SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 21. února 2018
Office 365
Firmy zapojené do Aliance pro strojírenství ve školství

 

Bližší informace ZDE:

Vloženo : 29.01.2018

Provoz našeho autoservisu

Vloženo : 13.10.2016

Erasmus+

Naše škola je držitelem certifikátu
ERASMUS+ VET MOBILITY CHARTER

Vloženo : 13.12.2016

Strojírenství má budoucnost

Vloženo : 19.02.2016

Naše vzdělávací nabídka

Vloženo : 19.02.2016

Výuka strojírenských oborů u nás - VIDEO

Vloženo : 19.11.2015

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Pronájem tělocvičny

 

V případě zájmu kontaktujte:

p.Radka Holá, 575755018;
hola.radka@sosvsetin.cz 

   

Vloženo : 19.10.2016

Služby pro motoristy

Vloženo : 09.12.2015

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Pod rukama paní učitelky Londové vznikl další perníkový skvost

Tentokrát je to perníkový dar pro Její Veličenstvo královnu Alžbětu II, který vyrobila s pomocí šikovných rukou své dcery Drahomíry a žákyně III. ročníku naší školy Veroniky Matějíčkové u příležitosti královnina životního jubilea. Své 90. narozeniny královská výsost Alžběta II oslaví 21. dubna 2016. Těsně před odesláním mohli toto dílo zhlédnout návštěvníci ve čtvrtek na zámku v rámci II. Sousedíkova zábavného odpoledne. číst více »

Gratulujeme Jiřímu Kaňákovi, vítězi soutěže „Můj první milion“ v kategorii středních škol Zlínského kraje

Soutěž „Můj první milion“ je určená pro všechny zájemce o podnikání, kteří si chtějí otestovat svůj podnikatelský nápad a nastartovat své podnikání. Předmětem soutěže je zpracování podnikatelského záměru a jeho rozvoj směrem k realizaci. Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je Technologické inovační centrum s.r.o., které je zřízeno Zlínským krajem a Univerzitou T. Bati ve Zlíně a které se zabývá podporou inovačního podnikání ve Zlínském kraji. číst více »

Mezinárodní soutěž žáků oboru Opravář zemědělských strojů

Dne 1. 4. 2016 proběhlo krajské kolo soutěže s mezinárodní účasti žáků oboru Opravář zemědělských strojů. Soutěže se zúčastnilo 16 žáků ze škol Zlínského kraje a ze Slovenska .  číst více »

Výtvarné dopoledne se žáky praktické školy

Vedení Základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Vsetín nás v rámci odborného výcviku požádalo, zda bychom jejich žáky naučili základní techniku zdobení perníků, modelování zvířátek a kreslení jednoduchých ornamentů.  číst více »

Tesaři prezentovali své řemeslo na stavebním veletrhu

Ve dnech 17 - 19. 3. 2016 jsme se zúčastnili 27. veletrhu Stavebnictví Therm ve Zlíně, kde prezentovali žáci třetího ročníku oboru TESAŘ své řemeslo. Výstavy se zúčastnilo 9 škol Zlínského kraje, které představily další stavební obory. Po registraci a úvodním ceremoniálu byl veletrh otevřen pro veřejnost. Naši školu zastupovali žáci Ladislav Kostka a Marek Ďulík. číst více »

Sponzorský dar od KOVAR a.s. Leskovec

V měsíci březnu 2016 jsme díky firmě KOVAR a.s. Leskovec rozšířili vybavení naší svářečské školy o další svářečku. Akciová společnost KOVAR nám formou sponzorského daru věnovala svářecí poloautomat ForMIG 389D. číst více »

Jarní Srdíčkové dny

Stalo se již tradicí, že se zapojujeme do sbírky Srdíčkové dny, pořádané společností Život dětem. Finanční prostředky, získané prodejem předmětů jsou použity na pomoc dětem se závažnými onemocněními. V letošním roce se na našim žákům podařilo prodat předměty za 2.656 Kč. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří do sbírky přispěli, žákům za účast při realizaci sbírky a paní učitelce Zuzce Pfeilerové za organizaci sbírky v naší škole.  číst více »

Přiložené soubory:

Cukrářky v Češkově mlýně

Protože mouka je jedna z hlavních cukrářských surovin a také abychom si dokázali představit, jak se vlastně vyrábí, tak nám paní učitelka Poláchová domluvila exkurzi v Češkově mlýně. Češků mlýn je kousek od Vsetína v Jarcové. Byl vrácen původním majitelům v restituci v roce 1993 a od té doby se tady, kromě jednoho roku, mele mouka. Nyní patří mlýn firmě PRO-BIO, s.r.o. ze Starého Města pod Králickým Sněžníkem. Tato firma se již od roku 1992 zabývá výrobou biopotravin a je jedním z největších současných zpracovatelů bio surovin v České republice, proto se tedy mele mouka v Češkově mlýně pouze v bio kvalitě.  číst více »

Prezentace firmy AlcaPLAST na naší škole

Dne 21. března 2016 se na naší škole konala prezentace firmy AlcaPLAST. Pan Fišer představil žákům firmu AlcaPLAST a seznámil žáky se sortimentem firmy.  číst více »

Březnové gastronomické klání v Kroměříži

Pátý ročník mezinárodní dvoudenní gastronomické soutěže Gastro Kroměříž Cup 2016 se uskutečnil ve dnech 17. a 18. 3. 2016. Této soutěže se zúčastnila žákyně 3. ročníku studijního oboru Gastronomie Alena Důbravová.  číst více »

Soutěž Gastro Kroměříž – Tescoma Cup 2016

Střední škola hotelová a služeb v Kroměříži pořádala dne 18. 3. 2016 pátý ročník soutěže Gastro Kroměříž - Tescoma Cup 2016. Soutěžící byli nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Naše žákyně oboru Cukrář soutěžila v kategorii slavnostní výrobek s tématikou čtvero ročních období.  číst více »

Výstava Stavebnictví Zlín

Dne 18. 3. 2015 se zúčastnila skupina zedníků druhého ročníku a instalatérů prvního a druhého ročníku naší školy výstavy Stavebnictví Zlín. číst více »

Zedníci získali 1. místo v krajské soutěži

Dne 16. 3. 2016 proběhlo na naší škole krajské kolo soutěže Hledáme mladé technické talenty – obor Zedník. Soutěže se zúčastnili zástupci naší školy, SPŠ stavební Valašské Meziříčí, SPŠ Otrokovice a SOU Uherský Brod.  Soutěžilo se ve 4 družstvech po dvou žácích. Naši školu reprezentovali žáci Karel Mierný  a Pavel Mikuška. číst více »

Milí žáci ZŠ? Zajímáte se o auta? Máme pro Vás obory !!!

Pokud patříte k fanouškům aut, zajímá Vás proč to či ono nefunguje a jak to opravit? Nabízíme Vám učební obor OPRAVÁŘ MOTOROVÝCH VOZIDEL (Automechanik) nebo studijní obor s maturitou AUTOTRONIK. Co se u nás naučíte se můžete podívat na video ZDE číst více »

Druhé místo pro tesaře v krajské soutěži HMTT

Dne 9. 3. 2016 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Hledáme mladé technické talenty v oboru Tesař. Soutěž pořádala SPŠ stavební ve Valašském Meziříčí a zúčastnily se tři školy po třech žácích, kteří soutěžili hlavně jako jednotlivci, ale také jako družstva. číst více »

Prezentační raut pro nejlepší sportovce

Naši žáci opět ukázali své dovednosti nejen při přípravě studených mís, cukrářských výrobků, ale i při chystání sálu v Domě kultury a obsluze rautu. Raut se konal dne 9. 3. 2016 při příležitosti vyhodnocení nejlepších sportovců a kolektivů okresu Vsetín.  číst více »

Vzpomínkový akt k výročí narození T. G. Masaryka

U Památníku T. G. Masaryka proběhl 7. března 2016 vzpomínkový akt k výročí narození významného politika, sociologa, humanisty, pedagoga, ale především prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Právě v tento den před 166 lety se prezident Masaryk narodil v Hodoníně. K pomníku jeho příznivci položili kytice, zazpíval mužský sbor Lumír, účinkovaly žákyně ZŠ Ohrada a nechyběli ani zástupci žáků SOŠ J. Sousedíka Vsetín s panem ředitelem Mgr. J. Slovákem a učitelkami. číst více »

Školení zedníků ve Zlíně

Dne 8. 3. 2016 se skupina žáků III. ročníku oboru Zedník zúčastnila ve Zlíně školení firmy AZ Promo. Celá akce byla perfektní a velmi vydařená. Tematicky se školení hodilo k přípravě na závěrečné zkoušky číst více »

Soutěž v čepování piva

Žáci třídy 3.D  obor Kuchař – číšník se zúčastnili dne 4. 3. 2016 soutěže „Zlatovar Cup 2016“ Opava v restauraci Vesna. Soutěžili jednotlivci i tříčlenná družstva ve složení Jana Žlebková, Pavel Lalošák a Adam Sklenář.  číst více »

Výrobky našich žáků ochutnali hosté při slavnostním rautu na Maštaliskách

Žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník, třídy 3.D se dne 18. 2. 2016 podíleli na přípravě a obsluze slavnostního rautu pro město Vsetín.  Adam Sklenář, Pavel Lálošák a Pavlína Kratinová pod dohledem UOV Marka Smoláka přichystali raut na  „Maštaliskách“ ve Vsetíně a obsluhovali hosty.  číst více »