SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 24. dubna 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Restaurace Bečva provoněla kávou

Ve dnech 9. a 10. května 2018 se uskutečnil v restauraci Bečva Baristický kurz pod vedením zkušených baristů Jana Kopřivy a Jakuba Grecmana. Tento kurz byl uspořádán pro žáky naší školy. Žáci oboru Kuchař – číšník, Cukrář a Gastronomie se dozvěděli zajímavosti o správném výběru kávy, jejím pražením a rozdílné chuti. číst více »

Náš Instalatér Martin Černota 6. v ČR!

Ve dnech 24. - 27. 4. 2018 se v rámci Stavebního veletrhu v Brně konala celostátní soutěž UČEŃ INSTALATÉR 2018. Do tohoto kola postoupil jako nejlepší Instalatér ze Zlínského kraje náš žák 3. ročníku Martin Černota. číst více »

Nabídka volných pracovních míst

Přijmeme do pracovního poměru zaměstnance na pozici - učitele teoretického či praktického vyučování, kuchařku a servírku - bližší informace v příloze. číst více »

Přiložené soubory:

Rukodělné činnosti žáků ZŠ pro tento školní rok byly naplněny

V průběhu těchto dvou měsíců si žáci ZŠ mohli vybrat, ve kterých oborech si chtějí ověřit svou zručnost. Mohli si pod vedením našich učitelů odborného výcviku vyzkoušet práci zedníka, tesaře a truhláře, instalatéra obráběče kovů, elektrikáře, automechanika a všechny gastronomické obory. číst více »

Návštěva pivovaru Zubr

Dubnové jarní dny jsme využili k exkurzím do pivovaru Zubr v Litovli. Žáci tříd 4. BM, 3. D a 3. AM ve dnech 12. a 24 dubna navštívili tento pivovar. Zde se seznámili s historií pivovaru, výrobou piva, organizací pivovaru a jeho zařízením. číst více »

Soutěž „Můj 1. milion“ pro rok 2018 už zná své vítěze

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 ve večerních hodinách v Podnikatelském inovačním centru ve Zlíně proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků nejlepších podnikatelských záměrů soutěže „Můj 1. milion“, pro rok 2018. Vyhlašovatelem je již 11 rokem Technologické inovační centrum s.r.o. Zlín. číst více »

Soutěž o nejlepší vizitku fiktivní firmy

Centrum fiktivních firem Praha (CEFIF) každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší vizitku fiktivních firem středních škol v ČR. Naše škola se letos této soutěže zúčastnila s fiktivní firmou „CK Svět na dlani“. číst více »

Přiložené soubory:

Navštívili jsme veletrh zemědělské techniky

Dne 11.4.2018 jsme s žáky 3. ročníku oboru opravář zemědělských strojů navštívili veletrh zemědělské techniky TECHAGRO v Brně. Byly zde k vidění zemědělské stroje a technika předních světových výrobců / CLAAS, ZETOR, POTTINGER, CASE, VALTRA, JOHN DEERE a další./. Žáci si prohlédli i kompletní linky na zpracování půdy, setí a sázení. číst více »

Podnikatelé obhájili své ročníkové práce

Dne 16. 4. 2018 žáci oboru Podnikání, třídy 1. NA a 1.NB prezentovali své ročníkové práce podnikatelských záměrů. Obhajoby podnikatelských záměrů se stávají již tradicí na naší škole, kdy žáci seznámí hodnotící komisi odborných učitelů se svou plánovanou projektovou činností. číst více »

Úžasný zážitek v MŠ Ohrada

Cukrářky 1. ročníku prožily krásné dopoledne s malými dětmi. U příležitosti celoročního programu zaměřeného na stravování „Ham, ham, ham, to si dám“ se děti v MŠ seznamují s tradičními pokrmy a správnou výživou. Naše cukrářky jim pomáhaly při zdobení perníčků, které jim upekla paní kuchařka. Pro maminky jsme přinesly vlastní výrobky, které nazdobila Petra Dudová ve spolupráci se svou učitelkou Bc. J. Londovou. číst více »

Vyhlášení Sportovce roku Zlínského kraje

Nový způsob obsluhy jsme si vyzkoušeli dne 9. 4. 2018 při přípravě slavnostní akce Sportovec roku Zlínského kraje. I když se této akce zúčastňujeme pravidelně, letos byla pořádána na vsetínském zimním stadionu. Slavnostní pohoštění bylo připraveno ve stanu před jeho vchodem. číst více »

Vsetínský zámek zaplnila řemesla od Sousedíků

V úterý 10. dubna 2018 jsme ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, uspořádali akci Zámek plný řemesel aneb Zážitkový den se školou Josefa Sousedíka. Jednalo se již o třetí akci v pořadí, kterou jsme chtěli příchozím návštěvníkům přiblížit kouzlo jednotlivých řemesel, která na naší škole vyučujeme. V letošním roce jsme nově tuto akci uspořádali již od dopoledních hodin, aby přehlídka řemesel byla přístupna ke skupinovým návštěvám žákům základních i mateřských škol. Od samotného otevření zámeckých prostor až do odpoledních hodin jsme vítali nové a nové návštěvníky. Navštívit nás přišlo cca 750 účastníků. Zúčastnily se nejen vsetínské základní a mateřské školy, ale i základní školy z Hovězí, Rožnova pod Radhoštěm nebo Dětského domova Liptál a také návštěvníci z jiných organizací či řad veřejnosti. číst více »

Naše účast v celostátním finále Autoopravář junior

Dne 26. 3. 2018 jsme dorazili do Kosmonos na zahájení 24. ročníku celostátní soutěže „Autoopravář junior 2018. Celkem se zde sešlo 68 vítězných žáků z krajských soutěžících kol, do kterých se nominovali z více než 1200 účastníků kol školních.  Po seznámení s pravidly a časovým harmonogramem jsme byli ubytováni v Praze na domově mládeže. číst více »

Jaro je ve znamení gastronomických soutěží

Marian Šuta, žák 3. ročníku oboru Gastronomie se dne 22. 3. 2018 zúčastnil 7. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí GASTRO KROMĚŘÍŽ 2018. Soutěž probíhala na Střední škole hotelové a služeb Kroměříž. Marian soutěžil v oboru kuchař junior. číst více »

Ani v letošním roce jsme nechyběli na veletrhu THERM

Ve dnech 15. – 17. března 2018 jsme se zúčastnili 29. veletrhu Stavebnictví THERM ve Zlíně. Naši školu představili žáci 3. ročníku oboru Truhlář - Marek Běták, Ondřej Kovář, Josef Mikšík, Gabriel Huňády. Výstavy se zúčastnilo celkem 6 škol Zlínského kraje, které prezentovaly různá stavební řemesla. číst více »

Martin Zelinka opět úspěšný v Nakresli rally

Naše škola se už tradičně zapojuje do výtvarné soutěže Nakresli rally. Do soutěže bylo doručeno přes 307 výtvarných prací zaměřených na Valašskou rally, ale i bezpečnost a fair play v auto-moto sportu. Práce přišly z více než 38 škol, družin a středisek volného času, ale i od jednotlivců. číst více »

Slavnostní předávání certifikátů projektu ERASMUS +

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 proběhlo na OP Bečva slavnostní předávání certifikátů v rámci projektu Erasmus+. Tentokrát byly předány certifikáty účastníkům stáže do anglického města Plymouth. Stáže se zúčastnili žáci oboru obráběč kovů a instalatér. číst více »

Nejhezčí dekorativní perník byl ze Vsetína

První místo a zlatá medaile jsou odměnou za velké odhodlání a tři týdny poctivé práce. Na 23. ročníku mezinárodní soutěže Gastro-Hradec 2018 jsme měli zastoupení v kategorii DP2 (dekorativní perník 3D), který vyráběla a zdobila žákyně 3. ročníku oboru cukrář Petra Dudová. Velmi aktivně se zapojila spolužačka Adéla Krajčíová, která byla náhradníkem v případě nemoci. číst více »

Truhláři se zúčastnili přehlídky stavebních řemesel SUSO

Ve dnech 9. a 10. 3. 2018 se v Ostravě na výstavišti Černá louka uskutečnil již 22. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Tohoto Moravského kola se zúčastnilo 9 družstev truhlářů. Naši školu reprezentovali žáci 2. ročníku obor truhlář Daniel Hurta, Martin Kancner. číst více »

Z ANGLIE ZPĚT DOMA…….!!!

V sobotu 10. 3. 2018 jsme se vrátili z pracovní stáže z anglického města Plymouth zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Plymouth je město na jihu Anglie, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická část Barbican a námořní budovy Royal William Yard. číst více »