SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

The GLOBE Program

Naše škola úspěšně zahájila činnost v mezinárodním programu The GLOBE Program ( Global Learning and Observations to Benefit the Environment) číst více »

Podzimní inspirace z Hané

Dne 11.10. 2012 jsme se zúčastnili exkurze do Olomouce na Výstaviště Flora Olomouc, kde probíhala degustace a výstava potravin. číst více »

Školení první pomoci žáků na odborném výcviku

V měsíci září 2012 proběhlo na odborném výcviku školení první pomoci - a jak to všechno dopadlo?.... číst více »

Exkurze k našim sousedům

Dne 19.6.2012 jsme se zúčastnili exkurze do cukrárny Azalka v Púchově. Žáci měli možnost shlédnout výrobu smetanových dortů, miniatur, výrobu belgických pralinek a odlévané čokolády. Provozovna má moderní vybavení. Pro žáky byl zajímavý stroj na čokoládu, melanger, rozvalovací stroj a stroj na potisk belgických pralinek. Součástí exkurze byla ochutnávka belgických pralinek a punčového řezu, oba výrobky žákům velmi chutnaly. V podnikové cukrárně si žáci mohli koupit další výrobky. Pro žáky byla exkurze zajímavá, odnesli si mnoho poznatků a inspirace pro další práci. číst více »

Sladká inspirace z Luhačovic

Dne 28.5.2012 jsme se zúčastnily exkurze  do Luhačovic. Společně s žákyněmi jsme prošly kolonádu, kde jsou vyhlášené cukrárny a kavárny. Žákyně obdivovaly velké množství ovocných dortů a zákusků. Rovněž je zaujal velký výběr italských zmrzlin a několik příchutí ochutnaly. Zajímavý byl sortiment zdejší výrobny belgických pralinek. Pestrá a lákavá byla také nabídka káv a tradičních lázeňských oplatků. Během exkurze učitelky odborného výcviku seznámily žákyně s nově shlédnutými druhy zákusků, které odrážejí nové moderní trendy výroby a použitých surovin. Učitelky OV Mgr. J. Kotrlová, Vašutová, Filáková číst více »

SOUTĚŽ „UKAŽ, CO UMÍŠ“ Velké Meziříčí

Dne 16.5.2012 proběhla odborná soutěž obor  cukrář pod názvem „Ukaž, co umíš“ ve Velkém Meziříčí. Této soutěže se zúčastnila naše žákyně z třídy C2 Veronika Dorňáková. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to a) slavnostní rautové dezerty dle vlastního tématu – „Náš velký den“, v kategorii b) modelované variace na téma 125. výročí od narození Josefa Lady. Žákyně si vybrala název exponátu – „Lada dětem“.  Soutěže se zúčastnilo 14 soutěžících, naše žákyně pod vedením UOV Illkové obdržela 4. místo. Žákyně obdržela diplom za účast a upomínkové předměty.  Pořadatelem této soutěže byla Hotelová škola Světla a Obchodní akademie ve Velkém Meziříčí. Spoustu odborníků, soutěžících a návštěvníků mrzelo, že hodnocení poroty bylo neobjektivní. číst více »

Sportovec roku Zlínského kraje 2011

Letos, stejně jako minulý rok  měla naše škola čest obsluhovat a prezentovat zákusky a výrobky studené kuchyně vyrobené našimi žáky na akci zlínského kraje „Sportovec roku 2011“, která se konala dne 25.4.2012 ve Zlíně v Kongresovém centru. Na zajištění akce se podílelo celkem pět škol. Z naší školy zajišťovali obsluhu dva učitelé odborného výcviku obor číšník a pět žáků ze třídy G3M a KČ3. Žáci měli za úkol obsluhu u rautových stolů. Akce měla úspěch a všichni zúčastněni byli spokojeni s úrovni obsluhy. číst více »

Stavební veletrh Brno 2012

Ve čtvrtek dne 26.4.2012 žáci naší školy oborů Truhlář, Zedník, Tesař navštívili Stavební veletrh v Brně. Žáci získali nové poznatky a zkušenosti v oboru. Žáci oboru truhlář měli možnost zhlédnout expozici výroby oken, dveří, schodišť a balkonů. Také viděli vybavení interiérů na expozicích mobitexu.  Žáci oboru Tesař viděli názorně ukázky střešních plášťů, různých druhů krytin a také pořezovou techniku. Obor Zedník navštívil expozice firem Porohterm, Heluz, KB blok a dalších. Celá akce byla hodnocena kladně jak žáky, tak i učiteli odborného výcviku. číst více »

Zlatý pilník 2012

Mezinárodní soutěž – Zlatý pilník Opava   2.4. – 3.4. 2012 číst více »

Celostátní matematická soutěž - 2012

V pátek 23. března 2012 se uskutečnil již 20. ročník Celostátní matematické soutěže žáků středních odborných škol vyhlašované MŠMT a organizované JČMF (Jednota českých matematiků a fyziků) v sedmi kategoriích: I., II. a III. kat. – učební obory, IV. až VII. kat. – studijní obory. Soutěž probíhá současně na 22 střediscích v celé České republice. Všichni žáci řeší pět příkladů po dobu 90 minut. Minulý týden bylo ukončeno opravování příkladů a sestaveny tabulky úspěšných řešitellů v každé kategorii. Žáci naší školy se umístili velmi výborně. Z osmi zúčastněných se čtyři stali úspěšnými řešiteli, z nichž jeden byl na krásném třetím místě. Petr Sekula, A1A (I. kategorie) - 20 bodů - 3. místo Václav Mužikovský, C1 (I. kategorie) - 16 bodů - 13. místo Matěj Štach, ET1 (I. kategorie) - 15 bodů - 15.–16. místo Jakub Obadal, TrOK2 (II.  kategorie) - 17 bodů - 7. místo Všem zúčastněným děkuji za odvedené výsledky. odkazy: http://vytrvaly-logik.wz.cz/2012/04/Celostatni-matematicka-soutez-2012.html http://www.oavm.cz/cms/index.htm číst více »

Vloženo : 30.04.2012

Čistička odpadních vod

Dne 18. 4. 2012 jsme byli na exkurzi v čistírně odpadních vod ve Vsetíně. Pod odborným vedením pan Číže jsme si mohli prohlédnout všechny části čističky. číst více »

Vloženo : 27.04.2012

Krajské soutěže Hledáme mladé technické talenty

V průběhu měsíce března a v první polovině dubna probíhěhly krajská kola soutěže Hledáme mladé technické talenty učebních oborů. Do těch postoupili vítězové školních kol. Vyhlašovatelem soutěže byla v rámci projektu ESF Střední odborná škola Otrokovice. číst více »
HMTT - obráběči kovů
HMTT - automechanici
HMTT - opraváři zemědělských strojů
HMTT - opraváři zemědělských strojů
HMTT - opraváři zemědělských strojů
HMTT - opraváři zemědělských strojů
HMTT - elektrikáři
HMTT - elektrikáři
HMTT - elektrikáři
HMTT - elektrikáři
HMTT - zedníci
HMTT - zedníci
HMTT - zedníci
HMTT - zedníci
HMTT - truhláři
HMTT - truhláři
HMTT - truhláři
HMTT - automechanici
HMTT - automechanici
HMTT - obráběči kovů
HMTT - obráběči kovů
HMTT - obráběči kovů
HMTT - obráběči kovů
HMTT - obráběči kovů
HMTT - tesaři
HMTT - tesaři
HMTT - tesaři
HMTT - tesaři
HMTT - tesaři
HMTT - tesaři
HMTT - instalatéři
HMTT - instalatéři
HMTT - instalatéři
HMTT - instalatéři
HMTT - automechanici
HMTT - truhláři

Vloženo : 19.04.2012

Barmanský kurz

Ve dnech 26. 3. - 29. 3. 2012 byl zorganizován učitelkou odborných přednětů Mgr. F. Vyškovskou specializační a odborný barmanský kurz. číst více »

Vloženo : 13.04.2012

Exkurze do pivovaru v Nošovicích

Dne 10. 4. 2012 jsme se zúčastnili exkurze do pivovaru v Nošovicích. Objektem nás provázel dlouholetý pracovník pivovaru, který nám ukázal celý komplex závodu. číst více »

Vloženo : 04.04.2012

Výstava odborných dovedností – kreativita našich žáků - „mladí, ale šikovní“

Dne 28.3.2012 proběhla na odloučeném pracovišti Bečva „Výstava odborných dovedností žáků“ oboru Truhlář, Tesař, Instalatér, Zedník, Elektrikář-silnoproud, Mechanik seřizovač, Mechanik opravář motorových vozidel, Prodavač, Obchodník, Ekonomika a podnikání, Kuchař-číšník, Gastronomie a Cukrář.  číst více »

Veletrh fiktivních firem Ostrava

Začátkem března 2012 se žáci třídy PM4 zúčastnili 4. ostravského veletrhu fiktivních firem s mezinárodní účastí. číst více »

Vloženo : 30.03.2012

Exkurze do stanice technické kontroly, firmy Poláček PM s.r.o. a logistického centra Bobrky

Ve čtvrtek 29. 3. 2012 se žáci třídy A3BOZS (učebních oborů Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů) v průběhu exkurze seznámili s činností hned několik velmi zajímavých pracovišť. číst více »

Vloženo : 27.03.2012

Celostátní kolo matematické soutěže 23.3.2012

V pátek 23. března 2012 se uskutečnil již 20. ročník Celostátní matematické soutěže žáků středních odborných škol vyhlašované MŠMT a organizované JČMF (Jednota českých matematiků a fyziků). číst více »

Vloženo : 22.03.2012

ODBORNÁ EXKURZE DO LOŠTIC A DO PIVOVARU LITOVEL

Dne 7. 3. 2012 žáci KČ3, G3M a POD1 navštívili Litovel a Loštice. Odborná exkurze navazovala na témata probíraná v předmětu Potraviny, výživa a Stolničení. Žáci měli možnost navštívit muzeum tvarůžek v Lošticích, kde byli seznámeni s historií a výrobou této potraviny – mlékárenského výrobku. číst více »

Vloženo : 22.03.2012

PREZENTACE FIRMY ROBOT COUPE

Dne 14. 3. 2012 se již podruhé konala prezentace francouzské firmy Robot Coupe, která se zabývá výrobou gastronomických strojů a zařízení. Prezentace se účastnili žáci třídy KČ1, kteří mají stroje a zařízení zařazeny ve školním vzdělávacím plán... číst více »