SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Mezinárodní den památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Žáci naši školy – třída 2. BM, společně se zástupci města a základními školami uctili památku obětí holocaustu na místě, kde v minulosti stála synagoga. Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů židovských obětí, 2 milionů Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války. číst více »

Kopii Libušína vytvořil náš truhlář Tomáš Děckuláček

Tomáš Děckuláček, vyučen v oboru Truhlář, zúročil dovednosti a vědomosti, které během svého studia na naší škole získal a vytvořil krásné dílo, přesnou kopii vyhořelé, nejznámější valašské památky Libušín.  číst více »

Nový interiér pivnice v restauraci Bečva

Na odloučeném pracovišti restaurace Bečva, konkrétně prostory pivnice doznaly v poslední době změn k lepšímu. Věříme, že se nový interiér bude návštěvníkům líbit  Na rozsáhlých opravách se podíleli naši žáci oborů Elektrikář, Truhlář, Zedník a Instalatér pod vedením učitelů odborného výcviku, za což jim náleží velké poděkování.  číst více »

Odlet do Anglie se rychle blíží !!

Nezadržitelně se nám přibližuje odjezd na odbornou pracovní stáž do Velké Británie. Ta se uskuteční v rámci druhé části projektu Erasmus+. Po loňských dobrých zkušenostech je naší cílovou destinací jižní Anglie, přístavní město Plymouth.  číst více »

Učíme se stravovat zdravě

V současné době se stále více lidí zabývá tím, jak jíst zdravě. V oblibě jsou jídla lehká, dobře stravitelná, nezatěžující organismus a biologicky vyvážená. Abychom toho dosáhli, je třeba upravit jídelníček nejen dospělých, ale také dětí. Proto jsme přivítali odborné školení, které se touto tématikou zabývá.  číst více »

Josef Sousedík se dočkal ocenění

V závěru roku jsme mohli zaslechnout nebo číst o Josefu Sousedíkovi, vsetínském vynálezci a starostovi, ale taky bojovníku proti fašismu, častěji než obvykle.  Dne 28. října 2016 byl oceněn na Pražském hradě medailí Za hrdinství in memoriam. Ocenění z rukou prezidenta republiky převzal jeho syn Tomáš Sousedík.  číst více »

Besedy a zážitkové programy v nízkoprahovém zařízení Klíč (Agarta Vsetín)

Během podzimu  2016 se stovka žáků prvního ročníku zúčastnila čtyř besed a zážitkových programů v nízkoprahovém zařízení Klíč. Žáci si prohlédli prostory, ve kterých se zkušení terénní pracovníci, kteří také besedy vedli, snaží pomáhat lidem v krizi. číst více »

Soutěž: „ O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy.“

Dne 20. prosince 2016 došlo k vyhlášení výsledků soutěže "O nejkrásnější vánoční výzdobu třídy". A jak si jednotlivé třídy vedly? 1.místo  1. N – třída Mgr. Františky Vyškovské; 2. místo  3. BM – třída Ing. Marie Juříčkové; 3. místo – 1. F  - třída Mgr. Věry Adámkové. Cena za „ Kreativitu“  - 3. E Mgr. Libor Vakrčka číst více »

MIKULÁŠSKÝ DEN

Ve čtvrtek 8. 12. 2016 se na hlavní chodbě SOŠ Josefa Sousedíka rozvoněl vánoční čaj, perníčky a drobné sladkosti, které připravily děvčata ze třídy 1.N a dále naše „cukrářky“ pod vedením paní učitelky Londové. Žáci třídy 3.E – Jirka Sedlák a Jakub Hruška se ujali prodeje speciálního čaje a šlo jim to opravdu skvěle. Naše paní kuchařky nestačily připravovat nové a nové dávky. Žákyně třídy 3.D – Nikola Juřicová a Aneta Janušová prodávaly pro charitativní sbírku „Zimní srdíčkové dny“ drobné předměty a byly v prodeji rovněž velmi úspěšné. číst více »

Podnikatelé si rozšířili znalosti ve finanční gramotnosti

Dne 6. 12. 2016 proběhla již II. část vzdělávacího bloku – Škola finanční gramotnosti, kterou vedl odborník z praxe diplomovaný specialista David Válek.  číst více »

Pronájem tělocvičny - volné termíny

Nabízíme volné termíny k pronájmu tělocvičny. Zacvičit si můžete ve velké tělocvičně v areálu naší školy (Vsetín, Benátky 1779).   číst více »

Průzkum trhu v „Šantovce“

V rámci ekonomické praxe se dne 7. 12. 2016 žáci třídy 2. BM oboru Ekonomika a podnikání, zúčastnili exkurze do Olomouce. Na základě zadaných úkolů prováděli žáci v obchodním centru „Šantovka“ průzkum trhu, kde získali nejen potřebné údaje pro své marketingové šetření, ale využili i předvánočního prodeje k zakoupení vánočních dárků. číst více »

Mikulášské setkání se zástupci ZŠ a firem

Akci s názvem „Mikulášské setkání“ připravila naše škola. Nejednalo se o setkání s nebeskými a pekelnými bytostmi, ale se zástupci základních škol a našimi sociálními partnery. Mikulášskou atmosféru akci svými výrobky dodali žáci naší školy.  číst více »

„Nastartuj svůj nápad – Můj 1. milion“

V pondělí 28. 11. 2016 proběhl v naší škole opět odborný seminář určený žákům oboru Podnikání pod názvem „ Nastartuj svůj nápad“.Tento vzdělávací blok vedl Ing. Petr Konečný, vedoucí oddělení PI a VTP, z oddělení podnikatelského inkubátoru a vědeckotechnického parku, které sídlí ve Zlíně.  číst více »

Odborná exkurze v Luhačovicích

Příjemným lázeňským centrem se dne 8. 11. 2016 procházeli žáci 3. ročníku oboru Gastronomie, za účelem odborné exkurze v Hotelu Jurkovičův dům v Luhačovicích. Zde si prohlédli výrobní, odbytové a ubytovací středisko.  číst více »

Slavnostní zakončení I. části projektu „S Erasmem+ za ECVETY“

Dne 15. 11. 2016 převzalo z rukou ředitele školy Mgr. Josefa Slováka 18 žáků naší školyoborů Mechanik opravář motorových vozidel a Gastronomie certifikáty, které potvrzují absolvování jejich odborné stáže, která probíhala v Německu, ve městě Chemnitz od 16. 10. – 4. 11. 2017. číst více »

NOVINKY OD PŘÍŠTÍHO ŠKOLNÍHO ROKU !!!

Milí žáci, od září příštího roku jsme pro Vás připravili nový obor NÁSTROJAŘ, který je ve strojírenství velmi žádaný a perspektivní. Další novinkou je, že při studiu čtyřletého maturitního oboru GASTRONOMIE získáte ve III. ročníku výuční list Kuchař-číšník; u oboru MECHANIK SEŘIZOVAČ  výuční list Obráběč kovů a při studiu oboru AUTOTRONIK výuční list Automechanik. číst více »

Využijte služeb našeho školního autoservisu

Svěřte svého čtyřkolového miláčka do péče našeho školního autoservisu na odloučeném pracovišti školy Vsetín - Bobrky 466. Bližší informace o našich službách Vám poskytne Ing. Antonín Grund na telefonu: 733 154 145  nebo mailu: grund.antonin@sosvsetin.cz . Můžete nás navštívit ve dnech: úterý - čtvrtek  od 8:00 do 18:00 hodin.  číst více »

Přiložené soubory:

Dýňový šampionát v Českých Budějovicích

Výstaviště v Českých Budějovicích pořádalo dne 10. - 12. 11. 2016 prezentaci gastronomických firem a škol  - Výstavu  Gatrofest, jehož součástí byla carvingová soutěž Dýňový šampionát. Naši školu v této soutěži reprezentovala žákyně 3. ročníku oboru cukrář Soňa Červeňáková, která soutěžila ve dvou kategoriích: Halloweenská dýně a soutěže pro začátečníky: Vyřezávání malých dýní. číst více »

Dýňový šampionát ještě jednou

Českobudějovická výstava Gastrofest, jehož součástí byla carvingová soutěž Dýňový šampionát, přilákala i bývalého žáka naší školy Václava Mužikovského, který se zúčastnil této soutěže ve třech kategoriích:  Fauna - live, kde vyřezával v časovém limitu plastiku koně, Divy světa  - zde vystavil vyřezanou kompozici Chichén Itzá (zřícenina mayského města) a Halloween – strašidelná dýně s čarodějnicí na koni. číst více »