SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 21. června 2018
Office 365
Vyhlášení 3. kola příjímacího řízení

Ilustrace vykřičník Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019. Příjem přihlášek ke studiu je do 28. června 2018, kapacita je volná ve vybraných oborech vzdělávání. Více informací naleznete v přiloženém souboru v sekci "pro uchazeče - přijímací řízení". Bližší informace na telefonním čísle 575 755 011, 737 648 311 - p. Válková.

Vloženo : 05.05.2017

.

Vloženo : 26.03.2018

Zveřejnění výsledků 1. kola PŘ

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "pro uchazeče" - "přijímací řízení"

Vloženo : 23.04.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Termín profesní kvalifikace - elektro

Vloženo : 16.02.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Ocenění nejlepších sportovců městem Vsetín

Při příležitosti ocenění nejlepších sportovců města Vsetína dne 22.02,2017 na Maštaliskách, Horní město zajišťovala naše škola občerstvení v podobě rautu. Této akce se zúčastnili žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník ve složení Silvie Kašparová, Jarmil Kocůrková a David Zapalač od pedagogickým  dohledem Mgr. Hany Tydlačkové a Jitky Maňákové.   číst více »

Nové CNC stroje zlepší praktické dovednosti našich strojařů

Do našich dílen praktického vyučování na Bobrkách byly pořízeny dva nové výukové CNC obráběcí stroje Rakouské firmy Emco, a to CNC frézka EMCO CONCEPT MILL 55 a  CNC soustruh EMCO CONCEPT TURN 60. V rámci softwarového vybavení umožní nové stroje výuku základům v programovacím jazyce „HEIDENHAIN“, „SINUMERIC“ a  „FANUC“, které jsou nejčastěji používané ve strojírenských firmách. číst více »

Projekt "ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"

„ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"  (CZ.03.1.48/0.0/0.0/15_004/0000011) je projekt, realizovaný Úřadem práce ČR, Krajskou pobočkou ve Zlíně. Od 1. 3. 2017 se i naše škola zapojila do tohoto projektu. číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Jablůnka v dílnách na Bobrkách

V rámci udržitelnosti projektu Centra vzdělávání nás dne 21. 2. 2017 navštívili v dílnách na Bobrkách žáci ze ZŠ Integra Vsetín a Jablůnka. 39 žáků si vyzkoušelo řemesla, která se na naší škole vyučují. číst více »

Žáci ZŠ v dílnách naší školy již podruhé v tomto školním roce

Dne 7. 2. 2017 přijelo na Bobrky 13 sedmáků a 13 osmáků ze ZŠ Luh a Sychrov se svými učiteli. Vyzkoušeli si co obnáší práce automechanika, truhláře, obráběče kovů i instalatéra. Všem se výuka praktických činností moc líbila, žáci ji hodnotili jako „super“.  číst více »

Lyžařský a snowboardový kurz

Od pondělí 30. 1. do pátku 3. 2. 2017 proběhl ve Ski areálu SYNOT Kyčerka  ve Velkých Karlovicích lyžařský a snowboardový kurz. Kurzu se zúčastnilo 25 žáků školy, kteří si pod vedením učitelů tělesné výchovy Mgr. Jiřího Martince, Mgr. Libora Vakrčky a Mgr. Marka Wandrola zlepšovali své lyžařské a snowboardové dovednosti. číst více »

Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Žáci naši školy – třída 2. BM, společně se zástupci města a základními školami uctili památku obětí holocaustu na místě, kde v minulosti stála synagoga. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí, 2 milionů Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války. číst více »

Kopii Libušína vytvořil náš truhlář Tomáš Děckuláček

Tomáš Děckuláček, vyučen v oboru Truhlář, zúročil dovednosti a vědomosti, které během svého studia na naší škole získal a vytvořil krásné dílo, přesnou kopii vyhořelé, nejznámější valašské památky Libušín.  číst více »

Nový interiér pivnice v restauraci Bečva

Na odloučeném pracovišti restaurace Bečva, konkrétně prostory pivnice doznaly v poslední době změn k lepšímu. Věříme, že se nový interiér bude návštěvníkům líbit  Na rozsáhlých opravách se podíleli naši žáci oborů Elektrikář, Truhlář, Zedník a Instalatér pod vedením učitelů odborného výcviku, za což jim náleží velké poděkování.  číst více »

Odlet do Anglie se rychle blíží !!

Nezadržitelně se nám přibližuje odjezd na odbornou pracovní stáž do Velké Británie. Ta se uskuteční v rámci druhé části projektu Erasmus+. Po loňských dobrých zkušenostech je naší cílovou destinací jižní Anglie, přístavní město Plymouth.  číst více »

Učíme se stravovat zdravě

V současné době se stále více lidí zabývá tím, jak jíst zdravě. V oblibě jsou jídla lehká, dobře stravitelná, nezatěžující organismus a biologicky vyvážená. Abychom toho dosáhli, je třeba upravit jídelníček nejen dospělých, ale také dětí. Proto jsme přivítali odborné školení, které se touto tématikou zabývá.  číst více »

Josef Sousedík se dočkal ocenění

V závěru roku jsme mohli zaslechnout nebo číst o Josefu Sousedíkovi, vsetínském vynálezci a starostovi, ale taky bojovníku proti fašismu, častěji než obvykle.  Dne 28. října 2016 byl oceněn na Pražském hradě medailí Za hrdinství in memoriam. Ocenění z rukou prezidenta republiky převzal jeho syn Tomáš Sousedík.  číst více »

Besedy a zážitkové programy v nízkoprahovém zařízení Klíč (Agarta Vsetín)

Během podzimu  2016 se stovka žáků prvního ročníku zúčastnila čtyř besed a zážitkových programů v nízkoprahovém zařízení Klíč. Žáci si prohlédli prostory, ve kterých se zkušení terénní pracovníci, kteří také besedy vedli, snaží pomáhat lidem v krizi. číst více »

Soutěž: „ O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy.“

Dne 20. prosince 2016 došlo k vyhlášení výsledků soutěže "O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy". A jak si jednotlivé třídy vedly? 1.místo  1. N – třída Mgr. Františky Vyškovské; 2. místo  3. BM – třída Ing. Marie Juříčkové; 3. místo – 1. F  - třída Mgr. Věry Adámkové. Cena za „ Kreativitu“  - 3. E Mgr. Libor Vakrčka číst více »

MIKULÁŠSKÝ DEN

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 se na hlavní chodbě SOŠ Josefa Sousedíka rozvoněl vánoční čaj, perníčky a drobné sladkosti, které připravily děvčata ze třídy 1.N a dále naše „cukrářky“ pod vedením paní učitelky Londové. Žáci třídy 3.E – Jirka Sedlák a Jakub Hruška se ujali prodeje speciálního čaje a šlo jim to opravdu skvěle. Naše paní kuchařky nestačily připravovat nové a nové dávky. Žákyně třídy 3.D – Nikola Juřicová a Aneta Janušová prodávaly pro charitativní sbírku „Zimní srdíčkové dny“ drobné předměty a byly v prodeji rovněž velmi úspěšné. číst více »

Podnikatelé si rozšířili znalosti ve finanční gramotnosti

Dne 6. 12. 2016 proběhla již II. část vzdělávacího bloku – Škola finanční gramotnosti, kterou vedl odborník z praxe diplomovaný specialista David Válek.  číst více »

Pronájem tělocvičny - volné termíny

Nabízíme volné termíny k pronájmu tělocvičny. Zacvičit si můžete ve velké tělocvičně v areálu naší školy (Vsetín, Benátky 1779).   číst více »

Průzkum trhu v „Šantovce“

V rámci ekonomické praxe se dne 7. 12. 2016 žáci třídy 2. BM oboru Ekonomika a podnikání, zúčastnili exkurze do Olomouce. Na základě zadaných úkolů prováděli žáci v obchodním centru „Šantovka“ průzkum trhu, kde získali nejen potřebné údaje pro své marketingové šetření, ale využili i předvánočního prodeje k zakoupení vánočních dárků. číst více »

Mikulášské setkání se zástupci ZŠ a firem

Akci s názvem „Mikulášské setkání“ připravila naše škola. Nejednalo se o setkání s nebeskými a pekelnými bytostmi, ale se zástupci základních škol a našimi sociálními partnery. Mikulášskou atmosféru akci svými výrobky dodali žáci naší školy.  číst více »

„Nastartuj svůj nápad – Můj 1. milion“

V pondělí 28. 11. 2016 proběhl v naší škole opět odborný seminář určený žákům oboru Podnikání pod názvem „ Nastartuj svůj nápad“.Tento vzdělávací blok vedl Ing. Petr Konečný, vedoucí oddělení PI a VTP, z oddělení podnikatelského inkubátoru a vědeckotechnického parku, které sídlí ve Zlíně.  číst více »