SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Podzimní škola Zdravých měst České republiky

Žáci naší školy se dne 1. a 2. listopadu 2017 podíleli na přípravě občerstvení a obsluze při akci „Podzimní škola Zdravých měst ČR“, která se konala v Domě kultury Vsetín. číst více »

Navštívili jsme strojírenský veletrh v Brně

Žáci třídy 1.F a 2.F se zúčastnili nejvýznamnějšího průmyslového veletrhu ve střední Evropě, který se každoročně koná na Výstavišti v Brně. Vystavovatelů bylo více než 1 500 a tím pádem jsou zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. číst více »

Zdobení perníků 2D ART

Učitelka odborného výcviku oboru Cukrář Ludmila Váňová se dne 21. 10. 2017 zúčastnila kurzu Zdobení perníků 2D ART v Litovli. Školící lektorkou byla malířka obrazů, která se věnuje zároveň cukrářské výrobě a motivy, které maluje, přenesla na perník. číst více »

Žáci se učili vařit dle receptů našich babiček

Skupina žáků druhého ročníku oboru kuchař- číšník se dne 19. 10. 2017 zúčastnila zajímavé akce v Rožnově pod Radhoštěm, která nesla název: „Co vařily naše babičky“. číst více »

Na dílnách bylo opět živo

Dne 31. 10. 2017 si v našich dílnách odborného výcviku Bobrky vyzkoušeli žáci ZŠ Vsetín Ohrada činnosti profese Truhlář a Instalatér pod vedením učitelů odborného výcviku Marka Juráně a Vojtěcha Smolíka. číst více »

Perníkový maraton "U SOUSEDÍKŮ"

Kdo máte čas, zručnost a chuť, zapojte se do zdobení perníčků pro charitativní akci, jejíž výtěžek bude věnován na zakoupení motorového vozidla pro zdravotně postiženého spoluobčana. Budeme zdobit 1000 perníčků!!! číst více »

Což takhle vyrobit si rámeček?

Dne 24. 10. 2017 proběhla v dílnách na Bobrkách u truhlářů povinná výuka Základní školy Jablůnka. Zúčastnilo se deset žáku. Vyráběli rámeček na fotografii, který si po dokončení odnesli domu. číst více »

Technický jarmark ve Vsetíně

Technický jarmark pro žáky základních škol se konal ve Vsetíně dne 20. 10. 2017. Žáci osmých a devátých tříd se mohli podívat do prosperujících firem technického zaměření a seznámit se s výrobními programy a pracovním prostředím, kde jednou mohou úspěšně rozvíjet svoji profesní kariéru. číst více »

KDO MÁ ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY? OPĚT NAŠI TRUHLÁŘI !!!

„Krásná idea celostátní soutěže Zlaté české ručičky, kdy veškeré výrobky po ocenění jsou věnovány dětem do dětských domovů po celé naši republice, nás  opět inspirovala k tomu, abychom se do soutěže přihlásili,“ říká pan učitel Kratina se svými žáky. Organizátorem soutěže je Českomoravská konfederace odborových svazů Praha. číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Integra

V rámci udržitelnosti projektu Centra vzdělávání nás dne 17. 10. 2017 navštívili žáci ze ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Integra. V praxi si mohli ověřit, jak to „chodí“ u řemesla v oborech Obráběč kovů a Instalatér. číst více »

Technický jarmark Valašské Meziříčí

Dne 13. 10. 2017 proběhl ve Valašském Meziříčí technický jarmark. Naše škola ve firmě PWO prezentovala žákům základních škol nabízené obory s důrazem na technické zaměření.     číst více »

Žáci základních škol v roli strojaře, instalatéra či zedníka

Dne 10. 10. 2017 přišli do dílen na Bobrky nejen naši žáci, ale i žáci  ZŠ Vsetín Sychrov a ZŠ Vsetín Luh, aby si vyzkoušeli svou rukodělnou zdatnost v dílně strojařů, instalatérů a zedníků. číst více »

Kreativní tvoření na restauraci Bečva

Dne 10. 10. 2017 jsme na odloučeném pracovišti Bečva přivítali 18 žákyň  ze Základních škol Vsetín-Luh a Sychrov v rámci projektu Centra vzdělávání. Žákyně si vyzkoušely skládání ubrousků na slavnostní stůl, přípravu bramboráků, zdobení perníčků a modelování zvířátek z mléčné hmoty. číst více »

Krajská soutěž v orbě

Dne 6. 10. 2017 jsme se žáky 2. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů navštívili  krajskou soutěž v orbě ve Znojmě – Mašovicích. Soutěž probíhala pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka a předsedy Regionální agrární komory Jihomoravského kraje Ing. Václava Hlaváčka, CSc. Součástí soutěže byla i polní výstava zemědělské techniky. Obě tyto akce pořádala Střední odborná škola Znojmo, na pozemcích Agropodniku Mašovice. číst více »

Odjezd našich stážistů Erasmus+ do Německa se nezadržitelně blíží!

Intenzivní přípravy projektu „Praxí s Erasmem+ za kvalitou“,  jsou téměř u konce a odjezd za novým odborným poznáním se  přiblížil. V neděli 8. 10. 2017 odjíždí na třítýdenní stáž pedagogové Mgr. Františka Vyškovská a Mgr. Dagmar Holubová s 20 stážisty oborů Autotronik, Kuchař – číšník a Cukrář do německého Chemnitzna mezinárodní mobilitu žáků. číst více »

Ani letos jsme nechyběli mezi účastníky Valachiarun

V sobotu 30. 9. 2017 proběhl jubilejní 10. ročník vytrvalostního běhu Craft Valachiarun. V rekordně početném startovním poli se neztratilo ani 8 žáků naší školy.  číst více »

Kurz čepování piva podruhé

Dne 2. října 2017 probíhal druhý kurz Čepování piva, kterého se tentokrát zúčastnili žáci třetího a čtvrtého ročníku oboru Gastronomie, žáci druhého ročníku oboru Kuchař – číšník a také učitelky odborného výcviku a odborných předmětů. číst více »

Setkání firem s žáky – firemní stipendia

V rámci projektu Podpory vzdělávání pedagogů a spolupráce se zaměstnavateli (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0005810) jsme dne 20. 9. 2017 připravili v dílnách na Bobrkách prostor pro setkání regionálních strojírenských a dalších firem s našimi žáky a jejich rodiči. číst více »

Umíme správně čepovat pivo

Originální kurz Čepování piva, měli možnost zhlédnout, žáci 3. a 2. ročníku učebního oboru Kuchař – číšník dne 20. 9. 2017 v pivnici na odloučeném pracovišti Bečva. číst více »

PODPOŘTE NAŠE MATURANTY!!!

Naše třída 2. N se letos zapojila do soutěže TŘÍDA ROKU 2018, kde mohou vyhrát maturitní šerpy pro celou třídu zdarma a získat spoustu skvělých cen pro maturitní ples. Podpořit je můžete rozkliknutím fotografie s přidáním lajku. číst více »