SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je sobota 23. června 2018
Office 365
Vyhlášení 3. kola příjímacího řízení

Ilustrace vykřičník Ředitel školy vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019. Příjem přihlášek ke studiu je do 28. června 2018, kapacita je volná ve vybraných oborech vzdělávání. Více informací naleznete v přiloženém souboru v sekci "pro uchazeče - přijímací řízení". Bližší informace na telefonním čísle 575 755 011, 737 648 311 - p. Válková.

Vloženo : 05.05.2017

.

Vloženo : 26.03.2018

Zveřejnění výsledků 1. kola PŘ

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "pro uchazeče" - "přijímací řízení"

Vloženo : 23.04.2018

.

Vloženo : 24.05.2018

Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Termín profesní kvalifikace - elektro

Vloženo : 16.02.2018

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu

Vloženo : 27.04.2018

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Výuční listy v rukou svých majitelů

Slavnostní ukončení studia  žáků  učebních oborů se uskutečnilo v kině Vatra 24. června 2015. Žáci jednotlivých tříd v prezentaci představili přítomným rodinným příslušníkům i sociálním partnerům průběh studia . Poté převzali z rukou třídních učitelů výuční listy včetně drobných odměn za vynikající studijní výsledky či vzornou reprezentaci školy. číst více »

Ekonomové v České národní bance

Vybraní žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání navštívili ve středu 24. května 2015 centrálu České národní banky v Praze. Cesta začala příjemně v expresu RegioJet, kde jsme si dali kafíčko, koláčky a přečetli denní tisk. Po příjezdu do Prahy jsme se nejdříve prošli městem, prohlédli si Václavské náměstí a samozřejmě se vyfotili u „koně“. Pokračovali jsme pěší zónou na Staroměstské náměstí a zastavili se i v butiku světoznámé módní návrhářky českého původu Blanky Matragi. Pak už následovala návštěva České národní banky. číst více »

Praktické závěrečné zkoušky tesařů

Žáci učebního oboru Tesař úspěšně zvládli závěrečné zkoušky. Praktické zkoušky prováděli v dílnách odborného výcviku Vsetín-Bobrky. Měli za úkol vyrobit tesařskou a zednickou kozu v časovém limitu 14 hodin.  číst více »

Návštěva hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích

Čtyřhvězdičkový hotel Lanterna se nachází v malebném údolí Léskové ve Velkých Karlovicích. Pověstná valašská pohostinnost v kombinaci s nejmodernějšími hotelovými trendy a profesionálním přístupem činí z tohoto hotelu ideální místo nejen pro relaxaci, ale i pro naši exkurzi. Do tohoto hotelu jsme se vypravili s třídou 2.C, obor Cukrář dne 24.6.2015.  číst více »

Učitelé odborného výcviku na exkurzi ve výrobně bio produktů

Učitelé odborného výcviku oboru Kuchař-číšník a Gastronomie se dne 24. 6. 2015 zúčastnili Valné hromady Asociace číšníků ČR. Zasedání valné hromady bylo zahájeno volbou předsedy asociace číšníku ČR, dále následovalo zhodnocení činnosti za uplynulé období.  číst více »

Absolutní prvenství Čarovné Sousedíkovy Strely

Dne 20. června 2015 v rámci jednodenního festivalu pro celou rodinu „Holešovská regata“ naše škola vyslala do soutěže netradiční plavidlo s názvem „Čarovná Sousedíkova Strela“ a výsledek? Absolutní vítěz Holešovské regaty !!  -  od odborné poroty jako nejoriginálnější plavidlo středních škol a na základě SMS hlasování diváků získalo cenu diváka 10 000 Kč.  číst více »

„Princip Baťa – Dnes fantazie, zítra skutečnost"

Dne 18. 6. 2015 naši žáci oboru Podnikání a Gastronomie navštívili Baťovu vilu ve Zlíně. Seznámili se s podnikatelským životem významné osobnosti našeho kraje pana Tomáše Bati. Přednášku zajišťoval výkonný ředitel Pavel Velev, jakožto zástupce Nadace T. Bati.   číst více »

Exkurze Penzion Rozmarýn

Se žáky 2. ročníku oboru Gastronomie jsme si, ve středu 17. 6. 2015, udělali pohodový den, strávený exkurzí v penzionu Rozmarýn a restauraci PEPE ve Vsetíně.  číst více »

Závěrečné zkoušky u opravářů zemědělských strojů.

Ve dnech 8. 6. – 11. 6. 2015 proběhly na odloučeném pracovišti Bobrky praktické závěrečné zkoušky žáků 3. ročníku, oboru Opravář zemědělských strojů. číst více »

Po roce opět zlatí v Třebíči

Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč pořádala v letošním školním roce již IX. ročník celostátní soutěže ve štafetovém běhu číšníků „JUNIOR JOGGING“. Soutěž byla určena pro žáky oboru Kuchař – číšník a příbuzných gastronomických oborů a proběhla dne 11. 6. 2015 v Třebíči. Hlavní sponzor byla firma Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově.  číst více »

Slavnostní ukončení studia maturitních ročníků

Ve středu 10. června 2015 proběhlo v kině Vatra slavnostní ukončení studia pro žáky maturitních oborů Mechanik seřizovač, Ekonomika a podnikání, Gastronomie a  Podnikání. K ukončení studia žákům přišli popřát pedagogičtí pracovníci,  zástupci vedení školy, sociálních partnerů  a města Vsetín. Blahopřejeme k úspěšnému ukončení studia. Další fotografie si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII číst více »

Program Erasmus+ umožní žákům vzdělávání v Německu a Anglii

Milí žáci, oznamujeme Vám, že naše škola získala finanční prostředky v rámci programu Erasmus+:  KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava „Profesí za ECVETY po Evropě“. Tento projekt mobility je pokračováním našich mezinárodních aktivit a plánuje spolupráci se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Řekni NE drogám

V uplynulém týdnu se 110 žáků naší školy zúčastnilo přednášek,  pořádaných občanským sdružením „ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU“ v rámci 13. ročníku CYKLO-BĚHU ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG.  číst více »

Exkurze Na Hotel Troják

Se žáky 3. ročníku oboru Gastronomie jsme si, v úterý 9. 6. 2015, udělali slunečný výlet a navštívili jsme Hotel Na Trojáku.  číst více »

Exkurze v Hotelu GARNI Zlín

Čas výletů jsme si připomenuli dne 10. června, kdy jsme se se žáky 1. ročníku oboru Gastronomie vydali na odbornou exkurzi do Hotelu Garni ve Zlíně. Na autobusovém nádraží jsme se setkali s dalšími výpravami z naší školy.  číst více »

Cukráři, kuchaři i číšníci zdárně absolvovali závěrečné zkoušky

V prvním červnovém týdnu proběhly praktické závěrečné zkoušky u oboru Cukrář. Sedmnáct žákyň třetího ročníku ve dvou dnech předváděly, co se za uplynulé roky naučily. Za úkol měly vyrobit slavnostní dort a zákusek dle vlastních receptur a dále také vylosovaný druh zákusku z učiva pro obor Cukrář dle státních norem. číst více »

Adam Jakuba získal dvě ocenění Zlínského kraje

Dne 27. května 2015 byly v Uherském Hradišti vyhlášeny výsledky soutěže o titul Stavba roku 2014 Zlínského kraje. Hlavním cílem soutěže je prezentace a zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Doprovodnou akcí je ocenění žáků a studentů Zlínského kraje za jejich mimořádné úspěchy v oblasti stavebnictví. číst více »

Exkurze ve firmě Svět oken

Dne 4. 6. 2015 se žáci učebního oboru Zedník zúčastnili exkurze ve firmě Svět oken Vsetín. Vedoucí výroby pan Krčmář nás seznámil se sortimentem firmy a velmi podrobně nám vysvětlil technologický postup výroby plastových oken, dveří a dveří z hliníku.  číst více »

Třída 1.C na byla na zahájení Zlínfestu ve Zlíně

V pátek 29.5.2015 vyrazili žáci třídy 1.C s třídní učitelkou Bc. J. Londovou a Mgr. H. Vlčkovou do Zlína, aby byli při zahájení 55. ročníku Filmového festivalu pro děti a mládež. číst více »

Den dětí třídy 2. D

Jako dárek ke Dni dětí dostala třída 2. D soutěžní film na Filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Již cestou z nádraží jsme se účastnili doprovodného programu ve Festivalovém zámku, na Open Air Place a na Náměstí Míru, kde probíhal Den s Českým rozhlasem – takže jsme se do začátku filmové představení nenudili.  číst více »