SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je čtvrtek 27. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Praktické zkoušky u technických oborů v plném proudu

Dne 9. 6. byly zahájeny praktické zkoušky u učebního oboru Truhlář, Elektrikář, Obráběč kovů a Opravář zemědělských strojů. číst více »

„ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“

Vážení učitelé a žáci, oznamuji Vám, že naše škola opět získala finanční podporu pro realizaci projektu Erasmus+:   KA1 – Projekty mobility osob/ Odborné vzdělávání a příprava „ Praxí s Erasmem+ za kvalitou“ čp. 2017-1-CZ01-KA116-034444 Tento projekt mobility je pokračováním našich mezinárodních aktivit a plánuje spolupráci se dvěma zahraničními partnery,  F+U Sachsen gGmbH v Německu a Tellus Group v Anglii.   číst více »

Exkurze truhlářů ve Weekamp Doors

Dne 1. 6. 2017 se žáci prvního a třetího ročníku oboru Truhlář  s učitelem odborného výcviku Markem Juráňem, zúčastnili Exkurze Weekamp doors s.r.o, v Lačnově. Weekamp Doors je mezinárodní společností vyrábějící dřevěná okna a dveře z masivu, určené pro evropský trh, zejména pro trh v Holandsku. Weekamp Doors má pobočky v České republice, Holandsku a Indonésii. V této chvíli společnost zaměstnává v České republice 300 pracovníků.  číst více »

Truhláři předali dárečky žáčkům mateřských škol

Dnes, 1. června, kdy děti slaví svůj svátek, se rozhodli naši žáci oboru Truhlář se svým panem učitelem, že připraví pro žáčky mateřské školky překvapení. Za tímto účelem vyrobili nápadité dřevěné hračky. Jejich novými majiteli se stali žáčci ve dvou mateřských školách. číst více »

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší školy

Díky Operaračnímu programu Lidské zdroje a zaměstnanost a Operačnímu programu Zaměstnanost, které jsou financovány z rozpočtu Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky, byla za období září 2015 - květen 2016 podpodřena v naší škole tři pracovní místa zaměstnanců v celkové hodnotě cca 284 tis. Kč. číst více »

Obhajoby podnikatelských záměrů 1. N

Dne 25. 5. 2015 žáci oboru Podnikání, třídy 1. N prezentovali své ročníkové práce podnikatelských záměrů. Každý z 20 žáků seznámil hodnotící komisi odborných učitelů se svou plánovanou projektovou činností, která obsahovala volbu konkrétního podnikatelského záměru, rozdělení činností a odpovědností spojených s přípravou a realizací projektu.  číst více »

David Hrabovský a Ondřej Krajča jsou zařazeni do EuroApprentice Network

V souvislosti s Novou agendou dovedností pro Evropu vzniká za spolupráce Národních agentur programu Erasmus+ z Německa, České republiky, Rakouska, Dánska, Finska a Itálie nová iniciativa EuroApprentice Network, neboli Síť Euro-učňů. Naši žáci oboru Podnikání, třídy 1. N David Hrabovský a Ondřej Krajča se 29. 5. 2017 zúčastnili v Praze prvního setkání pořádaného Domem zahraniční spolupráce a budou společně s dalšími třemi studenty z ČR reprezentovat naši školu SOŠ J. Sousedíka  a Českou republiku v rámci této sítě Euro učňů. číst více »

Zúčastnili jsme se benefiční akce - Jonáškovo zábavné odpoledne

Dne 20.5. - 21. 5. 2017 se konala v Zámeckém parku Valašské Meziříčí benefiční akce pro podporu dětí s onkologickým onemocněním s názvem Jonáškovo zábavné odpoledne. Naše škola se aktivně zúčastnila po oba dva dny. Žáci v oboru Truhlář se svými učiteli přichystali soutěž ve stavění kostek, zájemci si mohli zhotovit podle šablon s vlastní představivostí řezbu dřeva, kterou si odnesli domů. Návštěvníci zhlédli ukázky modelů autíček, hraček, které žáci naší školy vyrobili. Některé modely a suvenýry si mohli zakoupit a věnovat tak peníze pro nadaci Jonášek.  číst více »

Úprava okolí pracoviště Bobrky

Žáci naší školy oboru Opravář zemědělských strojů se svým učitelem odborného výcviku se rozhodli, že zkrášlí okolí našeho odloučeného pracoviště na Bobrkách. Jak jim šlo sečení trávy pěkně od ruky, se podívejte na přiložených fotografiích. číst více »

Ondřej Kovář mezi oceněnými žáky v soutěži Stavba roku

Dne 18. 5. 2017 proběhla v prostorách Domu kultury ve Vsetíně  akce z názvem Stavba roku, na které jsou každoročně rozdána ocenění za nejvýznamnější stavby a projekty. Letos byl vyhlášen již 15. ročník této soutěže. číst více »

Přijmeme učitele odborného výcviku pro strojírenské obory

Od 1. 9. 2017 přijmeme do pracovního poměru učitele odborného výcviku pro strojírenské obory. Kvalifikační požadavky:  maturitní zkouška v oboru Mechanik seřizovač nebo výuční list v oboru kovoobrábění. Jedná se o zkrácený úvazek 0,2 s výukou každý pátek.  číst více »

Matematický klokan - školní kolo

Dne 31. 3. 2017 se na naší škole uskutečnilo školní kolo  Matematického klokana. číst více »

Matematická soutěž - celostátní kolo

Dne 31. března 2017 se pět žáků naší školy zúčastnilo 24. ročníku Celostátní matematické soutěže ve Valašském Meziříčí. číst více »

Vsetínsko - púchovské cyklotoulky - rok 2017 po druhé

SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov - druhá letošní cyklotoulka vedla po cyklostezce Bečva ze Vsetína k vodní nádrži Balaton na Novém Hrozenkově. Zde jsme si odpočinuli a prohlédli okolí.  číst více »

Praktické maturitní zkoušky máme za sebou

Dospěli jsme do cíle. V pátek 19. 5. 2017 jsme ukončili praktické maturitní zkoušky. Poslední úkoly jsou splněny, otázky zodpovězeny a dle slov zkoušejících jsme to všichni zvládli. číst více »

Vsetínsko-púchovské cyklotoulky - rok 2017

Další ročník Vsetínsko-púchovských cyklotoulek začíná! Tak jako v loňském roce, i letos pokračuje přeshraničná spolupráce s partnerskou školou SOŠ I.Krasku Púchov. V rámci udržitelnosti projektu jsme připravili 4 cyklotoulky. První cyklotoulka se konala 16.5.2017 u našich slovenských partnerů. číst více »

Jak pokračují maturity

Druhý den praktických maturitních zkoušek na odloučeném pracovišti Bečva probíhal takto………….     číst více »

A je to tady ....

Ve středu 17. května byly zahájeny závěrečné zkoušky studijního oboru Gastronomie na odloučeném pracovišti Bečva. Tyto zkoušky probíhají po dobu tří dnů, ve kterých musí žákyně prokázat svou zručnost při vaření pokrmů a jejich prezentaci, sestavě slavnostní tabule, přípravě restaurace, obsluze hostů a složitém úkolu. číst více »

BABYBLUE na druhém místě ve formuli

Máme za sebou velmi úspěšné finále! Ve dnech 22. a 23. dubna 2017 se v krásných prostorách Národního technického muzea v Praze konalo Národní finále soutěží Formule 1 ve školách.  číst více »

Autaři mají novou lakovací kabinu

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 byl za účasti představitelů zřizovatele, zástupců firem, vsetínské radnice, ředitelů základních a středních škol a samozřejmě pracovníků a žáků naší školy, slavnostně zahájen provoz lakovací kabiny. Toto nové moderní zařízení bylo instalováno na odloučeném pracovišti školy v místní části Vsetín – Bobrky, kde probíhá výuka automobilních a opravárenských oborů s lakýrnickými pracemi (Mechanik-opravář motorových vozidel, Autotronik a Opravář zemědělských strojů). číst více »