SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 19. září 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Batikování

Zvolili jsme batiku vázanou a skládanou dvoubarevnou. Batikování, batika je oblíbenou a módní výtvarnou technikou. Princip batiky spočívá v tom, že neumožníme barvě, aby rovnoměrně látku obarvila. Díky tomu vznikají často neuvěřitelné barevné vzory a efekty. Batikovacích technik je velké množství, většina se vyvíjela po tisíciletí. Dokonalosti dosáhla v Asii, ale i v Africe.
Batik je mnoho druhů - Vázaná batika (provázky svázaná látka se ponoří do barvící lázně a v místech ovázání zůstává původní, většinou bílá barva s postupným přechodem k barvě, kterou jsme použili), sypaná batika (na mokré plátno sypeme práškové barvivo, které poté zafixujeme například v páře), vosková batika (díky ní docílíme složitější a konkrétnější vzory, vzniká nanesením vosku na látku a následným obarvením), šitá batika (zadním stehem různé velikosti prošijeme látku v pruzích, vlnovkách, elipsách, spirálách; vyšijeme vzor nití a po prošití pevně stáhneme a zafixujeme uzlíky; u rovných linií můžeme látku v místě stažení ještě ovázat nití nebo provázkem; obarvíme v barvící lázni a ustálíme dle návodu na barvách), Šibori, Shiboru (Šibori je stará japonská technika zdobení hedvábí, část této techniky se dá použít i na bavlnu, Shiboru znamená v japonštině muchlání nebo mačkání, Vzory vznikají skládáním, vrásněním, šitím, stáčením a dále se pokračuje překládáním, uzlováním a svazováním), skládaná batika, vyvazovaná (používáme kamínky, luštěniny, mušle...), mačkaná batika, kolíčková batika, savová, prkýnková... Většinu batik lze vzájemně kombinovat mezi sebou, případně je doplňovat dalšími technikami dekorování textilu.Batikování není náročné a batika může být velmi krásným módním doplňkem. Pomocí batikování rovněž můžeme znovu oživit použité látky. Také jsme si vyzkoušeli nabarvit trička, která se nám také povedla.