SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Výlet do matičky Prahy

Desítky let láká Praha mladé středoškoláky k jedinečnému výletu, který bývá téměř vždy v posledním ročníku studia. Cukráři 3. ročníku naší školy si vybrali termín před Velikonocemi. číst více »

Páté místo na Juniorském Maratonu 2014

V letošním roce jsme se zúčastnili již podruhé Juniorského Maratonu – Běžíme pro Evropu 2014. Tento štafetový závod na maratonské trati se uskutečnil počátkem měsíce dubna 2014 ve Zlíně. Maraton je určen pro 10ti členná družstva středních škol. číst více »

Navštěva Baťovy vily ve Zlíně

V pondělí 14. dubna 2014 žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Baťovu vilu ve Zlíně. číst více »

Žáci úspěšně zvládli svářečské zkoušky

Ve dnech 14. a 15. dubna 2014 proběhly závěrečné svářečské zkoušky žáků 2. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a Instalatér. číst více »

Návštěva školy se stejným zaměřením

Žáci třetího ročníku oboru Gastronomie se 14. dubna 2014 v rámci odborné exkurze podívali do Integrované střední školy – centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí.  číst více »

Exkurze ve firmách - tentokrát pro pedagogy

V rámci projektu Jak pracovat s kariérním portfoliem se pedagogové naší školy zúčastňují exkurzí do firem a také dalších vzdělávacích programů. Projekt se zabývá kariérovým poradenstvím, propojením světa vzdělávání a světa práce. Do kariérového poradenství tak vstupují odborníci z firem, institucí, psychologové práce a nutí žáky zamyslet se nad kvalitou osobního i profesního života. číst více »

Exkurze do koupelnového studia

Dne 11. 4. 2014 se žáci třetího ročníku učebního oboru Zedník pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do koupelnového studia Kotrla- Vsetín Rokytnice. Studenti se seznámili s novými trendy v kladení obkladů a dlažeb, viděli možnosti osazování zařizovacích předmětů a jejich izolaci proti vodě. číst více »

Elektrikáři navštívili výstavu AMPER

Tak jako každý rok, i letos se naši žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud zúčastnili mezinárodní výstavy AMPER 2014 v Brně. číst více »

Zdařilé „SOUSEDÍKOVO ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE“

Naše škola je partnerem projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, který realizuje Zlínský kraj. Projekt je zaměřen na rozvoj a zkvalitnění vzdělávání v přírodovědné a technické oblasti na středních a základních školách ve Zlínském kraji a to spoluprací škol, metodickou podporou pedagogů i cílenými investicemi do technického vybavení a zařízení. Cílem je také zvýšení zájmu o studium těchto oborů a zvýšení manuální zručnosti žáků ZŠ. V rámci tohoto projektu spolupracujeme s 11 základními školami.   číst více »

Mechanici seřizovači udělali první krok pro zvládnutí maturity

Dne 2. dubna 2014 proběhly obhajoby ročníkových prací zaměřených na strojírenství. Své práce prezentovali žáci oboru Mechanik seřizovač, které za pár týdnů čeká maturitní zkouška. Žáci při práci využívali získané znalosti v průběhu studia jak v teoretické, tak i praktické výuce. Své práce prezentovali před hodnotící komisí. Někteří předvedli dobré znalosti a kvalitní přípravu pro vykonání maturitních zkoušek. číst více »

Ve škole máme i výtvarné talenty

Žáci naší školy se zapojili do výtvarné soutěže "Nakresli rally", kdy se jako správná motivátorka se osvědčila paní učitelka Mgr. Zuzana Pfeilerová.  S organizací soutěže jí však pomáhala i  Mgr. Hana Vlčková a Mgr. Lenka Závrská. Výtvarnou soutěž vyhlásil AutoMotoKlub Rallye Sport – Vsetín ve spolupráci se ZŠ Vsetín, Sychrov za podpory společnosti Svarmetal Skotnice. Hlavní organizátorkou soutěže byla PhDr. Jaroslava Ševčíková ze ZŠ Vsetín-Sychrov. číst více »

Exkurze cukrářů do pekárny Střelná

Dne 3. 4. 2014 jsme se zúčastnili společně s paní učitelkou Mgr. V. Poláchovou exkurze do pekárny Střelná se sídlem na Vsetíně. Tato exkurze probíhá každoročně a je určena pro nás, žáky třetího ročníku oboru Cukrář. Je zaměřena na strojní vybavení a technologie ve středně velkých provozech. číst více »

Cukráři přivezli 5 zlatých medailí z mistrovství republiky kuchařů a cukrářů

Národní soutěž kuchařského a cukrářského umění s mezinárodní účastí Gastro Hradec Vitana Cup 2014 je již tradičním svátkem kuchařů, cukrářů a všech příznivců gastronomie. Letošní 19. ročník se konal dne 3. 4 .2014 v Hradci Králové. Naši školu reprezentovalo pět žáků z oboru cukrář.   číst více »

Zúčastnili jsme se odborných seminářů

Celkem 18 žáků naší školy oboru Instalatér a Elektrikář (II. a III. ročník) se mělo možnost zúčastnit bezplatně odborných školení, která probíhala v měsících lednu až březnu 2014. Garantem odborných seminářů byl velkoobchod Ptáček. Celkem se zúčastnili šesti vybraných seminářů za účasti instalatérských firem ze zlínského regionu. Žáci si odnesli nové informace a poznatky, které využití ve výuce. číst více »

Zedníci navštívili veletrh STAVEBNICTVÍ-THERM 2014

Dne 27. března 2014 žáci učebního oboru Zedník navštívili 25. veletrh STAVEBNICTVÍ-THERM 2014, který se konal ve Zlíně. Celá akce začala na objektu „21“, kde jsme si prohlédli expozici výstavby rekonstrukce tzv. Baťova mrakodrapu. Poté jsme vyjeli rychlovýtahem na vyhlídkovou terasu, odkud jsme si popsali nejdůležitější a nejznámější budovy Zlína. Následoval přesun do haly Novesta, kde byl veletrh Stavebnictví-Therm zahájen. číst více »

Prezentace úspěchů médiím

Ten kdo sleduje průběžně naše webové stránky, tak se již seznámil s tím, jakých úspěchů se nám podařilo dosáhnout v jednom jediném měsíci březnu 2014. A že toho byla opravdu velká úroda !! Nechtěli jsme si nechat informace jen pro sebe a čtenáře našich stránek, ale chtěli jsme o dosažených vítězstvích a medailích informovat i širší veřejnost. Za tímto účelem jsme pozvali na naše odloučené pracoviště restaurace Bečva zástupce regionální televize a tisku. Naše pozvání přijali zástupci TV Beskyd, Vsetínské noviny, Jalovec a Valašský deník. číst více »

Elektrikáři mají novou učební pomůcku

Žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud díky finanční dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci projektu Řemeslo- tradice a budoucnost získali novou učební pomůcku. Jedná se o panel, který je ukázkou moderní elektroinstalace zaměřené  na sběrnicový systém iNELS. číst více »

Našim Podnikatelům se daří!!! Stávají se z nich úspěšní manažeři.

Dne 21. 3. 2014 se naši studenti  1. ročníku oboru Podnikání – D. Štefka, R. Stolař, L. Mocek, V. Dorňáková a K. Sichlerová zúčastnili 12h Inovation Camp Praha, společně se svou učitelkou odborných předmětů  Mgr. F. Vyškovskou. Innovation Camp je akce, kterou pořádá mnoho JA Alumni klubů po celé Evropě s velkým úspěchem. Jejím hlavním přínosem je to, že si realizaci podnikatelského záměru všichni vyzkouší v jednom dni - kreativní práci, reálné ekonomické uvažování, řešení problémů, práci v týmu a prezentaci. Akce se konala v krásných prostorách akcelerátoru Wayra, který leží přímo na Václavském náměstí. číst více »

Truhláři získali čtvrté prvenství v krajské soutěži jednotlivců i družstev

Dne 20. března 2014 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty v oboru Truhlář. Soutěž pořádala Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Účastnilo se jí osm žáků ze čtyř středních škol zlínského regionu. Krajská soutěž učebního oboru Truhlář byla určena pro žáky 3. ročníku, kteří postupovali ze školních kol. Soutěž se konala v prostorách pořádající školy. číst více »

Instalatéři postoupili do celostátního kola soutěže

Dne 20. března 2014 vyrazili naši instalatéři Adam Jakuba a David Novosád do Otrokovic, aby zde předvedli své znalosti a dovednosti v rámci krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty a Učeň Instalatér 2014. Soutěže se zúčastnilo 8 žáků ze 4 středních škol Zlínského kraje. číst více »