SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
Dnes je středa 20. února 2019
Office 365
Aliance pro strojírenství ve školství

 

 

Vloženo : 29.01.2018

Pronájem tělocvičny

Nabízeme k pronájmu tělocvičnu, bližší informace podá p. Holá - tel. 575 755 018

Vloženo : 19.10.2016

Erasmus+

 

Vloženo : 13.12.2016

Zapojili jsme se do nového projektu - IKAP

Vloženo : 27.04.2018

APIV - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Vloženo : 16.10.2018

Modernizace CNC obrábění

Vloženo : 19.10.2018

Projekt Úřadu práce

Vloženo : 23.02.2017

Zapojení do projektu

Vloženo : 25.01.2018

Svářečské kurzy u nás i pro veřejnost !!

Svářečské kurzy pro žáky školy i veřejnost. Další informace ZDE
INFORMACE,

 

Vloženo : 28.10.2014

Služby pro motoristy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


V průběhu školních prázdnin zakázky
NEPŘIJÏMÄME.

Vloženo : 09.12.2015

Provoz našeho autoservisu

 

Bližší info zde

Vloženo : 13.10.2016

.

Vloženo : 24.05.2018

Restaurace Bečva

Je odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik učebních oborů Cukrář, Kuchař-číšník a studijního oboru Gastronomie.

Pracoviště Bobrky

Jsou odloučeným pracovištěm školy, kde probíhá odborný výcvik technických oborů – stavebních, strojírenských i automobilních.

Vítejte na našich stránkách ...

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín je státní škola. Zajišťuje komplexní výuku s dosažením stupně vzdělání - střední vzdělání s výučním listem a střední vzdělání s maturitní zkouškou, včetně výchovy mimo vyučování. Cílem školy je připravit žáky pro výkon povolání i pro studium na vysokých školách. V souladu se školským zákonem uplatňuje škola jednotu výchovy a vzdělání, spojení školy se životem a usiluje o všestranný harmonický rozvoj osobnosti mladého člověka.

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
 

Aktuality

Naše úspěchy v soutěži Gastro Hradec 2017

Již s úlevou a radostí si prohlížím díla našich žáků jak oboru cukrář, tak i oboru kuchař. Každý rok je Gastro Hradec našim nejvyšším cílem. Letos se sešel velmi pracovitý tým složený z cukrářek třídy 3C, Dominiky Gutové, Moniky Koňaříkové a Elišky Filgasové. Ze stejné třídy je i Soňa Červeňáková, která soutěžila ve vyřezávání ovoce a zeleniny. Nejenom cukráři, ale i naši nadějní žáci oboru kuchař – číšník měli možnost předvést aspoň trochu svých dovedností. Ze třídy 2D se s velkým zájmem zapojila Tereza Bubelová a Vendula Suberová v kategorii „Velikonoční nádivka roku 2017“. Terezka i Vendula získaly ocenění v bronzovém pásmu, byly jen krůček od pásma stříbrného. číst více »

Proč zvolit studium u nás?

Těm, kdo uvažují o studiu na naší škole nabízíme několik souhrnných informací o naší škole, více informací naleznete v záložce PRO UCHAZEČE - Prezentace o škole: http://sosvsetin.cz/page/prezentace-o-skole/, případné další dotazy směřujte na : 575 755 011, info@sosvsetin.cz ........ číst více »

Sběr víček pro Julinku pokračuje!

Vážení učitelé a spolužáci, rádi bychom Vám všem poděkovali za spolupráci při sběru víček pro vážně nemocnou Julinku a zároveň Vás informovali, že první sbírka byla úspěšně odeslána v pátek 31. března 2017. číst více »

Paní učitelka Jaroslava Londová je držitelkou Medaile MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uděleje od roku 1992 medaile, které jsou oceněním významné pedagogické, výchovné, vědecké nebo umělecké práce. Nominovaní a vybraní zástupci škol mohou získat medaili 1. stupně (za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost) nebo 2. stupně (za vynikající pedagogickou činnost). Ocenění těch nejlepších se koná každoročně u příležitosti Dne učitelů. V roce 2017 bylo celkem oceněno 45 pedagogů. číst více »

Martin Zelinka obsadil 2. místo ve výtvarné soutěži Nakresli rally!

Společnost JTRT pro s.r.o. ve spolupráci se Základní školou Vsetín-Sychrov 97, za podpory společnosti Svarmetal Skotnice a Muzea regionu Valašsko, p. o. vyhlásilo u příležitosti konání 36. ročníku Valašské rally 2017, výtvarnou soutěž na téma "Nakresli rally". Snahou organizátorů výtvarné soutěže je seznámit veřejnost s výtvarnou představou dětí a mládeže vsetínského, novojičínského regionu, ale i dalších oblastí České republice o Valašské rally, o rychlých autech a jejich posádkách či krajině, kterou soutěžní vozidla projíždějí. A také pocity Valašská rally, jež u nejmladší generace vyvolává, nebo o fair play v motoristickém sportu. To všechno ztvárněno klasickou či netradiční a zajímavou výtvarnou technikou. číst více »

Tesaři prezentovali naši školu na veletrhu Stavebnictví THERM

Dne 23. - 25. 3. 2017 jsme se zúčastnili 28. veletrhu Stavebnictví THERM ve Zlíně. Žáci 3. ročníku, Erik Kostka a Patrik Macháč, prezentovali naši školu v oboru Tesař. Dalších 6 škol ze Zlínského kraje se představilo v jiných oborech stavebnictví.  číst více »

Základní škola Hošťálková v dílnách na Bobrkách

Žáci osmé třídy v počtu 38 se svými paními učitelkami si přišli k nám do dílen dne 28. 3. 2017 zkusit svoji rukodělnou zručnost. Nejvíce se žákům líbilo u strojařů a automechaniků, další skupiny poznávali práci elektrikářů a instalatérů.  číst více »

Jarní modelování

Žáci sedmé třídy Základní školy Vsetín, Sychrov se učili dne 22. 3. 2017 modelovat zvířátka a květinky z mléčné modelovací hmoty v naší restauraci Bečva. číst více »

Žáci ze ZŠ Ohrada a Rokytnice zkoušeli svou zručnost

Dne 21. 3. 2017 nás navštívilo v dílnách na Bobrkách 34 žáků ze ZŠ Ohrada a Rokytnice. Vyzkoušeli si, jak vypadá řemeslo instalatéra, automechanika, strojaře, truhláře a tesaře. Některým žákům a žákyním se líbilo všechno, jiní byli nadšeni z toho, jak se jim dařila konkrétní dovednost v určitém oboru – řezání a svařování trubek u instalatérů, rýsování u strojařů, výroba dřevěných předmětů u truhlářů. Mnohé zajímalo vše kolem aut u autoopravářů. číst více »

Marián Šuta předvedl svůj kuchařský um

Žák 2. ročníku oboru Gastronomie Marián Šuta se dne 16. 3. 2017 zúčastnil 6. ročníku soutěže mladých odborníků v oblasti gastronomie s mezinárodní účastí GASTRO KROMĚŘÍŽ 2017, který byl pořádán pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a hejtmana Zlínského kraje – Jiřího Čunka. číst více »

Napsali o nás v Učitelských novinách

V březnovém čísle Učitelských novin jsme si mohli přečíst o našich školních aktivítách v rámci projektu Erasmus+, tj. o zahraničních stážích našich žáků. číst více »

Přiložené soubory:

Zástupce firmy John Guest instalatérům představil novinky

Dne 16. 3. 2017 se na naší škole konala prezentace firmy John Guest za přítomnosti žáků 2. a 3. ročníku oboru Instalatér. Pan Červenka nám představil materiál a komponenty, které se používají pro sanitární a vytápěcí systémy a stropní chlazení. číst více »

Tentokrát naše dílny navštívili žáci ze ZŠ Hovězí a Velké Karlovice

Již podruhé v tomto školním roce přijeli do našich dílen na Bobrkáchžáci dvou základních škol - Hovězí (14 žáků) a Velkých Karlovic (16 žáků) se svými učiteli a s panem ředitelem PaedDr. Karlem Vašutem. Zda se žákům výukový program pracovních činností líbil, na to nám odpověděli po jeho ukončení sami žáci: číst více »

ČAJ O PÁTÉ, KTERÝ NEBYL O PÁTÉ…

Dne 8. 3. 2017 se uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů stážistům oboru Mechanik seřizovač z pracovní stáže v Anglii v rámci projektu Erasmus+. Vše se odehrálo na odloučeném pracovišti Bečva, které nám poskytlo prostory a zázemí. Na stolech nám voněly Muffiny, které nám v rámci přípravy na soutěž a k závěrečným zkouškám napekli Cukráři třídy 3. C pod vedením Bc. J. Londové. číst více »

Slavnostní vyhlášení sportovců okresu Vsetín

V Domě kultury na Vsetíně proběhlo dne 8. 3. 2017 slavnostní vyhlášení úspěšných sportovců okresu. Naše škola byla požádána o zajištění večerního pohoštění. Příprava malého sálu začínala už v dopoledních hodinách, kdy žáci, třídy 2. AM oboru Gastronomie Dominik Hromada, Jaromír Šimara, učitelka odborného výcviku Dana Illková a Mgr. Hana Tydlačková prostřeli rautový stůl, připravili inventář a vše potřebné k večerní akci. číst více »

Připomenutí narození TGM

Město Vsetín a také žáci naší školy tichou vzpomínkou a položením květin uctili 167. výročí narození Tomáše Garigue Masaryka (nar. 7. 3. 1850 v Hodoníně), prvního československého prezidenta, zakladatele svobodného státu Čechů a Slováků.  číst více »

Slavnostní ukončení prací našich žáků a jejich učitelů na OP Bečva

Dne 7. 3. 2017 se sešli k slavnostnímu ukončení prací v prostorách pivnice a přípravné kuchyně na OP Bečva žáci, učitelé odborného výcviku, vedení školy a představitelé spolupracujících firem.  číst více »

Mladí řemeslníci z Karolinky a Halenkova v našich dílnách na Bobrkách

Žáci ze dvou základních škol, z Karolinky a Halenkova,  si přišli k nám do dílen 7. 3. 2017 vyzkoušet své rukodělné dovednosti. Celkem 36 žáků si ve čtyřech skupinách vyzkoušelona dílnách u našich učitelů odborného výcviku svařování plastů u instalatérů, výrobu dřevěných rámečků a kostek u truhlářů, práci s kovem na vrtačkách u obráběčů kovů a pájení u elektrikářů.  číst více »

Žáci ze ZŠ Valašská Polanka a ZŠ Vsetín - Trávníky v dílnách naší školy

Dne 28. 2. 2017 přijeli do našich dílen žáci osmých tříd ze ZŠ Valašská Polanka (17 žáků) a ZŠ Trávníky (23 žáků).  Nejdříve si žáci prošli celým areálem Bobrky a seznámili se všemi vyučovanými obory. Pak se blíže prakticky věnovali oborům obráběč kovů, elektrikář, truhlář a automechanik. číst více »

Přivezli jsme si nové poznatky z Anglie !!!

V sobotu 25. 2. 2017 jsme se vrátili z pracovní stáže zpět do České Republiky. Stáž proběhla, jako druhá část projektu Erasmus+. Opět jsme byli v přímořském městě Plymouth, na rozhraní anglických hrabství Devon a Cornwall. Plymouth je známý, jako velké přímořské přístavní město. Dominantou města je krásný maják, historická čtvrť Barbican a námořní budovy Royal William Yard.  číst více »