SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 20. února 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Studenti I. ročníku oboru Podnikání obhajovali ve II. kole soutěže ,,O nejlepší podnikatelský záměr“ své záměry !!

Dne 10. 3. 2015 jsme v Technologickém inovačním centru ve Zlíně obhajovali své záměry před odbornou porotou, která byla složena ze zástupců partnerů soutěže, investorů a osobností českého podnikání. Cílem hodnocení bylo předání zpětné vazby k podnikatelskému záměru, transfer zkušeností a znalostí od odborníků, kteří se nám svými radami snažili pomoci nastartovat naše možné podnikání. číst více »

Výstava „Stavebnictví“ a architektura Zlína

Dne 19. 3. 2015 se žáci druhého ročníku obor Zedník a prvního ročníku obor Instalatér zúčastnili ve Zlíně výstavy Stavebnictví a exkurze po architektonických památkách Zlína. Celá akce začala na objektu „21“., kde jsme zhlédli expozici výstavby o rekonstrukci tzv. Baťova mrakodrapu, navštívili 8. patro, které je zrekonstruováno v dobovém duchu a kde na nás dýchla atmosféra 70. let.  Vyjeli jsme rychlovýtahem na vyhlídkovou terasu, kde jsme si popsali nejdůležitější a nejznámější budovy Zlína.  číst více »

PROČ STUDOVAT ZROVNA U NÁS?

Milí deváťáci, stále váháte a přemýšlíte kterou školu či který obor si vybrat? Proč si vybrat zrovna naši školu?  číst více »

Jarní prázdniny plné nových zážitků pro žáky ZŠ

Jarní prázdniny od 9. 3. do 13. 3. 2015 prožili žáci základních škol na soustředění plném přírodovědných a technických aktivit. Naše škola již druhým rokem realizuje projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, financovaný v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je zaměřen na rozvoj a zkvalitnění vzdělávání žáků středních i základních škol v těchto oblastech. V rámci tohoto projektu spolupracujeme s 10 základními školami ze vsetínského regionu. číst více »

Barmanský kurz

Barmanský kurz se uskuteční ve dnech 23. - 27. března 2015. Přihlášky a bližší informace: Tomáš Bayer, Marek Smolák - 737 345 676

Naši žáci připravili raut pro sportovce roku okresu Vsetín

Jako každoročně, tak i letos uspořádala Česká unie sportu – Okresní sdružení Vsetín ocenění nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín za rok 2014. Vyhodnocení se konalo dne 3. března 2015 v Domě kultury ve Vsetíně.  číst více »

Nejlepší žáci - strojaři obdrželi opět prospěchová stipendia

Výsledky jsou sečteny a je to tady …. V úterý 3. března 2015 z rukou zástupců strojírenských firem  - ZV Nástroje, MaV , VASMO a Hirschmann  převzali žáci naší školy stipendia za I. pololetí školního roku 2014/2015. Celkem bylo vyplaceno cca 70 tisíc korun. Tato částka byla rozdělena mezi 22 žáků, kteří splnili daná kritéria pro přiznání finanční odměny.   číst více »

Testování inovovaného modelu Delta wing

I v letošním roce se připravujeme na účast v soutěži Formule 1 ve školách. Celostátní kolo soutěže se uskuteční 20. – 22. 3. 2015 v Plzni.  Nechceme nic podcenit, a proto jsme v neděli 1. března 2015 vyrazili do Kolína. Přesto, že z doslechu víme, že se v Kolíně narodil hudební skladatel František Kmoch, více než historie nás zajímalo, kde se nachází střední průmyslová škola.  V jejich prostorách se  totiž  dočasně nachází 20metrová zkušební dráha, kde jsme si chtěli otestovat svůj nový prototyp modelu Delta wing.  číst více »

Bronz ze soutěže v čepování piva

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava se stala i v letošním roce pořadatelem soutěže ZLATOVAR CUP OPAVA 2015. Jednalo se již o 10. ročník. Soutěž se uskutečnila dne 27. února 2015 a nechyběli na ní ani zástupci naší školy. Garantem soutěže je firma Věžička, s.r.o. Opava vyrábějící a distribuující pivo Zlatovar. Soutěž probíhala v nově zrekonstruovaných prostorách restaurace Vesna. číst více »

Den otevřených dveří u firmy MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o.

Dne 19. 2. 2015 jsme na pozvání vedení společnosti MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o., navštívili s žáky oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů den otevřených dveří této firmy. Akce se konala v nově vybudovaných prostorách, v průmyslové zóně Bobrky Vsetín. číst více »

Exkurze učitelů v KOVAR a.s. Leskovec - výrobce speciálních kontejnerů

V rámci projektu Jak pracovat s karierním portfoliem deset pedagogů SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín navštívilo dne 25.2.2015 firmu KOVAR a.s. Leskovec. číst více »

Postupujeme do II. kola soutěže „ O nejlepší podnikatelský záměr“

V září 2014, kdy jsme usedali do lavic 1N nástavbového studia oboru Podnikání jsme vůbec netušili, co je to podnikatelský záměr, k čemu nám bude sloužit předmět Projektové řízení, či kroužek Podnikatelských dovedností. A není tomu ani půl roku a 9 z nás s 6 záměry postupuje do druhého kola soutěže: "MŮJ PRVNI MILIÓN"   číst více »

Strojaři a automechanici mají nové vybavení

V úterý 10. února 2015 byl za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a radního pro školství Petra Navrátila zahájen provoz na nově vybavených dílnách odborného výcviku ve Vsetíně Bobrkách. Slavnostnímu okamžiku byl přítomen i statutární náměstek hejtmana Jaroslav Drozd, syn vsetínské osobnosti, po které nese škola jméno Tomáš Sousedík,  zástupce MŠMT Josef Rydlo, starosta Vsetína Jiří Čunek a celá řada dalších významných hostů, spolupracujících firem, ředitelů středních odborných škol z regionu, ale i partnerské školy ze Slovenska. číst více »

Příprava čerstvých ryb v naší školní jídelně

Stále častěji můžeme číst, jak je pro naše "fungování" důležitá konzumace ryb. Kdo jste si dnes na oběd vybrali "jedničku", tak okouna nilského v bylinkové krustě s luštěninami Vám společně s našimi paní kuchařkami připravil šéfkuchař z Makra. Veškerou dodávku surovin dle receptury na základě naší objednávky zajistila rovněž společnost Makro.  číst více »

Anglické dny – krajská soutěž v AJ

Dne 5. 2. 2015 se žáci a žákyně třídy 2.BM a 2. AM pod vedením Ing. V. Tkáčové  a PhDr. J. Mišuna, zúčastnili krajské soutěže v anglickém jazyce, tzv. Anglických dnů. Soutěž se konala v Centru celoživotního vzdělávání Uherský Brod v rámci projektu Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji. číst více »

Napsali o nás v časopise REVUE Fanyinfo

O úspěchu našich cukrářek v Lucembursku napsali v časopise  REVUE Fanyinfo č. 1/2015  (strana 22-24)  http://www.firevue.cz/fi-archiv/FI_1_2015.pdf číst více »

Zdobení královskou glazurou – nádech romantiky

Kurzu „ZDOBENÍ KRÁLOVSKOU GLAZUROU“ se o uplynulém víkendu 31.1.2015 zúčastnily Mgr. Jana Kotrlová a Ludmila Váňová – učitelky odborného výcviku oboru Cukrář. číst více »

Jak podpořit zájem žáků o studium strojírenských oborů v regionu

Zájem žáků základních škol o studium technických oborů a tudíž i počet absolventů středních škol není takový, jak by požadoval současný trh práce. V našem vsetínském regionu se s těmito problémy potýkají především strojírenské firmy, přičemž většinu z nich čeká v nejbližší době poměrně velká generační obměna. Firmy potřebují doplnit stavy svých pracovníků, a to nejen na dělnických, ale i manažerských pozicích, ale prostě „není kde brát a z čeho vybírat“, zní stesky z firem.  Problematikou řešení nedostatku kvalitních absolventů strojírenských oborů se dlouhodobě zabývá i vedení SOŠ J. Sousedíka ve Vsetíně.  číst více »

TĚŠÍME SE NA LYŽE !!

Jedním z cílů školního vzdělávacího plánu je také lyžařský výcvikový kurz. Je to sportovní výuková, ale i příjemná relaxační akce, při níž se žáci naučí či zdokonalí své umění ve sjezdovém lyžování nebo snowboardingu, zažijí spoustu legrace a v neposlední řadě si upevní své fyzické a psychické vlastnosti.  číst více »

ŠKOLNÍ KOLO INSTALATÉRSKÉ VĚDOMOSTNÍ OLYMPIÁDY 2015

Ve dnech 26.-29.1.2015 proběhlo na naší škole školní kolo XI. ročníku celorepublikové soutěže „Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů ČR“ za odborné garance Bohuslava Hamroziho, prezidenta CTI ČR.  Vědomostní olympiáda byla vyhlášena Cechem topenářů a instalatérů ČR a je doporučena MŠMT ČR. XI. ročník soutěže se zabývá zvyšováním odborných znalostí učňovského dorostu. Vědomostní olympiáda je tříkolová: základní - školní kolo, krajská kola a celorepubliková kola.  číst více »