SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je pátek 27. dubna 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

Zveřejnění výsledků 1. kola PŘ

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "pro uchazeče" - "přijímací řízení"

Vloženo : 23.04.2018

Vyhlášení volných dnů

 

Vloženo : 25.04.2018

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Termín profesní kvalifikace - elektro

Vloženo : 16.02.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Perníčky pro oceněné dobrovolníky

Zlínský kraj každoročně oceňuje pracovníky, kteří se věnují ve svém volném čase práci s mládeží. V rámci letošního slavnostního vyhlášení těch nejlepších, které proběhne 2. 12. 2014 v Otrokovicích, obdrží účastníci dárky, ale i drobný upomínkový předmět. Pro tuto slavnostní příležitost drobné dárečky vyrobily naše cukrářky pod vedením paní učitelky Jaroslavy Londové. Věříme se dárečky budou oceněným líbit. Děkujeme našim žákům i paní učitelce za zhotovení.  číst více »

Zapojili jsme se do benefiční akce pro splnění Adventního snu

V minulých dnech jsme se zapojili do benefiční akce, která má napomoci ke splnění Adventního snu pro Auxilium. Posláním Auxilia je péče o osoby se zdravotním postižením. Adventním snem pro Auxilium je koupě nového vozidla, které nezbytně potřebují pro přepravu imobilních osob. Alespoň malou měrou jsme se snažili přispět ke splnění jejich snu.  číst více »

Přiložené soubory:

Prezentace firmy ALCAPLAST

Dne 27. 11. 2014 se na naší škole konala prezentace firmy Alcaplast. Pan Mgr. Hora představil žákům firmu Alcaplast a seznámil je se sortimentem firmy. Na praktických ukázkách např. montáže předstěnového systému ukázal, jaké se dělají nejčastější chyby při montáži.  číst více »

První krůčky k barmanské show

Od 18. 11.  proběhl na naší škole třídenní flairový kurz, kterého se účastnilo devět studentů druhých, třetích a čtvrtých ročníků oboru Gastronomie a Kuchař-číšník. Lektorem  byl pan Jakub Orel  (BARMANI Zlín). Flairový kurz je určen pro vyhraněné zájemce o nápojovou gastronomii.  číst více »

Hotel Baltaci – nabídka luxusního ubytování v centru města a tradiční české kuchyně

Hotel Baltaci - moderní pětihvězdičkový Hotel Baltaci Atrium nabízí luxusní ubytování a jídla tradiční české kuchyně. Prostory hotelu rovněž poskytují ideální zázemí pro pořádání různých konferencí, školení nebo oslav. Zvlášť zajímavá je Plzeňská restaurace, která nabízí převážně české speciality. Restaurace Café Atrium zaručí příjemné posezení a jedinečnou atmosféru pod prosklenou pyramidou.  číst více »

Cukrářky už jsou na cestě do Lucemburska

Od dnešních ranních hodin probíhaly pečlivé přípravy a balení soutěžních výrobků na přehlídku světového mistrovství CULINARY WORLD CUP 2014. Cca v poledne bylo vše bedlivě uloženo v autě.  Následně proběhla ještě poslední kontrola všeho nezbytného a mohlo se odjíždět směr Lucembursko.  Čeká je dlouhá cesta,...  ještě společné foto před odjezdem a hurá nastupovat .... Přejeme jim štastnou cestu a hodně úspěchů v soutěži!!! číst více »

Elektrikáři na exkurzi v E-CENTRUM

Žáci učebního oboru elektrikář-silnoproud se zúčastnili prezentace firem Schneider Electric a  B.E.G. Bruck Elektronic CZ s.r.o. v prodejně E-CENTRUM ve Vsetíně.  číst více »

EKONOMOVÉ BYLI OSTUŽKOVÁNI

Žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání byli slavnostně pasováni na maturanty. Stužkovací večírek proběhl ve vsetínské restauraci Náhon ve stylu „Black and White“. Po přivítání spolužáků i pozvaných učitelů žákyní Vendulou Palackou se slova ujala třídní učitelka Věra Holíková.  číst více »

Oddychový den s Horalem

Poslední exkurzi ve čtvrtém ročníku jsme si, my žáci studijního oboru gastronomie, užili s učitelem odborného výcviku Tomášem Bayerem v pátek 14. 11. 2014 na Hotelu Horal ve Velkých Karlovicích.  číst více »

Odjezd cukrářek do Lucemburska již tento čtvrtek !!

Po čtyřech letech je tady opět přehlídka cukrářského umění - světového mistrovství CULINARY WORLD CUP 2014 v Lucembursku. Naše cukrářky se této soutěže zúčastnily poprvé v roce 2010 a nepřijely s prázdnou, ale s medailemi. Své umění chtějí předvést i v letošním roce a tak přípravě na tuto soutěž věnují veškerý svůj čas naše žákyně Ivana Toráčová a Veronika Matějíčková pod vedením paní učitelky Jaroslavy Londové. Záštitu nad účastí v této soutěži převzal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje.   číst více »

Přiložené soubory:

Hotel Energetik – podzimní relaxace v Rožnově p. Radhoštěm.

Hotel Energetik v Rožnově p. Radhoštěm je nově zrekonstruovaný hotel, který nabízí jak stravovací, tak ubytovací služby. Žáci měli možnost zhlédnout výrobní i odbytová střediska, zvlášť zajímavé bylo prezidentské apartmá a Wellness centrum.  číst více »

Kdo byl Josef Sousedík?

Přijďte si zavzpomínat, kdo byl Josef Sousedík, po němž nese jméno naše škola. Zveme Vás na besedu u příležitosti 120. výročí narození a 70. výročí úmrtí, které si připomínáme v prosinci letošního roku. Těšíme se na setkání s Vámi ve společenském sálu Masarykovy knihovny 20. listopadu 2014 v 17:00 hodin. Těšíme se na setkání s Vámi. číst více »

Přiložené soubory:

Ekonomové po stopách Tomáše Bati

Žáci třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili Baťův institut ve Zlíně. Prohlédli si expozici „Princip Baťa – dnes fantazie, zítra skutečnost“, která je svým rozsahem ojedinělá nejen v naší republice, ale i v celé Evropě. V expozici jsou začleněna 3 velká témata: Historická obuv a produkce firmy Baťa, Film a Cestovatelství.  číst více »

EXKURZE ŽELEZÁRNY VÍTKOVICE

Dne 11. 11. 2014 se žáci II. ročníku učebního oboru Zedník a I. a II. ročníku oboru  Instalatér zúčastnili exkurze ve Vítkovických železárnách. Jeli jsme vlakem a cesta probíhala v klidu a pohodě. Exkurze začala v rekonstruovaném plynojemu, kde jsme dostali pracovní přilby, byli jsme poučeni a exkurze mohla začít. Vše se točilo kolem výroby surového železa a budov v areálu Vítkovických železáren. Seznámili jsme se s postupem při tavení železné rudy, dopravou a uskladňováním surového železa a následně jeho zpracováním.  číst více »

Dětské vánoční městečko – podruhé!

Ekonomové byli nadšení z interaktivní přednášky, která proběhla ve škole dne 5. 11. 2014. Přednášejícím byl pan Ing. Petr Hurta z firmy COLEMAN S. I., který přiblížil žákům reálnou situaci v podnikatelské sféře a také svoje začátky v podnikání.   číst více »

EXKURZE NA ÚPRAVNĚ VODY KAROLINKA

S žáky naší školy jsme se vydali na exkurzi do úpravny vody v Karolince.  Vodní dílo Stanovnice v Karolince, které slouží jako zdroj pitné vody pro část Zlínského kraje, zásobuje pitnou vodou desítky tisíc lidí na Vsetínsku a Vlársku. V rámci exkurze jsme věnovali pozornost technologii úpravy vody od naplnění povrchovými zdroji do přehradní nádrže Stanovnice, po jímání vody, její filtraci, dezinfekci a následně dodání do vodovodního řádu. Celý proces úpravy vody nám byl názorně vysvětlen panem Sotolářem, který nás provedl po celé úpravně s jasným a zřetelným výkladem.  číst více »

Zapojili jsme se do projektu "Dětské vánoční městečko"

Jedná se o spolupráci na vytvoření prodejního stánku v rámci Dětského vánočního městečka s výrobky, na jejichž výrobě a prodeji se budou aktivně podílet žáci naší školy. Cílem projektu je umožnit žákům, aby si v bezpečném a přátelském prostředí vyzkoušeli celý proces umístění výrobků na Vánočním jarmarku v centru Vsetína, který proběhne ve dnech 18. - 19. prosince 2014. číst více »

Ekonomové poznávali kompetence a činnosti Úřadu práce ve Vsetíně

Do oblasti pracovního práva patří i znalosti týkající se činnosti Úřadů práce. Úřad práce je institucí řízenou ministerstvem práce a sociálních věcí. Na starosti má agendu zaměstnanosti, výplaty dávek sociální podpory, pomoci v hmotné nouzi i příspěvků na péči a dávek pro zdravotně postižené.  číst více »

Na Prezentačních dnech řemesel bylo u nás opět „ŽIVO“

Ve dnech 16. a 17. října 2014 jsme v rámci projektu „Řemeslo – tradice a budoucnost“ uspořádali Prezentační den řemesel. Tento byl určen jednak pro žáky 9. tříd, kteří se zanedlouho budou rozhodovat o svém budoucím povolání, ale také sloužil ke zvýšení popularity řemesel jako takových.  Představili jsme  pestrou nabídku oborů a řemesel  naší školy nejen z pohledu teoretické výuky, ale také praxe. Základní školy ze Vsetína i okolí mohly využít naší nabídky dopravy a prohlédnout si výukové prostory školy, ale i odloučených pracovišť, kde probíhá odborný výcvik.  číst více »

Eliška Kratinová přivezla stříbro ze soutěže „Ukaž co umíš“

Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel ve Velkém Meziříčí uspořádala dne 15. října 2014 cukrářskou soutěž „Ukaž, co umíš“.  Soutěž se skládala ze dvou částí. První část  - Perníkový svět, jednalo se o zdobený výrobek z perníku o hmotnosti 1 – 2 kg. Naše zhotovená kompozice byla pod názvem „Čtvero roční období“. Druhá část – Zdobení perníku glazurou, kdy soutěžící ve stanovené době zdobí perníkové kolečko.  číst více »