SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je sobota 23. června 2018
Office 365
Vyhlášení 3. kola příjímacího řízení

Ilustrace vykřičník Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019. Příjem přihlášek ke studiu je do 28. června 2018, kapacita je volná ve vybraných oborech vzdělávání. Více informací naleznete v přiloženém souboru v sekci "pro uchazeče - přijímací řízení". Bližší informace na telefonním čísle 575 755 011, 737 648 311 - p. Válková.

Vloženo : 05.05.2017

.

Vloženo : 26.03.2018

Zveřejnění výsledků 1. kola PŘ

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "pro uchazeče" - "přijímací řízení"

Vloženo : 23.04.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Termín profesní kvalifikace - elektro

Vloženo : 16.02.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Ondřej Kovář mezi oceněnými žáky v soutěži Stavba roku

Dne 18. 5. 2017 proběhla v prostorách Domu kultury ve Vsetíně  akce z názvem Stavba roku, na které jsou každoročně rozdána ocenění za nejvýznamnější stavby a projekty. Letos byl vyhlášen již 15. ročník této soutěže. číst více »

Přijmeme učitele odborného výcviku pro strojírenské obory

Od 1. 9. 2017 přijmeme do pracovního poměru učitele odborného výcviku pro strojírenské obory. Kvalifikační požadavky:  maturitní zkouška v oboru Mechanik seřizovač nebo výuční list v oboru kovoobrábění. Jedná se o zkrácený úvazek 0,2 s výukou každý pátek.  číst více »

Matematický klokan - školní kolo

Dne 31. 3. 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo  Matematického klokana. číst více »

Matematická soutěž - celostátní kolo

Dne 31. března 2017 se pět žáků naší školy zúčastnilo 24. ročníku Celostátní matematické soutěže ve Valašském Meziříčí. číst více »

Vsetínsko - púchovské cyklotoulky - rok 2017 po druhé

SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov - druhá letošní cyklotoulka vedla po cyklostezce Bečva ze Vsetína k vodní nádrži Balaton na Novém Hrozenkově. Zde jsme si odpočinuli a prohlédli okolí.  číst více »

Praktické maturitní zkoušky máme za sebou

Dospěli jsme do cíle. V pátek 19. 5. 2017 jsme ukončili praktické maturitní zkoušky. Poslední úkoly jsou splněny, otázky zodpovězeny a dle slov zkoušejících jsme to všichni zvládli. číst více »

Vsetínsko-púchovské cyklotoulky - rok 2017

Další ročník Vsetínsko-púchovských cyklotoulek začíná! Tak jako v loňském roce, i letos pokračuje přeshraničná spolupráce s partnerskou školou SOŠ I.Krasku Púchov. V rámci udržitelnosti projektu jsme připravili 4 cyklotoulky. První cyklotoulka se konala 16.5.2017 u našich slovenských partnerů. číst více »

Jak pokračují maturity

Druhý den praktických maturitních zkoušek na odloučeném pracovišti Bečva probíhal takto………….     číst více »

A je to tady ....

Ve středu 17. května byly zahájeny závěrečné zkoušky studijního oboru Gastronomie na odloučeném pracovišti Bečva. Tyto zkoušky probíhají po dobu tří dnů, ve kterých musí žákyně prokázat svou zručnost při vaření pokrmů a jejich prezentaci, sestavě slavnostní tabule, přípravě restaurace, obsluze hostů a složitém úkolu. číst více »

BABYBLUE na druhém místě ve formuli

Máme za sebou velmi úspěšné finále! Ve dnech 22. a 23. dubna 2017 se v krásných prostorách Národního technického muzea v Praze konalo Národní finále soutěží Formule 1 ve školách.  číst více »

Autaři mají novou lakovací kabinu

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byl za účasti představitelů zřizovatele, zástupců firem, vsetínské radnice, ředitelů základních a středních škol a samozřejmě pracovníků a žáků naší školy, slavnostně zahájen provoz lakovací kabiny. Toto nové moderní zařízení bylo instalováno na odloučeném pracovišti školy v místní části Vsetín – Bobrky, kde probíhá výuka automobilních a opravárenských oborů s lakýrnickými pracemi (Mechanik-opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů). číst více »

Podíleli jsme se na přípravě rautu pro nejlepší sportovce Zlínského kraje

Jako každý rok, tak i letos se naše škola podílela na zajištění akce, pořádané Zlínským krajem u příležitosti ocenění nejlepších sportovců Zlínského kraje za rok 2016. Tato slavnostní událost se konala 20. 4. 2017 v Kongresovém centru Zlín. Pohoštění pro účastníky zajišťovaly všechny gastronomické školy, zřizované Zlínským krajem. číst více »

Koktejlový kurz na odloučeném pracovišti školy Bečva

Předvelikonoční atmosféru v prostorách vinárny restaurace Bečva Vsetín zpestřil Koktejlový kurz, který se uskutečnil ve dnech 3. – 7. 4.2017. číst více »

Marketingový výzkum ve Zlíně

Žáci třídy 2. BM oboru Ekonomika a podnikání prováděli dne 12.4.2017 v  rámci ekonomické praxe  kvantitativní marketingový výzkum – ústní dotazování na vybrané téma. číst více »

Carvingový kurz

Pan Luděk Procházka, který je mj. držitel pěti zlatých medailí ze světových výstav, vítěz Světové kuchařské olympiády v kategorii kuchařské artistiky a majitel firmy Czech carving studio v Benešově u Prahy uspořádal pro naše žáky ve dnech 4. 4. – 5. 4.2017 kurz vyřezávání ovoce a zeleniny. číst více »

Workshop firem Systherm a Hilti

Dne 12. 4. 2017 se žáci učebního oboru Instalatér a Elektrikář zúčastnili na odloučeném pracovišti Bobrky workshopu firem Hilti a Systherm. Celá akce se konala nejdříve na dílně elektro, kde nám byly jednotlivé firmy představeny prostřednictvím IT techniky a videa, poté jsme se přemístili na instalatérskou dílnu, kde proběhla praktická část workshopu. číst více »

Termín třídních schůzek

Třídní schůzky se konají 27. dubna 2017 dle přiloženého organizačního zajištění.  číst více »

Přiložené soubory:

„Můj 1. milion“ 2017

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 ve večerních hodinách v Podnikatelském inovačním centru ve Zlíně proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků nejlepších podnikatelských záměrů soutěže „Můj 1. milion“ pro rok 2017. Vyhlašovatelem je již 10 rokem Technologické inovační centrum s.r.o. Zlín. Kreativní prestižní soutěž je určena zájemcům z řad středních a vyšších odborných škol, dále školám vysokým i široké veřejnosti ve Zlínském kraji, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad. číst více »

Naše úspěchy v soutěži Gastro Hradec 2017

Již s úlevou a radostí si prohlížím díla našich žáků jak oboru cukrář, tak i oboru kuchař. Každý rok je Gastro Hradec našim nejvyšším cílem. Letos se sešel velmi pracovitý tým složený z cukrářek třídy 3C, Dominiky Gutové, Moniky Koňaříkové a Elišky Filgasové. Ze stejné třídy je i Soňa Červeňáková, která soutěžila ve vyřezávání ovoce a zeleniny. Nejenom cukráři, ale i naši nadějní žáci oboru kuchař – číšník měli možnost předvést aspoň trochu svých dovedností. Ze třídy 2D se s velkým zájmem zapojila Tereza Bubelová a Vendula Suberová v kategorii „Velikonoční nádivka roku 2017“. Terezka i Vendula získaly ocenění v bronzovém pásmu, byly jen krůček od pásma stříbrného. číst více »

Proč zvolit studium u nás?

Těm, kdo uvažují o studiu na naší škole nabízíme několik souhrnných informací o naší škole, více informací naleznete v záložce PRO UCHAZEČE - Prezentace o škole: http://sosvsetin.cz/page/prezentace-o-skole/, případné další dotazy směřujte na : 575 755 011, info@sosvsetin.cz ........ číst více »