SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 24. ledna 2018
Office 365
Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Aktuality

« Zpět na seznam aktualit

Báječné srdce z perníku pro maminku

Trpělivost přináš .... takové krásné srdíčko

Pro nadcházející Den matek, jsme využili příležitosti, zapojit všechny žáky druhého a třetího ročníku oboru cukrář a prodavač, aby předvedli veřejnosti, s jakou trpělivostí je zdobení perníku spojeno.

Dne 10. května se na náměstí Svobody ve Vsetíně konal „srdíčkový“ den. Zájem z řad veřejnosti byl velký. Potěšil nás i zájem médií. Zaznamenat dovednosti našich žáků dorazila TV Beskyd, slovem i hudbou podbarvilo akci rádio Valašsko. Zdokumentovat práci našich žáků přijel z Prahy i šéfredaktor časopisu Fany Info REVUE. Vždyť jejich úspěchy se nesou daleko za hranice České republiky.

Nejedná se totiž o lehké, jednoduché tahy, ale náročnou mřížku s další kresbou. V předchozích hodinách odborného kreslení všichni pilně trénovali kresbu kornoutkem s polevou, aby před diváky vše zvládli na jedničku.

Zpestřením celé akce byla přítomnost Marie Kolínkové a Anety Malčíkové, které získaly na největších světových gastronomických soutěžích zlaté medaile. Navštívit nás přišly i jejich stejně schopné náhradnice Markéta Václavíková a Nela Zimková. Samozřejmě na akci nechyběla ani „nejčerstvější“ zlatá medailistka Markéta Poláštíková. Ocenění získala v soutěži Gastro Hradec za perníkovou kompozici s cyrilo-metodějskou tématikou.

Malé děti zaujala technika balení dárků našimi prodavači. Jejich barevné kreace rozsvítily jejich očka. Sladkým perníčkem jsme se zavděčili všem. Veřejnost si mohla zakoupit srdíčko jako dárek pro své blízké.

Přínosem akce je velká zkušenost všech zúčastněných žáků, jaký je zájem o krásně nazdobený perníček, jejich samostatnost, odvaha a komunikativnost se zákazníkem. Čekají je za několik dnů závěrečné zkoušky, pak snad zúročí vše, co se naučili. Jistě budou za mnoho let vzpomínat na svou školu.

Příspěvek TV Beskyd: http://tvbeskyd.cz/cz/10-vsetin/1-video--patecni-den-vonel-na-vsetinskem-svarove-pernikem.html?idv=5465

(Bc. Jaroslava Londová)

Zlatá medailistka Markéta Poláštíková sleduje práci své spolužačky
Tak vypadaly perníčky odpoledne
Tak vypadaly perníčky ráno
Zleva:Aneta Malčíková, Marie Kolínková
Zleva: N.Zimková,A.Malčíková,J.Londová,J.Slovák,M.Kolínková, V.Mužikovský