SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Návštěva Hotelu Augustiánský dům

Žákyně 4. ročníku oboru gastronomie navštívily s učitelem odborného výcviku Markem Smolákem dne 3. 11. 2016 Hotel Augustiánský dům v Luhačovicích. V rámci odborné exkurze byly seznámeny s ubytovacím zařízením, recepcí, odbytovým a výrobním střediskem.  číst více »

Technický jarmark ve Vsetíně

Dne 11. 11. 2016 jsme se zúčastnili akce „Technický jarmark“, který probíhal ve firmách průmyslového areálu v Jasenicích. Tato akce byla HK připravena s cílem rozšířit povědomí žáků 8. a 9. tříd o strojírenských oborech. Jednotlivé firmy Galvamet, StimZet, Trimill, ZV Nástroje a firma Block, připravily pro žáky základních škol komentované prohlídky svých výrobních prostor a technologii.  číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Valašská Polanka a Rokytnice

V rámci udržitelnosti projektu Centra vzdělávání nás dne 8. 11. 2016 navštívili žáci ze ZŠ Valašská Polanka a Vsetín-Rokytnice. V praxi si mohli ověřit, jak to „chodí“ u řemesla v oboru truhlář -tesař, zedník, instalatér, obráběč kovů. číst více »

Lanterna se nám líbila

První sychravý listopadový den si žáci 3. ročníku učebního oboru cukrář, zpříjemnili odbornou exkurzí na Hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích.  číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Hovězí a Velké Karlovice

V rámci udržitelnosti projektu CV nás dne 1. 11. 2016 navštívili žáci ze ZŠ Hovězí a Velké Karlovice. V praxi si mohli ověřit, jak to „chodí“ u řemesla a oboru zedník, automechanik - autotronik, instalatér, elektrikář.  číst více »

Barmani Zlín opět na Bečvě!

Poslední den před podzimními prázdninami strávili žáci prvních ročníků oboru kuchař – číšník zajímavou motivací. V restauraci Bečva je navštívilo duo Barmani Zlín a předvedli jim něco málo ze svého umění.  číst více »

Návštěva žáků ze ZŠ Karolinka a Halenkov

V rámci udržitelnosti projektu CV nás dne 25. 10. 2016 navštívili žáci ze ZŠ Karolinka a Halenkov. V praxi si mohli ověřit, jak to „chodí“ u řemesla a oboru instalatér, automechanik - autotronik, obráběč kovů – mechanik seřizovač a truhlář -tesař.  číst více »

Erasmus+ je v plném proudu – „Stážujeme, pracujeme……“

Projekt „S Erasmem za Ecvety“ je v plném proudu. Zdravíme své spolužáky i učitele a zasíláme pár fotografií z Německa. číst více »

Žáci z Trávníků a Ohrady v dílnách na Bobrkách

Jako třetí v měsíci říjnu nás v dílnách na Bobrkách navštívili dne 18. 10. 2016 žáci a učitelé ze ZŠ Trávníky a Ohrada. 43žáků obou škol si tak mohli vyzkoušet  pod vedením našich mistrů své rukodělné dovednosti v oborech: Obráběč kovů, Elektrikář, Instalatér, Truhlář číst více »

Naši vzdělávací nabídku jsme představili na Technickém jarmarku ve Valašském Meziříčí

Žáci a učitelé naší školy se dne 14. 10. 2016 zúčastnili Technického jarmarku ve Valašském Meziříčí, kde žákům základních škol v prostorách firmy PWO Czech Republic  a.s. prezentovali bohatou nabídku řemeslných oborů, kterou škola disponuje.  číst více »

Stážisté projektu Erasmus+ jsou připraveni k odjezdu do Německa

Přípravy projektu „S Erasmem+ za ECVETY“,  jsou u konce, odjezd se  přiblížil. V neděli 16. 10. 2016 odjíždí na dvacetidenní stáž pedagogové Mgr. F. Vyškovská a Mgr. Vaněk Kyselá Lenka s 11 žáky z oboru Mechanik opravář motorových vozidel a 7 žáky oboru Gastronomie do německého Chemnitzna mezinárodní mobilitu žáků. číst více »

Poděkování od manželky prezidenta nás potěšilo

Dne 19. září při návštěvě Pražského hradu, předali žáci s paní učitelkou Bc. Jaroslavou Londovou manželce prezidenta, paní Ivaně  Zemanové, pozdrav z naší školy v podobě dárku z perníku. číst více »

Žáci základních škol opět v našich dílnách

I v tomto školním roce realizuje naše škola v rámci udržitelnosti projektu „Centra vzdělávání“ (CZ.1.07/1.1.00/44.0010) povinnou výuku žáků 12 základních škol v okrese Vsetín v rámci předmětu Pracovní činnosti.  Žáci doprovázení svými pedagogy mohou využít prostory dílen a kompetence našich učitelů odborného výcviku.  číst více »

Ani letos jsme nechyběli mezi účastníky běžeckého závodu Valachiarun

Tradiční běžecký vytrvalostní závod IX. AUSTIN Valachiarun 2016 se uskutečnil v sobotu 1. 10. 2016 ve Vsetíně. Naši školu v běhu na 5km reprezentovalo 9 žáků, pan ředitel Mgr. Josef Slovák a v běhu na 10km pan učitel Bc. Miroslav Navrátil. číst více »

„S Erasmem+ za ECVETY“

Milí žáci, oznamujeme Vám, že naše škola SOŠ J. Sousedíka Vsetín získala finanční prostředky v rámci programu Erasmus+:  KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava. Číslo projektu: 2016-1-CZ01-KA102-022911. Tento projekt mobility „S Erasmem+ za ECVETY“ je pokračováním našich několikaletých mezinárodních aktivit a realizuje zahraniční stáže mobilit se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Návštěva Pražského hradu

Na pozvání Kanceláře prezidenta republiky jela celá třída 3C v pondělí 19. 9. 2016 do Prahy. Dostali jsme se do prostor, které nejsou běžně přístupné pro veřejnost. U této příležitosti jsme předali dárek pro manželku pana prezidenta.  číst více »

Partnerství s Vienna Business School Mödling napsalo další kapitolu

Spolupráce mezi Vienna Business School z rakouského Mödlingu a Střední odbornou školou Josefa Sousedíka Vsetín trvá již dlouhých 16 let. Za tu dobu bylo vytvořeno mnoho krásných kontaktů mezi mladými lidmi – studenty středních škol obou měst.                                    číst více »

Exkurze do zemědělského muzea v Čáslavi

Dne 20.9.2016 jsme s žáky 3.ročníku oboru Opravář zemědělských strojů navštívili Národní zemědělské muzeum v Čáslavi. Toto muzeum je pobočkou NZM Praha se specializací na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství.    číst více »

Abychom se lépe poznali ...

Stejně jako v přecházejících letech jsme pro žáky 1. ročníků připravili adaptační kurzy. Jde o třídenní akce, jejichž hlavním cílem je, dát dohromady nové třídní kolektivy. Kurzy probíhaly v terénním středisku „Hájenka Na Novém světě“ v Semetíně a přilehlém okolí.   číst více »

Vzpomínka na T.G.M.

Tradiční setkání občanů, zástupců škol, Svazu bojovníků za svobodu, Sokola a Městského úřadu ve Vsetíně proběhlo 14. září 2016.   číst více »