SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

SOUSEDÍKOVO ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE

V letošním roce si připomeneme 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí osobnosti Josefa Sousedíka. Dovolujeme si Vás pozvat na jednu z akcí, kterou připravujeme právě u této příležitosti, a to 8. dubna 2014 od 15 hodin na vsetínském zámku. číst více »

Přiložené soubory:

Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku
Z činnosti kroužku

Stipendium pro strojaře

Žáci naší školy se přesvědčili, že nejde jen o planá slova, ale skutečná fakta a věnovat se studiu se vyplatí. Od počátku letošního školního roku se totiž ZV Nástroje s.r.o. rozhodly finančně podpořit žáky strojírenských oborů naší školy. Konkrétně se jedná o žáky učebního oboru Obráběč kovů a maturitního oboru Mechanik seřizovač.  Žáci, kteří splní předem nastavená kritéria, odvíjející se od prospěchu v daných předmětech, mohou získat stipendium až do výše 9 tisíc korun za pololetí. číst více »

Salimu Brno jsme si vychutnali

V letošním roce se v Brně uskutečnil již 29. mezinárodní veletrh Salima. Jeho součástí byl i veletrh mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařský, veletrh obalů a obalových technologií, veletrh vybavení pro obchod, hotely a veřejné stravování a také veletrh technologií pro tisk. číst více »

Máme stříbro z turnaje v sálové kopané

Ve středu 19. února 2014 se žáci naší školy zúčastnili v Otrokovicích turnaje v sálové kopané. Hráči předváděli v průběhu celého turnaje velmi dobré výkony, díky kterým vybojovali zasloužené 2. místo. Jejich výkon ocenili i zástupci ostatních zúčastněných škol. číst více »

Žáci oboru Zedník na praktickém vyučování

Žáci 1. a 3. ročníku učebního oboru Zedník průběžně provádějí v rámci praktického vyučování práce na zakázkách, které jsou obsahovou náplní témat výuky dle ročníků. Žáci se podíleli například při výstavbě rekreačního objektu na Soláni, kde vyzdívali příčky z materiálu YOTONG, v učebnách ZŠ Rokytnice provedli dle zadání stavebních úprav rekonstrukci dvou učeben, včetně provedení obkladů IZOFLEX, oprav omítek a maleb. číst více »

Nové vzdělávací pomůcky ve škole

V rámci projektu „Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků základních a středních škol Zlínského kraje“ jsme z prostředků Operačního programu pro Vzdělávání a konkurenceschopnost získali nové výukové pomůcky, které budou využívány v naší škole (3D tiskárna, 3D skener, robotické systémy LEGO MINDSTORMS, elektronické stavebnice BOFFIN 750). Všechna tato zařízení byla pořízena v souhrnné hodnotě téměř 2,5 mil. korun. číst více »

Zedníci na semináři firmy JUB

Dne 20. února 2014 se žáci prvního ročníku oboru Zedník pod vedením Ing. M. Čížové, učitelky odborných předmětů, zúčastnili semináře firmy JUB na téma: Materiály pro povrchové úpravy ve stavebnictví. číst více »

Praktická výuka žáků ZŠ Hovězí a Halenkov v odborných dílnách na Bobrkách

V úterý 18. 2. 2014  navštívily dvě naše partnerské základní školy v rámci projektu "Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků základních a středních škol ve Zlínském kraji" odborné dílny na Bobrkách, aby si zde žáci vyzkoušeli různé praktické činností, se kterými se mohou setkat v rámci řemeslných oborů. číst více »

GPD RALLYDRIVE CHAMPIONSHIP 2014 na Bobrkách

V pátek 21. 2. ve 14:30 hodin se v areálu na Bobrkách uskuteční tři RZ v rámci závodu GPD Rallydrive championship 2014. Na startu by se měli objevit mimo jiné Jarek Orsák, Antonín Tlusťák, Martin Hudec, Jaromír Tomaštík, Silvestr Mikuláštík, Barvík a dalších cca 10 rally jezdců se svými závodními vozy. číst více »

Přiložené soubory:

Vašek Mužikovský prezentuje ukázky carvingu na veletrhu v Praze

Ve dnech 20. až 23. února 2014 se koná na holešovickém výstavišti v Praze veletrh TOP GASTRO&HOTEL souběžně s veletrhy HOLIDAY WORLD a GOLF SHOW. Na programu stánku CZECH CARVING STUDIO – Luděk Procházka bude náš žák Václav Mužikovský prezentovat ukázky carvingu společně s vítězkou mezinárodní soutěže v Innsbrucku 2013 Eliškou Vostalovou. číst více »

Odborná exkurze do pivovaru Litovel

Zajímavou a velmi poučnou exkurzi do pivovaru Litovel absolvovali 12. února 2014 žáci a studenti gastronomických oborů naší školy.Exkurzi pro ně připravila paní učitelka Mgr. Vladimíra Poláchová, která všem 45 účastníkům po celou dobu poskytovala i velmi odborné znalosti. Pedagogicky i profesionálně tak doplnila odborný výklad od provázejícího pracovníka a po celou dobu tak udržela velký zájem budoucích gastronomů o zpracování tohoto zlatavého moku. číst více »

Žáci 1. ročníku učebního oboru Tesař nezahálejí

Žáci 1. ročníku oboru Tesař předvedli své dovednosti na jednoduchých výrobcích ze dřeva. Po zvládnutém pololetí je vidět u žáků velký zájem o zvolený učební obor, který prokázali při zhotovení finálního výrobku. Cílem souborné práce bylo k ověření znalostí probraných témat: ruční opracování dřeva a nácvik opracování konstrukčních spojů. číst více »

Exkurze do Tatry Kopřivnice

Dne 7. 2. 2014 se žáci II. ročníku oboru automechanik zúčastnili odborné exkurze do Tatry Kopřivnice. Kopřivnická společnost Tatra je přední česká automobilka. Funguje už od roku 1850, což ji řadí dokonce k nejstarším světovým výrobcům automobilů. číst více »

Carvingový kurz - dekorace z vyřezávané zeleniny a ovoce

Kurz vyřezávání ovoce a zeleniny se uskutečnil ve dnech 29. a 30. 1. 2014 na odloučeném pracovišti naší školy v restauraci Bečva. Dekorace z vyřezávané zeleniny a ovoce jsou zvlášť oblíbené při slavnostních rautech, recepcích, na svatbách, při firemních oslavách i jiných příležitostech. Této technice se přiučilo celkem 10 žáků naší školy, čtyři žáci oboru Cukrář, tři žáci oboru Kuchař-číšník a tři žáci oboru Gastronomie. číst více »

Paní učitelka Londová hostem České televize

Naše paní učitelka Jaroslava Londová byla dnes jedním z hostů České televize v programu Dobré ráno. Jejím úkolem bylo upéci před zraky diváků buchty. Jak se jí to podařilo se můžete podívat v jednotlivých vstupech Dobrého rána. číst více »

Přiložené soubory:

Přípravy ve studiu před natáčením
Přípravy ve studiu před natáčením
Ranní instruktáž
Věnování paní učitelce Londové
Věnování paní učitelce Londové
"Televizní buchty"

Prezentační den řemesel "živě"

Jak to u nás probíhalo o Prezentačním dnu řemesel 16. ledna 2014 zpracoval ve video příspěvku Lubomír Mocek, žák I. ročníku oboru Podnikání. číst více »

O talentu Vaška Mužikovského píše časopis FANY Info REVUE

O účasti našeho žáka Václava Mužikovského na mezinárodní soutěži v Innsbrucku píše prestižní gastronomický časopis FANY Info REVUE. číst více »

Realizujeme pilotní ověřování profesní kvalifikace v oboru Podlahář

Dne 27. ledna 2014 bylo zahájeno pilotní ověřování profesní kvalifikace Podlahář povlakových podlah. Před nedávnem bylo zahájeno rovněž pilotní ověřování profesní kvalifikace Podlahář bezespárých podlah. číst více »

Instalatéři úspěšně absolvovali kurz svařování plastů

Ve dnech 9. – 21. 1. 2014 proběhl na odloučeném pracovišti Bobrky kurz svařování plastů. Zúčastnilo se ho 21 žáků II. ročníku, obor Instalatér. Kurz probíhal pod vedením instruktora svařování p. Vojtěcha Smolíka, učitele odborného výcviku. číst více »

Ekonomové v soudní síni

Maturanti oboru Ekonomika a podnikání byli dne 22. ledna 2014 přímo účastni soudního procesu na Okresním soudě ve Vsetíně. Projednával se případ loupežného přepadení, které se stalo v parku poblíž naší školy. číst více »