SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

ODBORNÉ EXKURZE - Tischlerei Höllerer GmbH - Rakousko

Tischlerei Höllerer GmbHje moderní závod, zabývající se nábytkářskou a stavebně truhlářskou výrobou. V současnosti zde působí v rámci praxe žák 3. ročníku oboru truhlář Josef Chovanec. Naši žáci měli jedinečnou příležitost zhlédnout na jednom místě průřez truhlářským řemeslem – přípravu výroby, skladování řeziva a stavbu hrání, sušení ve vakuové sušárně, dýhové sesazenky, opracování na CNC, formátování, olepování hran, lakovnu, výrobu oken a dveří a mnoho dalšího. Kladně jsme hodnotili precizní organizaci a čistotu provozu a technologickou provázanost výroby na využití dřevního odpadu. Seznámili jsme se s novými druhy materiálů a se způsobem zpracování výrobní dokumentace. V rámci přátelské diskuze nám byla nastíněna možnost další spolupráce s naší školou. Žáky na odbornou exkurzi doprovázeli učitelé Marek Juráň, Michal Štědrý, Jan Kratina, Martin Pechanec. číst více »

Nastartuj svůj nápad 2019

Blahopřejeme Petře Dudové, Tomáši Gojnému a Karolíně Chudějové  žákům z 1. N, kteří se zapojili do 12. ročníku projektu Můj první milion. Všichni tři úspěšně absolvovali 1. kolo a postoupili se svým záměrem do finále soutěže. Tato soutěž je otevřená všem, kdo chtějí úspěšně realizovat svůj nápad či originální myšlenku. V kategorii, určené pro studenty středních škol, se o ceny a prestiž utkalo 38 soutěžících z 11 středních škol, kteří předložili celkem 30 záměrů. Do finále postoupilo 12 nejlepších podnikatelských záměrů. http://www.mujprvnimilion.cz/ - (Mgr. F. Vyškovská) číst více »

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ „AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR“

Po minulém ročníku soutěže v prestižní soutěži „Autoopravář junior“, kde se naší škole podařilo prorazit oběma soutěžícími z oborů „automechanik“ a „autotronik“ až do celostátního kola v Mladé Boleslavi - Kosmonosech, po roce jsme se znovu rozhodli změřit síly ve znalostech z teoretické a praktické výuky. číst více »

Z ANGLIE ZPĚT DOMA…….!!! - Erasmus+

Na velký pátek 19. dubna 2019 jsme se vrátili z pracovní stáže z anglického města Plymouth zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Plymouth je město na jihu Anglie, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická část Barbican a námořní budovy Royal William Yard. číst více »

Renovace valašských kulturních památek - Skanzen Rožnov pod Radhoštěm

Žáci  třetího ročníku obor truhlař Střední odborné školy Josefa Sousedika Vsetín pod odborným dohledem svého učitele odborného výcviku p. Jana Kratiny se aktivně podílí na renovaci  valašských kulturních památek a pomáhají při obnově těchto lidových stavení ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. číst více »

Předvelikonoční setkání zástupců školy a firem - Aliance pro strojírenství ve školství

Akci pro členy "Aliance pro strojírenství ve školství" a nově i pro řemesla zorganizovala dne 12. 4. 2019 naše škola na odloučeném pracovišti restaurace Bečva ve Vsetíně. Pozvání na tradiční setkání přijali představitelé firem ZV – Nástroje, s.r.o., LUKO STROJÍRNY, s.r.o., M & V,  spol. s r.o. (divize StimZet), TES Vsetín, s.r.o., PWO Czech Republic, a.s., KOVAR a.s., ZAMET, spol. s.r.o., H & B delta s.r.o., Výtahy Vsetín, TOOLTECH CZ, s.r.o., Kayaku Safety Systems Europe, AKC – Productions, s.r.o., Wicke CZ, s.r.o., Přítomna byla rovněž zástupkyně  společnosti TRIMILL, a.s.. číst více »

Monitorovací setkání v rámci programu Erasmus+

Pedagogové SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, Jitka Maňáková (učitelka odborného výcviku) a Mgr. Rostislav Pekárek (učitel odborných teoretických předmětů) se dne 8. 4. 2019 zúčastnili v Praze Monitorovacího setkání v rámci programu Erasmus+. Zde s dalšími účinkujícími prezentovali nejen své zážitky z gastronomické a technicky zaměřené stáže žáků školy v německém městě Chemnitz, ale především se snažili podělit o nově nabyté zkušenosti. Jejich hlavním cílem bylo získat u posluchačů zájem o tento projekt, který slouží k dalšímu  profesnímu rozvoji a vzdělávání žáků v zahraničí. číst více »

Ocenění nejlepších sportovců Zlínského kraje za rok 2018

Vyhlášení nejlepších sportovců Zlínského kraje za rok 2018, které se konalo dne 10. dubna 2019 v Kongresovém centru Zlín, patří mezi významné společenské akce. Uspořádáním slavnostního rautu na tuto akci byly pověřeny všechny střední školy kraje, které mají gastronomické zaměření. číst více »

Kurz carvingu s profesionálem

V restauraci Bečva, která je odloučeným pracovištěm Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín, proběhla ve dnech 3. – 4. dubna 2019 jedinečná akce pro naše studenty. Jednalo se o kurz dekorací ze zeleniny a ovoce (carving). číst více »

Ocenění pedagogů městem Vsetín

Dne 1. dubna 2019 byl městem Vsetínem oceněn prostřednictvím pana starosty Mgr. Ing. Jiřího Růžičky u příležitosti Dne učitelů pedagogický pracovník naší SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín, a to pan Jan Kratina za svoji dlouholetou pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání budoucích truhlářských a tesařských řemeslníků. číst více »

Ocenění učitelů i nepedagogů Zlínského kraje

V souvislosti se Dnem učitelů, který se tradičně slaví 28. března, tedy v den narození Jana Amose Komenského, byli v uherskobrodském muzeu připomínajícím odkaz tohoto „učitele národů“ oceněni vynikající kantoři i nepedagogičtí pracovníci škol Zlínského kraje. Ocenění jim předali: radní pro školství Petr Gazdík, statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop, krajští radní Miroslav Kašný a Jan Pijáček, s gratulacemi se připojili i starostové měst a obcí, kteří také přijeli „svým“ učitelům poděkovat za skvělou práci. Na Odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje, bylo doručeno 74 návrhů. Ty byly vyhodnoceny a Radou Zlínského kraje bylo vybráno 21 osobností. Za naší školu byl oceněn Bc. Miroslav Navrátil, učitel odborných předmětů oboru elektro, pro kterého je krajské ocenění dojemným okamžikem, a velmi si jej považuje. Vedení školy se přidává ke gratulacím a do dalších let přeje svému kolegovi mnoho pedagogického optimismu. číst více »

Exkurze v Rožnovském Pivovaru

Žáci třídy 2. D kuchař - číšník a 3. AM gastronomie dne 21.3 2019, se svojí učitelkou odborného výcviku Jitkou Maňákovou, navštívili Rožnovský Pivovar. Pan sládek tohoto pivovaru, jim ukázal přesný postup výroby piva a také mohli ochutnat různé druhy piva. Pivovar je známý nejen tradičním, kvalitním a dobrým pivem ale také malou útulnou čokoládovnou, kde ochutnali výborné pralinky. Exkurze byla velmi poučná, zábavná a moc se všem líbila. číst více »

Soutěž fiktivních firem o nejlepší slogan a nejlepší vizitku

I v letošním roce vyhlásilo Centrum fiktivních firem v Praze (CEFIF) soutěž o nejlepší slogan a nejlepší vizitku fiktivních firem středních škol v ČR. Naše škola se této soutěže zúčastnila podruhé, tentokrát s fiktivní firmou „Candle house“. číst více »

Exkurze zedníků : obklady a dlažby

Dne 27. 3. 2019 se žáci učebního oboru Zedník- Z1 pod vedením Ing. M. Čížové zúčastnili exkurze do koupelnového a kuchyňského studia SIKA Vsetín Rokytnice. Žáci se seznámili s druhy a typy obkladů a dlažeb, s novými trendy v kladení obkladů a dlažeb, viděli možnosti osazování zařizovacích předmětů a jejich druhy.   číst více »

Lyžařský a snowboardový kurzu ve Skiareálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích

Ve dnech 11. - 15. 3. se 20 žáků naší školy zúčastnilo lyžařského a snowboardového kurzu ve Skiareálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Za ideálních sněhových podmínek a jarního počasí, pod vedením Mgr. Jiřího Martince a Mgr. Libora Vakrčky, si  všichni účastníci kurzu užili lyžování a snowboardingu do sytosti. Protože ubytování přímo u sjezdovky i strava byly tradičně skvělé, zamluvili jsme termín i na příští rok. 

Exkurze Bednářství Fryzelka, Vlachovice

Dne 19.3 2019 jsme navštívili s žáky v oboru tesař, truhlář Bednářství Fryzelka. Bednářství Fryzelka je rodinná bednářská firma z Valašska a zároveň největší bednářská firma v České republice a to už přes 90 let. Velmi potěšující je, že mezi nimi je i náš loňský vyučený žák Jarek Trčka. číst více »

Stáž - Poslední přípravy k odjezdu na stáž do Plymouth…!!

Dne 19. 3. proběhla poslední přípravná schůzka k odjezdu na pracovní stáž na jih Anglie do přímořského města Plymouth. Měli jsme pozvané i rodiče a účast byla 100%. Odjíždíme 4. 4., takže opravdu se nám odjezd rychle blíží. číst více »

Ocenění nejlepších sportovců města Vsetína

Jako každý rok i letos se naší žáci zúčastnili 21. 2. 2019 obsluhy rautu při příležitosti Ocenění nejlepších sportovců města Vsetína. Tato akce se uskutečnila v Lidovém domě.  Slavnostní pohoštění připravili žáci oboru kuchař a cukrář. Žáci oboru číšník v odpoledních hodinách hosty obsluhovali pod vedením učitelů odborného výcviku. číst více »

Vyhodnocení nejlepších sportovců okresu Vsetín 2019

Měli jsme možnost připravit slavnostní raut pro vyhodnocení Nejlepších sportovců okresu Vsetín dne 6. 3. 2019. Žáci třídy 2. D obsluhovali zúčastněné hosty v prostorách Kulturního domu Vsetín pod dohledem UOV Jitky Maňákové a Mgr. Hany Tydlačkové. číst více »

Přednáška „Zdravá výživa, poruchy příjmu potravy, dietní systém“

Dne 12. 3. 2019 se žáci oborů Cukrář, Kuchař, číšník a Gastronomie zúčastnili přednášky o zdravém stravování, dietním systému a i o velmi závažném problému dnešní doby o poruchách příjmu potravy. číst více »