SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 19. května 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Z ANGLIE ZPĚT DOMA…….!!! - Erasmus+

Na velký pátek 19. dubna 2019 jsme se vrátili z pracovní stáže z anglického města Plymouth zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Plymouth je město na jihu Anglie, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická část Barbican a námořní budovy Royal William Yard.

V Plymouthu jsme byli především proto, abychom poznali způsob práce v Anglii a také se seznámili s pracovními postupy, materiály, stroji a nástroji, které se v Anglii používají. Na pracovní stáž byli vybráni žáci oboru elektrikář, tesař a truhlář. Všichni pracovali v tréninkovém centru Costruction Training pod vedením anglických učitelů odborného výcviku. Každá skupina měla svůj pracovní prostor pro práci na zadaných úkolech.

Celkově vycestovalo do Anglie ve 2. běhu 19 osob, z toho 8 stážistů z oboru Truhlář, Tesař a 7 stážistů oboru Elektrikář, 2 doprovodné osoby a v rámci aktivity A2 svou vlastní odbornou stáž absolvovali i 2 učitelé Ing. Petr Pala, který se zdokonaloval v oboru elektro a Ing. Markéta Čížová se specializovala na stavební obory tesař, truhlář.

Elektrikáři měli na začátku stáže intenzivní přípravu na vlastní práci, protože se  museli seznámit s anglickými normami, pravidly, terminologií, postupy a také s používanými jednotkami. Potom pracovali s elektronickými interaktivními modely, kde nacvičovali zapojování obvodů. Nakonec dostali týmový pracovní úkol na vytvoření modelu zapojení zásuvek, rozvaděče a vypínačů podle zadaného schématu v reálných podmínkách.  

Tesaři a truhláři pracovali na nácviku dlabaných a dalších speciálních spojů, které se hodně využívají při konstrukci dřevostaveb. Také pracovali na kompletní výrobě a osazení okna a schodů, které upevňovali do dřevěné konstrukce.  Při práci používali dlabačky, kolíkovačky a kotoučové pily.

S prací obou skupin byli angličtí učitelé velmi spokojeni a žáky pochválili za jejich pracovní tempo, pracovní návyky, nasazení a také za slušné chování.

Ubytováni jsme byli v rodinách po dvou a po třech. Anglické rodiny se o nás vzorně staraly. Měli jsme se u nich, jako v bavlnce. Jen jsme si museli zvyknout na anglický způsob stravování.

Po práci, ve volném čase, jsme poznávali město Plymouth a okolí. Navštívili jsme také města na anglickém pobřeží Truro, Tavistock a Torquay, Cockington village a také jsme zavítali do jednoho z nejkrásnějších hrabství Cornwall, kde jsme navštívili přímořské městečko St. Ives a historickou památku St. Michael. Také jsme byli v národním parku Dartmoor, který je známý příběhem o psovi baskervilském.

Zážitků máme opravdu hodně a budeme je ještě dlouho vstřebávat. Poznatkem je, že po této zkušenosti budeme věřit všem, kdo nám budou doporučovat, že se máme učit cizí jazyk, protože teď už vidíme, jak je důležitý. Také poznání mentality lidí a způsob práce v cizí  zemi je jistě zajímavá a užitečná zkušenost.  

Děkujeme moc všem, kdo nám tento výjezd umožnili, vedení školy, koordinátorce projektů Erasmus+ Mgr. Františce Vyškovské, jež je autorkou projektu a zároveň i rodičům za podporu.

Elektrikáři, Tesaři, Truhláři a paní učitelky Ing. Markéta Čížová, Mgr. Vladimíra Poláchová