SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 15. listopadu 2018
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Podnikatelé se vzdělávali v oblasti první pomoci

Odborný seminář - První pomoci a prevence úrazů byl realizován v souladu s tematickým plánem Chodu podniku. Seminář vedl záchranář – dipl. spec. Lukáš Weintritt, záchranář, pracovník klinického lůžkového oddělení IKEM Praha, oddělení intenzivní péče ARO a Traumatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno. číst více »

Bádali jsme na Baťově kanálu

V pátek 9. 5. 2014 se žáci naší školy za doprovodu pana učitele Rostislava Pekárka zúčastnili druhé badatelské výpravy „Vodní diverzita Uherskohradišťska“ na Baťově kanálu.Jednalo se o přírodovědnou exkurzi s terénním průzkumem geologických a půdních poměrů lokality, její květeny a fauny. Cílem bylo seznámení se s ekosystémem Baťova kanálu a jednoho ze slepých ramen řeky Moravy – přírodní památkou – Tůň u Kostelan. Badatelé poznávali chráněná zvířata a rostliny v dané lokalitě. číst více »

Tesaři a opraváři zemědělských strojů úspěšně zvládli kurz

Ve dnech 6. - 7. 5. 2014 proběhl na odloučeném pracovišti Bobrky „KURZ MOTOROVOU PILOU, KŘOVINOŘEZEM A BENZÍNOVOU SEKAČKOU“, kterého se zúčastnili žáci oboru tesař a opravář zemědělských strojů. číst více »

Podnikatelé obhajovali své záměry

Dne 5. května 2014 studenti prvního ročníku oboru Podnikání prezentovali své ročníkové práce - podnikatelské záměry. Každý z 28 studentů seznámil hodnotící komisi ve složení Mgr. F. Vyškovská, Ing. M. Juříčková a Mgr. F. Kolesnikov se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.  číst více »

Instalatér Adam Jakuba obsadil 2. místo v celostátní soutěži

Ve dnech 22. – 25. 4. 2014 se uskutečnila celostátní soutěž Učeň instalatér 2014, která probíhala v rámci Stavebního veletrhu Brno. Za naši školu se zúčastnil žák 3. ročníku Adam Jakuba, který zvítězil v krajském kole v Otrokovicích, čímž si zajistil postup do celostátního kola. číst více »

Navštívili nás studenti partnerské školy z Mödlingu

Přátelství mezi rakouským Mödlingen a naším Vsetínem má již dlouholetou tradici. Potěšující je, že přerostlo do nádherných kontaktů mezi mladými lidmi – studenty středních škol obou měst. Ve dnech 23.-25. dubna navštívili studenti Vienna Business School naši Střední odbornou školu Josefa Sousedíka ve Vsetíně. číst více »

„Nejlepší podnikatelský záměr“ – mezi oceněnými je náš žák oboru Podnikání, Lubomír Mocek!

Na našich stránkách jste již byli dříve informováni, že Lubomír Mocek, žák oboru Podnikání  úspěšně absolvoval první kolo soutěže o „Nejlepší podnikatelský záměr“  a postoupil do kola druhého, mezi komisí vybrané nejlepší podnikatelské záměry ve Zlínském kraji. číst více »

Žákyně naší školy dobývala kulinářský svět

Ve středu 16. 4. 2014 jsme zkusili opět své štěstí. Zúčastnili jsme se soutěže Gastro Makro Cup 2014 v Přerově. Tato soutěž je pořádaná pro žáky gastronomických škol, pro obory kuchař a číšník. Naše žákyně třetího ročníku, oboru gastronomie Pavla Goldefusová, se poprvé představila v pódiovém vystoupení. číst více »

Prezentovali jsme „Zlínský kraj“ v angličtině

Dne 24. 4. 2014 proběhla v Uherském Brodě Krajská týmová spolupráce v rámci projektu „Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji“. Za naši školu se této krajské soutěže v anglickém jazyce zúčastnily žákyně 2. ročníku oboru Gastronomie Klára Častulíková, Adéla Holubcová a Martina Kabrhelová pod vedením vyučující anglického jazyka Mgr. Vilmy Tkáčové. číst více »

Navštívili jsme Stavební veletrh v Brně

V rámci projektu Řemeslo- tradice a budoucnost se dne 24. 4. 2014 žáci učebního oboru Zedník, Truhlář a vybraní žáci oboru Instalatér zúčastnili Stavebního veletrhu v Brně. Stavební veletrh je zaměřen na seznámení odborné veřejnosti se stavebními novinkami v oblasti nových trendů ve stavebnictví a technického zařízení budov. číst více »

Podlaháři předvedli získané dovednosti

Naše škola se zapojila do projektu UNIV 3 při ověřování kvalifikací vzdělávacích programů. Tentokrát se jednalo o kvalifikace oboru Podlahář povlakových podlah a Podlahář bezespárých podlah. V rámci pilotního ověřování frekventanti absolvovali jak teoretickou, tak praktickou část vzdělávání. Při závěrečných zkouškách je čekalo zhotovení náročných prvků, které dokonale prověřily jejich získané dovednosti. číst více »

Praktická ukázka firmy JUB

Dne 23. 4. 2014 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Zedník, pod vedením učitelky odborných předmětů Ing. M. Čížové a učitele odborného výcviku D. Juráně, zúčastnili praktické ukázky firmy JUB. Zástupce firmy JUB ukázku připravil na odloučeném pracovišti školy Vsetín-Bobrky. číst více »

Výlet do matičky Prahy

Desítky let láká Praha mladé středoškoláky k jedinečnému výletu, který bývá téměř vždy v posledním ročníku studia. Cukráři 3. ročníku naší školy si vybrali termín před Velikonocemi. číst více »

Páté místo na Juniorském Maratonu 2014

V letošním roce jsme se zúčastnili již podruhé Juniorského Maratonu – Běžíme pro Evropu 2014. Tento štafetový závod na maratonské trati se uskutečnil počátkem měsíce dubna 2014 ve Zlíně. Maraton je určen pro 10ti členná družstva středních škol. číst více »

Navštěva Baťovy vily ve Zlíně

V pondělí 14. dubna 2014 žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Baťovu vilu ve Zlíně. číst více »

Žáci úspěšně zvládli svářečské zkoušky

Ve dnech 14. a 15. dubna 2014 proběhly závěrečné svářečské zkoušky žáků 2. ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a Instalatér. číst více »

Návštěva školy se stejným zaměřením

Žáci třetího ročníku oboru Gastronomie se 14. dubna 2014 v rámci odborné exkurze podívali do Integrované střední školy – centra odborné přípravy ve Valašském Meziříčí.  číst více »

Exkurze ve firmách - tentokrát pro pedagogy

V rámci projektu Jak pracovat s kariérním portfoliem se pedagogové naší školy zúčastňují exkurzí do firem a také dalších vzdělávacích programů. Projekt se zabývá kariérovým poradenstvím, propojením světa vzdělávání a světa práce. Do kariérového poradenství tak vstupují odborníci z firem, institucí, psychologové práce a nutí žáky zamyslet se nad kvalitou osobního i profesního života. číst více »

Exkurze do koupelnového studia

Dne 11. 4. 2014 se žáci třetího ročníku učebního oboru Zedník pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do koupelnového studia Kotrla- Vsetín Rokytnice. Studenti se seznámili s novými trendy v kladení obkladů a dlažeb, viděli možnosti osazování zařizovacích předmětů a jejich izolaci proti vodě. číst více »

Elektrikáři navštívili výstavu AMPER

Tak jako každý rok, i letos se naši žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud zúčastnili mezinárodní výstavy AMPER 2014 v Brně. číst více »