SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

V Sušici nás reprezentovali žáci oborů Elektrikář a Instalatér

Dne 15. – 17. 5. 2019 se  žáci naší školy- Patrik Řehák, Štěpán Kokáš – instalatéři 3. ročník, František Čech a Roman Křenek- elektrikáři 3. ročník, zúčastnili týmové mezinárodní soutěže O putovní pohár a Křišťálovou kouli v Sušici. Soutěží se v týmech, kdy jeden tým jsou žáci naší školy a další dva týmy jsou vylosovány ze všech účastníků. Soutěžící si vyzkoušeli nejen praktické dovednosti  které získali během studia, ale i týmovou spolupráci. Samotná soutěž se skládá ze dvou částí. Teoretické, kde žáky čekal test se 70 otázkami a praktické části, která se konala přímo na náměstí města Sušice. Žáci si nejdříve při slavnostním zahájení vylosovali svého spolusoutěžícího a pracovní panely, na kterých prováděli montáž dle výkresové dokumentace. Cílem bylo osadit otopné těleso pomocí měděných lisovaných spojů, dovést vodu k umyvadlu a zapojit odpadní potrubí- polyfúzním svařováním a pomocí těsnících kroužků a připojení plynového kotle k celé soustavě lisováním pozinku. Elektrikáři přivedl dle nákresu v lištách osvětlení, vše připojili na rozvaděč a následně propojili s kotlem.

A jaké bylo naše umístění? V soutěži O putovní pohár, kde byli naši žáci Patrik Řehák a František Čech jsme získali 11. místo z 17 zúčastněných škol. V soutěži O křišťálovou kouli, kde si náš žák Roman Křenek vylosoval parťáka Sokola z Pardubic získali 19. místo z 21. týmů a žák Štěpán Kokáš, který měl parťáka Ševčíka z Sokolnice skončil na krásném 7. místě z 21. týmů.

Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy. Je nutno poděkovat pedagogickému dozoru, který se skládal z UOV V. Smolíka a UOV J. Pospíšilíka, kteří byli týmu oporou a doprovázeli je na dlouhé cestě.

Celá soutěž je velmi zajímavá a nutno podotknout, že každá zkušenost, soutěží získaná je jak pro žáky, tak vyučující velmi dobrá. Mohou si předat své poznatky, zkušenosti a příklady z výuky a praxe. Je velmi pozitivní, že firma Systherm investovala do této mezinárodní soutěže nemalé finanční prostředky, aby umožnila žákům  rozvinout  své řemeslné dovednosti a  také veřejnosti ukázat obory o které je  stále větší zájem.