SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Certifikáty pro stážisty z Německa

Dne 12. 5. 2014 převzali úspěšní stážisté z Německa z rukou ředitele školy Mgr. Josefa Slováka Certifikáty, Europassy mobility a osvědčení ECVET, které potvrzují jejich získané nové kompetence v rámci projektu Leonardo da Vinci "Šance pro řemeslo - šance pro Evropu" . číst více »

Dorty pod Trenčínským hradem

V tomto roce jsme poprvé navštívily s žákyněmi druhého ročníku oboru cukrář celoslovenskou výstavu „Torty a svet pečenia“, která se konala 16. května 2014  u našich slovenských sousedů, v krásném městě Trenčín. I když předešlé dny vydatně pršelo a na řekách byly vyhlašovány povodňové stupně, páteční počasí našemu výletu vcelku přálo, a deštníky jsme mohly nechat v taškách. číst více »

Zedníci a instalatéři na Dni otevřených dveří Climax

Dne 16. května 2014 využili žáci učebního oboru Zedník a Instalatér nabídky firmy CLIMAX a navštívili jejich Den otevřených dveří. V úvodním filmu se žáci seznámili s produkty a výrobky firmy, včetně jejich výroby. číst více »

Nejlepší sportovci Zlínského kraje ochutnali naše výrobky

Žáci oborů kuchař, číšník a cukrář se i v letošním roce, tak jako v letech minulých, podíleli na přípravě rautu pro nejlepší sportovce Zlínského kraje. Vyhodnocení ankety „Sportovec Zlínského kraje“ se stalo již tradicí, letošní ročník byl již třináctý. Nejlepší sportovci převzali ocenění z rukou představitelů Zlínského kraje a sponzorů ve středu 14. května 2014 v Kongresovém centru ve Zlíně. číst více »

Preventivní vlak Českých drah

Ve dnech 24. a 25. 4. byl ve Vsetíně k vidění Preventivní vlak Českých drah. Tato akce pořádaná Českými drahami a Policií ČR byla zaměřena na prevenci rizikového chování v oblasti cestování a zejména pohybu osob v prostorách, které spravují České dráhy. číst více »

Kuchaři a číšníci navštívili Ostravu

Slunečný, šestý, květnový den, se vydali žáci druhého ročníku oboru kuchař - číšník na odbornou exkurzi do Ostravy. Navštívili Hotel Imperial společnosti Mamaison, který se již více než sto let pyšní svými profesionálními službami na mezinárodní úrovni, ideální polohou a vyhlášenou kuchyní. číst více »

Letní olympiáda v mateřské škole

Při příležitosti 25. výročí založení MŠ Na Kopečku zorganizovalo toto školské zařízení Letní olympijské hry. Naše škola dlouhodobě s mateřskou školou spolupracuje (Dětský den, Mikuláš, Pohádkový les, …) a proto i tentokrát jsme byli účastni této akce. Slavnostní zahájení proběhlo jako na opravdové olympiádě - nastoupení sportovců, vztyčení olympijské vlajky, hymna, zapálení olympijského ohně, slib sportovců, … číst více »

Absolvovali jsme již dvě Vsetínsko-púchovské cyklotoulky

V rámci projektu Vsetínsko – púchovské cyklotoulky jsme již realizovali 2 výlety na našich nově pořízených jízdních kolech. Ta první se uskutečnila na cyklostezce z Velkých Karlovic na Vsetín. Cestou jsme vyšlapali údolím Jezerné ke Karlovskému jezeru, vyslechli jsme výklad s prohlídkou Muzea ve Velkých Karlovicích, zhlédli galerii dřevěných soch v přírodě, prohlédli jsme si lyžařský areál Kyčerka, ochutnali regionální gastronomii, sportovně jsme se vyžili v rychlostní etapě a příjemně unaveni jsme výlet ukončili předáním účastnických listů a upomínkových předmětů všem zúčastněným. číst více »

Podnikatelé se vzdělávali v oblasti první pomoci

Odborný seminář - První pomoci a prevence úrazů byl realizován v souladu s tematickým plánem Chodu podniku. Seminář vedl záchranář – dipl. spec. Lukáš Weintritt, záchranář, pracovník klinického lůžkového oddělení IKEM Praha, oddělení intenzivní péče ARO a Traumatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno. číst více »

Bádali jsme na Baťově kanálu

V pátek 9. 5. 2014 se žáci naší školy za doprovodu pana učitele Rostislava Pekárka zúčastnili druhé badatelské výpravy „Vodní diverzita Uherskohradišťska“ na Baťově kanálu.Jednalo se o přírodovědnou exkurzi s terénním průzkumem geologických a půdních poměrů lokality, její květeny a fauny. Cílem bylo seznámení se s ekosystémem Baťova kanálu a jednoho ze slepých ramen řeky Moravy – přírodní památkou – Tůň u Kostelan. Badatelé poznávali chráněná zvířata a rostliny v dané lokalitě. číst více »

Tesaři a opraváři zemědělských strojů úspěšně zvládli kurz

Ve dnech 6. - 7. 5. 2014 proběhl na odloučeném pracovišti Bobrky „KURZ MOTOROVOU PILOU, KŘOVINOŘEZEM A BENZÍNOVOU SEKAČKOU“, kterého se zúčastnili žáci oboru tesař a opravář zemědělských strojů. číst více »

Podnikatelé obhajovali své záměry

Dne 5. května 2014 studenti prvního ročníku oboru Podnikání prezentovali své ročníkové práce - podnikatelské záměry. Každý z 28 studentů seznámil hodnotící komisi ve složení Mgr. F. Vyškovská, Ing. M. Juříčková a Mgr. F. Kolesnikov se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.  číst více »

Instalatér Adam Jakuba obsadil 2. místo v celostátní soutěži

Ve dnech 22. – 25. 4. 2014 se uskutečnila celostátní soutěž Učeň instalatér 2014, která probíhala v rámci Stavebního veletrhu Brno. Za naši školu se zúčastnil žák 3. ročníku Adam Jakuba, který zvítězil v krajském kole v Otrokovicích, čímž si zajistil postup do celostátního kola. číst více »

Navštívili nás studenti partnerské školy z Mödlingu

Přátelství mezi rakouským Mödlingen a naším Vsetínem má již dlouholetou tradici. Potěšující je, že přerostlo do nádherných kontaktů mezi mladými lidmi – studenty středních škol obou měst. Ve dnech 23.-25. dubna navštívili studenti Vienna Business School naši Střední odbornou školu Josefa Sousedíka ve Vsetíně. číst více »

„Nejlepší podnikatelský záměr“ – mezi oceněnými je náš žák oboru Podnikání, Lubomír Mocek!

Na našich stránkách jste již byli dříve informováni, že Lubomír Mocek, žák oboru Podnikání  úspěšně absolvoval první kolo soutěže o „Nejlepší podnikatelský záměr“  a postoupil do kola druhého, mezi komisí vybrané nejlepší podnikatelské záměry ve Zlínském kraji. číst více »

Žákyně naší školy dobývala kulinářský svět

Ve středu 16. 4. 2014 jsme zkusili opět své štěstí. Zúčastnili jsme se soutěže Gastro Makro Cup 2014 v Přerově. Tato soutěž je pořádaná pro žáky gastronomických škol, pro obory kuchař a číšník. Naše žákyně třetího ročníku, oboru gastronomie Pavla Goldefusová, se poprvé představila v pódiovém vystoupení. číst více »

Prezentovali jsme „Zlínský kraj“ v angličtině

Dne 24. 4. 2014 proběhla v Uherském Brodě Krajská týmová spolupráce v rámci projektu „Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji“. Za naši školu se této krajské soutěže v anglickém jazyce zúčastnily žákyně 2. ročníku oboru Gastronomie Klára Častulíková, Adéla Holubcová a Martina Kabrhelová pod vedením vyučující anglického jazyka Mgr. Vilmy Tkáčové. číst více »

Navštívili jsme Stavební veletrh v Brně

V rámci projektu Řemeslo- tradice a budoucnost se dne 24. 4. 2014 žáci učebního oboru Zedník, Truhlář a vybraní žáci oboru Instalatér zúčastnili Stavebního veletrhu v Brně. Stavební veletrh je zaměřen na seznámení odborné veřejnosti se stavebními novinkami v oblasti nových trendů ve stavebnictví a technického zařízení budov. číst více »

Podlaháři předvedli získané dovednosti

Naše škola se zapojila do projektu UNIV 3 při ověřování kvalifikací vzdělávacích programů. Tentokrát se jednalo o kvalifikace oboru Podlahář povlakových podlah a Podlahář bezespárých podlah. V rámci pilotního ověřování frekventanti absolvovali jak teoretickou, tak praktickou část vzdělávání. Při závěrečných zkouškách je čekalo zhotovení náročných prvků, které dokonale prověřily jejich získané dovednosti. číst více »

Praktická ukázka firmy JUB

Dne 23. 4. 2014 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Zedník, pod vedením učitelky odborných předmětů Ing. M. Čížové a učitele odborného výcviku D. Juráně, zúčastnili praktické ukázky firmy JUB. Zástupce firmy JUB ukázku připravil na odloučeném pracovišti školy Vsetín-Bobrky. číst více »