SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je úterý 21. května 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Naše škola se účastní celosvětové soutěže „F1 ve školách“

O projektu:

Sezona 2012/2013 je již pátým ročníkem pořádaným v České republice ve vzdělávací soutěži „Formule 1 ve školách“. Naši studenti se chtějí také aktivně zapojit do této soutěže v letošním roce, protože se jedná o jedinečnou a celosvětovou vzdělávací soutěž. Je určena pro týmy studentů středních škol ve věku od 15 – 19 let. Tato soutěž je zaštítěna světovou automobilovou federací FIA i samotným vlastníkem série F1 panem Berniem Ecclestonem. I v tomto ročníku čeká všechny soutěžící testování v centrech, semifinálové kolo, finálové kolo a samozřejmě světový šampionát.

Semifinálové kolo - duben 2013 – prvních 10 týmů postupuje do celostátního finále

Celostátní finále - červen 2013 – vítěz postupuje na světový šampionát

Světový šampionát - září 2013 - celosvětové finále, kterého se účastní více jak 30 nejlepších týmů z celého světa. Soutěží se o stipendium na Londýnské univerzitě pro celý tým a na celou dobu studia!

Ing. Jaromír Třetina

 

Jak jsme daleko?

Po seznámení s cílem projektu nebyl žádný problém získat zájemce z našich řad, kteří by se do soutěže zapojili. Vytvořili jsme šestičlenný tým pod vedením Ing. Jaromíra Třetiny. Největší zájem o účast, jak se dalo očekávat, byl mezi studenty maturitních oborů mechanik seřizovač a autotronik. Naší výhodou je, že používáme CAD/CAM systémy s možností výroby navržených součástí nebo modelů na CNC strojích. Myslím, že tato kombinace studijních oborů je pro nás optimální, protože spojuje požadavky na znalost CAD/CAM systémů s pohledem konstrukce a designu automobilů.

Prvním našim úkolem byl návrh a vyprojektování modelu formule 1 v CAD systému dle daných technických pravidel, s ohledem na interaktivní počítačovou analýzu aerodynamických vlastností navrženého modelu, které jsou pro závodní automobily jedním z rozhodujících kritérií. Tento první úkol máme úspěšně za sebou.

V současné době se podílíme s našimi učiteli na zkouškách výroby modelů na CNC stroji, po úspěšné výrobě formulí bude následovat povrchová úprava modelu. Potom nás čeká testování modelu na speciální závodní dráze v Uherském Hradišti. Důležitou součástí soutěže je i marketingová identita týmu, prezentace návrhu a výroby modelů před odbornou komisí v češtině a v angličtině, prezentace konstrukční a výrobní dokumentace, vytvoření rozpočtu pro účast v soutěži a hledání sponzorů…

Brzy si vytvoříme vlastní internetové stránky, kde bude možno průběžně sledovat naši činnost doplněnou videi a fotografiemi. (http://www.tme.mzf.cz)

Jaroslav Macek (MS4M) – týmový manager