SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 15. listopadu 2018
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Ani téma požární ochrany nám není cizí

Tak jako v loňském roce, zapojili jsme se do soutěže „Požární ochrana očima dětí“, jejímž vyhlašovatelem je Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.  Soutěž je určena pro mládež do 18 let. číst více »

Bádali jsme v Bílých Karpatech

Dne 20. června 2014 badatelská toulka žáků naší školy v rámci projektu Centrum pro podporu přírodovědných a technických věd: Technická a přírodovědná laboratoř pro děti a mládež Zlínského kraje vedla tentokrát do národní přírodní rezervace ČERTORYJE. číst více »

Závěr patří mistrům

Carvingová cesta Václava Mužikovského, žáka třetího ročníku oboru cukrář, byla završena 12. června 2014 v Třebíči na 12. ročníku CZECH JUNIOR CARVING CUPU – MELOUNOVÉM ŠAMPIONÁTU. číst více »

Letos v Třebíči stříbrní a bronzoví

Téměř tři tisíce diváků navštívilo 15. ročník odborné soutěže „JUNIOR JOGGING TŘEBÍČ 2014“, kterou již tradičně uspořádala Hotelová škola Třebíč. Hlavním sponzorem soutěže byla firma Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově. Soutěž se konala 12. června 2014 a zúčastnili se jí i tři žáci naší školy – Daniel Závodný a Dominik Vychopeň (2. ročník oboru Kuchař) a Ondřej Čtvrtníček (3.ročník oboru  Gastronomie). číst více »

Sbírali jsme papír pro Pepíka

V měsíci květnu ve škole probíhal sběr papíru. Žáci i pedagogové celkem donesli 450 kg starého papíru. Jsme rádi, že alespoň malou mírou přispějeme k nákupu speciální sedačky pro Pepíka. Děkujeme firmě Galvamet za odvoz. Taktéž děkujeme naši paní učitelkám Soni Stixové a Aleně Sochorové, které akci zorganizovaly. číst více »

Cukrářka Tereza Piastková oceněna Zlínským krajem za své mimořádné úspěchy

V letošním školním roce vyhlásil Zlínský kraj již 13. ročník soutěže, do kterého mohli být nominováni žáci, kteří v posledním roce dosáhli mimořádných úspěchů, a to v oblasti vzdělávání i oblasti mimoškolní. Naše škola zpracovala a zaslala návrh na ocenění Terezy Piastkové, žákyně III. ročníku oboru Cukrář. Usoudili jsme, že za své úspěchy – zlaté medaile ze soutěže „Ukaž co umíš“ ve Velkém Meziříčí a mezinárodní soutěže Gastro Hradec 2014, by si toto ocenění zasloužila. Při první jmenované soutěži nazdobila perníky s valašskou tématikou a při druhé soutěži vyrobila excelentní dorty zdobené taženým karamelem. číst více »

0smí v celostátním finále Formule 1

Nový tým soutěže Formule 1 ve školách naši školu reprezentoval v celostátním finále soutěže ve dnech 30. 5. – 1. 6. 2014 v Plzni. Přesto, že se účastnili soutěže poprvé, jejich umístění nás potěšilo. číst více »

Exkurze „LEŠENÍ VSETÍN“

Dne 30. 5. 2014 se žáci učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze s názvem Toulky po lešení na Vsetíně. Navštívili jsme ČOV Vsetín, kde jsme zhlédli lešení ocelové trubkové, které je postaveno kolem kulaté vyhnívací nádrže, popsali jsme si lešení kozové a Haki. Na místě samém jsme se seznámili s provozem čistění odpadních vod na Vsetíně. číst více »

Finále soutěže Formule 1 ve školách je za dveřmi

V letošním školním roce na naší škole vznikl nový tým RAW, který se zapojil do celosvětové soutěže Formule 1 ve školách.  Tým je složen z žáků prvních ročníků s výjimkou manažera týmu, který je žákem III. ročníku. Odbornou pomoc týmu poskytuje pan učitel Ing. František Zdráhal. číst více »

Hotel Baltaci – místo dobrých jídel a luxusního ubytování

Hotel Baltaci Atrium ve Zlíně je moderní pětihvězdičkový hotel, který nabízí hotelové služby nejvyšší úrovně. Kromě luxusního ubytování a stravování jsou zde k dispozici atraktivní prostory poskytující zázemí pro pořádání různých seminářů, svateb a oslav. K příjemnému posezení zve hosty velmi oblíbená Plzeňská restaurace a restaurace Café Atrium. číst více »

Třetí Vsetínsko – púchovská cyklotoulka /alias VODNÍ/

V úterý 27. 5. 2014 proběhla již 3. Vsetínsko – púchovská cyklotoulka tentokrát v okolí Vsetína. Začátek cykloturistiky byl odstartován ve Velkých Karlovicích, kde byla uložena v místní ZŠ naše kola. Pondělní přeprava jízdních kol byla v režii přívalových dešťů, ale nezaskočilo nás to – vždy při převozu kol nás stíhají vydatné deště. číst více »

Čokoládové putování

S žákyněmi 3. ročníku obor Cukrář jsme dne 23. 5. 2014 navštívily čokoládovnu ve Vizovicích, kterou v roce 2005 otevřela paní Šimková, jedna ze spolumajitelek společnosti Carletti. číst více »

Certifikáty pro stážisty z Německa

Dne 12. 5. 2014 převzali úspěšní stážisté z Německa z rukou ředitele školy Mgr. Josefa Slováka Certifikáty, Europassy mobility a osvědčení ECVET, které potvrzují jejich získané nové kompetence v rámci projektu Leonardo da Vinci "Šance pro řemeslo - šance pro Evropu" . číst více »

Dorty pod Trenčínským hradem

V tomto roce jsme poprvé navštívily s žákyněmi druhého ročníku oboru cukrář celoslovenskou výstavu „Torty a svet pečenia“, která se konala 16. května 2014  u našich slovenských sousedů, v krásném městě Trenčín. I když předešlé dny vydatně pršelo a na řekách byly vyhlašovány povodňové stupně, páteční počasí našemu výletu vcelku přálo, a deštníky jsme mohly nechat v taškách. číst více »

Zedníci a instalatéři na Dni otevřených dveří Climax

Dne 16. května 2014 využili žáci učebního oboru Zedník a Instalatér nabídky firmy CLIMAX a navštívili jejich Den otevřených dveří. V úvodním filmu se žáci seznámili s produkty a výrobky firmy, včetně jejich výroby. číst více »

Nejlepší sportovci Zlínského kraje ochutnali naše výrobky

Žáci oborů kuchař, číšník a cukrář se i v letošním roce, tak jako v letech minulých, podíleli na přípravě rautu pro nejlepší sportovce Zlínského kraje. Vyhodnocení ankety „Sportovec Zlínského kraje“ se stalo již tradicí, letošní ročník byl již třináctý. Nejlepší sportovci převzali ocenění z rukou představitelů Zlínského kraje a sponzorů ve středu 14. května 2014 v Kongresovém centru ve Zlíně. číst více »

Preventivní vlak Českých drah

Ve dnech 24. a 25. 4. byl ve Vsetíně k vidění Preventivní vlak Českých drah. Tato akce pořádaná Českými drahami a Policií ČR byla zaměřena na prevenci rizikového chování v oblasti cestování a zejména pohybu osob v prostorách, které spravují České dráhy. číst více »

Kuchaři a číšníci navštívili Ostravu

Slunečný, šestý, květnový den, se vydali žáci druhého ročníku oboru kuchař - číšník na odbornou exkurzi do Ostravy. Navštívili Hotel Imperial společnosti Mamaison, který se již více než sto let pyšní svými profesionálními službami na mezinárodní úrovni, ideální polohou a vyhlášenou kuchyní. číst více »

Letní olympiáda v mateřské škole

Při příležitosti 25. výročí založení MŠ Na Kopečku zorganizovalo toto školské zařízení Letní olympijské hry. Naše škola dlouhodobě s mateřskou školou spolupracuje (Dětský den, Mikuláš, Pohádkový les, …) a proto i tentokrát jsme byli účastni této akce. Slavnostní zahájení proběhlo jako na opravdové olympiádě - nastoupení sportovců, vztyčení olympijské vlajky, hymna, zapálení olympijského ohně, slib sportovců, … číst více »

Absolvovali jsme již dvě Vsetínsko-púchovské cyklotoulky

V rámci projektu Vsetínsko – púchovské cyklotoulky jsme již realizovali 2 výlety na našich nově pořízených jízdních kolech. Ta první se uskutečnila na cyklostezce z Velkých Karlovic na Vsetín. Cestou jsme vyšlapali údolím Jezerné ke Karlovskému jezeru, vyslechli jsme výklad s prohlídkou Muzea ve Velkých Karlovicích, zhlédli galerii dřevěných soch v přírodě, prohlédli jsme si lyžařský areál Kyčerka, ochutnali regionální gastronomii, sportovně jsme se vyžili v rychlostní etapě a příjemně unaveni jsme výlet ukončili předáním účastnických listů a upomínkových předmětů všem zúčastněným. číst více »