SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 21. dubna 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

EXKURZE VÍTKOVICKÉ ŽELEZÁRNY

Dne 6.12.2012 se žáci učebního oboru Zedník- Z2 a Instalatér- I2 pod vedením Ing. M. Čížové a Mgr. Vl. Polláchové zúčastnili exkurze ve Vítkovických železárnách. číst více »

Exkurze Weekamp- Doors. Lačnov

Dne 30. 11. 2012 se žáci třídy TOKOZS1,TRZ2. spolu s učiteli odborného výcviku Markem Juráňem a Dušanem Rozmošem zúčastnili exkurze do firmy Weekamp- Doors. Lačnov. číst více »

PREZENTACE FIRMY ALCAPLAST

Dne 30. 11. 2012 se žáci učebního oboru Instalatér zúčastnili prezentace firmy Alcaplast. číst více »

Exkurze v Betonárně CEMEX

Dne 29. 11. 2012 se žáci učebního oboru Zedník- Z3 pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze v Betonárně CEMEX ve Lhotě u Vsetína a ve výrobně prefabrikátů . číst více »

Kurz zdobení perníčků - 24.11.2012

Dne 24. 11. 2012 se konal ve Střední odborné škole Josefa Sousedíka Vsetín již tradičně kurz zdobení perníčků, pod vedením Bc. Jaroslavy Londové a Vladimíry Poláchové. číst více »

EXKURZE Z3- V- PODLAHY, KOUPELNOVÉ STUDIO KOTRLA VSETÍN

Dne 15. 11. 2012 se žáci učebního oboru Zedník- Z3 pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do studia V- PODLAHY na Vsetíně, kde shlédli všechny možné podlahové krytiny. Pan Ondrášek nám všem osvětlil jak se jednotlivé podlahové krytiny kladou, na jaký podklad a jakým způsobem. Dál nás čekal přejezd do Koupelnového studia v Rokytnici- Kotrla. Tam jsme se seznámili s druhy obkladů a dlažeb, jejich pokládkou, možností zpracování a novinkami ve světě dlažeb. Pan Bilík nás velmi erudovaně provedl celým studiem a zodpověděl všechny otázky.

Exkurze do betonárny Cemex

Dne 20. 11. 2012 se žáci učebního oboru Zedník - třídy TRZ2 zúčastnili exkurze v Betonárně CEMEX ve Lhotě u Vsetína. Studenti se seznámili se skladováním kameniva, na vlastní oči viděli pracovat kolejový jeřáb, který dopravoval štěrkopísek do sil. Dále jsme v prohlídce postupovali do samotného srdce betonárny, kde jsme shlédli váhu, míchačku a zařízení pro odměřování přísad do betonové směsi. Také jsme se seznámili se zkoušením betonové směsi na vzorcích z krychlí. V poslední řadě nás pan Juřínek seznámil s velínem a řízením míchání betonové směsi cementárny Cemex.

GAUDEAMUS V BRNĚ

Za dalším vzděláváním vyrazili dne 31. 10. 2012 žáci z maturitní třídy oboru Ekonomika a podnikání a oboru Obchodník do Brna na GAUDEAMUS! číst více »

Exkurze v Hotelu Lanterna a Horal ve Velkých Karlovicích

Dne 22. a 23. 10. 2012 se žáci třídy KČ2 zúčastnili exkurze v Hotelu Lanterna a Horal ve Velkých Karlovicích. číst více »

„Itálie – kolébka gastronomie“

Dne 19.10.2012 se uskutečnila přednáška na téma Itálie – kolébka gastronomie pro žáky oboru Gastronomie, Kuchař – číšník a Cukrář, kterou prezentovala na základě vlastních zkušeností naše bývalá žákyně oboru Kuchař Petra Izakovičová - Kovářová. číst více »

„ Řemeslo – jako vstupenka do Evropy.“

SOŠ J. Sousedíka Vsetín opět vyslala své studenty na odbornou stáž. Ve dnech 30.9. - 21. 11. 2012 vycestovalo do Německa F+U Sachsen gGmbH v Chemnitz 18 studentů učebního oboru Kuchař – číšník, Cukrář a Zedník se svými odbornými učitelkami a autorkami projektu Mgr. F. Vyškovskou, Mgr. V. Poláchovou, Ing. M. Čížovou a učitelkou německého jazyka Mgr. L. Kyselou. číst více »

Exkurze – Technické muzeum TATRA

Dne 5.10.2012 jsme uskutečnili exkurzi do Technického muzea Tatra v Kopřivnici . číst více »

Soutěž SUSO stavebních oborů 2012

Soutěž SUSO stavebních oborů se uskutečnila ve dnech 12.10 -13.10. 2012 v Ostravě na výstavišti Černá louka. Této soutěže se z naší školy zúčastnily obory truhlář a zedník. číst více »

Czech Carving Cup Ostrava 2012

Dne 18. 10. 2012 proběhla odborná soutěž Czech Carving Cup v Ostravě. Žák třídy C2 Václav Mužikovský se účastnil soutěže v kategorii D - Soutěž pro začínající řezbáře. číst více »

Dvakrát zlato ze světové Olympiády kuchařů a cukrářů

Již podruhé jsme jeli předvést náš jemně zdobený perník na prestižní světovou soutěž. Po velkém úspěchu na loňském mistrovství světa v Lucembursku, kde jsme získali zlatou medaili, jsme chtěli potvrdit své dovednosti a vytvořit dokonalou perníkovou krásu ještě na celosvětové olympiádě. číst více »

The GLOBE Program

Naše škola úspěšně zahájila činnost v mezinárodním programu The GLOBE Program ( Global Learning and Observations to Benefit the Environment) číst více »

Podzimní inspirace z Hané

Dne 11.10. 2012 jsme se zúčastnili exkurze do Olomouce na Výstaviště Flora Olomouc, kde probíhala degustace a výstava potravin. číst více »

Školení první pomoci žáků na odborném výcviku

V měsíci září 2012 proběhlo na odborném výcviku školení první pomoci - a jak to všechno dopadlo?.... číst více »

Exkurze k našim sousedům

Dne 19.6.2012 jsme se zúčastnili exkurze do cukrárny Azalka v Púchově. Žáci měli možnost shlédnout výrobu smetanových dortů, miniatur, výrobu belgických pralinek a odlévané čokolády. Provozovna má moderní vybavení. Pro žáky byl zajímavý stroj na čokoládu, melanger, rozvalovací stroj a stroj na potisk belgických pralinek. Součástí exkurze byla ochutnávka belgických pralinek a punčového řezu, oba výrobky žákům velmi chutnaly. V podnikové cukrárně si žáci mohli koupit další výrobky. Pro žáky byla exkurze zajímavá, odnesli si mnoho poznatků a inspirace pro další práci. číst více »

Sladká inspirace z Luhačovic

Dne 28.5.2012 jsme se zúčastnily exkurze  do Luhačovic. Společně s žákyněmi jsme prošly kolonádu, kde jsou vyhlášené cukrárny a kavárny. Žákyně obdivovaly velké množství ovocných dortů a zákusků. Rovněž je zaujal velký výběr italských zmrzlin a několik příchutí ochutnaly. Zajímavý byl sortiment zdejší výrobny belgických pralinek. Pestrá a lákavá byla také nabídka káv a tradičních lázeňských oplatků. Během exkurze učitelky odborného výcviku seznámily žákyně s nově shlédnutými druhy zákusků, které odrážejí nové moderní trendy výroby a použitých surovin. Učitelky OV Mgr. J. Kotrlová, Vašutová, Filáková číst více »