SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 15. srpna 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Přivezli jsme si nové poznatky z Anglie !!!

V sobotu 25. 2. 2017 jsme se vrátili z pracovní stáže zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Opět jsme byli v přímořském městě Plymouth, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická čtvrť Barbican a námořní budovy Royal William Yard.  číst více »

I v letošním roce jsou naši podnikatelé úspěšní a postupují do II. kola soutěže O nejlepší podnikatelský záměr

V září 2016, kdy do lavic nástavbového studia oboru Podnikání 1. N usedali noví žáci, vůbec netušili, co je to podnikatelský záměr a k čemu bude dobrý předmět Projektové řízení. Není tomu ani půl roku a 2 z nich - Adam Sklenář a Klára Kalvosterová budou obhajovat ve druhém kole soutěže Můj I. milion své podnikatelské záměry. O jejich postupu rozhodl vyhlašovatel a organizátor soutěže Technologické inovační centrum a Univerzitou T. Bati ve Zlíně. číst více »

Modelování zvířátek na OP Bečva

Žáci čtvrté třídy Základní školy Vsetín Sychrov nás dne 23. 2. 2017 navštívili na odloučeném pracovišti Bečva, aby se seznámili s cukrářskou prací. V rámci vyučovacího předmětu Pracovní činnost si vyzkoušeli modelování zvířátek, květinek a pohádkových postaviček z mléčné modelovací hmoty.  číst více »

Ocenění nejlepších sportovců městem Vsetín

Při příležitosti ocenění nejlepších sportovců města Vsetína dne 22.02,2017 na Maštaliskách, Horní město zajišťovala naše škola občerstvení v podobě rautu. Této akce se zúčastnili žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník ve složení Silvie Kašparová, Jarmil Kocůrková a David Zapalač od pedagogickým  dohledem Mgr. Hany Tydlačkové a Jitky Maňákové.   číst více »

Nové CNC stroje zlepší praktické dovednosti našich strojařů

Do našich dílen praktického vyučování na Bobrkách byly pořízeny dva nové výukové CNC obráběcí stroje Rakouské firmy Emco, a to CNC frézka EMCO CONCEPT MILL 55 a  CNC soustruh EMCO CONCEPT TURN 60. V rámci softwarového vybavení umožní nové stroje výuku základům v programovacím jazyce „HEIDENHAIN“, „SINUMERIC“ a  „FANUC“, které jsou nejčastěji používané ve strojírenských firmách. číst více »

Projekt "ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"

„ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"  (CZ.03.1.48/0.0/0.0/15_004/0000011) je projekt, realizovaný Úřadem práce ČR, Krajskou pobočkou ve Zlíně. Od 1. 3. 2017 se i naše škola zapojila do tohoto projektu. číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Jablůnka v dílnách na Bobrkách

V rámci udržitelnosti projektu Centra vzdělávání nás dne 21. 2. 2017 navštívili v dílnách na Bobrkách žáci ze ZŠ Integra Vsetín a Jablůnka. 39 žáků si vyzkoušelo řemesla, která se na naší škole vyučují. číst více »

Žáci ZŠ v dílnách naší školy již podruhé v tomto školním roce

Dne 7. 2. 2017 přijelo na Bobrky 13 sedmáků a 13 osmáků ze ZŠ Luh a Sychrov se svými učiteli. Vyzkoušeli si co obnáší práce automechanika, truhláře, obráběče kovů i instalatéra. Všem se výuka praktických činností moc líbila, žáci ji hodnotili jako „super“.  číst více »

Lyžařský a snowboardový kurz

Od pondělí 30. 1. do pátku 3. 2. 2017 proběhl ve Ski areálu SYNOT Kyčerka  ve Velkých Karlovicích lyžařský a snowboardový kurz. Kurzu se zúčastnilo 25 žáků školy, kteří si pod vedením učitelů tělesné výchovy Mgr. Jiřího Martince, Mgr. Libora Vakrčky a Mgr. Marka Wandrola zlepšovali své lyžařské a snowboardové dovednosti. číst více »

Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Žáci naši školy – třída 2. BM, společně se zástupci města a základními školami uctili památku obětí holocaustu na místě, kde v minulosti stála synagoga. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí, 2 milionů Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války. číst více »

Kopii Libušína vytvořil náš truhlář Tomáš Děckuláček

Tomáš Děckuláček, vyučen v oboru Truhlář, zúročil dovednosti a vědomosti, které během svého studia na naší škole získal a vytvořil krásné dílo, přesnou kopii vyhořelé, nejznámější valašské památky Libušín.  číst více »

Nový interiér pivnice v restauraci Bečva

Na odloučeném pracovišti restaurace Bečva, konkrétně prostory pivnice doznaly v poslední době změn k lepšímu. Věříme, že se nový interiér bude návštěvníkům líbit  Na rozsáhlých opravách se podíleli naši žáci oborů Elektrikář, Truhlář, Zedník a Instalatér pod vedením učitelů odborného výcviku, za což jim náleží velké poděkování.  číst více »

Odlet do Anglie se rychle blíží !!

Nezadržitelně se nám přibližuje odjezd na odbornou pracovní stáž do Velké Británie. Ta se uskuteční v rámci druhé části projektu Erasmus+. Po loňských dobrých zkušenostech je naší cílovou destinací jižní Anglie, přístavní město Plymouth.  číst více »

Učíme se stravovat zdravě

V současné době se stále více lidí zabývá tím, jak jíst zdravě. V oblibě jsou jídla lehká, dobře stravitelná, nezatěžující organismus a biologicky vyvážená. Abychom toho dosáhli, je třeba upravit jídelníček nejen dospělých, ale také dětí. Proto jsme přivítali odborné školení, které se touto tématikou zabývá.  číst více »

Josef Sousedík se dočkal ocenění

V závěru roku jsme mohli zaslechnout nebo číst o Josefu Sousedíkovi, vsetínském vynálezci a starostovi, ale taky bojovníku proti fašismu, častěji než obvykle.  Dne 28. října 2016 byl oceněn na Pražském hradě medailí Za hrdinství in memoriam. Ocenění z rukou prezidenta republiky převzal jeho syn Tomáš Sousedík.  číst více »

Besedy a zážitkové programy v nízkoprahovém zařízení Klíč (Agarta Vsetín)

Během podzimu  2016 se stovka žáků prvního ročníku zúčastnila čtyř besed a zážitkových programů v nízkoprahovém zařízení Klíč. Žáci si prohlédli prostory, ve kterých se zkušení terénní pracovníci, kteří také besedy vedli, snaží pomáhat lidem v krizi. číst více »

Soutěž: „ O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy.“

Dne 20. prosince 2016 došlo k vyhlášení výsledků soutěže "O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy". A jak si jednotlivé třídy vedly? 1.místo  1. N – třída Mgr. Františky Vyškovské; 2. místo  3. BM – třída Ing. Marie Juříčkové; 3. místo – 1. F  - třída Mgr. Věry Adámkové. Cena za „ Kreativitu“  - 3. E Mgr. Libor Vakrčka číst více »

MIKULÁŠSKÝ DEN

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 se na hlavní chodbě SOŠ Josefa Sousedíka rozvoněl vánoční čaj, perníčky a drobné sladkosti, které připravily děvčata ze třídy 1.N a dále naše „cukrářky“ pod vedením paní učitelky Londové. Žáci třídy 3.E – Jirka Sedlák a Jakub Hruška se ujali prodeje speciálního čaje a šlo jim to opravdu skvěle. Naše paní kuchařky nestačily připravovat nové a nové dávky. Žákyně třídy 3.D – Nikola Juřicová a Aneta Janušová prodávaly pro charitativní sbírku „Zimní srdíčkové dny“ drobné předměty a byly v prodeji rovněž velmi úspěšné. číst více »

Podnikatelé si rozšířili znalosti ve finanční gramotnosti

Dne 6. 12. 2016 proběhla již II. část vzdělávacího bloku – Škola finanční gramotnosti, kterou vedl odborník z praxe diplomovaný specialista David Válek.  číst více »

Pronájem tělocvičny - volné termíny

Nabízíme volné termíny k pronájmu tělocvičny. Zacvičit si můžete ve velké tělocvičně v areálu naší školy (Vsetín, Benátky 1779).   číst více »