SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 15. srpna 2018
Office 365
.

Vloženo : 26.03.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Provozní doba autoservisu

Služby motoristům 

V průběhu školních prázdnin
zakázky NEPŘIJÍMÁME !!!

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Exkurze ve firmě Svět oken

Dne 4. 6. 2015 se žáci učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze ve firmě Svět oken Vsetín. Vedoucí výroby pan Krčmář nás seznámil se sortimentem firmy a velmi podrobně nám vysvětlil technologický postup výroby plastových oken, dveří a dveří z hliníku.  číst více »

Třída 1.C na byla na zahájení Zlínfestu ve Zlíně

V pátek 29.5.2015 vyrazili žáci třídy 1.C s třídní učitelkou Bc. J. Londovou a Mgr. H. Vlčkovou do Zlína, aby byli při zahájení 55. ročníku Filmového festivalu pro děti a mládež. číst více »

Den dětí třídy 2. D

Jako dárek ke Dni dětí dostala třída 2. D soutěžní film na Filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Již cestou z nádraží jsme se účastnili doprovodného programu ve Festivalovém zámku, na Open Air Place a na Náměstí Míru, kde probíhal Den s Českým rozhlasem – takže jsme se do začátku filmové představení nenudili.  číst více »

Truhláři mají plné ruce práce

Konec školního roku se blíží a truhláři mají stále plné ruce práce. Pod vedením učitelů odborného výcviku pana Jana Kratiny a Marka Juráně pracují v současnosti např. na posezení do relaxačních prostor v areálu školy, dále zhotovují odpadkové koše do těchto prostor, na zakázku zhotovili prototyp krmelce a rovněž na zakázku renovují parkety pro Sokolovnu. číst více »

Podnikatelské záměry 1N jsou úspěšně obhájeny!

Dne 27. 5. 2015 naši žáci 1N opět prezentovali své ročníkové práce podnikatelských záměrů. Každý z 24 studentů 1N seznámil hodnotící komisi odborných učitelů se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.   číst více »

Vítězem kategorie středních škol výtvarné soutěže je Radek Matůš

U příležitosti konání XXI. ročníku Valašského autosalonu byla vyhlášena výtvarná soutěž na téma „Auto mých snů“ a „Design – auto budoucnosti“. Stejně jako v loňském roce, tak i letos se do soutěže zapojili žáci naší školy.  V kategorii středních škol obsadil Radek Matůš  se svým výtvarným dílem 1. místo. Na 2. místě se umístil Dominik Bláha, rovněž žák naší školy. číst více »

Exkurze třídy 2. C do pekárny Střelná

Dne 20. 5. 2015 jsme se zúčastnili exkurze do pekárny Střelná se sídlem na Vsetíně. Tato exkurze probíhá každoročně a je určena pro žáky druhého ročníku oboru Cukrář. Je zaměřena na strojní vybavení a technologie ve středně velkých provozech. Žáci se mohou prakticky seznámit jednak se stroji, ale i se způsobem výroby, pracovním tempem a sortimentem této známé regionální pekárny. Zajímavý je i cukrářský sortiment, kterým se tady také zabývají a neustále jej rozšiřují.  číst více »

Výchovně vzdělávací exkurze v Leskovci

Výchovně vzdělávací exkurze, které se dne 22. 5.2015 zúčastnila třída 2.E  splnila svoje poslání. Dopolední část exkurze se uskutečnila ve firmě KOVAR, a.s.,  která vyrábí ocelové kontejnery, rámy a jiné ocelové konstrukce.  Vyslechli jsme zajímavou prezentaci o firmě, poté nás pan Ing. Zicha provedl celým provozem této úspěšné firmy. číst více »

Krajské kolo vědomostní olympiády Cechu topenářů a instalatérů České republiky

Dne 19. 5. 2015 se žáci naší  školy Martin Rýc a Jakub Šťastný zúčastnili krajského kola XI. ročníku celorepublikové soutěže: „Vědomostní olympiáda Cechu topenářů a instalatérů České republiky". Oba jsou žáky III. ročníku oboru Instalatér. Do krajského kola postoupili jako vítězi školního kola, pod vedením Ing. Markéty Čížové.  číst více »

Zámek Lešná – výstava historie cukrářství

Dle doporučení veřejnosti a médií jsme se rozhodli navštívit s žáky 1. ročníku obor Cukrář výstavu historie cukrářství. Exkurze se konala dne 19. 5. 2015, pedagogický dozor zajišťovaly učitelky odborného výcviku Dana Illková, Monika Vašutová a Eva Vachalová. Prostory zámku poskytly místo i pro ruční práce a výrobky žáků mateřských a základních škol, kteří dorty vyráběli z netradičních materiálů. číst více »

Farmářský den Na Kopečku

V sobotu 16. 5. 2015 v Mateřské školce Na Kopečku probíhal Farmářský den. Podnět k této akci dal žák naší školy Josef Sucháček ze třídy 2. D, když paní ředitelce Heleně Matoškové (na Mikulášské besídce v MŠ) nabídl, že přiveze mrňatům ukázat domácí zvířata, která chová. Paní ředitelka tento nápad dotvořila a tak vznikla velkolepá akce.  číst více »

Exkurze - Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Dne 14. 5. 2015 se skupina žáků naší školy obory Instalatér, Elektrikář, Zedník zúčastnila odborné exkurze na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Vyjeli jsme ze Vsetína za velmi nepříznivého počasí a doufali, že se situace zlepší. Stalo se, a při příjezdu do Jeseníků se začalo počasí zlepšovat. Čekal na nás průvodce, který byl účastníkem výstavby této elektrárny, takže výklad byl opravdu velmi odborný a zajímavý.  číst více »

Bonton pro studenty gymnázia

Pro studenty 1. ročníku Masarykova gymnázia Vsetín, dne 30. dubna 2015 připravili žáci 2. ročníku oboru Kuchař – číšník, pod vedením učitele odborného výcviku Tomáše Bayera, ukázku bontonu.  číst více »

Tesaři a opraváři obhájili certifikáty pro práci s pilou, křovinořezem i sekačkou

Dne 11. 5. 2015 proběhl na odloučeném pracovišti Bobrky kurz "Motorovou pilou, křovinořezem a benzínovou sekačkou", kterého se zúčastnili žáci oboru tesař a opravář zemědělských strojů.  číst více »

V Brně jsme zhlédli novinky a trendy v elektrotechnice

Žáci naší školy společně se žáky SPŠ Otrokovice a COPT Kroměříž dne 26. března 2015 navštívili v rámci projektu „Řemeslo – tradice a budoucnost“ mezinárodní výstavu AMPER 2015 v Brně.  číst více »

Exkurze instalatérů ve firmě KORADO Česká Třebová

Dne 30. 4. 2015 se žáci oboru Instalatér zúčastnili exkurze ve výrobním závodě Korado v České Třebové. Jeli jsme vlakem a cesta nám skvěle ubíhala. Po příjezdu do České Třebové jsme se vydali do Školícího střediska firmy, kde nám byla firma teoreticky představena, seznámili jsme se se sortimentem, jejím značením, druhy a typy otopných těles, včetně jejich zapojení.  číst více »

Kuchaři a číšníci navštívili pracoviště odborného výcviku technických oborů

V pondělí 4. 5. 2015 se naše třída 2. D vydala na odloučené pracoviště Bobrky.  Po našem příchodu nás přivítala paní zástupkyně pro OV Alena Hlavicová a poté se nám věnovali vedoucí učitelé OV pánové Grund a Řezníček. Viděli jsme nově vybavené a zrekonstruované dílny. Zvláště nás zaujalo vybavení automechaniků, které patří k nejlépe vybaveným pracovištím v širokém okolí.  číst více »

Připravili jsme raut pro nejlepší sportovce města Vsetín

I v letošním roce Městský úřad Vsetín uskutečnil  Oceňování sportovců města Vsetína. Tato slavnostní událost proběhla dne 29.4.2015 na Maštaliskách Vsetín.  Naše škola byla požádána o zajištění občerstvení .   číst více »

Podnikatelé z 1N campovali v Praze a opět bodovali!

Dne 24. 4. 2015 naši studenti oboru Podnikání 1N - Klára Hříbková, Markéta Poláštíková, Jakub Vašut, Tereza Olejníková, Magdaléna Ottová, Adam Jakuba a jejich učitelka Mgr. Františka Vyškovská účastnili inspirujícího 12 hodinového Inovation Campu v Praze.  číst více »

Carvingový kurz se opět vydařil

Dvoudenní setkání s Luďkem Procházkou, který je lektorem vyřezávání ovoce a zeleniny, mělo za cíl zasvětit začátečníky naší školy do tohoto zajímavého umu. Své práce mohou účastníci kurzu prezentovat při různých soutěžích, slavnostních příležitostech, ale především na pracovišti, v budoucím zaměstnání a doma. číst více »