SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Bronz ze soutěže v čepování piva

Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava se stala i v letošním roce pořadatelem soutěže ZLATOVAR CUP OPAVA 2015. Jednalo se již o 10. ročník. Soutěž se uskutečnila dne 27. února 2015 a nechyběli na ní ani zástupci naší školy. Garantem soutěže je firma Věžička, s.r.o. Opava vyrábějící a distribuující pivo Zlatovar. Soutěž probíhala v nově zrekonstruovaných prostorách restaurace Vesna. číst více »

Den otevřených dveří u firmy MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o.

Dne 19. 2. 2015 jsme na pozvání vedení společnosti MORAVIAN - KLAS, spol. s r.o., navštívili s žáky oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů den otevřených dveří této firmy. Akce se konala v nově vybudovaných prostorách, v průmyslové zóně Bobrky Vsetín. číst více »

Exkurze učitelů v KOVAR a.s. Leskovec - výrobce speciálních kontejnerů

V rámci projektu Jak pracovat s karierním portfoliem deset pedagogů SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín navštívilo dne 25.2.2015 firmu KOVAR a.s. Leskovec. číst více »

Postupujeme do II. kola soutěže „ O nejlepší podnikatelský záměr“

V září 2014, kdy jsme usedali do lavic 1N nástavbového studia oboru Podnikání jsme vůbec netušili, co je to podnikatelský záměr, k čemu nám bude sloužit předmět Projektové řízení, či kroužek Podnikatelských dovedností. A není tomu ani půl roku a 9 z nás s 6 záměry postupuje do druhého kola soutěže: "MŮJ PRVNI MILIÓN"   číst více »

Strojaři a automechanici mají nové vybavení

V úterý 10. února 2015 byl za účasti hejtmana Zlínského kraje Stanislava Mišáka a radního pro školství Petra Navrátila zahájen provoz na nově vybavených dílnách odborného výcviku ve Vsetíně Bobrkách. Slavnostnímu okamžiku byl přítomen i statutární náměstek hejtmana Jaroslav Drozd, syn vsetínské osobnosti, po které nese škola jméno Tomáš Sousedík,  zástupce MŠMT Josef Rydlo, starosta Vsetína Jiří Čunek a celá řada dalších významných hostů, spolupracujících firem, ředitelů středních odborných škol z regionu, ale i partnerské školy ze Slovenska. číst více »

Příprava čerstvých ryb v naší školní jídelně

Stále častěji můžeme číst, jak je pro naše "fungování" důležitá konzumace ryb. Kdo jste si dnes na oběd vybrali "jedničku", tak okouna nilského v bylinkové krustě s luštěninami Vám společně s našimi paní kuchařkami připravil šéfkuchař z Makra. Veškerou dodávku surovin dle receptury na základě naší objednávky zajistila rovněž společnost Makro.  číst více »

Anglické dny – krajská soutěž v AJ

Dne 5. 2. 2015 se žáci a žákyně třídy 2.BM a 2. AM pod vedením Ing. V. Tkáčové  a PhDr. J. Mišuna, zúčastnili krajské soutěže v anglickém jazyce, tzv. Anglických dnů. Soutěž se konala v Centru celoživotního vzdělávání Uherský Brod v rámci projektu Inovativní přístup k výuce angličtiny na školách ve Zlínském kraji. číst více »

Napsali o nás v časopise REVUE Fanyinfo

O úspěchu našich cukrářek v Lucembursku napsali v časopise  REVUE Fanyinfo č. 1/2015  (strana 22-24)  http://www.firevue.cz/fi-archiv/FI_1_2015.pdf číst více »

Zdobení královskou glazurou – nádech romantiky

Kurzu „ZDOBENÍ KRÁLOVSKOU GLAZUROU“ se o uplynulém víkendu 31.1.2015 zúčastnily Mgr. Jana Kotrlová a Ludmila Váňová – učitelky odborného výcviku oboru Cukrář. číst více »

Jak podpořit zájem žáků o studium strojírenských oborů v regionu

Zájem žáků základních škol o studium technických oborů a tudíž i počet absolventů středních škol není takový, jak by požadoval současný trh práce. V našem vsetínském regionu se s těmito problémy potýkají především strojírenské firmy, přičemž většinu z nich čeká v nejbližší době poměrně velká generační obměna. Firmy potřebují doplnit stavy svých pracovníků, a to nejen na dělnických, ale i manažerských pozicích, ale prostě „není kde brát a z čeho vybírat“, zní stesky z firem.  Problematikou řešení nedostatku kvalitních absolventů strojírenských oborů se dlouhodobě zabývá i vedení SOŠ J. Sousedíka ve Vsetíně.  číst více »

TĚŠÍME SE NA LYŽE !!

Jedním z cílů školního vzdělávacího plánu je také lyžařský výcvikový kurz. Je to sportovní výuková, ale i příjemná relaxační akce, při níž se žáci naučí či zdokonalí své umění ve sjezdovém lyžování nebo snowboardingu, zažijí spoustu legrace a v neposlední řadě si upevní své fyzické a psychické vlastnosti.  číst více »

ŠKOLNÍ KOLO INSTALATÉRSKÉ VĚDOMOSTNÍ OLYMPIÁDY 2015

Ve dnech 26.-29.1.2015 proběhlo na naší škole školní kolo XI. ročníku celorepublikové soutěže „Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů ČR“ za odborné garance Bohuslava Hamroziho, prezidenta CTI ČR.  Vědomostní olympiáda byla vyhlášena Cechem topenářů a instalatérů ČR a je doporučena MŠMT ČR. XI. ročník soutěže se zabývá zvyšováním odborných znalostí učňovského dorostu. Vědomostní olympiáda je tříkolová: základní - školní kolo, krajská kola a celorepubliková kola.  číst více »

Přijmeme učitele odborných předmětů pro obory TESAŘ, TRUHLÁŘ

Od 1. září 2015 přijmeme do pracovního poměru učitele teoretického vyučování odborných předmětů pro obory TESAŘ, TRUHLÁŘ. Požadovaná kvalifikace: VŠ,Fakulta stavební nebo dřevařská + DPS. Maturitní zkouška v oboru stavebnictví nebo výuční list v oboru Tesař, Truhlář výhodou. číst více »

Exkurze - THERMA 2015

Dne 21. 1. 2015 se žáci učebního oboru Instalatér, Elektrikář, Zedník, pod vedením učitelky odborných předmětů Markéty Čížové a učitelů odborného výcviku R. Bogára, V. Smolíka, P. Plachého, D. Juráně, J. Pospíšilíka zúčastnili výstavy Therma 2015 v Ostravě - Černá louka.  číst více »

Pracovní stáže v zahraničí

Díky kvalitní spolupráci naší školy s IGP s.r.o. a projektu Evropská praxe pro růst odborných dovedností,  jsou našim žákům mimořádně nabídnuty pracovní stáže, kterých se mohou zúčastnit pouze zletilí žáci gastronomických oborů a oboru Podnikání.  Pokud zájemci projdou výběrovým castingem, čekají na ně  2 až 4 měsíce  v Itálii na Sardinii, na Jaderské Riviéře nebo v Dolomitech. číst více »

Přiložené soubory:

Dětské vánoční městečko - dospělo k závěru!

Když jsem se dnes loučila s poslední dvojicí žáků ze třídy 4. CM, která zajišťovala odpolední prodej na vánočním jarmarku, tak mě děvčata svými slovy mile překvapila.  Žákyně se shodly na tom, že byly velice rády, že si mohly vyzkoušely svoje obchodní  schopnosti  ve stánku naší školy. I když tato akce byla náročná nejen na přípravu, organizaci, ale také na motivaci žáků, tak doufám, že splnila svoje poslání.  číst více »

Vyhlášení vánoční soutěže tříd

Dne 19. 12. 2014 byly vyhlášeny výsledky soutěže „O nejlépe vyzdobenou třídu“. Hodnotící komise při udělování pořadí kladla důraz především na to, zda výzdoba byla charakteristická pro dané obory a kolik tvořivosti žáci vynaložili. Hodnotila se i celková čistota tříd. číst více »

Poslední týden před Vánocemi patřil na naší škole vzpomínce na slavného vsetínského rodáka

Poslední týden před Vánocemi patřil na naší škole vzpomínce na slavného vsetínského rodáka – Josefa Sousedíka – jehož jméno nese i naše škola. Ve vestibulu školy byla instalována výstava, která mapuje nejdůležitější životní mezníky této výrazné osobnosti nazývané často „Edisonem z Moravy“. Výstava rovněž připomíná jeho slavné vynálezy a Sousedíkův odkaz. Návštěvníci naší školy si mohli rovněž prohlédnout některé makety jeho strojů a vozidel -  zejména známou Slovenskou strelu.  číst více »

PUTOVNÍ VÝSTAVA PŘÍBĚH JANA ZAJÍCE

Tato výstava vznikla v rámci projektu Občanského sdružení PANT Moderní dějiny do škol, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Škola obdržela s výstavou i katalog výstavy s DVD s kompletními texty jednotlivých panelů, pracovními listy pro studenty a výukovými materiály.  číst více »

Odborná a poznávací exkurze třídy 3. C

Je již tradicí, že žáci třetích ročníků oborů Cukrář vyráží, během posledního studijního ročníku, do Prahy, aby načerpali nové inspirace a poznali, alespoň trošku, život našeho hlavního města.  číst více »