SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Podíleli jsme se na přípravě rautu pro nejlepší sportovce Zlínského kraje

Jako každý rok, tak i letos se naše škola podílela na zajištění akce, pořádané Zlínským krajem u příležitosti ocenění nejlepších sportovců Zlínského kraje za rok 2016. Tato slavnostní událost se konala 20. 4. 2017 v Kongresovém centru Zlín. Pohoštění pro účastníky zajišťovaly všechny gastronomické školy, zřizované Zlínským krajem. číst více »

Koktejlový kurz na odloučeném pracovišti školy Bečva

Předvelikonoční atmosféru v prostorách vinárny restaurace Bečva Vsetín zpestřil Koktejlový kurz, který se uskutečnil ve dnech 3. – 7. 4.2017. číst více »

Marketingový výzkum ve Zlíně

Žáci třídy 2. BM oboru Ekonomika a podnikání prováděli dne 12.4.2017 v  rámci ekonomické praxe  kvantitativní marketingový výzkum – ústní dotazování na vybrané téma. číst více »

Carvingový kurz

Pan Luděk Procházka, který je mj. držitel pěti zlatých medailí ze světových výstav, vítěz Světové kuchařské olympiády v kategorii kuchařské artistiky a majitel firmy Czech carving studio v Benešově u Prahy uspořádal pro naše žáky ve dnech 4. 4. – 5. 4.2017 kurz vyřezávání ovoce a zeleniny. číst více »

Workshop firem Systherm a Hilti

Dne 12. 4. 2017 se žáci učebního oboru Instalatér a Elektrikář zúčastnili na odloučeném pracovišti Bobrky workshopu firem Hilti a Systherm. Celá akce se konala nejdříve na dílně elektro, kde nám byly jednotlivé firmy představeny prostřednictvím IT techniky a videa, poté jsme se přemístili na instalatérskou dílnu, kde proběhla praktická část workshopu. číst více »

Termín třídních schůzek

Třídní schůzky se konají 27. dubna 2017 dle přiloženého organizačního zajištění.  číst více »

Přiložené soubory:

„Můj 1. milion“ 2017

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 ve večerních hodinách v Podnikatelském inovačním centru ve Zlíně proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků nejlepších podnikatelských záměrů soutěže „Můj 1. milion“ pro rok 2017. Vyhlašovatelem je již 10 rokem Technologické inovační centrum s.r.o. Zlín. Kreativní prestižní soutěž je určena zájemcům z řad středních a vyšších odborných škol, dále školám vysokým i široké veřejnosti ve Zlínském kraji, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad. číst více »

Naše úspěchy v soutěži Gastro Hradec 2017

Již s úlevou a radostí si prohlížím díla našich žáků jak oboru cukrář, tak i oboru kuchař. Každý rok je Gastro Hradec našim nejvyšším cílem. Letos se sešel velmi pracovitý tým složený z cukrářek třídy 3C, Dominiky Gutové, Moniky Koňaříkové a Elišky Filgasové. Ze stejné třídy je i Soňa Červeňáková, která soutěžila ve vyřezávání ovoce a zeleniny. Nejenom cukráři, ale i naši nadějní žáci oboru kuchař – číšník měli možnost předvést aspoň trochu svých dovedností. Ze třídy 2D se s velkým zájmem zapojila Tereza Bubelová a Vendula Suberová v kategorii „Velikonoční nádivka roku 2017“. Terezka i Vendula získaly ocenění v bronzovém pásmu, byly jen krůček od pásma stříbrného. číst více »

Proč zvolit studium u nás?

Těm, kdo uvažují o studiu na naší škole nabízíme několik souhrnných informací o naší škole, více informací naleznete v záložce PRO UCHAZEČE - Prezentace o škole: http://sosvsetin.cz/page/prezentace-o-skole/, případné další dotazy směřujte na : 575 755 011, info@sosvsetin.cz ........ číst více »

Sběr víček pro Julinku pokračuje!

Vážení učitelé a spolužáci, rádi bychom Vám všem poděkovali za spolupráci při sběru víček pro vážně nemocnou Julinku a zároveň Vás informovali, že první sbírka byla úspěšně odeslána v pátek 31. března 2017. číst více »

Paní učitelka Jaroslava Londová je držitelkou Medaile MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uděleje od roku 1992 medaile, které jsou oceněním významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce. Nominovaní a vybraní zástupci škol mohou získat medaili 1. stupně (za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost) nebo 2. stupně (za vynikající pedagogickou činnost). Ocenění těch nejlepších se koná každoročně u příležitosti Dne učitelů. V roce 2017 bylo celkem oceněno 45 pedagogů. číst více »

Martin Zelinka obsadil 2. místo ve výtvarné soutěži Nakresli rally!

Společnost JTRT pro s.r.o. ve spolupráci se Základní školou Vsetín-Sychrov 97, za podpory společnosti Svarmetal Skotnice a Muzea regionu Valašsko, p. o. vyhlásilo u příležitosti konání 36. ročníku Valašské rally 2017, výtvarnou soutěž na téma "Nakresli rally". Snahou organizátorů výtvarné soutěže je seznámit veřejnost s výtvarnou představou dětí a mládeže vsetínského, novojičínského regionu, ale i dalších oblastí České republice o Valašské rally, o rychlých autech a jejich posádkách či krajině, kterou soutěžní vozidla projíždějí. A také pocity Valašská rally, jež u nejmladší generace vyvolává, nebo o fair play v motoristickém sportu. To všechno ztvárněno klasickou či netradiční a zajímavou výtvarnou technikou. číst více »

Tesaři prezentovali naši školu na veletrhu Stavebnictví THERM

Dne 23. - 25. 3. 2017 jsme se zúčastnili 28. veletrhu Stavebnictví THERM ve Zlíně. Žáci 3. ročníku, Erik Kostka a Patrik Macháč, prezentovali naši školu v oboru Tesař. Dalších 6 škol ze Zlínského kraje se představilo v jiných oborech stavebnictví.  číst více »

Základní škola Hošťálková v dílnách na Bobrkách

Žáci osmé třídy v počtu 38 se svými paními učitelkami si přišli k nám do dílen dne 28. 3. 2017 zkusit svoji rukodělnou zručnost. Nejvíce se žákům líbilo u strojařů a automechaniků, další skupiny poznávali práci elektrikářů a instalatérů.  číst více »

Jarní modelování

Žáci sedmé třídy Základní školy Vsetín, Sychrov se učili dne 22. 3. 2017 modelovat zvířátka a květinky z mléčné modelovací hmoty v naší restauraci Bečva. číst více »

Žáci ze ZŠ Ohrada a Rokytnice zkoušeli svou zručnost

Dne 21. 3. 2017 nás navštívilo v dílnách na Bobrkách 34 žáků ze ZŠ Ohrada a Rokytnice. Vyzkoušeli si, jak vypadá řemeslo instalatéra, automechanika, strojaře, truhláře a tesaře. Některým žákům a žákyním se líbilo všechno, jiní byli nadšeni z toho, jak se jim dařila konkrétní dovednost v určitém oboru – řezání a svařování trubek u instalatérů, rýsování u strojařů, výroba dřevěných předmětů u truhlářů. Mnohé zajímalo vše kolem aut u autoopravářů. číst více »

Marián Šuta předvedl svůj kuchařský um

Žák 2. ročníku oboru Gastronomie Marián Šuta se dne 16. 3. 2017 zúčastnil 6. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí GASTRO KROMĚŘÍŽ 2017, který byl pořádán pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a hejtmana Zlínského kraje – Jiřího Čunka. číst více »

Napsali o nás v Učitelských novinách

V březnovém čísle Učitelských novin jsme si mohli přečíst o našich školních aktivítách v rámci projektu Erasmus+, tj. o zahraničních stážích našich žáků. číst více »

Přiložené soubory:

Zástupce firmy John Guest instalatérům představil novinky

Dne 16. 3. 2017 se na naší škole konala prezentace firmy John Guest za přítomnosti žáků 2. a 3. ročníku oboru Instalatér. Pan Červenka nám představil materiál a komponenty, které se používají pro sanitární a vytápěcí systémy a stropní chlazení. číst více »

Tentokrát naše dílny navštívili žáci ze ZŠ Hovězí a Velké Karlovice

Již podruhé v tomto školním roce přijeli do našich dílen na Bobrkáchžáci dvou základních škol - Hovězí (14 žáků) a Velkých Karlovic (16 žáků) se svými učiteli a s panem ředitelem PaedDr. Karlem Vašutem. Zda se žákům výukový program pracovních činností líbil, na to nám odpověděli po jeho ukončení sami žáci: číst více »