SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pondělí 25. března 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Vsetínský zámek zaplnila řemesla od Sousedíků

V úterý 10. dubna 2018 jsme ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, uspořádali akci Zámek plný řemesel aneb Zážitkový den se školou Josefa Sousedíka. Jednalo se již o třetí akci v pořadí, kterou jsme chtěli příchozím návštěvníkům přiblížit kouzlo jednotlivých řemesel, která na naší škole vyučujeme. V letošním roce jsme nově tuto akci uspořádali již od dopoledních hodin, aby přehlídka řemesel byla přístupna ke skupinovým návštěvám žákům základních i mateřských škol. Od samotného otevření zámeckých prostor až do odpoledních hodin jsme vítali nové a nové návštěvníky. Navštívit nás přišlo cca 750 účastníků. Zúčastnily se nejen vsetínské základní a mateřské školy, ale i základní školy z Hovězí, Rožnova pod Radhoštěm nebo Dětského domova Liptál a také návštěvníci z jiných organizací či řad veřejnosti.

Program jsme se snažili připravit pro všechny věkové kategorie. K vidění byly ukázky jednotlivých řemesel, ale i volnočasových aktivit. Účastníci si mohli vyzkoušet různé činnosti, mohli si své výrobky odnést nebo si připravit drobné občerstvení a uspokojit tak své chuťové buňky. Žáci gastro oborů připravili pro návštěvníky jak ukázky výrobků, tak i drobné pohoštění. K vidění byl i vítězný soutěžní výrobek z nedávné soutěže Gastro Hradec, kdy naše cukrářky pod vedením paní učitelky Londové zhotovily perníkovou kompozici „Odemykání jara“, která získala I. místo a zlatou medaili.

Velmi si ceníme toho, že si našli čas i zástupci našich sociálních partnerů a na akci byli osobně přítomni, či se na ní organizačně podíleli, jednalo se o PWO Valašské Meziříčí, ZV Nástroje, MaV – divize Stimzet a Hirschmann.

Obohacením programu bylo vystoupení naší partnerské školy z Púchova, kdy žákyně školy v různých časových intervalech představily virtuální módní přehlídku.

Velkým lákadlem byla soutěžní dráha, na které závodí v rámci soutěže Formule 1 ve školách modely poháněné CO2. Naši žáci se již několik let této soutěže účastní a tak v reálných podmínkách příchozím účastníkům přiblížili průběh soutěže. Účastníci si měli možnost vyzkoušet svůj postřeh a reakční čas nebo si model Formule 1 i odstartovat.

Na jednotlivých stanovištích technických oborů bylo připraveno mnoho činností k vyzkoušení manuální zručnosti, ale i možnost zasoutěžit si. Vítězové si odnášeli za své dovednosti sladké odměny. Bylo velmi potěšující sledovat, s jakým nadšením se malí i velcí pouštěli do plnění různých zadání a úkolů.

K vidění byly i moderní výukové pomůcky. Na dotazy zvídavých účastníků odpovídali jak pedagogové, tak i žáci školy.

Akci byl přítomen rovněž pan Tomáš Sousedík, syn Josefa Sousedíka, po němž nese naše škola jméno.

Dovednosti našich žáků ocenili rovněž zástupci Města Vsetín, ale i zřizovatele.

Za Zlínský kraj nás navštívili členové rady p. Jan Pijáček a Miroslav Kašný, za vsetínskou radnici starosta pan Jiří Růžička s paní místostarostkou Simonou Hlaváčovou a dalšími pracovníky města Vsetín.

Ani členové RZK se nestyděli a některé činnosti si vyzkoušeli. Společnými silami např. řezali pilou kládu, radní Jan Pijáček zatloukal hřebík a nutno říci, že mu to šlo bravůrně. Překvapil všechny přihlážející, protože si nezvolil pro úder plochou část kladívka, ale tu zkosenou.

Jedná se o náročné organizační zajištění této akce jak ze strany žáků, pedagogů i vedení školy, ale odměnou je nám nadšené zapojení účastníků do připravených aktivit, pozitivní zpětná vazba a účastníci plni zážitků.

Děkujeme všem, kdo nás na zámku navštívil a přišel se podívat na to, co naši žáci dovedou.

Více fotografií naleznete ve FOTOGALERII

Video příspěvek Regionální televize