SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Prezentační den řemesel se těšil velkému zájmu

V rámci této akce byly vystaveny i soutěžní exponáty, se kterými se žákyně Monika Kratinová umístila cca před 2 týdny ve stříbrném pásmu v rámci mezinárodní soutěže v dárkovém balení. V průběhu dne řemesel pak Monika vyráběla dekorativní předměty (papírové růžičky a tašky), které si mohli účastníci odnést domů.

Velkému zájmu se těšil stůl, kde prezentovali své umění Václav Mužikovský, žák 2. ročníku oboru Cukrář a Barbora Čotková, žákyně 4. ročníku oboru Gastronomie,. Tito se věnovali vyřezávání ovoce a zeleniny. Na jablku či melounu vznikaly obrazce, nad kterými se tajil dech. Překrásné však byly i růže a karafiáty z červené řepy či ovečky z celeru.

Bez zájmu nezůstaly ani obory stavebnictví či strojírenství. Zde byly k vidění praktické ukázky výrobků (židle, lavice, zahradní posezení aj.). Žáci naší školy však i názorně předváděli ukázky truhlářských, strojírenských či instalatérských prací.

Soutěžní tým TME Formule 1, který se připravuje na semifinálové kolo v Praze, zde prezentoval svou přípravu na soutěž.

Velkému zájmu se těšily rovněž dřevěné modely, vyrobeny žáky oboru Truhlář pod vedením učitele odborného výcviku Jana Kratiny, a to vlaku Slovenská strela a prvního hybridního automobilu. Tyto exponáty jsou úzce spjaty s postavou tzv. „valašského Edisona“, pana Josefa Sousedíka a jsou vystaveny v Národním technickém muzeu v Praze a muzeu Tatry Kopřivnice.

K vidění bylo opravdu velké množství výrobků, u některých se návštěvníci pozastavovali a hloubali, zda se jedná o výrobky k snědku nebo dekorační předměty. V rámci dne řemesel probíhala i degustace vyrobených gastro výrobků.

Mezi další činnosti, které byly prakticky předváděny a žáky velmi zaujaly, bylo např. jemné zdobení perníčků, které vzbuzuje tradičně velký obdiv, dále pak výroba postaviček z marcipánu, kreslení čokoládovou nebo bílou polevou či skládání ubrousků. Slova chvály účastníků však patřily i připraveným slavnostním tabulím k různým příležitostem.

Prezentační den řemesel, který byl připraven v rámci projektu Řemeslo – tradice a budoucnost, byl účastníky hodnocen jako velmi zdařilá akce. Všem kdo se na její přípravě podíleli, patří velký dík.

Další informace o naší akci byly zveřejněny na:

http://valasskeinoviny.cz/index.php/valassko/zpravy-z-regionu/9145-prezentani-den-emesel-u-sousedik

http://www.tvbeskyd.cz/cz/10-vsetin/1-video--studenti-sousedikova-uciliste-poradali-den-remesel.html?idv=5250

http://www.mestovsetin.cz/josef-sousedik-by-byl-pysny/d-509250

Více fotografií k vidění na: http://www.sosvsetin.cz/fotogalerie/op-becva/prezentacni-den-remesel/