SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Vloženo : 01.11.2011

Setkání žáků odloučených pracovišť

Již od poloviny září tohoto školního roku probíhá na odborném výcviku tzv. „Neformální setkávání žáků odloučených pracovišť“. Tato setkání napomáhají žákům i pedagogům se lépe poznat a adaptovat se na nové prostředí, na nové spolužáky a kolegy.

Odloučené pracoviště Bečva

Dne 20. 9. a 6. 10. 2011 proběhla v restauraci Bečva první dvě setkání žáků OP Bečva a OP Družstevní. Žáci oboru číšník se prezentovali ukázkou míchání salátů a flambování palačinek, oba výrobky sloužily jako degustační vzorek. Cukrářský obor se prezentoval mini roládou, ke které byla servírována káva.

Zástupkyně ředitele pro PV představila jednotlivé obory, slovně doprovodila ukázky soutěží, výstav a odborných kurzů, které jsou na OP Bečva realizovány. Rovněž hovořila o různých kurzech, které nabídla i žákům OP Družstevní.

Potom si žáci oboru Prodavač, Peněžní manipulant, Obchodník, Ekonomika a podnikání mohli prohlédnout s pedagogickým doprovodem celý areál restaurace Bečva, jehož součástí jsou tyto provozy: hlavní kuchyně a kuchyně školního stravování, kde připravovali žáci oboru kuchař pokrmy. Restaurace, pivnice a salonky, kde probíhaly přípravy na polední provoz. V cukrářských dílnách dohotovovali žáci výrobky dle objednávek.

Všem žákům se toto setkání líbilo. Jak žákům OP Družstevní, kteří kladli různé dotazy, tak i žákům OP Bečva, kteří nové spolužáky se zájmem okukovali.


Odloučené pracoviště Družstevní

Dne 11. a 18. 10. 2011 navštívili žáci OP Bečva oborů Kuchař – číšník, Cukrář a Gastronomie OP Družstevní.

V úvodu setkání byla žákům promítnuta prezentace o aktivitách a praktických dovednostech žáků oboru Prodavač, Obchodník, Peněžní manipulant a Ekonomika a podnikání.

Následovala prohlídka odborných učeben. Žáci viděli praktické ukázky dárkového balení, aranžování zboží, orientaci v průvodních dokladech a praktické přejímky zboží.

Prohlédli si logistické středisko zvané „Logistika“, kde se seznámili s materiálním vybavením učebny, do kterého patří registrační pokladny, registrační váhy, PC, dataprojektor a hlavně měli zájem o práci a předvedení interaktivní tabule. Na pokladních systémech například viděli export loga (hlavička účtenky), dat z PC do registrační pokladny prostřednictvím k tomu určenému SW EURO.

Tato sekání mají dále velký význam pro naplnění cílů vzdělávání - pro všestrannou, účinnou a otevřenou komunikaci, spolupráci a respekt práce a úspěchy vlastních i druhých.

Žákyně OP Družstevní určitě se zájmem navštíví OP Bobrky, kde jim budou představeny obory: Mechanik seřizovač, Obráběč kovů, Instalatér, Elektrikář-silnoproud, Tesař, Truhlář, Zedník, Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů.


Zpracovali učitelé odborného výcviku