SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pátek 27. dubna 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

Zveřejnění výsledků 1. kola PŘ

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "pro uchazeče" - "přijímací řízení"

Vloženo : 23.04.2018

Vyhlášení volných dnů

 

Vloženo : 25.04.2018

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Termín profesní kvalifikace - elektro

Vloženo : 16.02.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Vařili jsme s barmany Zlín

Jakub Orel a Adam Navrátil duo Barmani Zlín, nám zprostředkovali dne 31. 8. 2017 kuchařský motivační workshop v restauraci Bečva. Šéfkuchař hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích - Tomáš Hájek nám prakticky předvedl tříchodové menu: dýňovou polévku s kachním knedlíčkem, mořského vlka s bramborovou krustou, s vínovou omáčkou, petrželovým pyré a moučník Pannacotu s exotickou omáčkou. číst více »

PŘIJMEME UČITELE TEORIE ODBOR. PŘEDMĚTŮ PRO OBOR AUTOTRONIK

Od 1.11.2017 přijmeme do pracovního poměru učitele teoretického vyučování odborných předmětů pro obor Autotronik.          číst více »

HLASUJTE pro výrobky našich truhlářů v soutěži ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Žací naši školy oboru Truhlář se zúčastnili  v loňskem roku velmi prestižní celostátní soutěže Zlaté české ručičky a to s velkým úspěchem. Soutěž je vyhlášena organizací ČMKOS i letos. Krásná idea této soutěže, kdy veškeré výrobky po ocenění jsou věnovány dětem do dětských domovů po cele naši republice, nás  opět inspirovala k tomu, abychom se do soutěže přihlásili. HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ na FB STRÁNKÁCH POŘADATELE SOUTĚŽE OD 14. 8. do 18. 9. 2017 !!!! číst více »

Vsetínsko – púchovské cyklotoulky jsou pro letošní rok ukončeny

Již třetím rokem pokračuje udržitelnost úspěšného přeshraničního projektu Vsetínsko-púchovské cyklotoulky. Každoročně se setkávají žáci a pedagogové partnerských škol SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov na cyklotoulkách v okolí zmíněných měst. číst více »

Odborné exkurze v hlavním městě

Ve dnech 21.6. – 23. 6. 2017 navštívila třída 3.BM v rámci školního výletu v našem  hlavním městě  mimo jiné Národní technické muzeum a francouzskou a plzeňskou restauraci v Obecním domě. Obě expozice zaujaly jak žáky oboru Gastronomie, tak i oboru Autotronik. číst více »

Ukončení studia žáků naší školy

Dne 6. června 2017 bylo v prostorách vsetínského zámku slavnostně ukončeno studium maturitních oborů vzdělání Mechanik seřizovač, Autotronik, Gastronomie, Ekonomika a podnikání a nástavbového studia Podnikání. Slavnostního aktu se zúčastnili kromě maturantů také jejich rodiče a prarodiče, pedagogové a zástupci sociálních partnerů. Absolventům k úspěšnému zakončení studia popřál ředitel školy, který zdůraznil kvalitní přípravu žáků na SOŠ J. Sousedíka Vsetín a rovněž význam dalšího vzdělávání pro jejich budoucí profesní dráhu.   číst více »

Získali jsme nové poznatky na Asociaci číšníků

Paní učitelka Mgr. Anna Kachtíková a Jaromíra Fojtíčková se zúčastnily dne 26. 6. 2017 Valné hromady Asociace číšníků ČR v Brně. Seznámily se zde s novou učebnicí Německého jazyka pro gastronomii, novou technikou obsluhy, překládání  pokrmu „Flambovaný špíz se zeleninou.“ před hostem. číst více »

Odborná exkurze do Eroplánu

Rožnov pod Radhoštěm nás ve čtvrtek 22. 6. 2017 slunečně přivítal. Zde jsme se žáky třídy 1. D oboru Kuchař - číšník navštívili hotel Eroplán. Prohlédli jsme si kongresový sál, restauraci, kuchyni, wellness. Hotelem nás provedla manažerka hotelu paní Běťáková, která nás rovněž seznámila s historií i budoucností hotelu.   číst více »

Truhláři rovněž finišují do cíle

Ve dnech 9. až 15. června 2017 probíhaly na odloučeném pracovišti Vsetín – Bobrky závěrečné zkoušky oboru Truhlář. Žáci měli za úkol vyrobit dle výkresové dokumentace příruční stolík z masivního smrkového dřeva a provést vypočet spotřeby /kusovník/. Všichni to úspěšně zvládli, dva žáci na výbornou. číst více »

Červen je ve znamení závěrečných zkoušek

Ve dnech 9. – 15. 6. 2017 svou odbornou zdatnost dokazovalo 21 žáků učebního oboru Kuchař – číšník. Jejich závěrečná zkouška trvala tři dny. Prvý den zhotovili dva druhy pokrmů, druhý připravovali restauraci, obsluhovali hosty a plnili odbornou dovednost, poslední den sestavili výseč slavnostní tabule k vylosovanému tématu. číst více »

Sousedíkův kouzelně ekologický kombajn

Dne 17. června 2017 se naše škola již popáté zúčastnila soutěže netradičních plavidel „Holešovská regata“. číst více »

Popáté vyrážíme na Holešovskou regatu

Od roku 2013 nechyběla naše posádka s netradičním plavidlem na Holešovské regatě. Vrcholí poslední přípravy, proběhla poslední zkouška... a ráno vyrážíme opět směr Holešov!! V minulých letech žáci vyrazili s plavidly:  vzducholoď, automobil, lokomotiva, pirátská loď... letošním netradičním plavidlem je ekologický kombajn. Nezbývá než naší posádce popřát hezké počasí a hodně příznivců.  číst více »

Kraj ocenil školní preventisty

Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence se uskutečnilo dne 12. června 2017 v prostorách expozice zlínského „mrakodrapu“. Jedním ze 13ti oceněných byl i preventista naší školy Mgr. Libor Vakrčka. K ocenění blahopřejeme !! číst více »

Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Dne 9. června 2017 se žáci třídy 1. BM obor Ekonomika a podnikání zúčastnili v rámci ekonomické praxe exkurze do Zlína, kde v Baťově institutu navštívili Muzeum Jihovýchodní Moravy. číst více »

Sladké závěrečné zkoušky

Žáci třetího ročníku oboru cukrář dnešním dnem 9. 6. 2017 ukončili praktické zkoušky na OP Bečva. Zkouška trvala dva dny, během kterých museli vyrobit slavnostní dort a specifický výrobek dle svého návrhu. Jeden výrobek si vylosovali a vyhotovili dle norem. Před zkušební komisí obhajovali své výrobky a písemnou práci. číst více »

Praktické zkoušky tesařů

Od úterý 6. 6. probíhají závěrečné zkoušky u učebního oboru Tesař. První den zkoušek měli tesaři za úkol zhotovit zednickou kozu a druhý den tesařskou kozu.   číst více »

Praktické zkoušky u technických oborů v plném proudu

Dne 9. 6. byly zahájeny praktické zkoušky u učebního oboru Truhlář, Elektrikář, Obráběč kovů a Opravář zemědělských strojů. číst více »

„ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“

Vážení učitelé a žáci, oznamuji Vám, že naše škola opět získala finanční podporu pro realizaci projektu Erasmus+:   KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava „ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“ čp. 2017-1-CZ01-KA116-034444 Tento projekt mobility je pokračováním našich mezinárodních aktivit a plánuje spolupráci se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Exkurze truhlářů ve Weekamp Doors

Dne 1. 6. 2017 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Truhlář  s učitelem odborného výcviku Markem Juráňem, zúčastnili Exkurze Weekamp doors s.r.o, v Lačnově. Weekamp Doors je mezinárodní společností vyrábějící dřevěná okna a dveře z masivu, určené pro evropský trh, zejména pro trh v Holandsku. Weekamp Doors má pobočky v České republice, Holandsku a Indonésii. V této chvíli společnost zaměstnává v České republice 300 pracovníků.  číst více »

Truhláři předali dárečky žáčkům mateřských škol

Dnes, 1. června, kdy děti slaví svůj svátek, se rozhodli naši žáci oboru Truhlář se svým panem učitelem, že připraví pro žáčky mateřské školky překvapení. Za tímto účelem vyrobili nápadité dřevěné hračky. Jejich novými majiteli se stali žáčci ve dvou mateřských školách. číst více »