SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Exkurze Hotel a kavárna MAGISTR, Vsetín

Dne 8. 3. 2019 jsme navštívily s žákyněmi maturitních tříd oboru Gastronomie Hotel Magistr. V rámci exkurze do hotelu a kavárny jsme se seznámily s vybavením a s provozem tohoto gastronomického zařízení. Hotel a kavárna Magistr je známý svou vyšší úrovní služeb, jak hotelového typu, tak i servisu a obsluhy v kavárně. číst více »

Volná pracovní místa

Nabízíme volná pracovní místa na pozice: Referent/ka majetkové správy Kuchař/ka na odloučené pracoviště Restaurace Bečva, Vsetín, Trávníky 1824. Písemné nabídky doplněné strukturovaným životopisem zasílejte na adresu:   mostecka.jana@sosvsetin.cz číst více »

Vysmáté koblížky od našich cukrářů - "Zámecký masopust" ve Vsetíně

V neděli 3. března 2019 se konal ve Vsetíně Zámecký masopust, na kterém se podíleli i naši žáci. „Byla jsem oslovena vedením školy, zda bychom s cukráři zajistili pečení masopustních koblížků na zámku“, říká Bc. Jaroslava Londová. číst více »

Podnikatelé z 1. N postupují do finále 2. kola soutěže „Můj 1. milion“

Žáci třídy 1. N -  Karolína Chudějová, Petra Dudová a Tomáš Gojný, úspěšně absolvovali prvního kolo soutěže „Můj 1. milion“ a postupují 11. dubna 2019 do finále, kde představí svůj záměr před hodnotitelskou komisi v budově TIC Zlín. číst více »

Podnikatelé 1. N na návštěvě u Okresního soudu

Dne 15. 2. 2019 navštívili naši žáci 1. N Okresní soud ve Vsetíně. Návštěva této instituce je odvozena z obsahu Tematického plánu a učiva – Právo. Studenti 1. ročníku se momentálně zabývají ve vyučování Občanským právem a soustavou soudů. Zaměstnanci okresního soudu vyhověli naší žádosti a svolili k tomu, abychom byli přítomni v tento den právnímu jednání ve věci Občanského práva. Řízení předsedal JUDr. Halamíček. číst více »

I školní management se vzdělává

V rámci projektu APIV (=Akční plán inkluzivního vzdělávání v rámci projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi) se ve čtvrtek 21. 2. 2019 vzdělávali ředitelé a zástupci ředitelů ZŠ Ohrada, Trávníky a Rokytnice + management hostitelské školy SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. Tentokrát bylo vzdělávání zaměřeno na činnosti školy spojené se zadáváním údajů z Doporučení do školské matriky. Vzdělávací programy a kompetentní lektoři tak prohlubují odborné znalosti a kvalifikace účastníků akcí. Vzdělávání školního managementu tímto nekončí a příští setkání bude zase na některé zapojené základní škole. Školní garant implementace APIV Mgr. Alena Sochorová

POLYTECHNICKÝ KROUŽEK VE ŠKOLE

Na začátku školního roku v naší škole zahájil činnost polytechnický kroužek, kde nadšenci z řad žáků zhotovují modely, stavebnice a výrobky na bázi dřeva a úspěšně realizují své nápady a teoretické znalosti formou zábavy. číst více »

Návštěva Střední odborné školy ve Valašských Kloboukách

Za mrazivého, ale i slunečného počasí se dne 6. 2. 2019, vydalo 6 žáků třídy 1. E se svými učitelkami J. Kotrlovou a B. Horskou do Valašských Klobouk. číst více »

Seminář pro žáky - Živnostenský úřad Vsetín

Dne 12. 2. 2019 se skupina žáků tříd 2.D- Kuchař, Číšník, 2.BM - Autotronik, 3.G- Instalatér, zúčastnila seminář na Živnostenském úřadě Vsetín. číst více »

Perníková srdíčka k svátku Svatého Valentýna

V hodinách odborného kreslení oboru cukrář si žáci naší školy nazdobili perníkové srdíčko, které mohou darovat svým blízkým. číst více »

Odjezd do Anglie se blíží…!!

Letos opět máme možnost vycestovat na pracovní stáž do anglického města Plymouth, v rámci projektu Erasmus+ odjedou vybraní žáci oboru Elektrikář, Truhlář a Tesař. Tento projekt začal již na podzim, kdy naši studenti trávili pracovní stáž v Německu. číst více »

Gastro Junior Brno 2019 - Bodfood Cup "Mistr kávy

Odborné soutěže Gastro Junior Brno 2019 - Bodfood Cup se zúčastnili žáci naší školy Aneta Hlinšťáková a Jakub Žídek dne 18. ledna 2019. číst více »

INFOTHERMA 2019 v Ostravě Černá louka

Dne 23. 1. 2019 se žáci učebního oboru Instalatér a Elektrikář zúčastnili výstavy INFOTHERMA 2019 v Ostravě Černá louka. Studenti se seznámili s novinkami v oboru, navštívili stánky, kde jim obsluhující prezentanti rádi zodpověděli jejich dotazy. číst více »

ECVET

Naše škola je držitelem certifikátu mobility v odborném vzdělávání a přípravě (VET Mobility Charter) a používáte ve svých projektech systém ECVET.

Veselé Vánoce ....

Instalatéři v Zásobování teplem

Dne 20. 12. 2018 se žáci třetího ročníku oboru Instalatér zúčastnili exkurze, která pojednávala o zásobování teplem a přípravy teplé vody pro město Vsetín. Celá akce začala na dispečinku firmy, kde nám byl vysvětlen princip centralizovaného zásobování teplem, jak to funguje, co vše se děje, jak jsou rozvody vedeny, kde je nejzazší odběrné místo. číst více »

Vzpomínka na krásné dopoledne. Do školy v neděli? Proč ne i o Vánocích?

V SOŠ Josefa Sousedíka se o adventní neděli 16. 12. 2018 uskutečnila perníková vernisáž. číst více »

Předvánoční atmosféra na Bečvě

Nejenom vánoční výzdoba, ale také veselá sváteční nálada žáků třetích ročníků oboru kuchař – číšník a gastronomie potěšila hosty restaurace Bečva. číst více »

Perníková vernisáž v SOŠ J. Sousedíka Vsetín

Reportáž - perníky Lucemburk 2018