SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 24. dubna 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Odborné exkurze do strojírenských firem

Dne 11 . března  2014 se žáci oboru Obráběč kovů a Mechanik seřizovač zúčastnili exkurze ve strojírenské firmé „ZV – Nástroje s.r.o“  ve Vsetíně-Jasenicích.  Zde nás přivítal technolog firmy pan Václav Životský a vedoucí  kontroly pan Vladislav Umlauf.  číst více »

Zúčastnili jsme se mezinárodní soutěže „ZLATÝ PILNÍK“

Dne 17. března 2014 jsme se zúčastnili 12. ročníku mezinárodní soutěže zručnosti „Zlatý pilník“, pořádané Střední školou technickou v Opavě. Naši školu reprezentoval Matěj Němeček, žák 2. ročníku Mechanik seřizovač. Matěj se zúčastnil jako náhradník za připravovaného žáka Petra Mikulenku, který z důvodu nemoci nemohl na soutěž odjet.   číst více »

Od 1. září 2014 nabízíme NOVÉ OBORY !!

Milí žáci, pro příští školní rok 2014/2015 rozšiřujeme vzdělávací nabídku naší školy.  Od 1. září 2014 můžete u nás  studovat níže uvedené  obory. Těšíme se na setkání s Vámi.   číst více »

Soutěžili jsme ve 3D modelování

Dne 18. 3. 2014 proběhl na SPŠ v Hranicích další ročník celodenní a celostátní soutěže "Modelování ve 3D Solidworks" . Téma bylo tradiční - modelování dílu ve 3D SolidWorks a tvorba technického výkresu. Soutěž pro studenty středních škol tradičně  pořádá  firma SolidVision, s.r.o. Letošního ročníku se zúčastnilo 49 žáků z 19 středních škol. číst více »

Raut "od Sousedíků" pro nejlepší sportovce okresu Vsetín

Dne 11. 3. 2014 naše škola zajišťovala raut ve vsetínském Domě kultury  u příležitosti "Vyhodnocení nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín".  Obsluhu zajišťoval Ondřej Čtvrtníček a Lenka Kopecká z 3. ročníku oboru Gastronomie pod pedagogickým dohledem učitele odborného výcviku Marka Smoláka a servírky Jitky Maňákové. Děkujeme za prezentaci školy. číst více »

Produktivní práce žáků o víkendu

Žáci naší školy nezahálí ani o víkendu a připravují  slavnostní tabule pro různé  oslavy (narozeniny, svatby ….) V průběhu oslav pak zajišťují obsluhu. O víkendu 15. 3. 2014 se o zdárný průběh akcí na odloučeném pracovišti školy – restauraci Bečva - přičinili tito žáci: M. Grebíková, L. Štefková, V.  Závalová, K. Hříbková, K. Maňáková, p. Klement, M. Šimík, E.  Koňaříková aK. Maňáková. Milí žáci,  děkujeme za pomoc a prezentaci školy.   číst více »

Tesaři přivezli ZLATO z krajské soutěže

Dne 12. března 2014 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty v oboru Tesař. Soutěž pořádala SPŠS Valašské Meziříčí. Zúčastnily se jí 4 školy po třech žácích, kteří soutěžili hlavně jako jednotlivci, ale také jako družstva. Krajská soutěž byla určena pro žáky 3. ročníku, kteří postupovali ze školních kol. číst více »

Odborná exkurze do firmy RETIGO

Pro gastronomy je firma Retigo známá, protože vyrábí konvektomaty, které se používají dnes a denně ve všech moderních gastronomických provozech. Proto jsme si nemohli nechat ujít příležitost tuto firmu navštívit, vždyť se jedná o regionální rodinnou firmu, která sídlí v Rožnově pod Radhoštěm. číst více »

Zúčastnili jsme se Mistrovství středních škol ve stolním fotbale

Dne 14. března 2014 se 12 žáků naší školy zúčastnilo Mistrovství středních škol ve stolním fotbale, které se konalo ve SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Jednalo se o soutěž dvojic. Dvojice mohly být chlapecké, dívčí nebo smíšené. Systém turnaje byl totožný jako na Světových pohárech a Mistrovství světa. Hrálo se na 12 stolech. I když žádná naše dvojice nezískala medailové umístění, v konkurenci dalších cca 70 dvojic se naši žáci určitě neztratili. Nejlépe – na 9. místě se umístila dvojice Martin Orság, Jakub Jochec. číst více »

Zedníci na exkurzi ve firmě V- PODLAHY

Dne 14. 3. 2014 se žáci třetího ročníku učebního oboru Zedník pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do školicího střediska firmy V- PODLAHY na Vsetíně, kde shlédli veškerý sortiment podlahových krytin. číst více »

Soutěž v čepování piva Zlatovar Cup 2014

Přijali jsme pozvání Střední školy hotelnictví a služeb a VOŠ Opava a poslední únorový den jsme se zúčastnili soutěže v čepování piva. Opavská škola se úkolu pořadatele soutěže Zlatovar Cup zhostila již podesáté.  Účasti v soutěži předcházela příprava tříčlenného družstva pod vedením učitelů odborného výcviku Marka Smoláka a Tomáše Bayera. Naši školu reprezentovali žáci 1. a 3. ročníku oboru Kuchař-číšník. číst více »

Maturanti v Praze

Ve dnech 24.-26. 2. 2014 podnikli žáci čtvrtého ročníku oboru Gastronomie a Mechanik seřizovač v rámci školního výletu toulky Prahou. Program byl pestrý a zajímavý. Navštívili jsme obě komory Parlamentu ČR, Pražský hrad, Svatovítský poklad, Vyšehrad a Muzeum vozkových figurín a mučicích nástrojů v Celetné. Večer jsme si zpříjemnili návštěvou divadelního představení v Národním divadle. Samozřejmě jsme nezapomněli vyjet známou lanovkou na Petřín, projít se bludištěm a vylézt na věž. číst více »

Lubomír Mocek postoupil do druhého kola soutěže o „Nejlepší podnikatelský záměr“

Náš žák I. ročníku nástavbového studia, obor Podnikání – Lubomír Mocek - bude svůj podnikatelský záměr obhajovat ve Zlíně dne 12. března 2014  v soutěžní kategorii: "Student střední školy".  Lubomír se připravuje pod vedením učitelky odborných předmětů Mgr. Františky Vyškovské. Ocenění a uznání si zaslouží také naše další dvě studentky – V. Dorňáková a P. Lukešová, které se rovněž do soutěže aktivně zapojily, avšak do druhého kola soutěže nepostoupily. číst více »

Velký úspěch naší školy v projektu ENERSOL 2014

Mimořádného úspěchu dosáhl žák druhého ročníku oboru Autotronik Martin Vaculík dne 28. února 2014 v Otrokovicích, kde proběhlo velmi silně obsazené krajské kolo soutěže projektu ENERSOL 2014. V rámci této soutěže žáci středních a vyšších odborných škol zpracovávají práce zaměřené na oblast ochrany životního prostředí formou využívání obnovitelných zdrojů energie, úspor bydlení (nízkoenergetické, pasivní či aktivní domy) či snižování emisí v dopravě. číst více »

SOUSEDÍKOVO ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE

V letošním roce si připomeneme 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí osobnosti Josefa Sousedíka. Dovolujeme si Vás pozvat na jednu z akcí, kterou připravujeme právě u této příležitosti, a to 8. dubna 2014 od 15 hodin na vsetínském zámku. číst více »

Přiložené soubory:

Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku

Stipendium pro strojaře

Žáci naší školy se přesvědčili, že nejde jen o planá slova, ale skutečná fakta a věnovat se studiu se vyplatí. Od počátku letošního školního roku se totiž ZV Nástroje s.r.o. rozhodly finančně podpořit žáky strojírenských oborů naší školy. Konkrétně se jedná o žáky učebního oboru Obráběč kovů a maturitního oboru Mechanik seřizovač.  Žáci, kteří splní předem nastavená kritéria, odvíjející se od prospěchu v daných předmětech, mohou získat stipendium až do výše 9 tisíc korun za pololetí. číst více »

Salimu Brno jsme si vychutnali

V letošním roce se v Brně uskutečnil již 29. mezinárodní veletrh Salima. Jeho součástí byl i veletrh mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařský, veletrh obalů a obalových technologií, veletrh vybavení pro obchod, hotely a veřejné stravování a také veletrh technologií pro tisk. číst více »

Máme stříbro z turnaje v sálové kopané

Ve středu 19. února 2014 se žáci naší školy zúčastnili v Otrokovicích turnaje v sálové kopané. Hráči předváděli v průběhu celého turnaje velmi dobré výkony, díky kterým vybojovali zasloužené 2. místo. Jejich výkon ocenili i zástupci ostatních zúčastněných škol. číst více »

Žáci oboru Zedník na praktickém vyučování

Žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru Zedník průběžně provádějí v rámci praktického vyučování práce na zakázkách, které jsou obsahovou náplní témat výuky dle ročníků. Žáci se podíleli například při výstavbě rekreačního objektu na Soláni, kde vyzdívali příčky z materiálu YOTONG, v učebnách ZŠ Rokytnice provedli dle zadání stavebních úprav rekonstrukci dvou učeben, včetně provedení obkladů IZOFLEX, oprav omítek a maleb. číst více »

Nové vzdělávací pomůcky ve škole

V rámci projektu „Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků základních a středních škol Zlínského kraje“ jsme z prostředků Operačního programu pro Vzdělávání a konkurenceschopnost získali nové výukové pomůcky, které budou využívány v naší škole (3D tiskárna, 3D skener, robotické systémy LEGO MINDSTORMS, elektronické stavebnice BOFFIN 750). Všechna tato zařízení byla pořízena v souhrnné hodnotě téměř 2,5 mil. korun. číst více »