SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 17. října 2018
Office 365
.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Vsetínský zámek zaplnila řemesla od Sousedíků

V úterý 10. dubna 2018 jsme ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko, uspořádali akci Zámek plný řemesel aneb Zážitkový den se školou Josefa Sousedíka. Jednalo se již o třetí akci v pořadí, kterou jsme chtěli příchozím návštěvníkům přiblížit kouzlo jednotlivých řemesel, která na naší škole vyučujeme. V letošním roce jsme nově tuto akci uspořádali již od dopoledních hodin, aby přehlídka řemesel byla přístupna ke skupinovým návštěvám žákům základních i mateřských škol. Od samotného otevření zámeckých prostor až do odpoledních hodin jsme vítali nové a nové návštěvníky. Navštívit nás přišlo cca 750 účastníků. Zúčastnily se nejen vsetínské základní a mateřské školy, ale i základní školy z Hovězí, Rožnova pod Radhoštěm nebo Dětského domova Liptál a také návštěvníci z jiných organizací či řad veřejnosti. číst více »

Naše účast v celostátním finále Autoopravář junior

Dne 26. 3. 2018 jsme dorazili do Kosmonos na zahájení 24. ročníku celostátní soutěže „Autoopravář junior 2018. Celkem se zde sešlo 68 vítězných žáků z krajských soutěžících kol, do kterých se nominovali z více než 1200 účastníků kol školních.  Po seznámení s pravidly a časovým harmonogramem jsme byli ubytováni v Praze na domově mládeže. číst více »

Jaro je ve znamení gastronomických soutěží

Marian Šuta, žák 3. ročníku oboru Gastronomie se dne 22. 3. 2018 zúčastnil 7. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí GASTRO KROMĚŘÍŽ 2018. Soutěž probíhala na Střední škole hotelové a služeb Kroměříž. Marian soutěžil v oboru kuchař junior. číst více »

Ani v letošním roce jsme nechyběli na veletrhu THERM

Ve dnech 15. – 17. března 2018 jsme se zúčastnili 29. veletrhu Stavebnictví THERM ve Zlíně. Naši školu představili žáci 3. ročníku oboru Truhlář - Marek Běták, Ondřej Kovář, Josef Mikšík, Gabriel Huňády. Výstavy se zúčastnilo celkem 6 škol Zlínského kraje, které prezentovaly různá stavební řemesla. číst více »

Martin Zelinka opět úspěšný v Nakresli rally

Naše škola se už tradičně zapojuje do výtvarné soutěže Nakresli rally. Do soutěže bylo doručeno přes 307 výtvarných prací zaměřených na Valašskou rally, ale i bezpečnost a fair play v auto-moto sportu. Práce přišly z více než 38 škol, družin a středisek volného času, ale i od jednotlivců. číst více »

Slavnostní předávání certifikátů projektu ERASMUS +

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 proběhlo na OP Bečva slavnostní předávání certifikátů v rámci projektu Erasmus+. Tentokrát byly předány certifikáty účastníkům stáže do anglického města Plymouth. Stáže se zúčastnili žáci oboru obráběč kovů a instalatér. číst více »

Nejhezčí dekorativní perník byl ze Vsetína

První místo a zlatá medaile jsou odměnou za velké odhodlání a tři týdny poctivé práce. Na 23. ročníku mezinárodní soutěže Gastro-Hradec 2018 jsme měli zastoupení v kategorii DP2 (dekorativní perník 3D), který vyráběla a zdobila žákyně 3. ročníku oboru cukrář Petra Dudová. Velmi aktivně se zapojila spolužačka Adéla Krajčíová, která byla náhradníkem v případě nemoci. číst více »

Truhláři se zúčastnili přehlídky stavebních řemesel SUSO

Ve dnech 9. a 10. 3. 2018 se v Ostravě na výstavišti Černá louka uskutečnil již 22. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Tohoto Moravského kola se zúčastnilo 9 družstev truhlářů. Naši školu reprezentovali žáci 2. ročníku obor truhlář Daniel Hurta, Martin Kancner. číst více »

Z ANGLIE ZPĚT DOMA…….!!!

V sobotu 10. 3. 2018 jsme se vrátili z pracovní stáže z anglického města Plymouth zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Plymouth je město na jihu Anglie, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická část Barbican a námořní budovy Royal William Yard. číst více »

Jednání se zástupci TAJMAC-ZPS, a.s. Zlín

Dne 6. 3. 2017 došlo, na půdě odborných dílen pro technické obory na Bobrkách, k setkání vedení školy se zástupci firmy TAJMAC-ZPS, a.s. Zlín. Pan generální ředitel společnosti TAJMAC-ZPS, a.s. se svou kolegyní se seznámili se vzdělávací nabídkou školy a vybavením odborného výcviku.   číst více »

Máme plné ruce práce

Další úspěšnou akcí naší školy bylo Vyhodnocení nejlepších sportovců okresu, které se uskutečnilo 7. 3. 2018 v domě kultury. Žáci třídy 2. D Halmazňa Zdeněk, Konečná Debora a Kučerová Anna obsluhovali ve večerních hodinách 100 hostů. číst více »

V dílnách na OP Bobrky bylo opět rušno

V úterý 6. 3. 2018 si svou rukodělnou zručnost u Instalatérů a Truhlářů přišli vyzkoušet žáci ZŠ Sychrov a Luh. U truhlářů si vyrobili žáci a odnesli domů hrací kostky, u instalatérů zase výrobky ze svařování plastů.   číst více »

Zahájili jsme jarní sérii Povinné výuky žáků vsetínských základních škol

Žáci 7. tříd Základních škol Vsetín-Sychrov a Luh nás úterý 6. 3. 2018 navštívili na Odloučeném pracovišti Bečva. V prostorách vinárny se prakticky seznámili s tím, co obnáší studium a práce v gastronomii.   číst více »

Nejpokročilejší koktejlový kurz

Každoročně pořádáme různé odborné kurzy pro zvýšení odborných dovedností našich žáků. Ve dnech 26.2. - 2. 3. 2018 se ve vinárně restaurace Bečva uskutečnil  Nejpokročilejší koktejlový kurz.  Koktejlový kurz od Barmanů Zlín nabízí perfektně připravenou učebnu, moderní vybavení i způsob míchání koktejlů v mobilním baru. Barmani pořádají také Flairový kurz, který je nejatraktivnější formou práce za barem, poněvadž je zaměřen na žonglování se sklenicemi alkoholu. číst více »

Zajišťovali jsme slavnostní raut pro nejlepší sportovce Vsetína a okolí

V pondělí 26. 2. 2018 v prostorách Maštalisek ocenila vsetínská radnice nejlepší sportovce roku 2017. Pro oceněné sportovce, hosty i všechny přítomné jsme zajišťovali slavnostní raut. Od ranních hodin jsme připravovali výrobky studené kuchyně a cukrářské dobroty na rautový stůl, který na Maštaliskách prostírali žáci oboru číšník. číst více »

Mrazivé cukrářské putování

Za třeskutých mrazů jsme se v úterý 27. 2. 2018 vydali se žáky třetího ročníku oboru cukrář do vizovické Čokoládovny Carletti. Dozvěděli jsme se o historii výroby kakaa a čokolády a prohlédli si i výrobnu čokoládových figurek a pralinek. Kvalitu a chuť výrobků této malé čokoládovny jsme mohli i bohatě vychutnat. číst více »

2. místo Jakuba Kantora v krajském kole soutěže „Autoopravář junior“ a postup do kola celostátního

Úspěšně zakončeným školním kolem soutěže „Autoopravář junior“ byli nominováni dva nejúspěšnější automechanici naší školy do krajské soutěže probíhající ve Střední škole - COPT v Kroměříži. Zde se sešlo 12 soutěžících žáků ze šesti škol a to z Kroměříže, Otrokovic, Uherského Brodu, Uherského Hradiště, Valašských Klobouk a našeho Vsetína. číst více »

Podnikatelé postupují do dalšího kola soutěže Můj první milion, tedy do finále!!!

Miroslav Štach, Jiří Sedlák, Marek Opravil a František Macháček z 1. NB,  budou už 13. března 2018 před odbornou komisi složenou z partnerů soutěže, prezentovat své podnikatelské záměry.  číst více »

Podnikatel Marek Opravil - 2. místo v soutěži INNOVATION CAMP Praha

V pondělí 26. února 2018 v Praze, reprezentovali naši školu žáci nástavbového studia oboru Podnikání z třídy 1.NB, Marek Opravil, František Macháček, Miroslav Štach a Jiří Sedlák. INNOVATION CAMPu Praha  se zúčastnilo přibližně 80 středoškoláků rozdělených do několika týmů. Soutěžící čekal intenzivní program plný praktických aktivit a teambuildingu. Jejich úkolem bylo přijít s novým řešením reálného problému z oblasti společenských vztahů. číst více »

Truhláři soutěžili v Bystřici pod Hostýnem

Naši žáci 3. ročníku obor truhlář Ondřej Kovář a Jaroslav Trčka se zúčastnili po vyhraném školním kole, kola regionálního, které se konalo v Bystřici pod Hostýnem. Celkem soutěžilo v odborných disciplínách 24 žáků ze 12 škol Jihomoravského a Zlínského kraje. Soutěž metodicky připravil Klastr českých nábytkářů. číst více »