SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pondělí 25. března 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Podpisy byl stvrzen vznik „Aliance pro strojírenství ve školství“

Již delší dobu trápí strojírenské firmy v celé České republice nedostatek kvalifikovaných mladých odborníků.  Starší generace strojařů odchází do důchodu a firmám, i ve spojitosti s hospodářským růstem, nastávají velké výrobní problémy zaviněné nedostatkem kvalifikovaných odborníků těchto oborů. Nejinak je tomu i v našem regionu. I zde si místní strojírenské firmy a také odborné školy kladou otázku: „Jak motivovat žáky základních škol pro studium oborů, týkajících se strojírenství?“  Zvláště, když téměř každá strojírenská firma v našem regionu odhaduje potřebu nových odborníků v desítkách a  celkově se jen na okrese Vsetín jedná o stovky nových pozic do nejbližších let.

Při jednání se sociálními partnery z řad strojírenských firem v okolí jsme v posledních letech zaznamenali enormní zájem o výchovu mladých odborníků pro strojírenství. Proto jsme začali hledat efektivní způsoby spolupráce s firmami, které by zvýšily zájem a také větší motivaci žáků o strojírenské obory.

V této souvislosti již před dvěma lety navázalo vedení školy úzkou spolupráci s firmou ZV nástroje s.r.o. ve Vsetíně.  Jednalo se především o financování stipendií pro talentované žáky, dále o   umožnění odborné praxe a prázdninových brigád žáků a v neposlední řadě i materiální podporou odborné výuky.

„Strojírenství je z hlediska budoucího zaměstnání v našem regionu velmi perspektivním oborem. Bohužel se v  současné době potýkáme s obrovským nedostatkem odborníků v naší firmě. Starší pracovníci odcházejí a jedinou šancí je získat nové odborníky ze škol“, sdělil při návštěvě naší školy jednatel společnosti ZV-Nástroje Ing. Viktor Nevrlý a tímto se začala rozvíjet naše spolupráce na podporu a zatraktivnění strojírenských oborů pro žáky.

Postupně se dařilo získávat ke spolupráci i další firmy – M+V, spol. s r.o. Vsetín – divize Stimzet, Hirschmann  Czech s.r.o. Vsetín a TOOL TECH CZ, s.r.o. Jablůnka. Neustále jsme vedli další jednání s ostatními strojírenskými firmami v regionu o společné cestě k získávání kvalitních odborníků z řad žáků školy.

Výsledkem je slavnostní podpis „Aliance pro strojírenství ve školství“.  Aliance bude podporovat žáky těchto oborů – 3letý Obráběč kovů a 4letý maturitní obor Mechanik seřizovač.

Základní cíle „Aliance pro strojírenství ve školství“ jsou především:

  • zřízení nového firemního stipendijního systému pro žáky
  • zkvalitnění výuky ve strojírenských oborech ve škole
  • podpora uplatnění žáků školy po skončení vzdělání  
  • popularizace a propagace strojírenských oborů
  • podpora pro získávání žáků základních škol pro studium strojírenských oborů

Prakticky to znamená, že žáci strojírenských oborů na SOŠ J. Sousedíka mají možnost získat firemní prospěchové stipendium. Musí však splnit předem daná kritérií, týkající se především prospěchu, chování atd.  

Na odloučeném pracovišti školy – restaurace Bečva Vsetín svými podpisy spolupráci v Alianci pro strojírenství ve školství potvrdily tyto firmy:

ZV-NÁSTROJE s.r.o. Vsetín
M&V, spol. s r.o. Vsetín
HIRSCHMANN CZECH s.r.o., Bobrky
PWO CZECH REPUBLIC a.s. Valašské Meziříčí
TOOL TECH CZ, s.r.o. Jablůnka
TES VSETIN s.r.o.
VASMO s.r.o. Vsetín
NTZ s.r.o. Ratiboř
LUKO STROJÍRNY s.r.o. Jablůnka
ZPS PREFIX a.s. Ratiboř

 

Postupem času se do podpory strojírenských, ale i jiných oborů zapojili další zaměstnavatelé a aktuální počet úzce spolupracujících firem při podpoře oborů je 17 firem. Spolupráce s naší školou si nesmírně vážíme.

   

 

Napsali o nás:

http://zlin.idnes.cz/stipendia-pro-studenty-stredni-odborne-skoly-ve-vsetine-pe7-/zlin-zpravy.aspx?c=A150930_2195031_zlin-zpravy_ras

Článek Jalovec 29_9_2015

 http://valassky.denik.cz/podnikani/strojirenskym-firmam-chybi-mladi-odbornici-30151005.html

 Článek Vsetínské noviny 

Článek 5plus2