SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je úterý 21. května 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Víte, že se u nás ve škole děje zajímavá akce?

Během tohoto kurzu se naučíte základní světové drinky, připravované jednak v šejkru, ale také v mix glass, či nápoje připravované tzv. přímou cestou do skla.

Letošní rok Barmanský kurz úspěšně absolvovalo 17 studentů naší školy a jedna studentka gymnázia, z toho tři mladí barmani složili závěrečné zkoušky s vyznamenáním.

„Barmanský kurz jsem organizovala už po třinácté a vím, že to má smysl, proto také už tolik let tuto akci organizačně zabezpečuji. Absolventi kurzu získají nejen praktickou dovednost v míchání nápojů, kterou využijí v rámci studia, ale zkvalitní se především ve své profesi, zvýší svou uplatnitelnost na trhu práce, mohou pracovat v barech, zaoceánských lodích, zkušenosti využijí i ve svém osobním životě.

Během dlouhé doby, co tyto kurzy pořádám, si svou kvalifikaci již rozšířily desítky našich současných i bývalých studentů. Tuto možnost v minulosti využili i další zájemci z řad studentů jiných typů vsetínských škol, vysokoškoláci a pracovníci z gastronomie. Tím chci říct, že kurz může absolvovat prakticky kdokoli z široké veřejnosti, kdo má o nápojovou gastronomii zájem. Velmi si cením toho, že spolupracuji s takovou osobností, jako je paní Endlicherová, vážím si jí jako odborníka, ale také jako člověka. “ říká organizátorka kurzu Mgr. F. Vyškovská.

Mezi úspěšné absolventy letošní kurzu patří i Štěpán Machač ze Študlova, student 1. ročníku oboru Gastronomie. „Do kurzu jsem se přihlásil mezi prvními už na podzim loňského roku, protože jsem se chtěl něco nového naučit. Nezklamal jsem se, získal jsem nové zkušenosti, poznal odborníky přímo z praxe, dokonce jsem namíchal už během kurzu nealkoholický nápoj pro našeho pana ředitele, který jsem nazval „Slovákova limonáda“. Skládal se z kiwi sirupu, pomerančového džusu, sodové vody a přestřikem pomerančové kůry. Doporučuji všem, kdo má zájem, ať se přihlásí. Jsem opravdu rád, že naše škola zajišťuje takové specializační kurzy.“

Podle dr. Zdeňky Endlicherové „Tento kurz slouží nejen odborníkům z oblasti gastronomie, ale i všem ostatním, kteří si chtějí rozšířit svoji kvalifikaci, nebo jen obzory o velmi zajímavý obor. Nebojte se, že se nic nenaučíte, naše dlouhodobá zkušenost Vám zaručí, že suverénně namícháte jak v šejkru, tak v tambleru a navíc se seznámíte s řadou nealkoholických nápojů.“

„Dá se říci, že pořádání barmanských kurzů se stalo na naší škole již tradicí. Jsem rád, že žáci sami mají zájem o další vzdělávání a uvědomují si, že tyto nově nabyté zkušenosti, velmi dobře v životě zúročí. Po letech spolupráce tvoří paní Vyškovská a Endlicherová „sehranou dvojku“, která je zárukou toho, že tyto kurzy jsou vždy na profesionální úrovni,“ sdělil Josef Slovák, ředitel školy.

Termín pro další pořádání kurzu je stanoven na : 7. - 11. dubna 2014.

V případě, že máte kdokoliv zájem se do příštího kurzu přihlásit, můžete tak učinit na tomto kontaktu: vyskovska.frantiska@sosvsetin.cz.

Studenti mají výraznou slevu poplatku.

(Mgr. F.Vyškovská)