SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 21. dubna 2019
Office 365
Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení naleznete v sekci "Pro uchazeče" - Přijímací řízení.

Vloženo : 18.04.2019

Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Výstava Stavebnictví Zlín

Dne 18. 3. 2015 se zúčastnila skupina zedníků druhého ročníku a instalatérů prvního a druhého ročníku naší školy výstavy Stavebnictví Zlín. číst více »

Zedníci získali 1. místo v krajské soutěži

Dne 16. 3. 2016 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty – obor Zedník. Soutěže se zúčastnili zástupci naší školy, SPŠ stavební Valašské Meziříčí, SPŠ Otrokovice a SOU Uherský Brod.  Soutěžilo se ve 4 družstvech po dvou žácích. Naši školu reprezentovali žáci Karel Mierný  a Pavel Mikuška. číst více »

Milí žáci ZŠ? Zajímáte se o auta? Máme pro Vás obory !!!

Pokud patříte k fanouškům aut, zajímá Vás proč to či ono nefunguje a jak to opravit? Nabízíme Vám učební obor OPRAVÁŘ MOTOROVÝCH VOZIDEL (Automechanik) nebo studijní obor s maturitou AUTOTRONIK. Co se u nás naučíte se můžete podívat na video ZDE číst více »

Druhé místo pro tesaře v krajské soutěži HMTT

Dne 9. 3. 2016 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty v oboru Tesař. Soutěž pořádala SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí a zúčastnily se tři školy po třech žácích, kteří soutěžili hlavně jako jednotlivci, ale také jako družstva. číst více »

Prezentační raut pro nejlepší sportovce

Naši žáci opět ukázali své dovednosti nejen při přípravě studených mís, cukrářských výrobků, ale i při chystání sálu v Domě kultury a obsluze rautu. Raut se konal dne 9. 3. 2016 při příležitosti vyhodnocení nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín.  číst více »

Vzpomínkový akt k výročí narození T. G. Masaryka

U Památníku T. G. Masaryka proběhl 7. března 2016 vzpomínkový akt k výročí narození významného politika, sociologa, humanisty, pedagoga, ale především prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Právě v tento den před 166 lety se prezident Masaryk narodil v Hodoníně. K pomníku jeho příznivci položili kytice, zazpíval mužský sbor Lumír, účinkovaly žákyně ZŠ Ohrada a nechyběli ani zástupci žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín s panem ředitelem Mgr. J. Slovákem a učitelkami. číst více »

Školení zedníků ve Zlíně

Dne 8. 3. 2016 se skupina žáků III. ročníku oboru Zedník zúčastnila ve Zlíně školení firmy AZ Promo. Celá akce byla perfektní a velmi vydařená. Tematicky se školení hodilo k přípravě na závěrečné zkoušky číst více »

Soutěž v čepování piva

Žáci třídy 3.D  obor Kuchař – číšník se zúčastnili dne 4. 3. 2016 soutěže „Zlatovar Cup 2016“ Opava v restauraci Vesna. Soutěžili jednotlivci i tříčlenná družstva ve složení Jana Žlebková, Pavel Lalošák a Adam Sklenář.  číst více »

Výrobky našich žáků ochutnali hosté při slavnostním rautu na Maštaliskách

Žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník, třídy 3.D se dne 18. 2. 2016 podíleli na přípravě a obsluze slavnostního rautu pro město Vsetín.  Adam Sklenář, Pavel Lálošák a Pavlína Kratinová pod dohledem UOV Marka Smoláka přichystali raut na  „Maštaliskách“ ve Vsetíně a obsluhovali hosty.  číst více »

Truhláři a zedníci soutěžili v Ostravě

Ve dnech 26. a 27. 2. se na výstavišti Černá Louka v Ostravě konalo regionální kolo stavebních řemesel SUSO. Jedná se o soutěž, určenou žákům stavebních oborů. Regionálního kola se celkem zúčastnilo 10 družstev truhlářů a 12 družstev zedníků. Dvoudenní zápolení truhlářů i zedníků mělo vždy dvě části – teoretickou a praktickou.  číst více »

Naši podnikatelé postupují do 2. kola soutěže „Můj 1. milion“

Naši mladí podnikatelé Jana Mačková z 2. N a Jiří Kaňák z 1. N úspěšně absolvovali prvního kolo soutěže „Můj 1. milion“ a postupují 10. března 2016 do druhého kola!!!   číst více »

ALIANCE PRO STROJÍRENSTVÍ VE ŠKOLSTVÍ

Velký nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve strojírenství trápí firmy nejen v našem regionu, ale po celé republice. Potkaly se faktory, kdy ve firmách odborníci dosáhli důchodového věku, avšak počet  nových absolventů- strojařů, díky nezájmu žáků o tyto obory, nedokáže pokrýt reálné potřeby firem. Situace je velmi vážná, proto se firmy snaží hledat a nabízet podporu ke zlepšení situace, zvýšení atraktivity a zájmu o studium strojírenských oborů různými formami. Výsledkem několika jednání naší školy a zaměstnavatelů byl vznik Aliance strojírenství ve školství. Jedná se uskupení 10 významných strojírenských firem v regionu, které se rozhodly podpořit žáky oborů Mechanik seřizovač a Obráběč kovů formou firemního stipendia. Žáci při splnění podmínek, daných stipendijním řádem, mohou získat měsíčně částku 1.300-2.000 Kč. číst více »

Máme vítěze krajského kola soutěže „Autoopravář junior“

O tom, že naši žáci dokáží využít nepochybně nadstandardní možnosti, které jim naše škola poskytuje, podal důkaz náš žák Michal Zralý. Ten zvítězil v silné konkurenci pěti regionálních škol krajského kola soutěže „Autoopravář junior“ s přesvědčivým bodovým náskokem. číst více »

Žáci gastronomických oborů navštívili mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA 2016

Odborné exkurze Salima 2016 se ve čtvrtek 18. 2. 2016 zúčastnili žáci gastronomických oborů Kuchař – číšník, Cukrář a Gastronomie ze třídy 1. AM, 3. BM, 3. C a 2. D. Tento komplex mezinárodního potravinářského veletrhu SALIMA - MBK - INTECO podává dokonalý přehled o zpracovatelském průmyslu v zemích střední a východní Evropy. V rámci souboru těchto veletrhů se prezentují přední výrobci a dodavatelé potravin a technologií pro potravinářské obory, mlynářství, pekařství, cukrářství, vinařství a zařízení pro obchod, hotely a veřejné stravování z celého světa.  číst více »

Talenty máme i u tesařů

Dne 17.2 2016 proběhlo školní kolo soutěže, Hledáme mladé technické talenty v učebním oboru Tesař. Soutěž se konala v dílnách odloučeného pracoviště Borky. Soutěže se zúčastnilo 6 žáků, třída 3G – skupina T301. číst více »

Známe finalisty oboru Opravář zemědělských strojů do krajského kola soutěže

Dne 16. února proběhlo školní kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty. Deset žáků 3. ročníku soutěžilo o postup do krajského kola, které se koná 1.4.2016 na Středním odborném učilišti Uherský Brod.   číst více »

Instalatéři poměřili své znalosti a dovednosti ve školním kole soutěže

Dne 16. 2. 2016 proběhlo školní kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty učebního oboru instalatér. Zúčastnilo se sedm žáků III. ročníku. Tři žáci se bohužel z důvodu nemoci nemohli zúčastnit.  Před zahájením soutěže bylo provedeno školení BOZP a PO. číst více »

ŠŤASTNÝ NÁVRAT Z ANGLIE…….!!!

V neděli 14. 2. 2016 jsme se bezpečně vrátili z pracovní stáže zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Byli jsme v přímořském městě Plymouth na rozhraní anglického hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják Hoe a historická čtvrť Barbican, která se jako jedna z mála zachovala, protože město bylo za 2. světové války vybombardováno.  číst více »

Valentýnské srdíčko od našich cukrářek určitě potěšilo

Odborné kreslení je pro naše budoucí cukrářky důležitým nácvikem různých technik zdobení. číst více »

Zedníci mezi sebou hledali talenty

Dne 15. února proběhlo školní kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty. Zúčastnilo se jí 5 žáků 3. ročníku. Soutěž se skládala z teoretické a praktické části. Teoretická část probíhala formou testu.  číst více »