SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pondělí 25. března 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Z ANGLIE ZPĚT DOMA…….!!!

V sobotu 10. 3. 2018 jsme se vrátili z pracovní stáže z anglického města Plymouth zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Plymouth je město na jihu Anglie, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická část Barbican a námořní budovy Royal William Yard.

V Plymouthu jsme byli především proto, abychom poznali způsob práce v Anglii a také se seznámili s pracovními postupy, které se v Anglii používají. Na pracovní stáž byli tentokrát vybráni žáci oboru obráběč kovů a instalatér. Obráběči kovů pracovali v tréninkovém centru Skills Group. Výsledkem jejich práce byl vzduchově poháněný strojek, složený z několika částí. Jednotlivé komponenty žáci vyráběli na frézkách, soustruzích, bruskách a pilách. Instalatéři pracovali v tréninkovém centu Construction Trainning South West. Pracovali rozděleni do dvou skupin. Každá skupina měla svůj pracovní prostor, který simuloval prostory koupelny a kuchyně. V těchto prostorech instalovali měděné rozvody a zapojovali zařizovací předměty. Používali pájené a lisované spoje. S prací obou skupin byli angličtí učitelé velmi spokojeni a žáky pochválili za jejich pracovní tempo, pracovní návyky a chování.

Ubytováni jsme byli v rodinách po dvou. Anglické rodiny se o nás vzorně staraly. Měli jsme se u nich, jako v bavlnce. Jen jsme si museli zvyknout na anglický způsob stravování.

Po práci, ve volném čase, jsme poznávali město Plymouth a okolí. Navštívili jsme také město Truro a oblast Tintangel casle v jednom z nejkrásnějších hrabství Anglie Cornwall.

Zážitků za tři týdny stáže máme opravdu hodně a budeme je ještě dlouho vstřebávat. Poznatkem je, že už budeme věřit všem, kdo nám budou doporučovat, že se máme učit cizí jazyk, protože teď už vidíme, jak je důležitý. Také poznání mentality lidí a způsob práce v cizí  zemi je jistě zajímavá zkušenost.  

Děkujeme všem, kdo nám tento výjezd umožnili.

 

(Instalatéři, Obráběči kovů,  Ing. Markéta Čížová, Mgr. Vladimíra Poláchová)