SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 19. května 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

PUTOVNÍ VÝSTAVA PŘÍBĚH JANA ZAJÍCE

Tato výstava vznikla v rámci projektu Občanského sdružení PANT Moderní dějiny do škol, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Škola obdržela s výstavou i katalog výstavy s DVD s kompletními texty jednotlivých panelů, pracovními listy pro studenty a výukovými materiály.  číst více »

Odborná a poznávací exkurze třídy 3. C

Je již tradicí, že žáci třetích ročníků oborů Cukrář vyráží, během posledního studijního ročníku, do Prahy, aby načerpali nové inspirace a poznali, alespoň trošku, život našeho hlavního města.  číst více »

Exkurze do Technického Inovačního Centra

V pátek 5. 12. 2014 jsme v rámci ekonomické praxe navštívili Podnikatelský inkubátor ve Zlíně. Dozvěděli jsme se praktické rady do začátku podnikání a byli seznámeni se službami, které inkubátor poskytuje nově založeným firmám s dobrým podnikatelským nápadem.  číst více »

Vánoční městečko potřetí !!

Intenzivně pokračují  přípravné práce na projektu Dětské vánoční městečko. Ve vestibulu školy upoutá žáky a návštěvníky  plakát se sněhulákem, který srdečně zve všechny zájemce na vánoční jarmark  ve dnech 18. a 19. prosince 2014číst více »

V úterý nás navštíví pan Tomáš Sousedík

V úterý 16. 12. 2014 nás navštíví pan Ing. Tomáš Sousedík, syn Josefa Sousedíka, po němž nese naše škola jméno. V dopoledních hodinách proběhne beseda se žáky školy. Touto akcí si chceme připomenout významná výročí, která si právě v prosinci letošního roku připomínáme, a to 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí pana Josefa Sousedíka.  číst více »

Mikuláš v mateřské škole Na Kopečku

Stalo se již tradicí, že naše škola úzce spolupracuje s Mateřskou  školou Na Kopečku ve Vsetíně. My, žáci 2.D třídy, jsme se i letos  převlékli za nadpřirozené bytosti – mikuláše, čerta a anděla a vyrazili jsme rozdávat dárečky dětem do školky.  číst více »

EXKURZE DO ZÁSOBOVÁNÍ TEPLEM

Dne  5. 12. 2014 se žáci třetího ročníku oboru Instalatér zúčastnili exkurze, která pojednávala o zásobování teplem a přípravy teplé vody pro město Vsetín. Celá akce začala na dispečinku firmy, kde nám byl vysvětlen princip centralizovaného zásobování teplem, jak to funguje, co vše se děje, jak jsou rozvody vedeny, kde je nejzazší odběrné místo.  číst více »

Jaroslava Londová opět hostem České televize

Naše paní učitelka Jaroslava Londová byla dnes jedním z hostů České televize v programu Dobré ráno. Tentokrát zvídavé dotazy moderátorů mířily na téma "PERNÍČKY". číst více »

Libor Vakrčka a Lubomír Liba převzali ocenění Zlínského kraje

Dobrovolné pracovníky, kteří se ve svém volném čase věnují vytrvale a nezištně práci s dětmi a mládeží, ocenil Zlínský kraj letos již po jedenácté. Mezi oceněné byli v letošním roce vybráni i dva zaměstnanci naší školy a to, Mgr. Libor Vakrčka a Mgr. Lubomír Liba. číst více »

Exkurze dřevěné stavby Lešná

Dne 3. 12. 2014 se žáci učebního oboru Zedník a Tesař vydali na dlouho plánovanou exkurzi do Lešné. Naším cílem bylo zhlédnout dřevěné a kamenné stavby, přístřešky, pergoly a jiné zajímavosti. číst více »

Nádherný zážitek z CULINARY WORLD CUP 2014

Do soutěže CULINARY WORLD CUP 2014 jsme vstupovali, promyšleně, se záměrem předvést jemnou práci našich cukrářek ve Vsetíně na perníku. Toto mistrovství světa se koná vždy po čtyřech letech v Lucembursku. Zdobení jemnou technikou je velmi náročné, výsledek však vyvolává úžas a nadšení. S tímto vědomím vymýšlí návrh učitelka odborných předmětů Bc. Jaroslava Londová. Zodpovídá za technologické postupy, je odborným rádcem i organizátorem. číst více »

Perníčky pro oceněné dobrovolníky

Zlínský kraj každoročně oceňuje pracovníky, kteří se věnují ve svém volném čase práci s mládeží. V rámci letošního slavnostního vyhlášení těch nejlepších, které proběhne 2. 12. 2014 v Otrokovicích, obdrží účastníci dárky, ale i drobný upomínkový předmět. Pro tuto slavnostní příležitost drobné dárečky vyrobily naše cukrářky pod vedením paní učitelky Jaroslavy Londové. Věříme se dárečky budou oceněným líbit. Děkujeme našim žákům i paní učitelce za zhotovení.  číst více »

Zapojili jsme se do benefiční akce pro splnění Adventního snu

V minulých dnech jsme se zapojili do benefiční akce, která má napomoci ke splnění Adventního snu pro Auxilium. Posláním Auxilia je péče o osoby se zdravotním postižením. Adventním snem pro Auxilium je koupě nového vozidla, které nezbytně potřebují pro přepravu imobilních osob. Alespoň malou měrou jsme se snažili přispět ke splnění jejich snu.  číst více »

Přiložené soubory:

Prezentace firmy ALCAPLAST

Dne 27. 11. 2014 se na naší škole konala prezentace firmy Alcaplast. Pan Mgr. Hora představil žákům firmu Alcaplast a seznámil je se sortimentem firmy. Na praktických ukázkách např. montáže předstěnového systému ukázal, jaké se dělají nejčastější chyby při montáži.  číst více »

První krůčky k barmanské show

Od 18. 11.  proběhl na naší škole třídenní flairový kurz, kterého se účastnilo devět studentů druhých, třetích a čtvrtých ročníků oboru Gastronomie a Kuchař-číšník. Lektorem  byl pan Jakub Orel  (BARMANI Zlín). Flairový kurz je určen pro vyhraněné zájemce o nápojovou gastronomii.  číst více »

Hotel Baltaci – nabídka luxusního ubytování v centru města a tradiční české kuchyně

Hotel Baltaci - moderní pětihvězdičkový Hotel Baltaci Atrium nabízí luxusní ubytování a jídla tradiční české kuchyně. Prostory hotelu rovněž poskytují ideální zázemí pro pořádání různých konferencí, školení nebo oslav. Zvlášť zajímavá je Plzeňská restaurace, která nabízí převážně české speciality. Restaurace Café Atrium zaručí příjemné posezení a jedinečnou atmosféru pod prosklenou pyramidou.  číst více »

Cukrářky už jsou na cestě do Lucemburska

Od dnešních ranních hodin probíhaly pečlivé přípravy a balení soutěžních výrobků na přehlídku světového mistrovství CULINARY WORLD CUP 2014. Cca v poledne bylo vše bedlivě uloženo v autě.  Následně proběhla ještě poslední kontrola všeho nezbytného a mohlo se odjíždět směr Lucembursko.  Čeká je dlouhá cesta,...  ještě společné foto před odjezdem a hurá nastupovat .... Přejeme jim štastnou cestu a hodně úspěchů v soutěži!!! číst více »

Elektrikáři na exkurzi v E-CENTRUM

Žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud se zúčastnili prezentace firem Schneider Electric a  B.E.G. Bruck Elektronic CZ s.r.o. v prodejně E-CENTRUM ve Vsetíně.  číst více »

EKONOMOVÉ BYLI OSTUŽKOVÁNI

Žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání byli slavnostně pasováni na maturanty. Stužkovací večírek proběhl ve vsetínské restauraci Náhon ve stylu „Black and White“. Po přivítání spolužáků i pozvaných učitelů žákyní Vendulou Palackou se slova ujala třídní učitelka Věra Holíková.  číst více »

Oddychový den s Horalem

Poslední exkurzi ve čtvrtém ročníku jsme si, my žáci studijního oboru gastronomie, užili s učitelem odborného výcviku Tomášem Bayerem v pátek 14. 11. 2014 na Hotelu Horal ve Velkých Karlovicích.  číst více »