SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 18. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Kurz čepování piva podruhé

Dne 2. října 2017 probíhal druhý kurz Čepování piva, kterého se tentokrát zúčastnili žáci třetího a čtvrtého ročníku oboru Gastronomie, žáci druhého ročníku oboru Kuchař – číšník a také učitelky odborného výcviku a odborných předmětů. číst více »

Zapojili jsme se do projektu PODPORA SPOLEČNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V PEDAGOGICKÉ PRAXI

Zapojili jsme se do pětiletého projektu "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi", realizovaného Národním institutem pro další vzdělávání. číst více »

Setkání firem s žáky – firemní stipendia

V rámci projektu Podpory vzdělávání pedagogů a spolupráce se zaměstnavateli (CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0005810) jsme dne 20. 9. 2017 připravili v dílnách na Bobrkách prostor pro setkání regionálních strojírenských a dalších firem s našimi žáky a jejich rodiči. číst více »

Umíme správně čepovat pivo

Originální kurz Čepování piva, měli možnost zhlédnout, žáci 3. a 2. ročníku učebního oboru Kuchař – číšník dne 20. 9. 2017 v pivnici na odloučeném pracovišti Bečva. číst více »

PODPOŘTE NAŠE MATURANTY!!!

Naše třída 2. N se letos zapojila do soutěže TŘÍDA ROKU 2018, kde mohou vyhrát maturitní šerpy pro celou třídu zdarma a získat spoustu skvělých cen pro maturitní ples. Podpořit je můžete rozkliknutím fotografie s přidáním lajku. číst více »

Adaptační kurzy se opět líbily

Tak jako v minulých letech, i letos jsme pro žáky 1. ročníku připravili adaptační kurzy. Tyto se uskutečnily ve 2 bězích, a to v termínu 8. - 10. září a 13. – 15. září 2017. číst více »

14. 9. 1937 psaly americké noviny: "Svět ztratil hrdinu, zemřel Tomáš Garrigue Masaryk“

14. 9. 2017 si představitelé města a široká veřejnost připomněli 80. výročí úmrtí TGM. Pietního aktu se jménem školy zúčastnili  žáci třídy 2. BM společně s ředitelem školy Mgr. Josefem Slovákem.  číst více »

Žáci 11 základních škol se seznamovali s řemesly na naší škole

Poskytnout co nejvíce informací o tom, co které řemeslo obnáší a prakticky si vyzkoušet i některé činnosti, bylo smyslem akce - VYZKOUŠEJ SI ŘEMESLO. Tuto akci jsme připravili pro žáky základních škol, kteří se za nedlouho budou rozhodovat pro své budoucí povolání. číst více »

PŘIJMEME UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU PRO OBOR AUTOTRONIK

Od 1. 11. 2017 přijmeme do pracovního poměru učitele odborného výcviku pro obor AUTOTRONIK. Jedná se o praktickou auto- opravárenskou výuku v dílnách školy se zaměřením na elektronické systémy motorových vozidel a diagnostiku jejich poruch. číst více »

Vařili jsme s barmany Zlín

Jakub Orel a Adam Navrátil duo Barmani Zlín, nám zprostředkovali dne 31. 8. 2017 kuchařský motivační workshop v restauraci Bečva. Šéfkuchař hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích - Tomáš Hájek nám prakticky předvedl tříchodové menu: dýňovou polévku s kachním knedlíčkem, mořského vlka s bramborovou krustou, s vínovou omáčkou, petrželovým pyré a moučník Pannacotu s exotickou omáčkou. číst více »

PŘIJMEME UČITELE TEORIE ODBOR. PŘEDMĚTŮ PRO OBOR AUTOTRONIK

Od 1.11.2017 přijmeme do pracovního poměru učitele teoretického vyučování odborných předmětů pro obor Autotronik.          číst více »

HLASUJTE pro výrobky našich truhlářů v soutěži ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Žací naši školy oboru Truhlář se zúčastnili  v loňskem roku velmi prestižní celostátní soutěže Zlaté české ručičky a to s velkým úspěchem. Soutěž je vyhlášena organizací ČMKOS i letos. Krásná idea této soutěže, kdy veškeré výrobky po ocenění jsou věnovány dětem do dětských domovů po cele naši republice, nás  opět inspirovala k tomu, abychom se do soutěže přihlásili. HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ na FB STRÁNKÁCH POŘADATELE SOUTĚŽE OD 14. 8. do 18. 9. 2017 !!!! číst více »

Vsetínsko – púchovské cyklotoulky jsou pro letošní rok ukončeny

Již třetím rokem pokračuje udržitelnost úspěšného přeshraničního projektu Vsetínsko-púchovské cyklotoulky. Každoročně se setkávají žáci a pedagogové partnerských škol SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov na cyklotoulkách v okolí zmíněných měst. číst více »

Odborné exkurze v hlavním městě

Ve dnech 21.6. – 23. 6. 2017 navštívila třída 3.BM v rámci školního výletu v našem  hlavním městě  mimo jiné Národní technické muzeum a francouzskou a plzeňskou restauraci v Obecním domě. Obě expozice zaujaly jak žáky oboru Gastronomie, tak i oboru Autotronik. číst více »

Ukončení studia žáků naší školy

Dne 6. června 2017 bylo v prostorách vsetínského zámku slavnostně ukončeno studium maturitních oborů vzdělání Mechanik seřizovač, Autotronik, Gastronomie, Ekonomika a podnikání a nástavbového studia Podnikání. Slavnostního aktu se zúčastnili kromě maturantů také jejich rodiče a prarodiče, pedagogové a zástupci sociálních partnerů. Absolventům k úspěšnému zakončení studia popřál ředitel školy, který zdůraznil kvalitní přípravu žáků na SOŠ J. Sousedíka Vsetín a rovněž význam dalšího vzdělávání pro jejich budoucí profesní dráhu.   číst více »

Získali jsme nové poznatky na Asociaci číšníků

Paní učitelka Mgr. Anna Kachtíková a Jaromíra Fojtíčková se zúčastnily dne 26. 6. 2017 Valné hromady Asociace číšníků ČR v Brně. Seznámily se zde s novou učebnicí Německého jazyka pro gastronomii, novou technikou obsluhy, překládání  pokrmu „Flambovaný špíz se zeleninou.“ před hostem. číst více »

Odborná exkurze do Eroplánu

Rožnov pod Radhoštěm nás ve čtvrtek 22. 6. 2017 slunečně přivítal. Zde jsme se žáky třídy 1. D oboru Kuchař - číšník navštívili hotel Eroplán. Prohlédli jsme si kongresový sál, restauraci, kuchyni, wellness. Hotelem nás provedla manažerka hotelu paní Běťáková, která nás rovněž seznámila s historií i budoucností hotelu.   číst více »

Truhláři rovněž finišují do cíle

Ve dnech 9. až 15. června 2017 probíhaly na odloučeném pracovišti Vsetín – Bobrky závěrečné zkoušky oboru Truhlář. Žáci měli za úkol vyrobit dle výkresové dokumentace příruční stolík z masivního smrkového dřeva a provést vypočet spotřeby /kusovník/. Všichni to úspěšně zvládli, dva žáci na výbornou. číst více »

Červen je ve znamení závěrečných zkoušek

Ve dnech 9. – 15. 6. 2017 svou odbornou zdatnost dokazovalo 21 žáků učebního oboru Kuchař – číšník. Jejich závěrečná zkouška trvala tři dny. Prvý den zhotovili dva druhy pokrmů, druhý připravovali restauraci, obsluhovali hosty a plnili odbornou dovednost, poslední den sestavili výseč slavnostní tabule k vylosovanému tématu. číst více »

Sousedíkův kouzelně ekologický kombajn

Dne 17. června 2017 se naše škola již popáté zúčastnila soutěže netradičních plavidel „Holešovská regata“. číst více »