Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Vloženo : 27.04.2012

Krajské soutěže Hledáme mladé technické talenty

V průběhu měsíce března a v první polovině dubna probíhěhly krajská kola soutěže Hledáme mladé technické talenty učebních oborů. Do těch postoupili vítězové školních kol. Vyhlašovatelem soutěže byla v rámci projektu ESF Střední odborná škola Otrokovice.
HMTT - obráběči kovů
Organizaci soutěží zajišťovaly střední průmyslové a odborné školy a střední oborné učiliště Zlínského kraje. Soutěže se skládaly z části teoretické, kdy žáci vyplňovali testy a praktické, jejichž obsahovou náplní je učivo pro 3. ročníky.
Dne 1. 3. 2012 se uskutečnila soutěž učebního oboru Tesař na SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí. Úkolem praktické části bylo zhotovení trojúhelníku s tesařskými spoji. Naši školu reprezentovali žáci Marek Haboň, který získal 4. místo a Matěj Štach, který skončil na 6. místě. V hodnocení družstev dosáhli 3. místa.
Soutěž učebního oboru Zedník se konala 8. 3. 2012 u nás ve škole. Zadáním pro praktickou část bylo vyzdění příčky z pórobetonových tvárnic a osazení ocelových zárubní. Tato soutěž byla určena pro družstva, které se zúčastnili žáci naší školy Robin Buček a Radim Vašků a v celkovém hodnocení se umístili na třetí příčce.
8. 3. 2012 rovněž soutěžili žáci učebního oboru Elektrikář na Integrované střední škole – Centrum odborné přípravy Valašské Meziříčí. Soutěžící Michal Dorničák získal 3. místo a Radim Jašek 13. místo. V celkovém hodnocení družstev obsadili 5. místo.
Soutěž oboru Obráběč kovů byla uspořádána dne 21. 3. 2012 na Střední odborné škole Slavičín. Naše škola byla zastoupena soutěžícími Lukášem Dorničákem a Danielem Vávrou. Soutěž absolvovalo 7 dvoučlenných družstev. V celkovém hodnocení jednotlivců skončil Lukáš Dorničák devátý a Daniel Vára na 11. místě.
22. 3. 2012 proběhly soutěže učebních oborů Opravář zemědělských strojů ve Středním odborném učilišti Uherský Brod a Mechanik opravář motorových vozidel ve Středním odborném učlišti Valašské Klobouky. Opraváře zemědělských strojů zastupovali žáci Pavel Orság, který dosáhl 3. místo a Jan Václavík, který obsadil 7. místo. V konečném hodnocení družstev obsadili 3. příčku.
Mechanici opraváři motorových vozidel Josef Gerža a Lukáš Čajan obsadili v soutěži družstev 5. místo, jako jednotlivci se umístili na 5. a 10. místě.
Na Střední odborné škole v Otrokovicích se uskutečnila dne 28. 3. 2012 soutěž učebního oboru Instalatér. Naší školu reprezentovali žáci Radomír Kindl a Dominik Staněk, kteří získali 8. a 10. místo a v hodnocení družstev dosáhli 5. místa.

1. místo – Jan Jarcovják - Truhlář
Závěrečná krajská soutěž se konala dne 12. dubna na Střední škole nábytkářské a obchodní v Bystřici pod Hostýnem, kde prokazovali své znalosti a odborné dovednosti žáci učebního oboru Truhlář. V praktické části měli žáci za úkol zhotovit stolec s využitím šikmého ozubeného spoje. Soutěžící z naší školy se úkolu zhostili velmi dobře, Jan Jarcovják se stal vítězem v soutěži jednotlivců a Tomáš Miček dosáhl bodového hodnocení, které odpovídalo 5. místu. V celkovém hodnocení družstev byl jejich výkon oceněn druhým místem. Tím dosáhli žáci oboru Truhlář nejlepšího hodnocení ze všech oborů naší školy, které se soutěží Hledáme mladé technické talenty, zúčastnily.

Za úspěšnou a vzornou reprezentaci školy náleží ohodnocení soutěžícím žákům a rovněž za přípravu a doprovod na soutěže učitelům odborného výcviku: