SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 18. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Truhláři předali dárečky žáčkům mateřských škol

Dnes, 1. června, kdy děti slaví svůj svátek, se rozhodli naši žáci oboru Truhlář se svým panem učitelem, že připraví pro žáčky mateřské školky překvapení. Za tímto účelem vyrobili nápadité dřevěné hračky. Jejich novými majiteli se stali žáčci ve dvou mateřských školách.

První ranní cesta pana učitele odborného výcviku Jana Kratiny, jeho žáků Marka Běťáka, Jaroslava Trčky, Ondřeje Kováře, Gabriela Huňady a Marka Kedroně, ale také pana ředitele Slováka, vedla ze školy do sousedního Alceda. Po předání dárečků se žáčci pustili do hraní, někteří ihned, jiní nesměle přihlíželi, ale po chvilce putovaly hračky z rukou do rukou a do hry zapojili i své „velké kamarády“, kteří jim hračky přinesli. Na konec návštěvy žáčci poděkovali a předali všem hostům dárečky v podobě obrázků a hrníčků.

Druhá návštěva zástupců naší školy směřovala do Mateřské školy na Trávníkách. Po příchodu nás přivítala paní ředitelka a zavedla do třídy mezi žáčky. Pan ředitel, pan učitel a žáci se malých školáčkům představili a sdělili jim, že k jejich svátku jim přinesli překvapení. Bylo vidět, že žáčci jsou netrpěliví, co za překvapení je čeká. Ještě předtím, než došlo k předání a rozbalování dárečků, žáčci předvedli krásné „kočičkové“ taneční vystoupení.

Pak už došlo k tomu nejdůležitějšímu, kdy dostali od „velkých žáků“ hračky, které jim vlastnoručně vyrobili.  Některé hračky si museli sami vybalit, o to bylo překvapení větší. Skládačkami, auty, bagry, kočárky nebo postýlkami pro panenky žáci udělali radost nejen dětem v mateřinkách, ale i sobě. Nebylo nic krásnějšího, než vidět rozzářené oči malých žáčků. Poté samozřejmě došlo na „testování“ hraček, co s nimi půjde dělat.

Kromě vřelých slov díků jsme všichni obdrželi sladkou odměnu a obrázek.

Z obou návštěv jsme odcházeli s příjemným pocitem, že nápad pana učitele vyrobit se svými žáky dárečky u příležitosti svátku dětí, se vydařil a udělal radost.

Žáci naší školy si výrobou hraček zpestřují výuku, výroba je velmi baví, a když jde o dobrou věc, neváhají se do ní zapojit.

Naši malí kamarádi obou mateřských škol obdrželi výkresy s pastelkami a dostali za „domácí úkol“ nakreslit hračku, kterou by si přáli dostat od Ježíška na Vánoce. Výkresy pak doručí do školy a truhláři se budou snažit hračky pro Ježíška vyrobit.

Jak vážně si úkol na Trávníkách vzali k srdci, byl fakt, že se do kreslení pustili hned a úplně zapomněli na oběd, který na ně již čekal. Paní učitelky žáčky musely od kreslení „odtrhnout“ a ubezpečit je, že na dokončení svého díla budou mít ještě dostatek času.

Milí žáčci, paní učitelky a ředitelky, děkujeme za dnešní příjemné dopoledne a přejeme, aby Vám hračky dělaly stále stejnou radost jako dnes.