SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 19. května 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Vloženo : 22.03.2010

Exkurze do Bzence

Dne 18. 3. 2010 se třída C2 s paní učitelkou Mgr. V. Poláchovou a Mgr. Z. Křenkovou vypravila na exkurzi do Bzence, kde probíhala cukrářská soutěž „Moravský pohár“. Jeli jsme se samozřejmě podívat na úžasnou cukrářskou krásu, ale hlavně podpořit naši spolužačku Anetu Malčíkovou, která pod vedením Bc. J. Londové a L. Váňové soutěžila. číst více »

Vloženo : 19.03.2010

VIII. ročník CUKRÁŘSKÉ SOUTĚŽE S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ „MORAVSKÝ POHÁR 2010“ V BZENCI

Ve dnech 16.3. – 18.3.2010 se uskutečnila soutěž s mezinárodní účastní „Moravský pohár 2010“ v Bzenci. Naši školu reprezentovala žákyně 2. ročníku oboru cukrář Aneta Malčíková. číst více »

Vloženo : 12.03.2010

Exkurze v Pivovaru Litovel a výrobně české speciality tvarůžek v Lošticích

Dne 17.2. jsme s třetími ročníky navštívili pivovar Litovel a výrobnu tvarůžek v Lošticích. Nejdříve jsme se vypravili do Loštic. Je to malé městečko nedaleko Olomouce prosnulé výrobou tvarůžek. V místním muzeu přímo v areálu výrobny jsme shlédli film o historii i současnosti tvarůžek a poté jsme vzali útokem jejich firemní tvarůžkovou prodejnu, kde jsme nakoupili různé tvarůžkové speciality. číst více »

Vloženo : 10.03.2010

Exkurze do automobilky BMW

Ve dnech 3.3. až 5.3.2010 se 40 studentů naší SOŠ zúčastnilo exkurze do automobilky BMW Dingolfing poblíž Mnichova. Naše škola pod vedením Mgr. H. Maštalířové, Mgr. J. Zlámalové a Mgr. R. Juřičky tuto úspěšnou exkurzi absolvovala již potřetí. Kromě velmi zajímavé exkurze v závodě jsme si prohlédli hlavní město Bavorska Mnichov, navštívili výstavní halu BMW Welt a Muzeum BMW v Mnichově. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli královské město s bohatou historií Regensbug - Řezno. Kromě nových poznatků jsme měli také možnost si naše jazykové dovednosti vyzkoušet přímo v terénu. Exkurze byla velmi zdařilá. číst více »

Vloženo : 08.03.2010

A máme za sebou další vydařenou exkurzi…..

3.3.2010 jsme s zúčastnili prestižního mezinárodního potravinářského veletrhu Salima v Brně. Tento veletrh se koná jednou za dva roky, proto pokaždé na tuto akci do Brna vyrážíme. Kromě Salimy   ještě probíhají další veletrhy a to veletrh obalů a obalové techniky Embax, veletrh mlynářství, pekařství a cukrářství MBK, veletrh zařízení pro obchod, hotely a veřejné... číst více »

Prezentace firmy VaK a.s.

Dne 23.2.2010 se konala prezentace firmy VaK a.s., se kterou naše škola navázala spolupráci, pro studenty oboru Instalatér, třídu I1, která se týkala praktické ukázky navrtávky vodovodních sítí. Studenti si mohli samotnou navrtáváku jak do plastu, tak i do litiny vyzkoušet na vlastní kůži. Další části byla ukázka připojení vodovodní sestavy na domovní řád. Akce byla velmi zdařilá a tímto děkujeme společnosti VaK za ochotu a vstřícný přístup.   Ing. Markéta Čížová

Exkurze do Prahy

Dne 19.2.2010 se vydala třída IT3 pod vedením Ing. M. Čížové a Mgr. Vl. Poláchové na exkurzi do hlavního města Prahy. Cesta vlakem probíhala v klidu a za pár hodin jsme byli v hlavním městě. Prošli jsme Václavské náměstí, zašli do pasáže Lucerna, navštívili Národní muzeum, kde probíhá výstava o planetě Zemi, zašli jsme na Pražský hrad po starých zámeckých schodech a kolem sochy Karla Hašlera, uchvátil nás chrám sv. Víta, střídání stráží na Pražském hradě jsme viděli a slyšeli i s hudbou, pak Nerudovou ulicí na Karlův most, Staroměstské náměstí s Pražským orlojem a jízda metrem s motem: Chceme poznat nové stanice!!!. Odpoledne jsme nasedli do vlaku a večer jsme byli doma. Bylo to zdařilé a všem se nám výlet líbil.   Ing. Markéta Čížová, Mgr. Vl. Poláchová

Ahol Cup 2010

Dne 17. 2. 2010 se studenti naší školy zúčastnili mezinárodní barmanské soutěže Ahol Cup Ostrava 2010. Soutěžní nápoje musely být sestaveny z produktů firmy Monin, vodky Finlandia a minerální vody Mattoni.   Úkolem bylo připravit 2 porce short drinku a 5 porcí originálního soutěžního nápoje kategorie long drink. Aperitivní short nápoj si mladí barmani vylosovali těsně před pódiovým vystoupením z 10 možných variant a  ihned jej namíchali a součastně předvedli komisi i divákům vlastní long drink. V nelehké mezinárodní konkurenci více jak 43 barmanů z České republiky, Polska a Itálie naši žáci získali toto ocenění:   Zlatý diplom a celkově 3. pořadí v soutěži – David Válek Vítězný nápoj se skládal z pistáciového sirupu Monin, melounového Bolsu, Finské vodky crambery, ananasového džusu a citrónové Mattoni. Bronzový diplom a celkově 36. pořadí v soutěži obsadila – Michaela Stryžovská.   Na soutěž žáky připravila Mgr. F.Vyškovská. číst více »

Školní kolo projektu EVVO "Šetrná jízda"

Dne 18.2.2010 se konalo školní kolo projektu EVVO „ŠETRNÁ JÍZDA“, jehož cílem je aplikace zásad EVVO v automobilové praxi. Akce se zúčastnilo 22 týmů (každý tým 2-3 žáci) oboru Autotronik. Výsledné prezentace byly na velmi dobré úrovni a ukázaly, že naši žáci mají citlivý a přitom odborně podložený přístup k ekologické problematice současné automobilové praxe, pro kterou se na naší škole připravují.   Výsledky školního kola: 1. místo:Barbora Zubíčková, Antonín Zemánek -   třída AT2M, téma: „Definování energetické třídy automobilu“ 2. místo:Martin Kudela, Richard Baklík – třída AT2M, téma: „Historie a současnost nejen automobilové dopravy“ 3. místo: Vojtěch Teplý, Jan Surovec – třída AT3M, téma: „Historie a současnost nejen automobilové dopravy“ 4. místo: Křenek Radek, Vaculík Tomáš, Hrbáček Martin – třída AT2M, téma: „Biopaliva“        Vítězům blahopřejeme, ale uznání a pochvalu si zaslouží všechny zúčastněné týmy!!! číst více »

Vyhodnocení výstavy odborných dovedností

V. ročníku výstavy odborných dovedností se zúčastnilo 66 kapitánů družstev z 11 oborů. V anonymním hodnocení soutěže v kategorii č. 1 získaly 1. místo kapitánka družstva Pechalová Daniela s tématem „Svatební dort a pohoštění“... číst více »

Přiložené soubory:

Prezentace firmy YTONG

Dne 10.5.2011 se na naší škole konala prezentace firmy YTONG. Zúčastnila se skupina zedníků 1. ročníku. číst více »

Prezentace firmy PROTHERM

Dne 4.3.2010 se konala na naší SOŠ Josefa Sousedíka prezentace firmy PROTHERM, které byla pro obor Instalatér a týkala se sortimentu firmy, ukázky jejich kotlů, kotlových systémů, zásobníků. Prezentace byla velmi zdařilá a studenti si odnesli spoustu poznatků.   Ing. Markéta Čížová

Výstava praktických dovedností

18. února 2010 od 10:00 do 14:00 hodin se uskuteční V. ročník výstavy praktických dovedností gastro a technických oborů. Co si pro vás žáci těchto oborů připravili naleznete v přiloženém souboru. Výstava je soutěžní, každý návštěvník může dovednosti žáků ohodnotit prostřednictvím anketního lísku. Vítěz bude vyhlášen v každé kategorii. Je připraven i bohatý doprovodný program.

Filmová projekce

Dne 27.1.2010 se třídy G1M, C1, POD1, MS4M a AT3M zúčastnily 3D filmového promítání v Golden Apple Cinema ve Zlíně. Filmová novinka AVATAR v prostorovém provedení se moc líbila jak studentům, tak učitelům. Účast na promítání byla příjemným ukončením prvního pololetí školního roku 2009/2010.

Exkurze do Osvětimi

Dne 19.11.2009 se čtyřicet studentů SOŠ Josefa Sousedíka pod vedením učitelek Mgr. Maštalířové, Mgr. Křenkové a Mgr. Pfeilerové zúčastnilo exkurze do bývalého koncentračního tábora Osvětim v Polsku. S paní průvodkyní si prohlédli Auschwitz I. a několik jeho bloků, mezi nimi i český blok, věnovaný Čechům zemřelým v koncentračním táboře. Poté navštívili i tábor Auschwitz II. Birkenau, především některé jeho dřevěné bloky, zříceninu plynových komor a krematoria. U památníků studenti zapálili svíčky a uctili památku všech nevinných lidí, kteří zde ztratili svůj život.

Exkurze do Vídně

Dne 16.12.2009 se studenti SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín zúčastnili exkurze do vánoční Vídně pod vedením Mgr. Maštalířové a dalších učitelek. Na celodenní procházce centrem města si prohlédli nejznámější památky Vídně jako Stephansdom, Hofburg, Radnici, Památník Marie Terezie s přilehlými muzei a další. Dost času samozřejmě zůstalo i na návštěvu vánočních trhů a obchodů. Krásná atmosféra Vídně vánočně naladila všechny účastníky.

Exkurze ve skanzenu

Dne 9.12.2009 se vydala třída C1 do Rožnova pod Radhoštěm na tematickou exkurzi VALAŠSKÉ VÁNOCE NA DĚDINĚ. Akce pod vedením Mgr. Poláchové byla velmi vydařená, studenti měli možnost zhlédnout, jak se dříve zdobily perníčky a jak se vánoce dříve slavily.

Exkurze závodu TONDACH

Dne 2.12.2009 se třídy zedníků 1. ročník a tesařů 3. ročník pod vedením Ing. Markéty Čížové zúčastnili exkurze do výrobního závodu TONDACH v Hranicích na Moravě. Exkurze byla velmi vydařená, studenti viděli celý provoz a postup výroby pálených střešních tašek.

Soutěž učňů stavebních oborů 26.-27.11.2009

Dne 26.-27.11.2009 se naše škola zúčastnila krajského kola SOUTĚŽE UČŇŮ STAVEBNÍCH OBORŮ v Ostravě na Černé Louce. Této soutěže se zúčastnilo družstvo truhlářů zastoupené Pavlem Koutným a Tomášem Švirákem a družstvo zedníků zastoupené Martinem Kubelou a Jaroslavem Sucháčkem. Soutěž se skládá z teoretické části a... číst více »

Prezentace fy TERMOSYSTEM

Dne 11.11.2009 se konala prezentace firmy TERMOSYSTEM, pan Zhasil předvedl studentům jakým způsobem se provádí podlahové vytápění.