SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 20. září 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Navštívili jsme Dny strojírenství ve Zlíně

Žáci naší školy oborů Mechanik seřizovač, Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů se 15. května 2013 zúčastnili v 53. budově zlínského průmyslového areálu výstavy Dny strojírenství ve Zlíně. číst více »

Báječné srdce z perníku pro maminku

Báječné srdce z perníku pro maminku – tak jsme nazvali výrobu perníkových srdíček, které byly určeny maminkám a babičkám žáků, nejen oboru cukrář a prodavač ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »

Tým TME Vsetín se představil na XIX. Valašském autosalonu

Tým TME Vsetín vystavoval své modely F1 a prezentoval soutěž F1 ve školách na XIX. ročníku Valašského autosalonu. Výstava se konala na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí ve dnech 10. - 12. 5. 2013. číst více »

Exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně

Koncem měsíce dubna 2013 se žáci čtvrtého ročníku studijního oboru Gastronomie zúčastnili exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně. číst více »

Exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně

Dne 9. května 2013 se žáci druhého ročníku učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně, kde se seznámili s celým technologickým postupem při čistění odpadních vod. číst více »

Nové technologie ve školství jsou nezbytností

Informační technologie v poměrně krátkém čase ovládly naše životy a jsou nedílnou součástí dnešní doby a jejich znalost je dnes již téměř nutností. číst více »

Vyřezávání zeleniny – thajský styl

Dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny má svůj historický původ ve východoasijských zemích. Stalo se součástí slavnostního stolování v Koreji, Japonsku i Číně. Ovšem za zemi, kde to umějí nejlépe, je pokládáno Thajsko. Tamní mistři zeleninových řezeb umocňují ohromujícími dekoracemi přednosti thajské kuchyně − vyváženost kontrastních chutí; pikantních a jemných, sladkých a ostrých. číst více »

Návštěva Luhačovic - perly moravských lázní

Dne 22. dubna.2013 se žáci třetího ročníku oboru cukrář – prodavač zúčastnili exkurze do Luhačovic. Zajímavá byla návštěva Jurkovičova domu, kde jsme si prohlédli architekturu, zařízení hotelu a sortiment jídel a nápojů. Společně jsme si prošli lázeňskou kolonádu, kde jsou vyhlášené cukrárny a kavárny. číst více »

Založení Studentského parlamentu

Studentský parlament (SP) byl založen v dubnu 2013 na podnět pana ředitele Mgr. Josefa Slováka. Skládá se z volených zástupců všech tříd a všech oborů Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »

Studenti navštívili Osvětim

Dne 22. dubna 2013 téměř padesát studentů naší školy navštívilo vyhlazovací koncentrační tábor Osvětim – Březinka v Polsku . číst více »

Připravili jsme raut pro nejlepší sportovce Zlínského kraje

Dne 24. dubna 2013 proběhlo v Otrokovické besedě slavnostní ocenění nejlepších sportovců našeho regionu. Zlínský kraj vyhlašuje tuto anketu již od roku 2002. číst více »

Z našich žáků piráti silnic nebudou !

Žáci naší školy (Ondřej Baletka - ET2, Tomáš Basel - ATMS2M, Marcel Tomšů - ET2, Tomáš Trusina - ATMS2M, Marek Adámek - ATMS2M, Lukáš Výmola- ET2, Marek Hruška - ET2, David Měrka - ET2), kteří postoupili do další fáze projektu Jedeme v tom spolu, aneb z nás piráti nebudou! se zúčastnili 23. dubna 2013 besedy s tvářemi projektu Danielem Landou a Olgou Lounovou v areálu Integrované střední školy COP ve Valašském Meziříčí. číst více »

Exkurze v hotelu Magistr a pivovaru Valášek ve Vsetíně

Dne 3. dubna 2013 se žáci druhého ročníku studijního oboru Gastronomie zúčastnili exkurze v hotelu Magistr a pivovaru Valášek. číst více »

Víte, že se u nás ve škole děje zajímavá akce?

Naše škola pořádá každoročně nejen pro žáky, ale i pro Vás, týdenní Barmanské kurzy pod vedením špičkových odborníků pro míchání nápojů. Kurz je veden lektorkou PhDr. Z. Endlicherovou ze Vzdělávacího střediska NcM v Brněa profesionálním zkušeným barmanem Mgr. P. Hájka rovněž z Brna. číst více »

Setkání žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín a Vienna Bussiness School Mödling

Naše škola SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín má dlouholetou spolupráci s partnerskou školou Vienna Bussiness School v rakouském městě Mödling, které se nachází nedaleko Vídně, je přibližně stejně velké jako Vsetín a je známé tím, že se zde nachází 8 velkých středních škol. Město Modling je zároveň partnerským městem města Vsetín. V rámci této spolupráce dochází ke každoročnímu setkávání žáků naší školy s našimi přáteli z Rakouska. Místo setkávání se pak pravidelně střídá. číst více »

Exkurze Zásobování teplem a.s. Vsetín

Dne 12. dubna 2013 se žáci druhých ročníků oboru Instalatér a Zedník zúčastnili, pod vedením Ing. Čížové a Mgr. Kolesnikova , odborné exkurze do firmy Zásobování teplem a.s. Vsetín. číst více »

Prezentační den řemesel se těšil velkému zájmu

Dne 11. dubna 2013 patřily všechny prostory restaurace Bečva ve Vsetíně žákům škol a široké veřejnosti. Zástupci odborného výcviku zde totiž připravili Prezentační den řemesel. Nad akcí převzal záštitu Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje. Jednalo se o přehlídku odborných dovedností žáků všech vyučovaných oborů, ať již z oblasti stavebnictví, strojírenství, ale také služeb a gastronomie. Veřejnost, ale hlavně žáci základních škol, pro něž byla akce určena, se zde mohli seznámit s tím, co všechno se v rámci jednotlivých oborů mohou naučit. Mezi návštěvníky byly i děti z mateřské školy, které hlavně zajímaly pohádkové postavičky na cukrářských výrobcích. číst více »

Podnikatelé na exkurzi v Baťově vile

Dne 8. dubna 2013 navštívili studenti oboru Podnikání se svou třídní učitelkou Mgr. F. Vyškovskou a učitelkou ekonomických předmětů Ing. M. Juřičkovou Baťovu vilu ve Zlíně. číst více »

Učitelé a studenti si na jeden den vyměnili role

Dne 5. dubna 2013 proběhly jako každoročně prezentace a obhajoby ročníkových projektů studentů čtvrtých ročníků studijního oboru Mechanik seřizovač. Studenti si vybírají téma ročníkové práce na začátku školního roku. Studentům si zvolí konzultanta pro svou práci a to jak řady učitelů techniků SOŠ Vsetín, tak i s využitím externích konzultantů ze strojírenských firem. číst více »

Seminář "Soutěžní gastronomie"

Dne 16. března 2013 se p. Blanka Horská a Bronislava Šimčíková, učitelky odborné výuky, zúčastnily semináře „Soutěžní gastronomie.“ Seminář se konal ve firmě Retigo v Rožnově pod Radhoštěm. číst více »