SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

V Brně jsme zhlédli novinky a trendy v elektrotechnice

Žáci naší školy společně se žáky SPŠ Otrokovice a COPT Kroměříž dne 26. března 2015 navštívili v rámci projektu „Řemeslo – tradice a budoucnost“ mezinárodní výstavu AMPER 2015 v Brně.  číst více »

Exkurze instalatérů ve firmě KORADO Česká Třebová

Dne 30. 4. 2015 se žáci oboru Instalatér zúčastnili exkurze ve výrobním závodě Korado v České Třebové. Jeli jsme vlakem a cesta nám skvěle ubíhala. Po příjezdu do České Třebové jsme se vydali do Školícího střediska firmy, kde nám byla firma teoreticky představena, seznámili jsme se se sortimentem, jejím značením, druhy a typy otopných těles, včetně jejich zapojení.  číst více »

Kuchaři a číšníci navštívili pracoviště odborného výcviku technických oborů

V pondělí 4. 5. 2015 se naše třída 2. D vydala na odloučené pracoviště Bobrky.  Po našem příchodu nás přivítala paní zástupkyně pro OV Alena Hlavicová a poté se nám věnovali vedoucí učitelé OV pánové Grund a Řezníček. Viděli jsme nově vybavené a zrekonstruované dílny. Zvláště nás zaujalo vybavení automechaniků, které patří k nejlépe vybaveným pracovištím v širokém okolí.  číst více »

Připravili jsme raut pro nejlepší sportovce města Vsetín

I v letošním roce Městský úřad Vsetín uskutečnil  Oceňování sportovců města Vsetína. Tato slavnostní událost proběhla dne 29.4.2015 na Maštaliskách Vsetín.  Naše škola byla požádána o zajištění občerstvení .   číst více »

Podnikatelé z 1N campovali v Praze a opět bodovali!

Dne 24. 4. 2015 naši studenti oboru Podnikání 1N - Klára Hříbková, Markéta Poláštíková, Jakub Vašut, Tereza Olejníková, Magdaléna Ottová, Adam Jakuba a jejich učitelka Mgr. Františka Vyškovská účastnili inspirujícího 12 hodinového Inovation Campu v Praze.  číst více »

Carvingový kurz se opět vydařil

Dvoudenní setkání s Luďkem Procházkou, který je lektorem vyřezávání ovoce a zeleniny, mělo za cíl zasvětit začátečníky naší školy do tohoto zajímavého umu. Své práce mohou účastníci kurzu prezentovat při různých soutěžích, slavnostních příležitostech, ale především na pracovišti, v budoucím zaměstnání a doma. číst více »

Zhlédli jsme novinky na veletrhu v Brně

Dne 23. 4. 2015 jsme se zúčastnili s žáky stavebních oborů tesař, zedník, instalatér a elektrikář Mezinárodního stavebního veletrhu Brno. Výstava se týkala prakticky všech oblastí stavebnictví – realizace staveb, stavební řemesla a technologie, stavební materiály a výrobky, stavební stroje, stavební konstrukce – a technického zařízení budov. číst více »

Nové trendy v gastronomii

Dne 21. 4. 2015 se žáci třetího ročníku učebního oboru Kuchař – číšník, společně s učitelkami odborného výcviku Mgr. Hanou Tydlačkovou, Mgr. Michaelou Hajtrovou a p. Blankou Horskou, zúčastnili odborného semináře „Nové trendy v gastronomii“. Seminář se uskutečnil na Integrované střední škole COP ve Valašském Meziříčí a byl zaměřen na nové technologické postupy přípravy pokrmů - pošírování ryb, nízkoteplotní vaření, vaření ve vakuu - sous vide.  číst více »

Opraváři zemědělských strojů soutěžili v Uherském Brodě

Dne 15. 4. 2015 se konala v Uherském Brodě mezinárodní soutěž žáků oboru opravář zemědělských strojů. Soutěže se zúčastnilo 14 žáků ze škol Zlínského kraje, Slovenska a Rakouska. Za naši školu soutěžili žáci 2. ročníku - Petr Krhovják a Tomáš Roučka, kteří se mezi soutěžícími ze třetích ročníků neztratili a obsadili 9. a 10 místo. Žáky na soutěž připravil a doprovázel učitel odborného výcviku p. Zdeněk Vlček.  číst více »

Juniorský maraton 2015

V úterý 14. 4. 2015 se na Náměstí Míru ve Zlíně konalo semifinálové kolo pro Zlínský kraj Juniorského maratonu 2015, který je závodem školních štafet. Deset členů štafety, běží svůj úsek o délce 4,2 km.  číst více »

Přátelské setkání - Vsetín – Mödling

Ve dnech 8. - 10. 4. 2015 vycestovala skupina 14 žáků se 2 pedagogy PaedDr. Bronislavou Kudelovou a Mgr. Dagmar Holubovou do rakouského Mödlingu, do partnerské střední školy Vienna Business school, se kterou škola udržuje již 15 let přátelské kontakty na poli společenském, sportovním, odborném i jazykovém. Naši žáci prezentovali nejen Střední odbornou školu Josefa Sousedíka Vsetín a její obory, ale taktéž město Vsetín, které je jedním z jeho 5 partnerských měst.  Po přátelském přivítání vedením školy a prohlídce školy, se žáci seznámili s malebným městem Mödling. číst více »

Projekt „Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji“

Úřad práce ČR – krajská pobočka ve Zlíně je realizátorem projektu „Odborné praxe pro mladé do 30 let ve Zlínském kraji“ (CZ.1.04/2.1.00/70.00057). Projekt je financován z 85 % z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a z 15 % z prostředků státního rozpočtu ČR.“ číst více »

Soutěž podnikatelů o „Můj 1. milion“ zná svého vítěze! Je to naše studentka Petra Michalíková z 1N !!

Dne 9. dubna 2015 proběhlo v Podnikatelském inovačním centru ve Zlíně slavnostní vyhlášení výsledků nejlepších podnikatelských záměrů soutěže „Můj 1. milion“. Tuto soutěž, která je odborně kreativní a určená pro všechny zájemce z řad studentů středních, vyšších odborných, vysokých škol a široké veřejnosti ve Zlínském kraji vyhlašuje Technologické inovační centrum s.r.o. Zlín.  číst více »

Naše úspěchy na jubilejním 20. ročníku GASTRO – HRADEC 2015

Dvacátý ročník mezinárodní soutěže kuchařů a cukrářů České republiky se konal tradičně v měsíci dubnu v Hradci Králové. Na tento ročník se pečlivě připravovali jak pořadatelé, tak profesně zdatní pracovníci v oboru kuchař a cukrář. V letošním roce se soutěže zúčastnilo více jak 230 soutěžících. Bylo úžasné zhlédnout a srovnávat práce juniorů, seniorů, i „Staré gardy“, kteří předváděli staré a osvědčené postupy. Velká účast byla tradičně v kategorii carving (vyřezávání ovoce a zeleniny) nebo „Chuť Česka“, kde se soutěžilo o nejlépe uvařenou koprovou omáčku.  číst více »

Nejlepší pedagogové byli oceněni městem Vsetín

Dne 2. 4. 2015 proběhlo slavnostní ocenění nejlepších pedagogických pracovníků. Z rukou představitelů města Vsetín převzali ocenění zástupci základních i středních škol. Mezi oceněnými byla i naše paní učitelka Mgr. Františka Vyškovská, kterou na ocenění nominovalo vedení školy za její dlouholetou pedagogickou činnost a významný přínos jak pro školu, tak i město Vsetín. Gratulujeme ! číst více »

Třetí na soutěži Makro Cup Přerov 2015

Další kuchařskou soutěží, které jsme se zúčastnili, byl 8. ročník Gastro Makro Cup 2015 Přerov. Toto klání je zaměřeno na mladé gastronomy. Soutěžilo se v oborech kuchař a číšník. Žákyně 4. ročníku oboru Gastronomie, Pavla Goldefusová, předvedla své dovednosti v oboru kuchař.  číst více »

Zúčastnili jsme se jarního Srdíčkového dne

V týdnu od 16. března 2015 probíhala sbírka jarních Srdíčkových dnů, kterou organizuje Nadace Život dětem.  Do této sbírky se již tradičně zapojujeme. V průběhu čtvrtka 19. 3. 2015 se našim žákyním třetího ročníku oboru Gastronomie – Jitce Ježové, Petře Jakubkovičové, Michaele Bartoškové a Michaele Duškové podařilo prodat v ulicích města Vsetín a ve škole dárkové předměty za 3.851 korunčíst více »

Přiložené soubory:

Žáci získali nové dovednosti v barmanském kurzu

V termínu od 23. 3. - 27. 3. 2015 pořádala naše škola ve spolupráci s Barmani Zlín týdenní barmanský kurz. Účastnilo se celkem 22 našich žáků z prvních a druhých ročníků oborů Gastronomie a Kuchař-číšník.  číst více »

Medaile MŠMT rozdány

U příležitosti Dne učitelů uděluje každoročně ministr školství za dlouholetou a významnou činnost v oblasti školství Medaili MŠMT prvního nebo druhého stupně.  číst více »

Šestí v celorepublikovém finále soutěže Formule 1 ve školách

O víkendu 21. - 22. 3. 2015  jsme se v Plzni zúčastnili celorepublikového finále soutěže "F1 ve školách". Této soutěže jsme se zúčastnili podruhé. Umístili jsme se na 6. místě z 15 účastníků. Ze škol Zlínského kraje jsme byli nejlepší. Při soutěži se hodnotí: specifikace, konstrukční dokumentace, týmový design vozu, použití CAD/CAM systému, kvalita výroby, prezentace, reakční čas i závodní čas. číst více »