SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Předávání maturitních vysvědčení na Vsetínském zámku

Slavnostní předávání maturitních vysvědčení proběhlo na Vsetínském zámku. Dne 12. června 2013 převzali vysvědčení z rukou třídních učitelů žáci oborů: Podnikání, Obchodník a Ekonomika a podnikání, dne 13. června 2013 pak žáci oborů: Gastronomie, Mechanik seřizovač, Autotronik a Podnikání. číst více »

Úspěšný rekvalifikační kurz "Elektrická zařízení"

Naše škola realizovala ve spolupráci se Střední průmyslovou školou a OA Uherský Brod a Úřadem práce Zlín rekvalifikační kurz Elektrická zařízení pro zájemce ze vsetínského regionu. číst více »

Tým TME odjíždí na celostátní finále soutěže Formule1

Soutěžní tým TME odjíždí v pátek do Plzně reprezentovat naši školu i sponzory ve finálovém kole soutěže F1 ve školách. číst více »

Dětský den "U Sousedíků"

Ve středu 5. června 2013 jsme připravili u příležitosti Dne dětí, zábavné dopoledne pro děti z Mateřské školky Vsetín - Trávníky. Po příchodu děti v tělocvičně přivítal opravdový ředitel „velké školy“. Potom dětem řekly paní učitelky, co je ve „velké škole“ čeká a na co se mohou těšit. číst více »

Žáci úspěšně absolvovali kurz svařování plastů

Žáci 2.ročníku oboru Instalatér se zúčastnili základního kurzu svařování plastů metodou polyfúze a elektotvarovkou, který proběhl ve dnech 13.– 17. 5. 2013 na našem odloučeném pracovišti Bobrky. číst více »

Manufaktura Gobelínka ve Valašském Meziříčí nám umožnila nahlédnout do svých dílen

Žáci I. a II. ročníku oboru Ekonomika podnikání si při exkurzi prohlédli tkalcovské vybavení z přelomu 19. a 20. století (tkalcovské stavy, postřihovačku, přadenovačku, skačku), na kterém dodnes pracují zkušené tkadleny a vazačky. číst více »

Navštívili jsme pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm

Žáci 3. ročníku oboru Gastronomie se zúčastnili 27. května 2013 exkurze do Pivních lázní v Rožnově pod Radhoštěm, kde měli možnost vyslechnout přednášku sládka místního pivovaru o výrobě piva a historie podniku. číst více »

Program "Dopravní psychologie" je mezi žáky oblíben

Hlavní novinkou letošního školního roku v rámci fungování školního poradenského pracoviště, které je financováno z projektu RAMPS VIP III a jehož služby jsou zajištěny doktorkou Martinou Jandorovou, je zavedení programu Dopravní psychologie pro všechny třídy vycházejících ročníků. číst více »

Novinky školního poradenského pracoviště

V letošním školním roce došlo k mnoha novinkám v rámci fungování školního poradenského pracoviště. Toto pracoviště má na naší škole již osmiletou tradici a v současné době je financováno z projektu RAMPS VIP III. číst více »

Ekonomická praxe v Luhačovicích

Dne 14. května jsme se vydali s učitelkami Mgr. R. Hásovou a Mgr. M. Spitzerovou v rámci Ekonomické praxe na exkurzi do Lázní Luhačovice. číst více »

Den prezentací Podnikatelských záměrů

Dne 16. května 2013 studenti prvního ročníku nástavbového studia oboru Podnikání prezentovali své podnikatelské záměry. číst více »

Navštívili jsme Dny strojírenství ve Zlíně

Žáci naší školy oborů Mechanik seřizovač, Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů se 15. května 2013 zúčastnili v 53. budově zlínského průmyslového areálu výstavy Dny strojírenství ve Zlíně. číst více »

Báječné srdce z perníku pro maminku

Báječné srdce z perníku pro maminku – tak jsme nazvali výrobu perníkových srdíček, které byly určeny maminkám a babičkám žáků, nejen oboru cukrář a prodavač ze SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »

Tým TME Vsetín se představil na XIX. Valašském autosalonu

Tým TME Vsetín vystavoval své modely F1 a prezentoval soutěž F1 ve školách na XIX. ročníku Valašského autosalonu. Výstava se konala na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí ve dnech 10. - 12. 5. 2013. číst více »

Exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně

Koncem měsíce dubna 2013 se žáci čtvrtého ročníku studijního oboru Gastronomie zúčastnili exkurze do ŘEZNICTVÍ UZENÁŘSTVÍ CTIBOR ŠVIRÁK ve Vsetíně. číst více »

Exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně

Dne 9. května 2013 se žáci druhého ročníku učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze do Čistírny odpadních vod ve Vsetíně, kde se seznámili s celým technologickým postupem při čistění odpadních vod. číst více »

Nové technologie ve školství jsou nezbytností

Informační technologie v poměrně krátkém čase ovládly naše životy a jsou nedílnou součástí dnešní doby a jejich znalost je dnes již téměř nutností. číst více »

Vyřezávání zeleniny – thajský styl

Dekorativní vyřezávání ovoce a zeleniny má svůj historický původ ve východoasijských zemích. Stalo se součástí slavnostního stolování v Koreji, Japonsku i Číně. Ovšem za zemi, kde to umějí nejlépe, je pokládáno Thajsko. Tamní mistři zeleninových řezeb umocňují ohromujícími dekoracemi přednosti thajské kuchyně − vyváženost kontrastních chutí; pikantních a jemných, sladkých a ostrých. číst více »

Návštěva Luhačovic - perly moravských lázní

Dne 22. dubna.2013 se žáci třetího ročníku oboru cukrář – prodavač zúčastnili exkurze do Luhačovic. Zajímavá byla návštěva Jurkovičova domu, kde jsme si prohlédli architekturu, zařízení hotelu a sortiment jídel a nápojů. Společně jsme si prošli lázeňskou kolonádu, kde jsou vyhlášené cukrárny a kavárny. číst více »

Založení Studentského parlamentu

Studentský parlament (SP) byl založen v dubnu 2013 na podnět pana ředitele Mgr. Josefa Slováka. Skládá se z volených zástupců všech tříd a všech oborů Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín. číst více »