SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Návštěva žáků ze ZŠ Karolinka a Halenkov

V rámci udržitelnosti projektu CV nás dne 25. 10. 2016 navštívili žáci ze ZŠ Karolinka a Halenkov. V praxi si mohli ověřit, jak to „chodí“ u řemesla a oboru instalatér, automechanik - autotronik, obráběč kovů – mechanik seřizovač a truhlář -tesař.  číst více »

Erasmus+ je v plném proudu – „Stážujeme, pracujeme……“

Projekt „S Erasmem za Ecvety“ je v plném proudu. Zdravíme své spolužáky i učitele a zasíláme pár fotografií z Německa. číst více »

Žáci z Trávníků a Ohrady v dílnách na Bobrkách

Jako třetí v měsíci říjnu nás v dílnách na Bobrkách navštívili dne 18. 10. 2016 žáci a učitelé ze ZŠ Trávníky a Ohrada. 43žáků obou škol si tak mohli vyzkoušet  pod vedením našich mistrů své rukodělné dovednosti v oborech: Obráběč kovů, Elektrikář, Instalatér, Truhlář číst více »

Naši vzdělávací nabídku jsme představili na Technickém jarmarku ve Valašském Meziříčí

Žáci a učitelé naší školy se dne 14. 10. 2016 zúčastnili Technického jarmarku ve Valašském Meziříčí, kde žákům základních škol v prostorách firmy PWO Czech Republic  a.s. prezentovali bohatou nabídku řemeslných oborů, kterou škola disponuje.  číst více »

Stážisté projektu Erasmus+ jsou připraveni k odjezdu do Německa

Přípravy projektu „S Erasmem+ za ECVETY“,  jsou u konce, odjezd se  přiblížil. V neděli 16. 10. 2016 odjíždí na dvacetidenní stáž pedagogové Mgr. F. Vyškovská a Mgr. Vaněk Kyselá Lenka s 11 žáky z oboru Mechanik opravář motorových vozidel a 7 žáky oboru Gastronomie do německého Chemnitzna mezinárodní mobilitu žáků. číst více »

Poděkování od manželky prezidenta nás potěšilo

Dne 19. září při návštěvě Pražského hradu, předali žáci s paní učitelkou Bc. Jaroslavou Londovou manželce prezidenta, paní Ivaně  Zemanové, pozdrav z naší školy v podobě dárku z perníku. číst více »

Žáci základních škol opět v našich dílnách

I v tomto školním roce realizuje naše škola v rámci udržitelnosti projektu „Centra vzdělávání“ (CZ.1.07/1.1.00/44.0010) povinnou výuku žáků 12 základních škol v okrese Vsetín v rámci předmětu Pracovní činnosti.  Žáci doprovázení svými pedagogy mohou využít prostory dílen a kompetence našich učitelů odborného výcviku.  číst více »

Ani letos jsme nechyběli mezi účastníky běžeckého závodu Valachiarun

Tradiční běžecký vytrvalostní závod IX. AUSTIN Valachiarun 2016 se uskutečnil v sobotu 1. 10. 2016 ve Vsetíně. Naši školu v běhu na 5km reprezentovalo 9 žáků, pan ředitel Mgr. Josef Slovák a v běhu na 10km pan učitel Bc. Miroslav Navrátil. číst více »

„S Erasmem+ za ECVETY“

Milí žáci, oznamujeme Vám, že naše škola SOŠ J. Sousedíka Vsetín získala finanční prostředky v rámci programu Erasmus+:  KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava. Číslo projektu: 2016-1-CZ01-KA102-022911. Tento projekt mobility „S Erasmem+ za ECVETY“ je pokračováním našich několikaletých mezinárodních aktivit a realizuje zahraniční stáže mobilit se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Návštěva Pražského hradu

Na pozvání Kanceláře prezidenta republiky jela celá třída 3C v pondělí 19. 9. 2016 do Prahy. Dostali jsme se do prostor, které nejsou běžně přístupné pro veřejnost. U této příležitosti jsme předali dárek pro manželku pana prezidenta.  číst více »

Partnerství s Vienna Business School Mödling napsalo další kapitolu

Spolupráce mezi Vienna Business School z rakouského Mödlingu a Střední odbornou školou Josefa Sousedíka Vsetín trvá již dlouhých 16 let. Za tu dobu bylo vytvořeno mnoho krásných kontaktů mezi mladými lidmi – studenty středních škol obou měst.                                    číst více »

Exkurze do zemědělského muzea v Čáslavi

Dne 20.9.2016 jsme s žáky 3.ročníku oboru Opravář zemědělských strojů navštívili Národní zemědělské muzeum v Čáslavi. Toto muzeum je pobočkou NZM Praha se specializací na studium a prezentaci historické i současné techniky používané v zemědělství.    číst více »

Abychom se lépe poznali ...

Stejně jako v přecházejících letech jsme pro žáky 1. ročníků připravili adaptační kurzy. Jde o třídenní akce, jejichž hlavním cílem je, dát dohromady nové třídní kolektivy. Kurzy probíhaly v terénním středisku „Hájenka Na Novém světě“ v Semetíně a přilehlém okolí.   číst více »

Vzpomínka na T.G.M.

Tradiční setkání občanů, zástupců škol, Svazu bojovníků za svobodu, Sokola a Městského úřadu ve Vsetíně proběhlo 14. září 2016.   číst více »

Řemesla si u nás vyzkoušeli žáci ze čtyř základních škol

Pro vybrané základní školy jsme připravili akci „VYZKOUŠEJ SI ŘEMESLO“. Naší nabídky využily Základní škola Slušovice, Vizovice, Horní Lideč a Brumov-Bylnice. Žáci 8. a 9. tříd si mohli interaktivní formou vyzkoušet řemesla s technickým zaměřením, které vyučujeme na odloučeném pracovišti Bobrky. číst více »

Náš nový talent na carving

V minulosti sklízel velké úspěchy v oblasti carvingu (vyřezávání ovoce a zeleniny) žák Václav Mužikovský.  Naší další velkou nadějí v této oblasti se jeví Soňa Červeňáková,  žákyně 2. ročníku obor Cukrář.  Soňa patří mezi nejlepší cukrářky, které dokázaly vždy vystihnout danou tématiku jak kresbou, tak samotným zpracováním námětu. Svým uměleckým nadáním a výtvory ozdobila nejeden dort, či jiný cukrářský výrobek.    číst více »

Slavnostní ukončení studia učebních oborů

Dne 23. června 2016 proběhlo v prostorách vsetínského zámku slavnostní ukončení studia žáků učebních oborů. Pozvání přijal starosta města Vsetína pan Jiří Čunek, který absolventům poblahopřál k úspěšnému ukončení studia a popřál zdárné vykročení do další životní etapy. Ke gratulacím se přidali ředitel školy, zástupci vedení školy a zástupci sociálních partnerů. Dalším významným hostem byl syn významné osobnosti, po níž nese naše škola jméno - pan Tomáš Sousedík.  číst více »

Slavnostní ukončení studia maturitních oborů na vsetínském zámku

Dne 15. června 2016 byly v prostorách vsetínského zámku slavnostně ukončeno studium maturitních oborů vzdělání Mechanik seřizovač, Autotronik, Gastronomie, Ekonomika a podnikání a nástavbového studia Podnikání. Absolventům k úspěšnému zakončení studia popřál ředitel školy, který zdůraznil význam dalšího vzdělávání pro jejich budoucí profesní dráhu. Ke gratulacím se přidali zástupci vedení školy a sociálních partnerů. číst více »

Exkurze do Likérky Rudolf Jelínek

Poslední pracovní den žáci, třídy 2. D oboru kuchař – číšník, strávili na exkurzi v Likérce Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Dne 29. 6. 2016 se s učitelkou odborného výcviku Blankou Horskou zavítali do Vizovic. Navštívili Likérku Rudolf Jelínek a podívali se, jak vyrábí světoznámé likéry.  číst více »

Kdo má zlaté české ručičky? Naši truhláři !!

Žáci oboru Truhlář se pod vedením učitele odborného výcviku Jana Kratiny přihlásili do soutěže "Zlaté české ručičky". Tuto soutěž vyhlásila pro žáky středních škol  Českomoravská konfederace odborových svazů.  Jejím tématem byla nejlepší dětská hračka. Po vyhodnocení a ukončení soutěže budou hračky věnovány dětem v dětských domovech, což je jedna z motivací, proč jsme se do Zlatých českých ručiček přihlásili. číst více »