SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Popáté vyrážíme na Holešovskou regatu

Od roku 2013 nechyběla naše posádka s netradičním plavidlem na Holešovské regatě. Vrcholí poslední přípravy, proběhla poslední zkouška... a ráno vyrážíme opět směr Holešov!! V minulých letech žáci vyrazili s plavidly:  vzducholoď, automobil, lokomotiva, pirátská loď... letošním netradičním plavidlem je ekologický kombajn. Nezbývá než naší posádce popřát hezké počasí a hodně příznivců.  číst více »

Kraj ocenil školní preventisty

Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence se uskutečnilo dne 12. června 2017 v prostorách expozice zlínského „mrakodrapu“. Jedním ze 13ti oceněných byl i preventista naší školy Mgr. Libor Vakrčka. K ocenění blahopřejeme !! číst více »

Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Dne 9. června 2017 se žáci třídy 1. BM obor Ekonomika a podnikání zúčastnili v rámci ekonomické praxe exkurze do Zlína, kde v Baťově institutu navštívili Muzeum Jihovýchodní Moravy. číst více »

Sladké závěrečné zkoušky

Žáci třetího ročníku oboru cukrář dnešním dnem 9. 6. 2017 ukončili praktické zkoušky na OP Bečva. Zkouška trvala dva dny, během kterých museli vyrobit slavnostní dort a specifický výrobek dle svého návrhu. Jeden výrobek si vylosovali a vyhotovili dle norem. Před zkušební komisí obhajovali své výrobky a písemnou práci. číst více »

Praktické zkoušky tesařů

Od úterý 6. 6. probíhají závěrečné zkoušky u učebního oboru Tesař. První den zkoušek měli tesaři za úkol zhotovit zednickou kozu a druhý den tesařskou kozu.   číst více »

Praktické zkoušky u technických oborů v plném proudu

Dne 9. 6. byly zahájeny praktické zkoušky u učebního oboru Truhlář, Elektrikář, Obráběč kovů a Opravář zemědělských strojů. číst více »

„ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“

Vážení učitelé a žáci, oznamuji Vám, že naše škola opět získala finanční podporu pro realizaci projektu Erasmus+:   KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava „ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“ čp. 2017-1-CZ01-KA116-034444 Tento projekt mobility je pokračováním našich mezinárodních aktivit a plánuje spolupráci se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Exkurze truhlářů ve Weekamp Doors

Dne 1. 6. 2017 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Truhlář  s učitelem odborného výcviku Markem Juráňem, zúčastnili Exkurze Weekamp doors s.r.o, v Lačnově. Weekamp Doors je mezinárodní společností vyrábějící dřevěná okna a dveře z masivu, určené pro evropský trh, zejména pro trh v Holandsku. Weekamp Doors má pobočky v České republice, Holandsku a Indonésii. V této chvíli společnost zaměstnává v České republice 300 pracovníků.  číst více »

Truhláři předali dárečky žáčkům mateřských škol

Dnes, 1. června, kdy děti slaví svůj svátek, se rozhodli naši žáci oboru Truhlář se svým panem učitelem, že připraví pro žáčky mateřské školky překvapení. Za tímto účelem vyrobili nápadité dřevěné hračky. Jejich novými majiteli se stali žáčci ve dvou mateřských školách. číst více »

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší školy

Díky Operaračnímu programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Operačnímu programu Zaměstnanost, které jsou financovány z rozpočtu Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky, byla za období září 2015 - květen 2016 podpodřena v naší škole tři pracovní místa zaměstnanců v celkové hodnotě cca 284 tis. Kč. číst více »

Obhajoby podnikatelských záměrů 1. N

Dne 25. 5. 2015 žáci oboru Podnikání, třídy 1. N prezentovali své ročníkové práce podnikatelských záměrů. Každý z 20 žáků seznámil hodnotící komisi odborných učitelů se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.  číst více »

David Hrabovský a Ondřej Krajča jsou zařazeni do EuroApprentice Network

V souvislosti s Novou agendou dovedností pro Evropu vzniká za spolupráce Národních agentur programu Erasmus+ z Německa, České republiky, Rakouska, Dánska, Finska a Itálie nová iniciativa EuroApprentice Network, neboli Síť Euro-učňů. Naši žáci oboru Podnikání, třídy 1. N David Hrabovský a Ondřej Krajča se 29. 5. 2017 zúčastnili v Praze prvního setkání pořádaného Domem zahraniční spolupráce a budou společně s dalšími třemi studenty z ČR reprezentovat naši školu SOŠ J. Sousedíka  a Českou republiku v rámci této sítě Euro učňů. číst více »

Zúčastnili jsme se benefiční akce - Jonáškovo zábavné odpoledne

Dne 20.5. - 21. 5. 2017 se konala v Zámeckém parku Valašské Meziříčí benefiční akce pro podporu dětí s onkologickým onemocněním s názvem Jonáškovo zábavné odpoledne. Naše škola se aktivně zúčastnila po oba dva dny. Žáci v oboru Truhlář se svými učiteli přichystali soutěž ve stavění kostek, zájemci si mohli zhotovit podle šablon s vlastní představivostí řezbu dřeva, kterou si odnesli domů. Návštěvníci zhlédli ukázky modelů autíček, hraček, které žáci naší školy vyrobili. Některé modely a suvenýry si mohli zakoupit a věnovat tak peníze pro nadaci Jonášek.  číst více »

Úprava okolí pracoviště Bobrky

Žáci naší školy oboru Opravář zemědělských strojů se svým učitelem odborného výcviku se rozhodli, že zkrášlí okolí našeho odloučeného pracoviště na Bobrkách. Jak jim šlo sečení trávy pěkně od ruky, se podívejte na přiložených fotografiích. číst více »

Ondřej Kovář mezi oceněnými žáky v soutěži Stavba roku

Dne 18. 5. 2017 proběhla v prostorách Domu kultury ve Vsetíně  akce z názvem Stavba roku, na které jsou každoročně rozdána ocenění za nejvýznamnější stavby a projekty. Letos byl vyhlášen již 15. ročník této soutěže. číst více »

Přijmeme učitele odborného výcviku pro strojírenské obory

Od 1. 9. 2017 přijmeme do pracovního poměru učitele odborného výcviku pro strojírenské obory. Kvalifikační požadavky:  maturitní zkouška v oboru Mechanik seřizovač nebo výuční list v oboru kovoobrábění. Jedná se o zkrácený úvazek 0,2 s výukou každý pátek.  číst více »

Matematický klokan - školní kolo

Dne 31. 3. 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo  Matematického klokana. číst více »

Matematická soutěž - celostátní kolo

Dne 31. března 2017 se pět žáků naší školy zúčastnilo 24. ročníku Celostátní matematické soutěže ve Valašském Meziříčí. číst více »

Vsetínsko - púchovské cyklotoulky - rok 2017 po druhé

SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov - druhá letošní cyklotoulka vedla po cyklostezce Bečva ze Vsetína k vodní nádrži Balaton na Novém Hrozenkově. Zde jsme si odpočinuli a prohlédli okolí.  číst více »

Praktické maturitní zkoušky máme za sebou

Dospěli jsme do cíle. V pátek 19. 5. 2017 jsme ukončili praktické maturitní zkoušky. Poslední úkoly jsou splněny, otázky zodpovězeny a dle slov zkoušejících jsme to všichni zvládli. číst více »