SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Jarní Srdíčkové dny

Stalo se již tradicí, že se zapojujeme do sbírky Srdíčkové dny, pořádané společností Život dětem. Finanční prostředky, získané prodejem předmětů jsou použity na pomoc dětem se závažnými onemocněními. V letošním roce se na našim žákům podařilo prodat předměty za 2.656 Kč. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří do sbírky přispěli, žákům za účast při realizaci sbírky a paní učitelce Zuzce Pfeilerové za organizaci sbírky v naší škole.  číst více »

Přiložené soubory:

Cukrářky v Češkově mlýně

Protože mouka je jedna z hlavních cukrářských surovin a také abychom si dokázali představit, jak se vlastně vyrábí, tak nám paní učitelka Poláchová domluvila exkurzi v Češkově mlýně. Češků mlýn je kousek od Vsetína v Jarcové. Byl vrácen původním majitelům v restituci v roce 1993 a od té doby se tady, kromě jednoho roku, mele mouka. Nyní patří mlýn firmě PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města pod Králickým Sněžníkem. Tato firma se již od roku 1992 zabývá výrobou biopotravin a je jedním z největších současných zpracovatelů bio surovin v České republice, proto se tedy mele mouka v Češkově mlýně pouze v bio kvalitě.  číst více »

Prezentace firmy AlcaPLAST na naší škole

Dne 21. března 2016 se na naší škole konala prezentace firmy AlcaPLAST. Pan Fišer představil žákům firmu AlcaPLAST a seznámil žáky se sortimentem firmy.  číst více »

Březnové gastronomické klání v Kroměříži

Pátý ročník mezinárodní dvoudenní gastronomické soutěže Gastro Kroměříž Cup 2016 se uskutečnil ve dnech 17. a 18. 3. 2016. Této soutěže se zúčastnila žákyně 3. ročníku studijního oboru Gastronomie Alena Důbravová.  číst více »

Soutěž Gastro Kroměříž – Tescoma Cup 2016

Střední škola hotelová a služeb v Kroměříži pořádala dne 18. 3. 2016 pátý ročník soutěže Gastro Kroměříž - Tescoma Cup 2016. Soutěžící byli nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Naše žákyně oboru Cukrář soutěžila v kategorii slavnostní výrobek s tématikou čtvero ročních období.  číst více »

Výstava Stavebnictví Zlín

Dne 18. 3. 2015 se zúčastnila skupina zedníků druhého ročníku a instalatérů prvního a druhého ročníku naší školy výstavy Stavebnictví Zlín. číst více »

Zedníci získali 1. místo v krajské soutěži

Dne 16. 3. 2016 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty – obor Zedník. Soutěže se zúčastnili zástupci naší školy, SPŠ stavební Valašské Meziříčí, SPŠ Otrokovice a SOU Uherský Brod.  Soutěžilo se ve 4 družstvech po dvou žácích. Naši školu reprezentovali žáci Karel Mierný  a Pavel Mikuška. číst více »

Milí žáci ZŠ? Zajímáte se o auta? Máme pro Vás obory !!!

Pokud patříte k fanouškům aut, zajímá Vás proč to či ono nefunguje a jak to opravit? Nabízíme Vám učební obor OPRAVÁŘ MOTOROVÝCH VOZIDEL (Automechanik) nebo studijní obor s maturitou AUTOTRONIK. Co se u nás naučíte se můžete podívat na video ZDE číst více »

Druhé místo pro tesaře v krajské soutěži HMTT

Dne 9. 3. 2016 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty v oboru Tesař. Soutěž pořádala SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí a zúčastnily se tři školy po třech žácích, kteří soutěžili hlavně jako jednotlivci, ale také jako družstva. číst více »

Prezentační raut pro nejlepší sportovce

Naši žáci opět ukázali své dovednosti nejen při přípravě studených mís, cukrářských výrobků, ale i při chystání sálu v Domě kultury a obsluze rautu. Raut se konal dne 9. 3. 2016 při příležitosti vyhodnocení nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín.  číst více »

Vzpomínkový akt k výročí narození T. G. Masaryka

U Památníku T. G. Masaryka proběhl 7. března 2016 vzpomínkový akt k výročí narození významného politika, sociologa, humanisty, pedagoga, ale především prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Právě v tento den před 166 lety se prezident Masaryk narodil v Hodoníně. K pomníku jeho příznivci položili kytice, zazpíval mužský sbor Lumír, účinkovaly žákyně ZŠ Ohrada a nechyběli ani zástupci žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín s panem ředitelem Mgr. J. Slovákem a učitelkami. číst více »

Školení zedníků ve Zlíně

Dne 8. 3. 2016 se skupina žáků III. ročníku oboru Zedník zúčastnila ve Zlíně školení firmy AZ Promo. Celá akce byla perfektní a velmi vydařená. Tematicky se školení hodilo k přípravě na závěrečné zkoušky číst více »

Soutěž v čepování piva

Žáci třídy 3.D  obor Kuchař – číšník se zúčastnili dne 4. 3. 2016 soutěže „Zlatovar Cup 2016“ Opava v restauraci Vesna. Soutěžili jednotlivci i tříčlenná družstva ve složení Jana Žlebková, Pavel Lalošák a Adam Sklenář.  číst více »

Výrobky našich žáků ochutnali hosté při slavnostním rautu na Maštaliskách

Žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník, třídy 3.D se dne 18. 2. 2016 podíleli na přípravě a obsluze slavnostního rautu pro město Vsetín.  Adam Sklenář, Pavel Lálošák a Pavlína Kratinová pod dohledem UOV Marka Smoláka přichystali raut na  „Maštaliskách“ ve Vsetíně a obsluhovali hosty.  číst více »

Truhláři a zedníci soutěžili v Ostravě

Ve dnech 26. a 27. 2. se na výstavišti Černá Louka v Ostravě konalo regionální kolo stavebních řemesel SUSO. Jedná se o soutěž, určenou žákům stavebních oborů. Regionálního kola se celkem zúčastnilo 10 družstev truhlářů a 12 družstev zedníků. Dvoudenní zápolení truhlářů i zedníků mělo vždy dvě části – teoretickou a praktickou.  číst více »

Naši podnikatelé postupují do 2. kola soutěže „Můj 1. milion“

Naši mladí podnikatelé Jana Mačková z 2. N a Jiří Kaňák z 1. N úspěšně absolvovali prvního kolo soutěže „Můj 1. milion“ a postupují 10. března 2016 do druhého kola!!!   číst více »

ALIANCE PRO STROJÍRENSTVÍ VE ŠKOLSTVÍ

Velký nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve strojírenství trápí firmy nejen v našem regionu, ale po celé republice. Potkaly se faktory, kdy ve firmách odborníci dosáhli důchodového věku, avšak počet  nových absolventů- strojařů, díky nezájmu žáků o tyto obory, nedokáže pokrýt reálné potřeby firem. Situace je velmi vážná, proto se firmy snaží hledat a nabízet podporu ke zlepšení situace, zvýšení atraktivity a zájmu o studium strojírenských oborů různými formami. Výsledkem několika jednání naší školy a zaměstnavatelů byl vznik Aliance strojírenství ve školství. Jedná se uskupení 10 významných strojírenských firem v regionu, které se rozhodly podpořit žáky oborů Mechanik seřizovač a Obráběč kovů formou firemního stipendia. Žáci při splnění podmínek, daných stipendijním řádem, mohou získat měsíčně částku 1.300-2.000 Kč. číst více »

Máme vítěze krajského kola soutěže „Autoopravář junior“

O tom, že naši žáci dokáží využít nepochybně nadstandardní možnosti, které jim naše škola poskytuje, podal důkaz náš žák Michal Zralý. Ten zvítězil v silné konkurenci pěti regionálních škol krajského kola soutěže „Autoopravář junior“ s přesvědčivým bodovým náskokem. číst více »

Žáci gastronomických oborů navštívili mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA 2016

Odborné exkurze Salima 2016 se ve čtvrtek 18. 2. 2016 zúčastnili žáci gastronomických oborů Kuchař – číšník, Cukrář a Gastronomie ze třídy 1. AM, 3. BM, 3. C a 2. D. Tento komplex mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA - MBK - INTECO podává dokonalý přehled o zpracovatelském průmyslu v zemích střední a východní Evropy. V rámci souboru těchto veletrhů se prezentují přední výrobci a dodavatelé potravin a technologií pro potravinářské obory, mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařství a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování z celého světa.  číst více »

Talenty máme i u tesařů

Dne 17.2 2016 proběhlo školní kolo soutěže, Hledáme mladé technické talenty v učebním oboru Tesař. Soutěž se konala v dílnách odloučeného pracoviště Borky. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků, třída 3G – skupina T301. číst více »