SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Úvodní třídní schůzky I. ročníků

Vážení rodiče, sdělujeme Vám, že úvodní třídní schůzky I. ročníků se konají ve středu dne 17. září 2014 v budově školy - Vsetín, Benátky 1779 dle časového rozpisu v příloze.  číst více »

Přiložené soubory:

Návštěva pana Tomáše Sousedíka ve Zlíně

Dne 31. července 2014 si výstavu „Kdo byl Josef Sousedík“, kterou naše škola připravila v „Baťově mrakodrapu“  osobně prohlédl i Tomáš Sousedík, syn Josefa Sousedíka. Výstavu jsme připravili u příležitosti 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí Josefa Sousedíka, které si v letošním roce připomínáme.  číst více »

Instalovali jsme výstavu v "Baťově mrakodrapu"

Na dobu letních prázdnin jsme ve Zlíně v „Baťově mrakodrapu“ připravili výstavu  „Kdo to byl Josef Sousedík“.  Expozici o životě a tvůrčí činnosti Josefa Sousedíka jsme instalovali u příležitosti jeho 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí, jež si v letošním roce připomínáme. číst více »

Stipendium od ZV Nástroje pro ty nejlepší

Dvacet jedna žáků naší školy poslední den ve škole kromě vysvědčení obdrželo i  stipendium za II. pololetí školního roku 2013/2014. Finanční příspěvek převzali z rukou jednatele společnosti ZV Nástroje s.r.o. Vsetín pana Viktora Nevrlého. Dvacet jedna žáků naší školy poslední den ve škole kromě vysvědčení obdrželo i  stipendium za II. pololetí školního roku 2013/2014. Finanční příspěvek převzali z rukou jednatele společnosti ZV Nástroje s.r.o. Vsetín pana Viktora Nevrlého. číst více »

Exkurze do lázní v Teplicích

Poslední den odborného výcviku 27. 6. 2014, žáci 2. ročníku oboru gastronomie navštívili Teplice nad Bečvou  - provozovny  lázeňského komplexu. číst více »

BetSousedík na Holešovské regatě

V sobotu 21.6.2014 se naše škola zúčastnila soutěže netradičních plavidel v zahradách holešovského zámku. Konkurence byla veliká, a i když jsme nedoplavali na“ bednu“ jako v loňském roce, plavidlo „BetSousedík“ důstojně reprezentovalo školu a mělo mnoho nadšených příznivců. číst více »

Slavnostní předávání výučních listů

Dne 24. června 2014 obdrželi žáci III. ročníků z rukou třídních učitelů své životně důležité dokumenty – výuční listy, které jim stvrzují, že zdárně ukončili studium na naší škole.  Ti nejlepší obdrželi za svou snahu navíc drobné dárky.  K úspěšnému zakončení studia a k další zdárné kariéře jim poblahopřáli rovněž zástupci vedení školy, učitelé odborného výcviku i zástupci sociálních partnerů školy. Slavnostní předávání výučních listů proběhlo ve vsetínském kině Vatra. číst více »

Exkurze a výlet třídy KČ1

Ve čtvrtek 19. 6. se třída KČ1 zúčastnila turistické vycházky do Semetína. Program výletu byl velmi pestrý. Nejdříve jsme si ve třídě zopakovali některé z bodů ŠŘ a podrobně se seznámili s programem. číst více »

Ani téma požární ochrany nám není cizí

Tak jako v loňském roce, zapojili jsme se do soutěže „Požární ochrana očima dětí“, jejímž vyhlašovatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.  Soutěž je určena pro mládež do 18 let. číst více »

Bádali jsme v Bílých Karpatech

Dne 20. června 2014 badatelská toulka žáků naší školy v rámci projektu Centrum pro podporu přírodovědných a technických věd: Technická a přírodovědná laboratoř pro děti a mládež Zlínského kraje vedla tentokrát do národní přírodní rezervace ČERTORYJE. číst více »

Závěr patří mistrům

Carvingová cesta Václava Mužikovského, žáka třetího ročníku oboru cukrář, byla završena 12. června 2014 v Třebíči na 12. ročníku CZECH JUNIOR CARVING CUPU – MELOUNOVÉM ŠAMPIONÁTU. číst více »

Letos v Třebíči stříbrní a bronzoví

Téměř tři tisíce diváků navštívilo 15. ročník odborné soutěže „JUNIOR JOGGING TŘEBÍČ 2014“, kterou již tradičně uspořádala Hotelová škola Třebíč. Hlavním sponzorem soutěže byla firma Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově. Soutěž se konala 12. června 2014 a zúčastnili se jí i tři žáci naší školy – Daniel Závodný a Dominik Vychopeň (2. ročník oboru Kuchař) a Ondřej Čtvrtníček (3.ročník oboru  Gastronomie). číst více »

Sbírali jsme papír pro Pepíka

V měsíci květnu ve škole probíhal sběr papíru. Žáci i pedagogové celkem donesli 450 kg starého papíru. Jsme rádi, že alespoň malou mírou přispějeme k nákupu speciální sedačky pro Pepíka. Děkujeme firmě Galvamet za odvoz. Taktéž děkujeme naši paní učitelkám Soni Stixové a Aleně Sochorové, které akci zorganizovaly. číst více »

Cukrářka Tereza Piastková oceněna Zlínským krajem za své mimořádné úspěchy

V letošním školním roce vyhlásil Zlínský kraj již 13. ročník soutěže, do kterého mohli být nominováni žáci, kteří v posledním roce dosáhli mimořádných úspěchů, a to v oblasti vzdělávání i oblasti mimoškolní. Naše škola zpracovala a zaslala návrh na ocenění Terezy Piastkové, žákyně III. ročníku oboru Cukrář. Usoudili jsme, že za své úspěchy – zlaté medaile ze soutěže „Ukaž co umíš“ ve Velkém Meziříčí a mezinárodní soutěže Gastro Hradec 2014, by si toto ocenění zasloužila. Při první jmenované soutěži nazdobila perníky s valašskou tématikou a při druhé soutěži vyrobila excelentní dorty zdobené taženým karamelem. číst více »

0smí v celostátním finále Formule 1

Nový tým soutěže Formule 1 ve školách naši školu reprezentoval v celostátním finále soutěže ve dnech 30. 5. – 1. 6. 2014 v Plzni. Přesto, že se účastnili soutěže poprvé, jejich umístění nás potěšilo. číst více »

Exkurze „LEŠENÍ VSETÍN“

Dne 30. 5. 2014 se žáci učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze s názvem Toulky po lešení na Vsetíně. Navštívili jsme ČOV Vsetín, kde jsme zhlédli lešení ocelové trubkové, které je postaveno kolem kulaté vyhnívací nádrže, popsali jsme si lešení kozové a Haki. Na místě samém jsme se seznámili s provozem čistění odpadních vod na Vsetíně. číst více »

Finále soutěže Formule 1 ve školách je za dveřmi

V letošním školním roce na naší škole vznikl nový tým RAW, který se zapojil do celosvětové soutěže Formule 1 ve školách.  Tým je složen z žáků prvních ročníků s výjimkou manažera týmu, který je žákem III. ročníku. Odbornou pomoc týmu poskytuje pan učitel Ing. František Zdráhal. číst více »

Hotel Baltaci – místo dobrých jídel a luxusního ubytování

Hotel Baltaci Atrium ve Zlíně je moderní pětihvězdičkový hotel, který nabízí hotelové služby nejvyšší úrovně. Kromě luxusního ubytování a stravování jsou zde k dispozici atraktivní prostory poskytující zázemí pro pořádání různých seminářů, svateb a oslav. K příjemnému posezení zve hosty velmi oblíbená Plzeňská restaurace a restaurace Café Atrium. číst více »

Třetí Vsetínsko – púchovská cyklotoulka /alias VODNÍ/

V úterý 27. 5. 2014 proběhla již 3. Vsetínsko – púchovská cyklotoulka tentokrát v okolí Vsetína. Začátek cykloturistiky byl odstartován ve Velkých Karlovicích, kde byla uložena v místní ZŠ naše kola. Pondělní přeprava jízdních kol byla v režii přívalových dešťů, ale nezaskočilo nás to – vždy při převozu kol nás stíhají vydatné deště. číst více »

Čokoládové putování

S žákyněmi 3. ročníku obor Cukrář jsme dne 23. 5. 2014 navštívily čokoládovnu ve Vizovicích, kterou v roce 2005 otevřela paní Šimková, jedna ze spolumajitelek společnosti Carletti. číst více »