingové show CZECH-SLOVAK TEAM", kterou připravil CZECH – SLOVAK CARVING TEAM a CZECH CARVING STUDIO.Tato show se konala v rámci Oslav sv. Vavřince. Show upoutala velkou pozornost. Mnozí z účastníků (mezi nimi i Václav Mužikovský) se totiž připravují na evropskou carvingovou soutěž, která proběhne v Innsbrucku.