SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 17. října 2018
Office 365
.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Marián Šuta předvedl svůj kuchařský um

Žák 2. ročníku oboru Gastronomie Marián Šuta se dne 16. 3. 2017 zúčastnil 6. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí GASTRO KROMĚŘÍŽ 2017, který byl pořádán pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a hejtmana Zlínského kraje – Jiřího Čunka. číst více »

Napsali o nás v Učitelských novinách

V březnovém čísle Učitelských novin jsme si mohli přečíst o našich školních aktivítách v rámci projektu Erasmus+, tj. o zahraničních stážích našich žáků. číst více »

Přiložené soubory:

Zástupce firmy John Guest instalatérům představil novinky

Dne 16. 3. 2017 se na naší škole konala prezentace firmy John Guest za přítomnosti žáků 2. a 3. ročníku oboru Instalatér. Pan Červenka nám představil materiál a komponenty, které se používají pro sanitární a vytápěcí systémy a stropní chlazení. číst více »

Tentokrát naše dílny navštívili žáci ze ZŠ Hovězí a Velké Karlovice

Již podruhé v tomto školním roce přijeli do našich dílen na Bobrkáchžáci dvou základních škol - Hovězí (14 žáků) a Velkých Karlovic (16 žáků) se svými učiteli a s panem ředitelem PaedDr. Karlem Vašutem. Zda se žákům výukový program pracovních činností líbil, na to nám odpověděli po jeho ukončení sami žáci: číst více »

ČAJ O PÁTÉ, KTERÝ NEBYL O PÁTÉ…

Dne 8. 3. 2017 se uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů stážistům oboru Mechanik seřizovač z pracovní stáže v Anglii v rámci projektu Erasmus+. Vše se odehrálo na odloučeném pracovišti Bečva, které nám poskytlo prostory a zázemí. Na stolech nám voněly Muffiny, které nám v rámci přípravy na soutěž a k závěrečným zkouškám napekli Cukráři třídy 3. C pod vedením Bc. J. Londové. číst více »

Slavnostní vyhlášení sportovců okresu Vsetín

V Domě kultury na Vsetíně proběhlo dne 8. 3. 2017 slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců okresu. Naše škola byla požádána o zajištění večerního pohoštění. Příprava malého sálu začínala už v dopoledních hodinách, kdy žáci, třídy 2. AM oboru Gastronomie Dominik Hromada, Jaromír Šimara, učitelka odborného výcviku Dana Illková a Mgr. Hana Tydlačková prostřeli rautový stůl, připravili inventář a vše potřebné k večerní akci. číst více »

Připomenutí narození TGM

Město Vsetín a také žáci naší školy tichou vzpomínkou a položením květin uctili 167. výročí narození Tomáše Garigue Masaryka (nar. 7. 3. 1850 v Hodoníně), prvního československého prezidenta, zakladatele svobodného státu Čechů a Slováků.  číst více »

Slavnostní ukončení prací našich žáků a jejich učitelů na OP Bečva

Dne 7. 3. 2017 se sešli k slavnostnímu ukončení prací v prostorách pivnice a přípravné kuchyně na OP Bečva žáci, učitelé odborného výcviku, vedení školy a představitelé spolupracujících firem.  číst více »

Mladí řemeslníci z Karolinky a Halenkova v našich dílnách na Bobrkách

Žáci ze dvou základních škol, z Karolinky a Halenkova,  si přišli k nám do dílen 7. 3. 2017 vyzkoušet své rukodělné dovednosti. Celkem 36 žáků si ve čtyřech skupinách vyzkoušelona dílnách u našich učitelů odborného výcviku svařování plastů u instalatérů, výrobu dřevěných rámečků a kostek u truhlářů, práci s kovem na vrtačkách u obráběčů kovů a pájení u elektrikářů.  číst více »

Žáci ze ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Vsetín - Trávníky v dílnách naší školy

Dne 28. 2. 2017 přijeli do našich dílen žáci osmých tříd ze ZŠ Valašská Polanka (17 žáků) a ZŠ Trávníky (23 žáků).  Nejdříve si žáci prošli celým areálem Bobrky a seznámili se všemi vyučovanými obory. Pak se blíže prakticky věnovali oborům obráběč kovů, elektrikář, truhlář a automechanik. číst více »

Přivezli jsme si nové poznatky z Anglie !!!

V sobotu 25. 2. 2017 jsme se vrátili z pracovní stáže zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Opět jsme byli v přímořském městě Plymouth, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická čtvrť Barbican a námořní budovy Royal William Yard.  číst více »

I v letošním roce jsou naši podnikatelé úspěšní a postupují do II. kola soutěže O nejlepší podnikatelský záměr

V září 2016, kdy do lavic nástavbového studia oboru Podnikání 1. N usedali noví žáci, vůbec netušili, co je to podnikatelský záměr a k čemu bude dobrý předmět Projektové řízení. Není tomu ani půl roku a 2 z nich - Adam Sklenář a Klára Kalvosterová budou obhajovat ve druhém kole soutěže Můj I. milion své podnikatelské záměry. O jejich postupu rozhodl vyhlašovatel a organizátor soutěže Technologické inovační centrum a Univerzitou T. Bati ve Zlíně. číst více »

Modelování zvířátek na OP Bečva

Žáci čtvrté třídy Základní školy Vsetín Sychrov nás dne 23. 2. 2017 navštívili na odloučeném pracovišti Bečva, aby se seznámili s cukrářskou prací. V rámci vyučovacího předmětu Pracovní činnost si vyzkoušeli modelování zvířátek, květinek a pohádkových postaviček z mléčné modelovací hmoty.  číst více »

Ocenění nejlepších sportovců městem Vsetín

Při příležitosti ocenění nejlepších sportovců města Vsetína dne 22.02,2017 na Maštaliskách, Horní město zajišťovala naše škola občerstvení v podobě rautu. Této akce se zúčastnili žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník ve složení Silvie Kašparová, Jarmil Kocůrková a David Zapalač od pedagogickým  dohledem Mgr. Hany Tydlačkové a Jitky Maňákové.   číst více »

Nové CNC stroje zlepší praktické dovednosti našich strojařů

Do našich dílen praktického vyučování na Bobrkách byly pořízeny dva nové výukové CNC obráběcí stroje Rakouské firmy Emco, a to CNC frézka EMCO CONCEPT MILL 55 a  CNC soustruh EMCO CONCEPT TURN 60. V rámci softwarového vybavení umožní nové stroje výuku základům v programovacím jazyce „HEIDENHAIN“, „SINUMERIC“ a  „FANUC“, které jsou nejčastěji používané ve strojírenských firmách. číst více »

Projekt "ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"

„ZÁRUKY PRO MLADÉ VE ZLÍNSKÉM KRAJI"  (CZ.03.1.48/0.0/0.0/15_004/0000011) je projekt, realizovaný Úřadem práce ČR, Krajskou pobočkou ve Zlíně. Od 1. 3. 2017 se i naše škola zapojila do tohoto projektu. číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Jablůnka v dílnách na Bobrkách

V rámci udržitelnosti projektu Centra vzdělávání nás dne 21. 2. 2017 navštívili v dílnách na Bobrkách žáci ze ZŠ Integra Vsetín a Jablůnka. 39 žáků si vyzkoušelo řemesla, která se na naší škole vyučují. číst více »

Žáci ZŠ v dílnách naší školy již podruhé v tomto školním roce

Dne 7. 2. 2017 přijelo na Bobrky 13 sedmáků a 13 osmáků ze ZŠ Luh a Sychrov se svými učiteli. Vyzkoušeli si co obnáší práce automechanika, truhláře, obráběče kovů i instalatéra. Všem se výuka praktických činností moc líbila, žáci ji hodnotili jako „super“.  číst více »

Lyžařský a snowboardový kurz

Od pondělí 30. 1. do pátku 3. 2. 2017 proběhl ve Ski areálu SYNOT Kyčerka  ve Velkých Karlovicích lyžařský a snowboardový kurz. Kurzu se zúčastnilo 25 žáků školy, kteří si pod vedením učitelů tělesné výchovy Mgr. Jiřího Martince, Mgr. Libora Vakrčky a Mgr. Marka Wandrola zlepšovali své lyžařské a snowboardové dovednosti. číst více »

Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Žáci naši školy – třída 2. BM, společně se zástupci města a základními školami uctili památku obětí holocaustu na místě, kde v minulosti stála synagoga. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí, 2 milionů Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války. číst více »