SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Třetí na soutěži Makro Cup Přerov 2015

Další kuchařskou soutěží, které jsme se zúčastnili, byl 8. ročník Gastro Makro Cup 2015 Přerov. Toto klání je zaměřeno na mladé gastronomy. Soutěžilo se v oborech kuchař a číšník. Žákyně 4. ročníku oboru Gastronomie, Pavla Goldefusová, předvedla své dovednosti v oboru kuchař.  číst více »

Zúčastnili jsme se jarního Srdíčkového dne

V týdnu od 16. března 2015 probíhala sbírka jarních Srdíčkových dnů, kterou organizuje Nadace Život dětem.  Do této sbírky se již tradičně zapojujeme. V průběhu čtvrtka 19. 3. 2015 se našim žákyním třetího ročníku oboru Gastronomie – Jitce Ježové, Petře Jakubkovičové, Michaele Bartoškové a Michaele Duškové podařilo prodat v ulicích města Vsetín a ve škole dárkové předměty za 3.851 korunčíst více »

Přiložené soubory:

Žáci získali nové dovednosti v barmanském kurzu

V termínu od 23. 3. - 27. 3. 2015 pořádala naše škola ve spolupráci s Barmani Zlín týdenní barmanský kurz. Účastnilo se celkem 22 našich žáků z prvních a druhých ročníků oborů Gastronomie a Kuchař-číšník.  číst více »

Medaile MŠMT rozdány

U příležitosti Dne učitelů uděluje každoročně ministr školství za dlouholetou a významnou činnost v oblasti školství Medaili MŠMT prvního nebo druhého stupně.  číst více »

Šestí v celorepublikovém finále soutěže Formule 1 ve školách

O víkendu 21. - 22. 3. 2015  jsme se v Plzni zúčastnili celorepublikového finále soutěže "F1 ve školách". Této soutěže jsme se zúčastnili podruhé. Umístili jsme se na 6. místě z 15 účastníků. Ze škol Zlínského kraje jsme byli nejlepší. Při soutěži se hodnotí: specifikace, konstrukční dokumentace, týmový design vozu, použití CAD/CAM systému, kvalita výroby, prezentace, reakční čas i závodní čas. číst více »

Soutěž MĚĎ 2015

Na naší škole se 24. 3. 2015 konala soutěž pro obor Instalatér „MĚĎ 2015“. Zúčastnili se jí žáci třetího ročníku třídy 3F. Soutěž je celostátní a vyhlašuje ji SŠ polytechnická Brno. Cílem soutěže je vytvořit a prohloubit znalosti o mědi a možnostech využití mědi a výrobků z mědi v technických zařízeních budov.  číst více »

Prezentace firmy BCG u nás ve škole

Dne 24. 3. 2015 se žáci učebního oboru Instalatér zúčastnili prezentace firmy BCG. Pan Jašurek nás seznámil s produkty firmy, která se zabývá a řeší netěsnosti nedestruktivní metodou.  číst více »

Úspěch Veroniky Levové na soutěži Tescoma Cup

Jarní dny zahájili kuchaři soutěží Gastro Tescoma Cup 2015, která se konala 19. 3. 2015 v Kroměříži. Jednalo se o 4. ročník soutěže mladých odborníků - kuchařů v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí.  číst více »

Cukráři soutěžili v Kroměříži

Střední škola hotelová a služeb v Kroměříži pořádala dne 20. 3. 2015 čtvrtý ročník soutěže Gastro Kroměříž – Tescoma Cup 2015. Soutěžící byli nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Naši žáci oboru Cukrář soutěžili ve dvou kategoriích, a to cukrář junior a cukrář senior.  číst více »

Nabídka svářečských kurzů pro žáky i veřejnost

Na odloučeném pracovišti Vsetín – Bobrky byl po rekonstrukci dílen pro výuku žáků, zahájen provoz svářečské školy. Kurzy probíhají na pracovištích s novým technologickým zařízením a učebně pro teoretickou výuku. Nabídka svářečských kurzů a rozšíření je určeno jednak pro žáky SOŠ, ale i zájemce z řad veřejnosti, firem a Úřadu práce. Technolog svářečské školy rovněž zajišťuje periodické školení pro uvedené metody oprávnění pro svařování. Ceník a kontakty naleznete v příloze. číst více »

Přiložené soubory:

Zedníci navštívili stavební veletrh THERM

Dne 20. 3. 2015 žáci prvního ročníku oboru Zedník, pod vedením učitele odborného výcviku Daniela Juráně, navštívili stavební veletrh Therm ve Zlíně.  číst více »

Žáci úspěšně zvládli lyžařský kurz

Ve dnech 16. – 20. 3. 2015 žáci naší školy absolvovali v areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích lyžařský kurz. Kurz proběhl bez úrazu, za ideálního počasí a velmi dobrých sněhových podmínek.  číst více »

Studenti I. ročníku oboru Podnikání obhajovali ve II. kole soutěže ,,O nejlepší podnikatelský záměr“ své záměry !!

Dne 10. 3. 2015 jsme v Technologickém inovačním centru ve Zlíně obhajovali své záměry před odbornou porotou, která byla složena ze zástupců partnerů soutěže, investorů a osobností českého podnikání. Cílem hodnocení bylo předání zpětné vazby k podnikatelskému záměru, transfer zkušeností a znalostí od odborníků, kteří se nám svými radami snažili pomoci nastartovat naše možné podnikání. číst více »

Výstava „Stavebnictví“ a architektura Zlína

Dne 19. 3. 2015 se žáci druhého ročníku obor Zedník a prvního ročníku obor Instalatér zúčastnili ve Zlíně výstavy Stavebnictví a exkurze po architektonických památkách Zlína. Celá akce začala na objektu „21“., kde jsme zhlédli expozici výstavby o rekonstrukci tzv. Baťova mrakodrapu, navštívili 8. patro, které je zrekonstruováno v dobovém duchu a kde na nás dýchla atmosféra 70. let.  Vyjeli jsme rychlovýtahem na vyhlídkovou terasu, kde jsme si popsali nejdůležitější a nejznámější budovy Zlína.  číst více »

PROČ STUDOVAT ZROVNA U NÁS?

Milí deváťáci, stále váháte a přemýšlíte kterou školu či který obor si vybrat? Proč si vybrat zrovna naši školu?  číst více »

Jarní prázdniny plné nových zážitků pro žáky ZŠ

Jarní prázdniny od 9. 3. do 13. 3. 2015 prožili žáci základních škol na soustředění plném přírodovědných a technických aktivit. Naše škola již druhým rokem realizuje projektu Centra přírodovědného a technického vzdělávání pro moderní výuku žáků středních a základních škol ve Zlínském kraji, financovaný v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je zaměřen na rozvoj a zkvalitnění vzdělávání žáků středních i základních škol v těchto oblastech. V rámci tohoto projektu spolupracujeme s 10 základními školami ze vsetínského regionu. číst více »

Barmanský kurz

Barmanský kurz se uskuteční ve dnech 23. - 27. března 2015. Přihlášky a bližší informace: Tomáš Bayer, Marek Smolák - 737 345 676

Naši žáci připravili raut pro sportovce roku okresu Vsetín

Jako každoročně, tak i letos uspořádala Česká unie sportu – Okresní sdružení Vsetín ocenění nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín za rok 2014. Vyhodnocení se konalo dne 3. března 2015 v Domě kultury ve Vsetíně.  číst více »

Nejlepší žáci - strojaři obdrželi opět prospěchová stipendia

Výsledky jsou sečteny a je to tady …. V úterý 3. března 2015 z rukou zástupců strojírenských firem  - ZV Nástroje, MaV , VASMO a Hirschmann  převzali žáci naší školy stipendia za I. pololetí školního roku 2014/2015. Celkem bylo vyplaceno cca 70 tisíc korun. Tato částka byla rozdělena mezi 22 žáků, kteří splnili daná kritéria pro přiznání finanční odměny.   číst více »

Testování inovovaného modelu Delta wing

I v letošním roce se připravujeme na účast v soutěži Formule 1 ve školách. Celostátní kolo soutěže se uskuteční 20. – 22. 3. 2015 v Plzni.  Nechceme nic podcenit, a proto jsme v neděli 1. března 2015 vyrazili do Kolína. Přesto, že z doslechu víme, že se v Kolíně narodil hudební skladatel František Kmoch, více než historie nás zajímalo, kde se nachází střední průmyslová škola.  V jejich prostorách se  totiž  dočasně nachází 20metrová zkušební dráha, kde jsme si chtěli otestovat svůj nový prototyp modelu Delta wing.  číst více »