SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 21. dubna 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Žáci úspěšně zvládli lyžařský kurz

Ve dnech 16. – 20. 3. 2015 žáci naší školy absolvovali v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích lyžařský kurz. Kurz proběhl bez úrazu, za ideálního počasí a velmi dobrých sněhových podmínek.  číst více »

Studenti I. ročníku oboru Podnikání obhajovali ve II. kole soutěže ,,O nejlepší podnikatelský záměr“ své záměry !!

Dne 10. 3. 2015 jsme v Technologickém inovačním centru ve Zlíně obhajovali své záměry před odbornou porotou, která byla složena ze zástupců partnerů soutěže, investorů a osobností českého podnikání. Cílem hodnocení bylo předání zpětné vazby k podnikatelskému záměru, transfer zkušeností a znalostí od odborníků, kteří se nám svými radami snažili pomoci nastartovat naše možné podnikání. číst více »

Výstava „Stavebnictví“ a architektura Zlína

Dne 19. 3. 2015 se žáci druhého ročníku obor Zedník a prvního ročníku obor Instalatér zúčastnili ve Zlíně výstavy Stavebnictví a exkurze po architektonických památkách Zlína. Celá akce začala na objektu „21“., kde jsme zhlédli expozici výstavby o rekonstrukci tzv. Baťova mrakodrapu, navštívili 8. patro, které je zrekonstruováno v dobovém duchu a kde na nás dýchla atmosféra 70. let.  Vyjeli jsme rychlovýtahem na vyhlídkovou terasu, kde jsme si popsali nejdůležitější a nejznámější budovy Zlína.  číst více »

PROČ STUDOVAT ZROVNA U NÁS?

Milí deváťáci, stále váháte a přemýšlíte kterou školu či který obor si vybrat? Proč si vybrat zrovna naši školu?  číst více »

Jarní prázdniny plné nových zážitků pro žáky ZŠ

Jarní prázdniny od 9. 3. do 13. 3. 2015 prožili žáci základních škol na soustředění plném přírodovědných a technických aktivit. Naše škola již druhým rokem realizuje projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, financovaný v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je zaměřen na rozvoj a zkvalitnění vzdělávání žáků středních i základních škol v těchto oblastech. V rámci tohoto projektu spolupracujeme s 10 základními školami ze vsetínského regionu. číst více »

Barmanský kurz

Barmanský kurz se uskuteční ve dnech 23. - 27. března 2015. Přihlášky a bližší informace: Tomáš Bayer, Marek Smolák - 737 345 676

Naši žáci připravili raut pro sportovce roku okresu Vsetín

Jako každoročně, tak i letos uspořádala Česká unie sportu – Okresní sdružení Vsetín ocenění nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín za rok 2014. Vyhodnocení se konalo dne 3. března 2015 v Domě kultury ve Vsetíně.  číst více »

Nejlepší žáci - strojaři obdrželi opět prospěchová stipendia

Výsledky jsou sečteny a je to tady …. V úterý 3. března 2015 z rukou zástupců strojírenských firem  - ZV Nástroje, MaV , VASMO a Hirschmann  převzali žáci naší školy stipendia za I. pololetí školního roku 2014/2015. Celkem bylo vyplaceno cca 70 tisíc korun. Tato částka byla rozdělena mezi 22 žáků, kteří splnili daná kritéria pro přiznání finanční odměny.   číst více »

Testování inovovaného modelu Delta wing

I v letošním roce se připravujeme na účast v soutěži Formule 1 ve školách. Celostátní kolo soutěže se uskuteční 20. – 22. 3. 2015 v Plzni.  Nechceme nic podcenit, a proto jsme v neděli 1. března 2015 vyrazili do Kolína. Přesto, že z doslechu víme, že se v Kolíně narodil hudební skladatel František Kmoch, více než historie nás zajímalo, kde se nachází střední průmyslová škola.  V jejich prostorách se  totiž  dočasně nachází 20metrová zkušební dráha, kde jsme si chtěli otestovat svůj nový prototyp modelu Delta wing.  číst více »

Bronz ze soutěže v čepování piva

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava se stala i v letošním roce pořadatelem soutěže ZLATOVAR CUP OPAVA 2015. Jednalo se již o 10. ročník. Soutěž se uskutečnila dne 27. února 2015 a nechyběli na ní ani zástupci naší školy. Garantem soutěže je firma Věžička, s.r.o. Opava vyrábějící a distribuující pivo Zlatovar. Soutěž probíhala v nově zrekonstruovaných prostorách restaurace Vesna. číst více »

Den otevřených dveří u firmy MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o.

Dne 19. 2. 2015 jsme na pozvání vedení společnosti MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o., navštívili s žáky oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů den otevřených dveří této firmy. Akce se konala v nově vybudovaných prostorách, v průmyslové zóně Bobrky Vsetín. číst více »

Exkurze učitelů v KOVAR a.s. Leskovec - výrobce speciálních kontejnerů

V rámci projektu Jak pracovat s karierním portfoliem deset pedagogů SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín navštívilo dne 25.2.2015 firmu KOVAR a.s. Leskovec. číst více »

Postupujeme do II. kola soutěže „ O nejlepší podnikatelský záměr“

V září 2014, kdy jsme usedali do lavic 1N nástavbového studia oboru Podnikání jsme vůbec netušili, co je to podnikatelský záměr, k čemu nám bude sloužit předmět Projektové řízení, či kroužek Podnikatelských dovedností. A není tomu ani půl roku a 9 z nás s 6 záměry postupuje do druhého kola soutěže: "MŮJ PRVNI MILIÓN"   číst více »

Strojaři a automechanici mají nové vybavení

V úterý 10. února 2015 byl za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a radního pro školství Petra Navrátila zahájen provoz na nově vybavených dílnách odborného výcviku ve Vsetíně Bobrkách. Slavnostnímu okamžiku byl přítomen i statutární náměstek hejtmana Jaroslav Drozd, syn vsetínské osobnosti, po které nese škola jméno Tomáš Sousedík,  zástupce MŠMT Josef Rydlo, starosta Vsetína Jiří Čunek a celá řada dalších významných hostů, spolupracujících firem, ředitelů středních odborných škol z regionu, ale i partnerské školy ze Slovenska. číst více »

Příprava čerstvých ryb v naší školní jídelně

Stále častěji můžeme číst, jak je pro naše "fungování" důležitá konzumace ryb. Kdo jste si dnes na oběd vybrali "jedničku", tak okouna nilského v bylinkové krustě s luštěninami Vám společně s našimi paní kuchařkami připravil šéfkuchař z Makra. Veškerou dodávku surovin dle receptury na základě naší objednávky zajistila rovněž společnost Makro.  číst více »

Anglické dny – krajská soutěž v AJ

Dne 5. 2. 2015 se žáci a žákyně třídy 2.BM a 2. AM pod vedením Ing. V. Tkáčové  a PhDr. J. Mišuna, zúčastnili krajské soutěže v anglickém jazyce, tzv. Anglických dnů. Soutěž se konala v Centru celoživotního vzdělávání Uherský Brod v rámci projektu Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji. číst více »

Napsali o nás v časopise REVUE Fanyinfo

O úspěchu našich cukrářek v Lucembursku napsali v časopise  REVUE Fanyinfo č. 1/2015  (strana 22-24)  http://www.firevue.cz/fi-archiv/FI_1_2015.pdf číst více »

Zdobení královskou glazurou – nádech romantiky

Kurzu „ZDOBENÍ KRÁLOVSKOU GLAZUROU“ se o uplynulém víkendu 31.1.2015 zúčastnily Mgr. Jana Kotrlová a Ludmila Váňová – učitelky odborného výcviku oboru Cukrář. číst více »

Jak podpořit zájem žáků o studium strojírenských oborů v regionu

Zájem žáků základních škol o studium technických oborů a tudíž i počet absolventů středních škol není takový, jak by požadoval současný trh práce. V našem vsetínském regionu se s těmito problémy potýkají především strojírenské firmy, přičemž většinu z nich čeká v nejbližší době poměrně velká generační obměna. Firmy potřebují doplnit stavy svých pracovníků, a to nejen na dělnických, ale i manažerských pozicích, ale prostě „není kde brát a z čeho vybírat“, zní stesky z firem.  Problematikou řešení nedostatku kvalitních absolventů strojírenských oborů se dlouhodobě zabývá i vedení SOŠ J. Sousedíka ve Vsetíně.  číst více »

TĚŠÍME SE NA LYŽE !!

Jedním z cílů školního vzdělávacího plánu je také lyžařský výcvikový kurz. Je to sportovní výuková, ale i příjemná relaxační akce, při níž se žáci naučí či zdokonalí své umění ve sjezdovém lyžování nebo snowboardingu, zažijí spoustu legrace a v neposlední řadě si upevní své fyzické a psychické vlastnosti.  číst více »