SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Učitelky odborného výcviku sledovaly trendy na mezinárodní výstavě SIRHA Budapešť

V rámci inovace pokrmů a zlepšování restauračních služeb, navštívily Mgr. Hana Tydlačková a Mgr. Michaela Hajtrová mezinárodní potravinářskou, cateringovou, cukrářskou, pekařskou a hoteliérskou výstavu SIRHA Budapešť dne 9. 5. 2016.   číst více »

Jarní inspirace v Luhačovicích

Nejen krásné jarní počasí a rozkvetlé květinové záhony nás přilákaly do Luhačovic. Cílem naší cesty byla exkurze do vyhlášených cukráren a kaváren. Exkurze se uskutečnila dne 9. 5. 2016 se třídou obor Cukrář, druhý ročník. Společně s žáky jsme porovnávali zdobení a aranžování cukrářských výrobků a dekorování zmrzlin. Rovněž jsme navštívili kolonádu a ochutnali minerální prameny.  číst více »

Hlasujte pro zlaté české ručičky našich truhlářů

Dne 4. dubna 2016 jsme se přihlásili do soutěže „Zlaté české ručičky“. Tuto soutěž pořádá pro žáky středních škol  Českomoravská konfederace odborových svazů pod názvem „SOUTĚŽ 2016“ a jejím tématem je nejlepší dětská hračka. Po vyhodnocení a ukončení soutěže budou hračky věnovány dětem v dětských domovech, což je jedna z motivací, proč jsme se do Zlatých českých ručiček přihlásili. číst více »

Nabízíme volná místa ke studiu

Vyhlásili jsme II. kolo přijímacího řízení. Bližší informace naleznete v záložce "Pro uchazeče" Termín pro odevzdání přihlášek ke studiu: 17. května 2016

71. výročí osvobození Vsetína

Pietní akt k 71. výročí ukončení 2. světové války a osvobození města Vsetín proběhl ve středu 4. 5. 2016 v 10 hodin u památníku Osvobození. Starosta města Jiří Čunek ve svém projevu připomněl základní data naší historie, dobu, kdy naši předkové bojovali o život svůj, ale i život dalších pokolení. A tyto mezníky historie českého národa je třeba si neustále připomínat.  číst více »

Přišlo nám poděkování z královské rodiny

V pondělí 23. dubna 2016 jsme obdrželi obálku s královskou korunkou a v ní poděkování za perníkový dar, který zhotovila paní učitelka Jaroslava Londová za pomoci žákyně Veroniky Matějíčkové a dcery Drahomíry. Perníkový dar, společně s blahopřáním odeslala škola Její Výsosti královně Alžbětě II. u příležitosti životního jubilea - 90 let. Toto poděkování nás moc potěšilo a velmi si ho vážíme. číst více »

Žáci ze ZŠ Sychrov už ví, jak správně stolovat, servírovat a obsluhovat při jídle

V tomto týdnu navštívili naše odloučené pracoviště školy - restauraci Bečva - žáci ze vsetínské základní školy Sychrov. Byli zvědaví, jak správně připravit jídlo, jak jej servírovat, jak obsloužit hosty a jaké jsou zásady správného stolování. Po návštěvě nám doprovázející paní učitelky  I. Čermáková a J. Ševčíková napsaly poděkování a slova chvály, která nás moc potěšila.....  "chtěli bych Vám moc poděkovat za dnešní odpoledne. Pro děti i pro pedagogy to byl velký zážitek. Nádhera. Výborné jídlo, šikovní studenti, perfektní učitelé OV Marek Smolák a Jitka Maňáková …... prostě dokonalé... Velmi si vážíme, že nám umožňujete takové nádherné zážitky..."   číst více »

Jarní návštěva hotelu Kyčerka

Horský hotel Kyčerka je rodinný hotel nacházející se v nejrozsáhlejší valašské obci Velké Karlovice na úpatí Javorníků a Vsetínských vrchů. Oblast nabízí spousty lákadel, ať už v podobě nedotčené rozmanité přírody, nebo stavitelského umění našich valašských předků, či různorodých sportovních aktivit. Nabízí své kapacity tomu, kdo má zájem o příjemné a čisté prostředí, upřednostňuje výbornou domácí kuchyni a osobitý přístup. Obzvláště je vhodný pro rodinné rekreace, školy v přírodě, lyžařské kurzy, dětské tábory, oslavy všeho druhu a různá sportovní soustředění.  číst více »

Podnikatelské záměry jsou obhájeny

Dne 20. 4. 2016 žáci třídy 1N prezentovali své ročníkové práce podnikatelských záměrů. Každý žák seznámil hodnotící komisi, složenou z odborných učitelů ekonomických předmětů, se svou plánovanou projektovou činností. číst více »

Zlaté a stříbrné medaile v soutěži Gastro Hradec vybojovaly naše cukrářky

21. ročník soutěže Gastro Hradec se konal 14. dubna 2016 tradičně v Hradci Králové. Významného svátku kuchařů, cukrářů a všech příznivců gastronomie se v tomto roce zúčastnilo více soutěžících v oboru Cukrář, než tomu bylo v minulých letech. Toto vysoce ceněné mezinárodní mistrovství republiky bylo i s účastí našich cukrářek.  číst více »

Projektový den suché stavby

Dne 13. 4. 2016 se žáci třetího ročníku oboru Zedník pod vedením učitele odborného výcviku Daniela Juráně a učitelky odborných předmětů ng. Markéty Čížové, zúčastnili semináře Projektový den suché stavby v Ostravě.   číst více »

Veletrh TECHAGRO Brno

Dne 7. dubna 2016 2016 jsme se žáky všech tří ročníků oboru Opravář zemědělských strojů navštívili veletrh zemědělské techniky TECHAGRO v Brně. Za dobu více než dvacetiletého úspěšného trvání nesou veletrhy TECHAGRO a souběžně ANIMAL VETEX, SILVA REGINA, BIOMASA známku prestižní akce s vysokým odborným kreditem, která představuje jednu z předních událostí svého druhu v Evropě.  číst více »

Jarní kuchařské zápolení v Přerově

Druhou kuchařskou soutěží, které jsme se zúčastnili, v tomto roce byla – soutěž  Gastro Makro Cup v Přerově, dne 6. 4. 2016. Opětovně naši školu reprezentovala Alena Důbravová, žákyně 3. ročníku oboru Gastronomie.  číst více »

Kurz vyřezávání ovoce a zeleniny - carving

Odloučené pracoviště naší školy – restaurace Bečva uspořádala ve dnech  4.-5. dubna 2016 kurz vyřezávání ovoce a zeleniny.  číst více »

I druhý ročník Sousedíkova zábavného odpoledne se vydařil

Ve čtvrtek 7. dubna 2016 obsadili prostory zámku ve Vsetíně žáci naší školy. Ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko jsme připravili akci pod názvem „II. Sousedíkovo zábavně odpoledne“ aneb Jarmark řemesel „U Sousedíků“. V rámci odpoledne představili žáci naší školy všechna vyučovaná řemesla. Řemesla žáci prezentovali většinou zábavnou formou, k vidění však byly i moderní výukové pomůcky.  číst více »

Pod rukama paní učitelky Londové vznikl další perníkový skvost

Tentokrát je to perníkový dar pro Její Veličenstvo královnu Alžbětu II, který vyrobila s pomocí šikovných rukou své dcery Drahomíry a žákyně III. ročníku naší školy Veroniky Matějíčkové u příležitosti královnina životního jubilea. Své 90. narozeniny královská výsost Alžběta II oslaví 21. dubna 2016. Těsně před odesláním mohli toto dílo zhlédnout návštěvníci ve čtvrtek na zámku v rámci II. Sousedíkova zábavného odpoledne. číst více »

Gratulujeme Jiřímu Kaňákovi, vítězi soutěže „Můj první milion“ v kategorii středních škol Zlínského kraje

Soutěž „Můj první milion“ je určená pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad a nastartovat své podnikání. Předmětem soutěže je zpracování podnikatelského záměru a jeho rozvoj směrem k realizaci. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je Technologické inovační centrum s.r.o., které je zřízeno Zlínským krajem a Univerzitou T. Bati ve Zlíně a které se zabývá podporou inovačního podnikání ve Zlínském kraji. číst více »

Mezinárodní soutěž žáků oboru Opravář zemědělských strojů

Dne 1. 4. 2016 proběhlo krajské kolo soutěže s mezinárodní účasti žáků oboru Opravář zemědělských strojů. Soutěže se zúčastnilo 16 žáků ze škol Zlínského kraje a ze Slovenska .  číst více »

Výtvarné dopoledne se žáky praktické školy

Vedení Základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Vsetín nás v rámci odborného výcviku požádalo, zda bychom jejich žáky naučili základní techniku zdobení perníků, modelování zvířátek a kreslení jednoduchých ornamentů.  číst více »

Tesaři prezentovali své řemeslo na stavebním veletrhu

Ve dnech 17 - 19. 3. 2016 jsme se zúčastnili 27. veletrhu Stavebnictví Therm ve Zlíně, kde prezentovali žáci třetího ročníku oboru TESAŘ své řemeslo. Výstavy se zúčastnilo 9 škol Zlínského kraje, které představily další stavební obory. Po registraci a úvodním ceremoniálu byl veletrh otevřen pro veřejnost. Naši školu zastupovali žáci Ladislav Kostka a Marek Ďulík. číst více »