SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je neděle 16. června 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

Vloženo : 29.01.2018

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

14. 9. 1937 psaly americké noviny: "Svět ztratil hrdinu, zemřel Tomáš Garrigue Masaryk“

14. 9. 2017 si představitelé města a široká veřejnost připomněli 80. výročí úmrtí TGM. Pietního aktu se jménem školy zúčastnili  žáci třídy 2. BM společně s ředitelem školy Mgr. Josefem Slovákem.  číst více »

Žáci 11 základních škol se seznamovali s řemesly na naší škole

Poskytnout co nejvíce informací o tom, co které řemeslo obnáší a prakticky si vyzkoušet i některé činnosti, bylo smyslem akce - VYZKOUŠEJ SI ŘEMESLO. Tuto akci jsme připravili pro žáky základních škol, kteří se za nedlouho budou rozhodovat pro své budoucí povolání. číst více »

PŘIJMEME UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU PRO OBOR AUTOTRONIK

Od 1. 11. 2017 přijmeme do pracovního poměru učitele odborného výcviku pro obor AUTOTRONIK. Jedná se o praktickou auto- opravárenskou výuku v dílnách školy se zaměřením na elektronické systémy motorových vozidel a diagnostiku jejich poruch. číst více »

Vařili jsme s barmany Zlín

Jakub Orel a Adam Navrátil duo Barmani Zlín, nám zprostředkovali dne 31. 8. 2017 kuchařský motivační workshop v restauraci Bečva. Šéfkuchař hotelu Augustiánský dům v Luhačovicích - Tomáš Hájek nám prakticky předvedl tříchodové menu: dýňovou polévku s kachním knedlíčkem, mořského vlka s bramborovou krustou, s vínovou omáčkou, petrželovým pyré a moučník Pannacotu s exotickou omáčkou. číst více »

PŘIJMEME UČITELE TEORIE ODBOR. PŘEDMĚTŮ PRO OBOR AUTOTRONIK

Od 1.11.2017 přijmeme do pracovního poměru učitele teoretického vyučování odborných předmětů pro obor Autotronik.          číst více »

HLASUJTE pro výrobky našich truhlářů v soutěži ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Žací naši školy oboru Truhlář se zúčastnili  v loňskem roku velmi prestižní celostátní soutěže Zlaté české ručičky a to s velkým úspěchem. Soutěž je vyhlášena organizací ČMKOS i letos. Krásná idea této soutěže, kdy veškeré výrobky po ocenění jsou věnovány dětem do dětských domovů po cele naši republice, nás  opět inspirovala k tomu, abychom se do soutěže přihlásili. HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ na FB STRÁNKÁCH POŘADATELE SOUTĚŽE OD 14. 8. do 18. 9. 2017 !!!! číst více »

Vsetínsko – púchovské cyklotoulky jsou pro letošní rok ukončeny

Již třetím rokem pokračuje udržitelnost úspěšného přeshraničního projektu Vsetínsko-púchovské cyklotoulky. Každoročně se setkávají žáci a pedagogové partnerských škol SOŠ J.Sousedíka Vsetín a SOŠ I.Krasku Púchov na cyklotoulkách v okolí zmíněných měst. číst více »

Odborné exkurze v hlavním městě

Ve dnech 21.6. – 23. 6. 2017 navštívila třída 3.BM v rámci školního výletu v našem  hlavním městě  mimo jiné Národní technické muzeum a francouzskou a plzeňskou restauraci v Obecním domě. Obě expozice zaujaly jak žáky oboru Gastronomie, tak i oboru Autotronik. číst více »

Ukončení studia žáků naší školy

Dne 6. června 2017 bylo v prostorách vsetínského zámku slavnostně ukončeno studium maturitních oborů vzdělání Mechanik seřizovač, Autotronik, Gastronomie, Ekonomika a podnikání a nástavbového studia Podnikání. Slavnostního aktu se zúčastnili kromě maturantů také jejich rodiče a prarodiče, pedagogové a zástupci sociálních partnerů. Absolventům k úspěšnému zakončení studia popřál ředitel školy, který zdůraznil kvalitní přípravu žáků na SOŠ J. Sousedíka Vsetín a rovněž význam dalšího vzdělávání pro jejich budoucí profesní dráhu.   číst více »

Získali jsme nové poznatky na Asociaci číšníků

Paní učitelka Mgr. Anna Kachtíková a Jaromíra Fojtíčková se zúčastnily dne 26. 6. 2017 Valné hromady Asociace číšníků ČR v Brně. Seznámily se zde s novou učebnicí Německého jazyka pro gastronomii, novou technikou obsluhy, překládání  pokrmu „Flambovaný špíz se zeleninou.“ před hostem. číst více »

Odborná exkurze do Eroplánu

Rožnov pod Radhoštěm nás ve čtvrtek 22. 6. 2017 slunečně přivítal. Zde jsme se žáky třídy 1. D oboru Kuchař - číšník navštívili hotel Eroplán. Prohlédli jsme si kongresový sál, restauraci, kuchyni, wellness. Hotelem nás provedla manažerka hotelu paní Běťáková, která nás rovněž seznámila s historií i budoucností hotelu.   číst více »

Truhláři rovněž finišují do cíle

Ve dnech 9. až 15. června 2017 probíhaly na odloučeném pracovišti Vsetín – Bobrky závěrečné zkoušky oboru Truhlář. Žáci měli za úkol vyrobit dle výkresové dokumentace příruční stolík z masivního smrkového dřeva a provést vypočet spotřeby /kusovník/. Všichni to úspěšně zvládli, dva žáci na výbornou. číst více »

Červen je ve znamení závěrečných zkoušek

Ve dnech 9. – 15. 6. 2017 svou odbornou zdatnost dokazovalo 21 žáků učebního oboru Kuchař – číšník. Jejich závěrečná zkouška trvala tři dny. Prvý den zhotovili dva druhy pokrmů, druhý připravovali restauraci, obsluhovali hosty a plnili odbornou dovednost, poslední den sestavili výseč slavnostní tabule k vylosovanému tématu. číst více »

Sousedíkův kouzelně ekologický kombajn

Dne 17. června 2017 se naše škola již popáté zúčastnila soutěže netradičních plavidel „Holešovská regata“. číst více »

Popáté vyrážíme na Holešovskou regatu

Od roku 2013 nechyběla naše posádka s netradičním plavidlem na Holešovské regatě. Vrcholí poslední přípravy, proběhla poslední zkouška... a ráno vyrážíme opět směr Holešov!! V minulých letech žáci vyrazili s plavidly:  vzducholoď, automobil, lokomotiva, pirátská loď... letošním netradičním plavidlem je ekologický kombajn. Nezbývá než naší posádce popřát hezké počasí a hodně příznivců.  číst více »

Kraj ocenil školní preventisty

Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence se uskutečnilo dne 12. června 2017 v prostorách expozice zlínského „mrakodrapu“. Jedním ze 13ti oceněných byl i preventista naší školy Mgr. Libor Vakrčka. K ocenění blahopřejeme !! číst více »

Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost

Dne 9. června 2017 se žáci třídy 1. BM obor Ekonomika a podnikání zúčastnili v rámci ekonomické praxe exkurze do Zlína, kde v Baťově institutu navštívili Muzeum Jihovýchodní Moravy. číst více »

Sladké závěrečné zkoušky

Žáci třetího ročníku oboru cukrář dnešním dnem 9. 6. 2017 ukončili praktické zkoušky na OP Bečva. Zkouška trvala dva dny, během kterých museli vyrobit slavnostní dort a specifický výrobek dle svého návrhu. Jeden výrobek si vylosovali a vyhotovili dle norem. Před zkušební komisí obhajovali své výrobky a písemnou práci. číst více »

Praktické zkoušky tesařů

Od úterý 6. 6. probíhají závěrečné zkoušky u učebního oboru Tesař. První den zkoušek měli tesaři za úkol zhotovit zednickou kozu a druhý den tesařskou kozu.   číst více »

Praktické zkoušky u technických oborů v plném proudu

Dne 9. 6. byly zahájeny praktické zkoušky u učebního oboru Truhlář, Elektrikář, Obráběč kovů a Opravář zemědělských strojů. číst více »