SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 20. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Dvakrát zlato ze světové Olympiády kuchařů a cukrářů

"Zlaté medailistky"

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín tak přihlásila a nakonec i vyslala na Světovou olympiádu kuchařů a cukrářů IKA, která se konala od 5. do 10. října 2012 v německém Erfurtu, dvě své zástupkyně, studentku Anetu Malčíkovou a její odbornou učitelku Bc. Jaroslavu Londovou. Paní učitelka Londová, navrhla dva originální návrhy a následně pečlivě sledovala a vedla náročnou tříměsíční přípravu na tuto soutěž. Téma Jaroslavy Londové bylo „Andělská hudba“, Aneta pak ztvárnila téma „Inspirace láskou“. Obojí pak obdivoval celý svět. S údivem nad dokonalou krajkou, technikou zdobení a krásou provedení nevěřícně kroutila hlavou i odborná porota, která výrobky hodnotila. Abychom ji přesvědčili o svém mistrovství, předvedla Aneta jemné tahy kornoutkem s polevou a jeden krásný perníček z expozice jsme věnovali jednomu z komisařů. Až do večera pak měla naše paní učitelka anglického jazyka Zajíčková plno práce s vysvětlováním. Podávala odborné informace všem zájemcům z celého světa o způsobu provedení, a ti neskrývali své nadšení. Největší zážitek však přineslo večerní vyhlašování výsledků. Většího úspěchu už totiž zástupkyně naší školy nemohly dosáhnout. Za své umění získaly obě zlaté olympijské medaile, čímž si splnily svůj velký sen a potvrdily, že jemně zdobený perník ze Vsetína dokáže ohromit celý svět. Tímto jim tedy veřejně vyjadřuji svůj obdiv a zároveň děkuji za vynikající reprezentaci školy.

Na závěr bych chtěl poděkovat také Zlínskému kraji, Městu Vsetínu a sponzorům za finanční podporu, bez které bychom mohli jejich sny jen těžko uskutečnit.

"Inspirace láskou"
"Andělská hudba"
"55 zemí z celého světa soutěžilo"